Reżyseria:
Milan CieslarZdjęcia:
Marek JíchaMuzyka:
Atli ÖrvarssonObsada:
Clémence Thioly, Jiří Mádl, Eric Bouwer, Ondřej Vetchý, Petr Vaněk, Michal Dlouhý, Andrej Hryc, Helena Dvořáková, Ivan Franěk, Pavel Rímský, Ondrej Kovaľ (więcej)Opisy(1)
The story of The Pulitzer Prize nominee Lustig is about the power of love under an extreme life circumstances. It is a story of young lovers and their vigorous determination to escape from a hopeless life condition and theirs courage to face death. Lustig's novel Colette, a Girl from Antwerp upon which the film is based, draws on the author's personal Nazi Concentration Camp experience and his own recollection of several escape attempts from the hell of Auschwitz. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Elena Podzámska
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jozef Mak (1996) (nagranie teatralne)
Colette (2013)
Sojky v hlave (1983)
Juraj Hrčka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kukura (2014) (nagranie teatralne)
Żelary (2003)
Adam Šangala (2005) (nagranie teatralne)
Jordan Haj
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Colette (2013)
Přání Ježíškovi (2021)
Případ pro rybáře (2013) (film telewizyjny)
Radek Balcárek
Najlepsze filmy:
Andělé na kolejích (2010) (film amatorski)
La Dame d'Izieu (2007) (film telewizyjny)
Dziewiąty dzień (2004)
Pavel Gajdoš
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Die Dasslers - Pioniere, Brüder und Rivalen (2015) (film telewizyjny)
Příběh kmotra (2013)
Eva Reiterová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muži v offsidu (2010) (nagranie teatralne)
Bludičky (2010) (film telewizyjny)
Postel (1998)
Juraj Adamík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Colette (2013)
Michele Strogoff - il corriere dello zar (1999) (film telewizyjny)
Prekliaty služobník lásky (2000) (film telewizyjny)
Vanessa Galambošová
Najlepsze filmy:
Colette (2013)
Ľubomír Burgr
Czechosłowacja
Jozef Tkáč
Najlepsze filmy:
Żelary (2003)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Nedodržaný sľub (2009)
Jakub Lorencovič
Najlepsze filmy:
Colette (2013)
Orest z rodu čarodejníkov (2010) (film telewizyjny)
Kajetán Písařovic
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Těšínské niebo - Cieszyňskie nebe (2008)
Vodník (2019) (serial)
Upadek imperium (2018) (film telewizyjny)
Denisa Pfauserová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Na střeše (2019)
Malowany ptak (2019)
Colette (2013)
Michał Sieczkowski
Polska
Najlepsze filmy:
Maciej Cymorek
Polska
Najlepsze filmy:
Inni ludzie (2021)
Colette (2013)
Dywizjon 303 (2018)
Janusz Hummel
Najlepsze filmy:
Jedno życie (2023)
Informator (2020) (serial)
Colette (2013)
Robert Holik
Najlepsze filmy:
Colette (2013)
Die Vermessung der Welt (2012)
10 000 godzin (2014)
Jitka Osička
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Colette (2013)
Vražedné stíny (2022) (film telewizyjny)