Reżyseria:
Stanisław RóżewiczScenariusz:
Jan Józef SzczepańskiZdjęcia:
Wladyslaw ForbertMuzyka:
Andrzej DobrowolskiObsada:
Bronisław Dardziński, Włodzisław Ziembiński, Kazimierz Wichniarz, Stanisław Jasiukiewicz, Jerzy Śliwa, Piotr Fronczewski, Hanna Zembrzuska (więcej)VOD (1)
Opisy(1)
Kronikarski, wsparty zdjęciami archiwalnymi zapis przebiegu bohaterskiej obrony Poczty Gdańskiej w roku 1939. Grupa pracowników poczty przez 12 godzin broni budynku, ulegając dopiero wtedy, gdy Niemcy po nieudanych atakach wprowadzają do walki artylerię, wozy pancerne i miotacze ognia. Tych, którym udało się przeżyć, Niemcy rozstrzeliwują. (TVP)
(więcej)Obsada
Bronisław Dardziński
Imperium Rosyjskie
Włodzisław Ziembiński
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Kazimierz Wichniarz
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Ziemia obiecana (1974)
Potop (1974)
Zakazane piosenki (1946)
Stanisław Jasiukiewicz
Polska
Najlepsze filmy:
Potop (1974)
Matka Joanna od Aniołów (1961)
Krzyżacy (1960)
Jerzy Śliwa
Imperium Rosyjskie
Piotr Fronczewski
Polska
Najlepsze filmy:
Ziemia obiecana (1974)
Znachor (1981)
Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł (2011)
Hanna Zembrzuska
Bułgaria
Jan Machulski
Polska
Najlepsze filmy:
Pętla (1957)
Vabank (1981)
Rękopis znaleziony w Saragossie (1964)
Irena Netto
Najlepsze filmy:
Pętla (1957)
Zakazane piosenki (1946)
Samson (1961)
Adam Kwiatkowski
Najlepsze filmy:
Świadectwo urodzenia (1961)
Baza ludzi umarłych (1958)
Westerplatte (1967)
Wacław Kowalski
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Pętla (1957)
Rękopis znaleziony w Saragossie (1964)
Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1970)
Zdzisław Kuźniar
Polska
Najlepsze filmy:
Ziemia obiecana (1974)
Vabank (1981)
Wszystko będzie dobrze (2007)
Edmund Fetting
Polska
Najlepsze filmy:
Mistrz i Małgorzata (1988) (serial)
Popioły (1965)
Tańczący jastrząb (1977)
Krystyna Feldman
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Mistrz i Małgorzata (1988) (serial)
Ogniem i mieczem (1999)
Świadectwo urodzenia (1961)
Ryszard Filipski
Polska
Zygmunt Hübner
Polska
Najlepsze filmy:
Przypadek (1981)
Szpital przemienienia (1978)
Blaszany bębenek (1979)
Barbara Rachwalska
Polska
Najlepsze filmy:
Świadectwo urodzenia (1961)
Ostatni etap (1948)
Zapamiętaj imię swoje (1974)
Józef Łodyński
Polska
Najlepsze filmy:
Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1970)
Baza ludzi umarłych (1958)
Pociąg (1959)
Czesław Piaskowski
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Potop (1974)
Pociąg (1959)
Zakazane piosenki (1946)
Cezary Julski
Polska
Najlepsze filmy:
Pętla (1957)
Miś (1980)
Nie ma róży bez ognia (1974)