Reżyseria:
Frank CapraZdjęcia:
Robert J. BronnerMuzyka:
Walter ScharfObsada:
Glenn Ford, Bette Davis, Hope Lange, Arthur O'Connell, Peter Falk, Thomas Mitchell, Edward Everett Horton, Mickey Shaughnessy, David Brian (więcej)Opisy(1)
Impoverished Broadway peddler Apple Annie (Bette Davis) has a problem. Her daughter, Louise (Ann-Margret), educated abroad since infancy, is coming for a visit and bringing her wealthy fiancé with her. The problem is that Louise has believed all her life that Annie's a wealthy dowager, and the poor old woman doesn't know what to do! Enter Dave the Dude (Glenn Ford) a big-hearted racketeer who enlists the aid of his colorful mob of hooligans in a wild and crazy scheme to pass Annie off as a high-society grande dame so Louise can marry her fairy-tale prince and everyone can live happily ever after! (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Glenn Ford
Kanada
Najlepsze filmy:
The Sacketts (1979) (film telewizyjny)
Gilda (1946)
Texas (1941)
Bette Davis
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Wszystko o Ewie (1950)
Co się zdarzyło Baby Jane? (1962)
Małe liski (1941)
Hope Lange
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Blue Velvet (1986)
Wild in the Country (1961)
Peyton Place (1957)
Arthur O'Connell
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Obywatel Kane (1941)
Anatomia morderstwa (1959)
The Last Valley (1971)
Peter Falk
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Griffin and Phoenix: A Love Story (1976) (film telewizyjny)
Prescription: Murder (1968) (film telewizyjny)
Niebo nad Berlinem (1987)
Thomas Mitchell
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
To wspaniałe życie (1946)
Pan Smith jedzie do Waszyngtonu (1939)
The Keys of the Kingdom (1944)
Edward Everett Horton
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
The Name of the Game (1968) (serial)
Holiday (1938)
Arsenic and Old Lace (1944)
Mickey Shaughnessy
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Stąd do wieczności (1953)
The Hangman (1959)
The Sheepman (1958)
David Brian
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
The Name of the Game (1968) (serial)
'G' Men (1935)
Springfield Rifle (1952)
Sheldon Leonard
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
To wspaniałe życie (1946)
Uncertain Glory (1944)
Tortilla Flat (1942)
Ann-Margret
Szwecja
Najlepsze filmy:
Interstate 60: Episodes of the Road (2002)
Męska gra (1999)
The 10th Kingdom (2000) (serial)
Barton MacLane
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Skarb Sierra Madre (1948)
Historia Glenna Millera (1954)
Kansas Pacific (1953)
Jerome Cowan
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Cud na 34. ulicy (1947)
The Song of Bernadette (1943)
Shall We Dance? (1937)
Fritz Feld
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
You Gotta Stay Happy (1948)
Boso w parku (1967)
Hello, Dolly! (1969)
Ellen Corby
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
To wspaniałe życie (1946)
Zawrót głowy (1958)
Sabrina (1954)
Gavin Gordon
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Narzeczona Frankensteina (1935)
Dziesięcioro przykazań (1956)
Notorious (1946)
Jack Elam
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (1968)
The Sacketts (1979) (film telewizyjny)
Pat Garrett i Billy Kid (1973)
Mike Mazurki
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Pół żartem, pół serio (1959)
The Thin Man Goes Home (1945)
Gentleman Jim (1942)
Bernard Fein
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Robin and the 7 Hoods (1964)
Pocketful of Miracles (1961)
The Facts of Life (1960)
Grace Lee Whitney
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Pół żartem, pół serio (1959)
Star Trek IV: Powrót na Ziemię (1986)
Słodka Irma (1963)