Reżyseria:
Janusz ZaorskiZdjęcia:
Jacek ZygadłoMuzyka:
Adam SławińskiObsada:
Jan Tadeusz Stanisławski, Roman Kosierkiewicz, Kazimiera Utrata, Roman Kłosowski, Bohdana Majda, Andrzej Zaorski, Wiesław Drzewicz, Zdzisław Szymański, Bronisław Pawlik, Grzegorz Warchoł (więcej)Odcinki(10)
-
Pęd do wiedzy (E01)
-
Łańcuch ludzi dobrej woli (E02)
-
Nadkwasota (E03)
-
Krakanie (E04)
-
Paraliż postępowy (E05)
-
Chamlet (E06)
-
Mokry władca rozumu (E07)
-
Ktoś (E08)
-
Epidemia (E09)
-
Śmiertelnie obrażeni (E10)
Opisy(1)
Cykl miniatur telewizyjnych ujętych w formę wykładu ilustrowanego scenkami fabularnymi. W roli prelegenta znany satyryk Jan Tadeusz Stanisławski, profesor nieistniejącej dziedziny wiedzy o nazwie „mniemanologia stosowana". Przedmiot owej fikcyjnej nauki jest jednak jak najbardziej realny – to wady i nawyki Polaków. (TVP)
Obsada
Jan Tadeusz Stanisławski
Związek Radziecki
Najlepsze seriale:
Plebania (2000) (serial)
Roman Kosierkiewicz
Polska
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Kariera Nikodema Dyzmy (1980) (serial)
Janosik (1973) (serial)
Kazimiera Utrata
Polska
Najlepsze seriale:
Anna Karenina (2000) (serial)
Dziewczyna i chłopak (1977) (serial)
Klan (1997) (serial)
Roman Kłosowski
Polska
Najlepsze seriale:
Świat według Kiepskich (1999) (serial)
Czterej pancerni i pies (1966) (serial)
Na dobre i na złe (1999) (serial)
Bohdana Majda
Polska
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Stawka większa niż życie (1968) (serial)
Andrzej Zaorski
Polska
Najlepsze seriale:
13 posterunek (1997) (serial)
Stawka większa niż życie (1968) (serial)
Wiesław Drzewicz
Polska
Najlepsze seriale:
Mistrz i Małgorzata (1988) (serial)
Zdzisław Szymański
Imperium Rosyjskie
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Samochodzik i Templariusze (1971) (serial)
Stawka większa niż życie (1968) (serial)
Bronisław Pawlik
Polska
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Kariera Nikodema Dyzmy (1980) (serial)
Dekalog (1989) (serial)
Grzegorz Warchoł
Polska
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Dekalog (1989) (serial)
Wielka woda (2022) (serial)
Juliusz Lubicz-Lisowski
Imperium Rosyjskie
Najlepsze seriale:
Kariera Nikodema Dyzmy (1980) (serial)
Janosik (1973) (serial)
Dziewczyna i chłopak (1977) (serial)
Józef Kalita
Polska
Najlepsze seriale:
Kariera Nikodema Dyzmy (1980) (serial)
Leonard Andrzejewski
Polska
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Przygody Pana Michała (1969) (serial)
Archiv des Todes (1980) (serial)
Krzysztof Zaleski
Polska
Piotr Skarga
Polska
Najlepsze seriale:
Czas honoru (2008) (serial)
Na dobre i na złe (1999) (serial)
Jan Prochyra
Polska
Teresa Lipowska
Polska
Najlepsze seriale:
13 posterunek (1997) (serial)
Przygody psa Cywila (1970) (serial)
Dziewczyna i chłopak (1977) (serial)
Eugeniusz Priwieziencew
Polska
Najlepsze seriale:
Świat według Kiepskich (1999) (serial)
Stawka większa niż życie (1968) (serial)
Jadwiga Kuryluk
Imperium Rosyjskie
Najlepsze seriale:
Archiv des Todes (1980) (serial)
Dziewczyna i chłopak (1977) (serial)
Andrzej Piszczatowski
Polska
Najlepsze seriale:
Alternatywy 4 (1983) (serial)
Na dobre i na złe (1999) (serial)
M jak miłość (2000) (serial)