Reżyseria:
Otakar VávraZdjęcia:
Jaromír ŠofrMuzyka:
Zdeněk LiškaObsada:
Jiří Pleskot, Bohuš Pastorek, Gunnar Möller, Jaroslav Radimecký, Martin Gregor, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek st., Josef Langmiler, Rudolf Krátký (więcej)Obsada
Wilhelm Koch-Hooge
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Zbabělec (1961)
Jahrgang 21 (1957)
Zamach w Sarajewie (1975)
Gustav Nezval
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Mnoho povyku pro nic (1972) (nagranie teatralne)
Lakomec (1972) (nagranie teatralne)
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Jiří Dušek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Prokop Diviš (1977) (film telewizyjny)
Svědek času (1988) (film telewizyjny)
Případ Salieri (1991) (film telewizyjny)
Vladimír Pavlar
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Pán na inzerát (1978) (film telewizyjny)
Klec (1973) (film telewizyjny)
Dny zrady II. (1973)
Vladislav Strzhelchik
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Otets Sergei (1978)
Wojna i pokój: Rok 1812 (1967)
Ota Sklenčka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Vajíčko (1968) (film telewizyjny)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Vladimír Stach
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Waterloo (1967) (film telewizyjny)
Cesta řeky k moři (1966) (film telewizyjny)
Svatopluk Beneš
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Dobry wojak Szwejk (1956)
Lucerna (1967) (film telewizyjny)
Jaroslav Raušer
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Hlídač dynamitu (1963)
Žalář nejtemnější (1969) (film telewizyjny)
Vladimír Salač
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Droga do głębi duszy studenckiej (1939)
Charleyova teta (1969) (nagranie teatralne)
Škola základ života (1938)
Michal Dočolomanský
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Na skle maľované (1980) (film telewizyjny)
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Ladislav Lakomý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Stromy umírají vstoje (1998) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Člověk proti zkáze (1989)
Milan Riehs
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Śmierć pięknych saren (1986)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Vladimír Hlavatý
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Přišel na večeři (1981) (nagranie teatralne)
Zamach (1964)
Gerhard Rachold
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Zamach (1964)
Bokser i śmierć (1962)
Małgorzata, córka Łazarza (1967)
Werner Wieland
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Das unsichtbare Visier (1973) (serial)
Zamach w Sarajewie (1975)
Jan Schánilec
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Jindřich IV. (1968) (nagranie teatralne)
Lampy naftowe (1971)
František Vicena
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Poslední dopis (1973) (film telewizyjny)
Błysk nadziei (1963)
Ilja Prachař
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Palacz zwłok (1968)
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
Jiří Holý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Młot na czarownice (1969)
Lucerna (1967) (film telewizyjny)