Reżyseria:
Otakar VávraZdjęcia:
Jaromír ŠofrMuzyka:
Zdeněk LiškaObsada:
Jiří Pleskot, Bohuš Pastorek, Gunnar Möller, Jaroslav Radimecký, Martin Gregor, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek st., Josef Langmiler, Rudolf Krátký (więcej)Obsada
Iva Hüttnerová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (nagranie teatralne)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Těžká hodina (1986) (film telewizyjny)
Martin Linda
Najlepsze filmy:
Dny zrady II. (1973)
Dny zrady I. (1973)
Siegfried Loyda
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Zamach (1964)
Das unsichtbare Visier (1973) (serial)
Dny zrady II. (1973)
Jaroslav Satoranský
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (nagranie teatralne)
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
Mnoho povyku pro nic (1972) (nagranie teatralne)
Raoul Schránil
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Nebe a dudy (1941)
Krystian (1939)
Szaleństwa Ewy (1939)
Josef Vorel
Najlepsze filmy:
Złote węgorze (1979) (film telewizyjny)
Romeo, Julie a tma (1959)
Ja, Julinka i koniec wojny (1965)
Jaroslav Esop
Najlepsze filmy:
Dny zrady II. (1973)
Dny zrady I. (1973)
Emil Horváth ml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Na kometě (1970)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Demeterovci (1976) (film telewizyjny)
Petr Oliva
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Zamach (1964)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (film telewizyjny)
Záchvěv strachu (1984)
Karel Hábl
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Adelheid (1969)
Miroslav Zounar
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
V zámku a podzámčí (1981) (film telewizyjny)
Signum laudis (1980)
Brakýři (1983) (film telewizyjny)
Michal Pavlata
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Operace Silver A (2007) (film telewizyjny)
Deskový statek (2008) (nagranie teatralne)
Vracenky (1990)
Václav Kotva
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Jako kníže Rohan (1983) (film telewizyjny)
Palacz zwłok (1968)
Jan Teplý st.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Ucho (1970)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Svatopluk Skládal
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (nagranie teatralne)
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Vladimír Ptáček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Łobuziaki (1975)
Skowronki na uwięzi (1969)
Štěpán Bulejko
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Daleka droga (1948)
Jutro wstanę rano i oparzę się herbatą (1977)
Oldřich Velen
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Ivo Kubečka
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Zapomniane światło (1996)
Otakar Wimmer
Najlepsze filmy:
Dny zrady II. (1973)
Dny zrady I. (1973)