Obsada
Teodor Piovarči
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Bokser i śmierć (1962)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Raz, dva, tri (1985) (film telewizyjny)
Elo Romančík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Młot na czarownice (1969)
Na skle maľované (1980) (film telewizyjny)
Ľudovít Ozábal
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Bokser i śmierć (1962)
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Dobrodružstvo pri obžinkoch (1968) (film telewizyjny)
Jozef Adamovič
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Na skle maľované (1980) (film telewizyjny)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Demeterovci (1976) (film telewizyjny)
Viera Strnisková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rysavá jalovica (1970) (film telewizyjny)
Miedziana wieża (1970)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Juraj Paška
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Jozef Budský
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Koniec a začiatok (1968) (film telewizyjny)
Július Pántik
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Adolf Eichmann (1988) (film telewizyjny)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Jozef Kroner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Rysavá jalovica (1970) (film telewizyjny)
Július Vašek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Miedziana wieża (1970)
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Stanislav Dančiak
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Raz, dva, tri (1985) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Jaroslav Rozsíval
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Niebiańscy jeźdźcy (1968)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Lotár Radványi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Emil Adamík
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Naši synovia (1975) (serial)
Ešte sa nevraciam (1975) (film telewizyjny)
Jozef Šimonovič st.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Miedziana wieża (1970)
Raz, dva, tri (1985) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Josef Doležal
Najlepsze filmy:
V erbu lvice (1994)
Svítalo celou noc (1980)