Reżyseria:
Otakar VávraMuzyka:
Zdeněk LiškaObsada:
Vladimír Šmeral, František Vicena, Josef Větrovec, Ota Sklenčka, Josef Somr, Dmitrij Vasiljevič Fraňko, Sergej Poležajev, Gunnar Möller (więcej)Obsada
Julius Neumann
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Milenci v roce jedna (1973)
Dzień mej miłości (1976)
Síť na bludičku (1983) (film telewizyjny)
Zdeněk Konečný
Najlepsze filmy:
Osvobození Prahy (1975)
Vítězný lid (1977)
Roman Janoušek
Najlepsze filmy:
Svítalo celou noc (1980)
Žádost o přeložení (1986) (film telewizyjny)
Láska na druhý pohled (1981)
Václav Vydra nejml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (film telewizyjny)
Boris Rösner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Kelner, płacić! (1980)
Poslední dopis (1973) (film telewizyjny)
Milan Hein
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Piekna i potwór (1978)
Touha jménem Einodis (2013) (nagranie teatralne)
Córka króla wszechmórz (1976)
Zdeněk Černín
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Rozsudky soudce Ooky (1988) (film telewizyjny)
Dušan Petráň
Najlepsze filmy:
O moravské zemi (1977)
Osvobození Prahy (1975)
Naďa Konvalinková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Adela jeszcze nie jadła kolacji (1978)
Noc pastýřů (1993) (film telewizyjny)
Taťjana Medvecká
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Jako bychom se ani neznali (1982) (nagranie teatralne)
Zdeněk Šavrda
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (film telewizyjny)
Przybrana córka, czyli szlachetny milioner (1949)
Zlaté dno (1942)
Jindřich Narenta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Palacz zwłok (1968)
Kelner, płacić! (1980)
Štěpán Bulejko
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Daleka droga (1948)
Jutro wstanę rano i oparzę się herbatą (1977)
Miroslav Zounar
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
V zámku a podzámčí (1981) (film telewizyjny)
Signum laudis (1980)
Brakýři (1983) (film telewizyjny)
Dana Balounová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Trzech weteranów (1983)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (film telewizyjny)
Vladimír Bičík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (nagranie teatralne)
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Vladimír Ptáček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Łobuziaki (1975)
Skowronki na uwięzi (1969)
Františka Horáková
Najlepsze filmy:
Igrok (1972)
Vandiny trampoty (1938)
Osvobození Prahy (1975)
Roman Skamene
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Śmierć pięknych saren (1986)
Mňága - Happy end (1996)
Zdeněk Dítě
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (nagranie teatralne)
Był sobie król (1954)
Światowcy (1969)