Obsada
Josef Patočka
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Věc Makropulos (1970) (nagranie teatralne)
Jan Skopeček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Vojta Plachý-Tůma
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sobór w Konstancji (1954)
Jan Žižka (1955)
Gra bez reguł (1967)
Václav Lohniský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Młot na czarownice (1969)
Jiří Němeček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rozčarovaní (1982) (film telewizyjny)
Lokis (1986) (film telewizyjny)
Waterloo (1967) (film telewizyjny)
Petr Haničinec
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
Emil Rohan
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Śmierć nazywa się Engelchen (1963)
Věc Makropulos (1970) (nagranie teatralne)
Čest a sláva (1968)
Ivo Palec
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Valmont (1989)
Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)
Skok do tmy (1964)
Karel Hlušička
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Dobry wojak Szwejk (1956)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (film telewizyjny)
Luděk Pilc
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nikt się śmiać nie będzie (1965)
Tenkrát o Vánocích (1958)
Niebezpieczna siostrzenica (1969)
Miloš Rozhoň
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Adela jeszcze nie jadła kolacji (1978)
Popel a hvězdy (1990) (film telewizyjny)
Ladislav Šimek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jára Cimrman śpi (1983)
Poslední dopis (1973) (film telewizyjny)
Skowronki na uwięzi (1969)
Arnošt Faltýnek
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Dobry wojak Szwejk (1956)
Zamach (1964)
Věc Makropulos (1970) (nagranie teatralne)
Zdeněk Kutil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Melduję posłusznie! (1957)
Ladislav Navrátil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Skradziony balon (1966)
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Jana Štěpánková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Přišel na večeři (1981) (nagranie teatralne)
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Věc Makropulos (1970) (nagranie teatralne)
Zdena Hadrbolcová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Święto przebiśniegu (1983)
Łobuziaki (1975)
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (film telewizyjny)
Věra Tichánková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Kinoautomat: Człowiek i jego dom (1967)
Śmierć nazywa się Engelchen (1963)
Pavla Maršálková
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Svatební cesta do Jiljí (1983) (film telewizyjny)
Pociągi pod specjalnym nadzorem (1966)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Věra Koktová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dobry wojak Szwejk (1956)
Noc pastýřů (1993) (film telewizyjny)
Daleka droga (1948)