Obsada
Vasiľ Rusiňák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Żelary (2003)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Díky za každé nové ráno (1994)
Michal Gazdík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Sluha dvoch pánov (1991) (film telewizyjny)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
František Výrostko
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvoch pánov (1991) (film telewizyjny)
Gendúrovci (1994) (film telewizyjny)
Reverend (1989) (film telewizyjny)
Michal Hudák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Żelary (2003)
Zdivočelá země (1997)
Spievankovo a kráľovná Harmónia (2017)
Helena Rossáková-Sudická
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Nevěsta k zulíbání (1980)
Živá voda (1980)
Margita Mazalová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Gendúrovci (1994) (film telewizyjny)
Pomocník (1980) (film telewizyjny)
Anna Cveková-Bašistová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Vtáčia princezná (1990) (film telewizyjny)
Mária Bálintová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Gendúrovci (1994) (film telewizyjny)
Kára plná bolesti (1985)
Světlana Škovranová
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ogród rodzinny. Dezerter (2017)
Ludmila Kozmenková
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Ujo Viktor (2013) (film studencki)
Pirko (2016)
Idzie zwariować (2022)
Igor Latta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Żelary (2003)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ja milujem, ty miluješ (1980)
Vladimíra Urbanková
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Jaroslava Sisáková
Najlepsze filmy:
Eva Nová (2015)
Ujo Viktor (2013) (film studencki)
Idzie zwariować (2022)
Renáta Rundová
Czechosłowacja
Zuzana Kúšiková
Czechosłowacja
Martin Hronský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kukura (2014) (nagranie teatralne)
Dáma bez kamélie (2016) (nagranie teatralne)
Heloisa (1994) (film telewizyjny)
Andrej Hrnčiar
Najlepsze filmy:
Mladé letá (1993) (film telewizyjny)
Heloisa (1994) (film telewizyjny)
Slepý Geronimo a jeho brat (1993) (film telewizyjny)
Ingrid Ištóková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Staroružová dráma (1989) (film telewizyjny)
Konto (1991) (film telewizyjny)
Dlhá krátka noc (2003) (film telewizyjny)
Vasiľ Turok
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Fragmenty z malomesta (2000)