Reżyseria:
Evald SchormScenariusz:
Antonín MášaZdjęcia:
Jan ČuříkMuzyka:
Jan KlusákObsada:
Jana Brejchová, Jan Kačer, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Jiřina Jirásková, Olga Scheinpflugová, Václav Trégl, Jan Libíček, Jan Cmíral st. (więcej)Opisy(1)
Set in post-war Prague, the film follows Jarda, a young outspoken communist worker. He is indignant that his friends are not living up to the ideals of the utopian socialist dream. However, the country is in the midst of social change and he struggles to find his place in the new political climate, realizing that he will never achieve anything in the totalitarian society demanding daily labor feats... (Moscow International Film Festival)
(więcej)Obsada
Jana Brejchová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Půlpenny (1974) (film telewizyjny)
Przygody Münchhausena (1961)
Jan Kačer
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Král Lear (2003) (nagranie teatralne)
Dolina pszczól (1967)
Śmierć nazywa się Engelchen (1963)
Josef Abrhám
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Hráči (1983) (nagranie teatralne)
Vlastimil Brodský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Na skraju lasu (1976)
Światowcy (1969)
Jiřina Jirásková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Jára Cimrman śpi (1983)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Olga Scheinpflugová
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Čintamani & podvodník (1964)
Jegor Bulyčov (1968) (film telewizyjny)
Piąty jeździec Apokalipsy (1964)
Václav Trégl
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Na skraju lasu (1976)
Jan Libíček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Trzy orzeszki dla Kopciuszka (1973)
Przygody Münchhausena (1961)
Jan Cmíral st.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jára Cimrman śpi (1983)
Piorun kulisty (1978)
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Josef Krameš
Najlepsze filmy:
Happy End (1967)
Powrót syna marnotrawnego (1966)
Každý den odvahu (1964)
Helena Uhlířová
Najlepsze filmy:
Každý den odvahu (1964)
Jiří Menzel
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Palacz zwłok (1968)
Skowronki na uwięzi (1969)
Oldřich Stodola
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rusalka (1960) (film telewizyjny)
Bláznova kronika (1964)
Každý den odvahu (1964)
Naděžda Sobotková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Každý den odvahu (1964)
Bylo čtvrt a bude půl (1968)
Svatá hříšnice (1970)
Drago Čáslavský
Najlepsze filmy:
Každý den odvahu (1964)
František Popp
Najlepsze filmy:
Každý den odvahu (1964)
Emma Černá
Czechosłowacja
Pavel Páv
Najlepsze filmy:
Každý den odvahu (1964)
Jaroslav Tomsa
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Jára Cimrman śpi (1983)
Lemoniadowy Joe (1964)
František Löring
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Každý den odvahu (1964)
Máte doma lva? (1963)
Transport z ráje (1962)