Reżyseria:
Ľudovít FilanScenariusz:
Ľudovít FilanZdjęcia:
Dodo ŠimončičMuzyka:
Štěpán KoníčekObsada:
Jiří Bartoška, Anna Wetlinská, Ivan Romančík st., Július Vašek, Jaroslav Satoranský, Igor Čilík, Marie Drahokoupilová, Jiří Pleskot, Vladimír Kostovič (więcej)Opisy(1)
A drama of a young actor, who in 1947 - the period of open conflicts between the communists and the democrats in the country - finds himself in a dilemma, whether to use the offered big acting opportunity even if that would mean to act against the ideals and principles he believes in. It is a story about the price of love and honour and responsibility and also about having to pay for one’s mistakes. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
René Gabzdyl
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Trzech weteranów (1983)
Przypadek dla początkującego kata (1969)
Jozef Husár
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Jozef Majerčík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Balada o Vojtovej Marine (1964) (film telewizyjny)
Ján Kramár
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Tomáš Raček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Jedenáste prikázanie (1977) (serial)
Skrytý prameň (1973)
Maroš Lipták
Najlepsze filmy:
Národný hriešnik (1994) (film telewizyjny)
Obrus s monogramom (1998) (film telewizyjny)
Orest z rodu čarodejníkov (2010) (film telewizyjny)
Ján Mistrík
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Jankove hračky (1984) (film telewizyjny)
Mário a kúzelník (1976) (film telewizyjny)
Marie Motlová
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Straszne skutki awarii telewizora (1969)
Lampy naftowe (1971)
Michal Belák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Polnočná omša (1962)
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Karol Jaura
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962)
Pieśń o szarym gołębiu (1961)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (film telewizyjny)
Jarmila Karasová
Najlepsze filmy:
Uciekajmy, nadchodzi! (1986)
Výlet do mladosti (1982) (film telewizyjny)
Skrat (1977) (film telewizyjny)
Michal Monček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Vianočné oblátky (1977) (film telewizyjny)
Ivan Matulík
Najlepsze filmy:
Život bez konca (1982) (serial)
Všetci ľudia budú bratia (1996) (film telewizyjny)
Ako sa Vinco zaťal (1977) (film telewizyjny)
Jozef Šikuta
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Traja svedkovia (1968)
Branislav Koreň
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Šíleně smutná princezna (1968)
Dumna królewna (1952)
Andersonvillský proces (1976) (film telewizyjny)
Viktor Blaho
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Ján Venéni
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Tiene v raji (1986) (film telewizyjny)
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Richard Lachkovič
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Príbeľská vzbura Janka Kráľa (1978) (film telewizyjny)
Kára plná bolesti (1985)
Prerušená hra (1979)