Reżyseria:
Ján ZemanScenariusz:
Marian UrbanZdjęcia:
Ján ĎurišMuzyka:
Jaroslav FilipObsada:
Yvetta Kornová, Karol Spišák, Milena Dvorská, Vladimír Brabec, Eliška Nosáľová, Hana Packertová, Dano Živojnovič, Anton Korenči, Peter Maťo (więcej)Opisy(1)
A tragicomedy about young people, their initiation into adulthood and the complicated relationships between parents and children. The emotional disappointment after the failure of her first romance and parental hypocrisy teaches the young high school graduate Daša a lesson about life. After finishing high school she starts thinking about her future. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Yvetta Kornová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Pozor, vizita! (1981)
Udělení milosti se zamítá (2002) (film telewizyjny)
Karol Spišák
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Gdy skończy się ta noc (1965)
Kľúče od mesta (1983) (film telewizyjny)
Milena Dvorská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Był sobie król (1954)
Vladimír Brabec
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Lišák Pseudolus (1960) (film telewizyjny)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Eliška Nosáľová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Koniec a začiatok (1968) (film telewizyjny)
Hana Packertová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Miłość między kroplami deszczu (1979)
Jutro się policzymy, kochanie (1976)
Requiem pro panenku (1991)
Dano Živojnovič
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Výlet do mladosti (1982) (film telewizyjny)
Anton Korenči
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Peter Maťo
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Citová výchova jednej Dáše (1980)
Haló, mami! (1984) (film telewizyjny)
Imrich Boráros
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Żelary (2003)
Kára plná bolesti (1985)
Knieža (1998) (film telewizyjny)
Katarína Pavlendová
Najlepsze filmy:
Citová výchova jednej Dáše (1980)
Anton Januš
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Naši synovia (1975) (serial)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Roman Polák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Czerwona linia (2018) (serial)
Volha (2023) (serial)
Luděk Kopřiva
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jest pan wdowa, proszę pana! (1970)
Signum laudis (1980)
Zločin lorda Savila (1967) (film telewizyjny)
Nora Kuželová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Červené víno (1972) (film telewizyjny)
Karol Černík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Ľubica Mruškovičová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dlouhá míle (1989) (serial)
Mesto Anatol (1988) (film telewizyjny)
Iba deň (1988)
Vladimír Bartoň
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Naši synovia (1975) (serial)
Ján Kroner ml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Divadelná komédia (1994) (nagranie teatralne)
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Mŕtvi učia živých (1983)
Judita Vargová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nepokojná láska (1975) (serial)
Život bez konca (1982) (serial)
Maškaráda (1981) (film telewizyjny)