Reżyseria:
Miroslav CikánZdjęcia:
Karol KrškaMuzyka:
Eugen SuchoňObsada:
Elo Romančík, Vladimír Petruška, Štefan Adamec, Andrej Bagar, Mikuláš Huba, Gustáv Valach, Martin Gregor, Ľudovít Jakubóczy, Jozef Budský, Samuel Adamčík (więcej)Opisy(1)
A drama dealing with the historical events of the social class-struggle in Slovakia. The film depicts the tough life of the working class in the time of the economic crisis during the 1930s set in the background of the construction of the Červená skala - Margecany railway section. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Gejza Slameň
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Polnoc bude o päť minút (1962) (film telewizyjny)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Irena Bernátová
Najlepsze filmy:
Był sobie król (1954)
Przybrana córka, czyli szlachetny milioner (1949)
Brankář bydlí v naší ulici (1957)
Ladislav Chudík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Wszyscy moi bliscy (1999)
Rudolf Debnárik
Najlepsze filmy:
Výšiny (1968) (film telewizyjny)
Pole neorané (1953)
Partyzánská stezka (1959)
Beta Poničanová
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Balada o Vojtovej Marine (1964) (film telewizyjny)
Ženský zákon (1967) (film telewizyjny)
Eva Kristínová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rysavá jalovica (1970) (film telewizyjny)
Polnočná omša (1962)
Štyridsaťštyri (1957)
Štefan Petrák
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Oskarżony (1964)
Posledná bosorka (1957)
Antoš Tihelka
Najlepsze filmy:
Priehrada (1950)
Ruszyly wzgórza (1952)
Boj sa skončí zajtra (1950)
Frída Bachletová
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Polnoc bude o päť minút (1962) (film telewizyjny)
Smrť sa volá Engelchen (1960) (film telewizyjny)
Oblomov (1964) (film telewizyjny)
Branislav Koreň
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Šíleně smutná princezna (1968)
Dumna królewna (1952)
Andersonvillský proces (1976) (film telewizyjny)
Alexander Kautnik
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Dezerterzy i pielgrzymi (1968)
Dies irae (1984) (film telewizyjny)
Viktor Blaho
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Eugen Senaj
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Štyridsaťštyri (1957)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Karol Machata
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Stíny horkého léta (1977)
Eduard Bindas
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Raz, dva, tri (1985) (film telewizyjny)
Jozef Sodoma
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Míla Beran
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Ružové sny (1976)
Wilcze doły (1948)
Jozef Šikuta
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Traja svedkovia (1968)
František Hudek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Naši synovia (1975) (serial)
Sebechlebskí hudci (1975)
Izrafel (1978) (film telewizyjny)
Juraj Šebok
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Andersonvillský proces (1976) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)