Reżyseria:
Václav VorlíčekScenariusz:
Miloš MacourekZdjęcia:
Rudolf BlaháčekMuzyka:
Ondřej SoukupObsada:
Tina Ruland, Manou Lubowski, Horst Buchholz, Karel Roden, Marian Labuda, Jiřina Bohdalová, Jiří Langmajer, Martin Zounar, Jozef Adamovič (więcej)Opisy(1)
A coproduction fairy tale FROM Václav Vorlíček. The filmmaker combined and adapted several classic fairy tales dealing with the magical Firebird. Prince Afron, in love with Princess Elena, must overcome many obstacles on his way to find her: he defeats Skeleton, the dark lord of the elements, fights fell Prince Wolf, and does battle with Death itself. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Tina Ruland
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Manta, Manta (1991)
Das Zauberbuch (1996)
Das Total verrückte Wochenende (2009) (film telewizyjny)
Manou Lubowski
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Das Jesus Video (2002) (film telewizyjny)
Schutzengel (2012)
Jasper und das Limonadenkomplott (2008)
Horst Buchholz
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Siedmiu wspaniałych (1960)
Życie jest piękne (1997)
Tiger Bay (1959)
Karel Roden
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krucjata Bourne'a (2004)
The Scarlet Pimpernel (1999) (serial)
Tancuj Matyldo (2023)
Marian Labuda
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Wszyscy moi bliscy (1999)
Raz, dva, tri (1985) (film telewizyjny)
Jiřina Bohdalová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dům na nebesích (1984) (nagranie teatralne)
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Pohádky pod sněhem (1985)
Jiří Langmajer
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Král Lear (2003) (nagranie teatralne)
Tichá bolest (1990)
Královský život otroka (1992) (film telewizyjny)
Martin Zounar
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případ Platfus (1985) (film telewizyjny)
Šťastlivec Sulla (1991) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Jozef Adamovič
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Na skle maľované (1980) (film telewizyjny)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Demeterovci (1976) (film telewizyjny)
Lubomír Kostelka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Balada z hadrů (1960) (nagranie teatralne)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Barbora Leichnerová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Konec starých časů (1989)
Jen o rodinných záležitostech (1990)
Hidden in Silence (1996) (film telewizyjny)
Karel Hábl
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Adelheid (1969)
Mahulena Bočanová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muž v pozadí (1995) (serial)
Dámský krejčí (2012) (nagranie teatralne)
Žena z Korinta (1986) (film telewizyjny)
Ondřej Brousek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pod jednym dachem (1999)
Nawet myszy idą do nieba (2021)
Tři sestry (2010) (nagranie teatralne)
Jan Hraběta
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Dlouhý, Široký a Krátkozraký (1987) (nagranie teatralne)
Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (nagranie teatralne)
Akt (1997) (nagranie teatralne)
Jiří Tomek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Rozsudky soudce Ooky (1988) (film telewizyjny)
Jiří Jurka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Spadek albo Kurwachopygutntag (1992)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Náš dědek Josef (1976)
Jozef Dóczy
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Dana Košická
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Čosi viac ako slová (1990) (film telewizyjny)
Dôverní nepriatelia (2009) (film telewizyjny)
V tichu (2014)
Miroslav Košický
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pták Ohnivák (1997)