Reżyseria:
Juraj NvotaZdjęcia:
Diviš MarekMuzyka:
Ľubica ČekovskáObsada:
Richard Labuda, Milan Lasica, Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Szidi Tobias, Milan Ondrík, Ady Hajdu, Ondřej Malý, Miroslav Noga, Robert Roth (więcej)Opisy(1)
Tragicomic family film about the world of children heroes - particularly the son of a local communist officer and his friend, a little hostage of the regime, whose parents emigrated to the West, few years before "Prague Spring" and the occupation of Czechoslovakia. Camaraderie, the first big discoveries of love, enemy gang fights and naïve ideas are confronted with the reality of adult´s world. The film is about the first contacts with bizarre and absurd reality of relationships and attitudes of adults, politics, emigration, but also betrayal and death and about how all those things form and transform the lives of small boys, who are forced to grow up too quickly. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Martin Hrevuš
Najlepsze filmy:
Nauczycielka (2016)
Rukojemník (2014)
Láska na vlásku (2014)
Tomáš Samko
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Adam Praskač
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
David Pašš
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Zita Furková
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Zuzana Konečná
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Nauczycielka (2016)
Niech stanie się światłość (2019)
Petra Vajdová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Polnočná omša (2015) (nagranie teatralne)
Nesmrteľní (2010) (serial)
Jan Mazák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lakomec (2020) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Czerwona linia (2018) (serial)
Marián Labuda ml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Ogród (1995)
Słodkie kłopoty (1984)
Richard Autner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Elity (2017) (nagranie teatralne)
Vianočné želanie (2018) (film telewizyjny)
Antigona (2020) (nagranie teatralne)
Michal Koleják
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (2015) (nagranie teatralne)
Rukojemník (2014)
Martin Kochan
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Michal Rosík
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Konfident (2011)
Mária Breinerová-Mačáková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sedmero krkavců (2015)
Mišo (1979) (film telewizyjny)
Profesor Raat (1989) (film telewizyjny)
Lenka Janíková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dokonalá svatba (2010) (nagranie teatralne)
Mrtvé duše (2015) (nagranie teatralne)
Rukojemník (2014)
Ingrid Ištóková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Staroružová dráma (1989) (film telewizyjny)
Konto (1991) (film telewizyjny)
Dlhá krátka noc (2003) (film telewizyjny)
Vladimír Zboroň
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muzyka (2007)
Ostrym nożem (2019)
Słudzy (2020)
Mária Landlová
Najlepsze filmy:
Za mestskými múrmi (1998) (serial)
Študent (1990) (film telewizyjny)
Nesmrteľní (2010) (serial)
Martin Škoda
Najlepsze filmy:
Len tak prišli (2013) (nagranie teatralne)
Rukojemník (2014)
Mária Čubová
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)