Reżyseria:
Philipp StölzlZdjęcia:
Kolja BrandtMuzyka:
Christian KolonovitsObsada:
Benno Fürmann, Florian Lukas, Johanna Wokalek, Georg Friedrich, Simon Schwarz, Ulrich Tukur, Erwin Steinhauer, Hanspeter Müller, Erni Mangold (więcej)Opisy(1)
Set in 1936, as Nazi propaganda urges the nation s Alpinists to conquer the unclimbed north face of the Swiss massif the Eiger two reluctant German climbers begin their daring ascent. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Benno Fürmann
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Boże Narodzenie (2005)
Księżniczka i wojownik (2000)
Florian Lukas
Niemcy Wschodnie
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Obca (2010)
Into the White (2012)
Johanna Wokalek
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Baader-Meinhof (2008)
Nordwand (2008)
Die Kirschenkönigin (2004) (serial)
Georg Friedrich
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Siódmy kontynent (1989)
71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls (1994)
Simon Schwarz
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Komm, süßer Tod (2000)
Protektor (2009)
Ulrich Tukur
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Życie na podsłuchu (2006)
Nordwand (2008)
Biała wstążka (2009)
Erwin Steinhauer
Austria
Najlepsze filmy:
Holocaust (1978) (serial)
Nordwand (2008)
Das ewige Lied (1997) (film telewizyjny)
Hanspeter Müller
Szwajcaria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Der Verdingbub (2011)
Benny's Video (1992)
Erni Mangold
Austria
Najlepsze filmy:
Przed wschodem słońca (1995)
Nordwand (2008)
Ich will doch nur, daß ihr mich liebt (1976) (film telewizyjny)
Martin Brambach
Niemcy Wschodnie
Najlepsze filmy:
Życie na podsłuchu (2006)
Odlotowy sekstet (1997)
Lektor (2008)
Branko Samarovski
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Biała wstążka (2009)
Die Rebellion (1993) (film telewizyjny)
Klaus Ofczarek
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Teheran tabu (2017)
Gottes mächtige Dienerin (2011) (film telewizyjny)
Arnd Schimkat
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Almanya (2011)
To minie, kochanie (2021)
Traute Hoess
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Berlin Alexanderplatz: Dzieje Franciszka Biberkopfa (1980) (serial)
Nordwand (2008)
Słoneczna aleja (1999)
Peter Faerber
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Uprising (2001) (film telewizyjny)
Der Clan - Die Geschichte der Familie Wagner (2013) (film telewizyjny)
Gerhard Greiner
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Najlepszy ze światów (2017)
Die Toten vom Bodensee (2014) (serial)
Johannes Thanheiser
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Das ewige Lied (1997) (film telewizyjny)
Das jüngste Gericht (2008) (film telewizyjny)
Tobias Ofenbauer
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Tatort (1970) (serial)
Die Bergretter (2009) (serial)
Marcus Hauser
Austria
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)
Immer nie am Meer (2007)
Maximilian Pfnür
Najlepsze filmy:
Nordwand (2008)