Nagrody - Florida Film Critics Circle Awards - 2014-2023
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2023 - 28th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Chłopiec i czapla
Best Film
Best Director
- Todd Haynes (Obsesja)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Wes Anderson (Asteroid City)
- Celine Song (Poprzednie życie)
- Jonathan Glazer (Strefa interesów)
Best Actor
- Franz Rogowski (Przejścia)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Cillian Murphy (Oppenheimer)
- Paul Giamatti (Przesilenie zimowe)
- Andrew Scott (Dobrzy nieznajomi)
Best Actress
- Lily Gladstone (Czas krwawego księżyca)
- Emma Stone (Biedne istoty)
- Sandra Hüller (Anatomia upadku)
- Natalie Portman (Obsesja)
- Teyana Taylor (Tysiąc i jeden)
Best Supporting Actor
- Charles Melton (Obsesja)
- Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
- Mark Ruffalo (Biedne istoty)
- Dominic Sessa (Przesilenie zimowe)
- Donnie Yen (John Wick 4)
Best Supporting Actress
- Rachel McAdams (Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret)
- Da'Vine Joy Randolph (Przesilenie zimowe)
- Emily Blunt (Oppenheimer)
- Sigourney Weaver (Dobry ogrodnik)
- Julianne Moore (Obsesja)
Best Documentary
- Menus plaisirs - Les Troisgros
- La memoria infinita
- Nieustannie: Historia Michaela J. Foksa
- Kokomo City
- Little Richard: I Am Everything
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
- Chłopiec i czapla
- Pies i Robot
- Spider-Man: Poprzez Multiwersum
- Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
- Suzume
Best First Film
- Poprzednie życie (Celine Song)
- Tysiąc i jeden (A.V. Rockwell)
- All Dirt Roads Taste of Salt (Raven Jackson)
- Amerykańska fikcja (Cord Jefferson)
- Blue Jean (Georgia Oakley)
Best Original Screenplay
- Celine Song (Poprzednie życie)
- Wes Anderson (Asteroid City)
- Samy Burch (Obsesja)
- David Hemingson (Przesilenie zimowe)
- Arthur Harari, Justine Triet (Anatomia upadku)
Best Adapted Screenplay
- Tony McNamara (Biedne istoty)
- Eric Roth, Martin Scorsese (Czas krwawego księżyca)
- Kelly Fremon Craig (Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Cord Jefferson (Amerykańska fikcja)
Best Cinematography
- Dan Laustsen (John Wick 4)
- Hoyte van Hoytema (Oppenheimer)
- Rodrigo Prieto (Czas krwawego księżyca)
- Robbie Ryan (Biedne istoty)
- Łukasz Żal (Strefa interesów)
Best Soundtrack and Score
- Joe Hisaishi (Chłopiec i czapla)
- Ludwig Göransson (Oppenheimer)
- Gary Gunn (Tysiąc i jeden)
- Daniel Pemberton (Spider-Man: Poprzez Multiwersum)
- Robbie Robertson (Czas krwawego księżyca)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
Golden Orange Award
Pauline Kael Breakout Award
2022 - 27th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Wszystko wszędzie naraz
Best Film
Best Director
- Chan-wook Park (Podejrzana)
- Todd Field (Tár)
- Charlotte Wells (Aftersun)
- Steven Spielberg (Fabelmanowie)
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
Best Actor
- Colin Farrell (Duchy Inisherin)
- Austin Butler (Elvis)
- Hae-il Park (Podejrzana)
- Paul Mescal (Aftersun)
- Brendan Fraser (Wieloryb)
Best Actress
- Cate Blanchett (Tár)
- Michelle Williams (Fabelmanowie)
- Wei Tang (Podejrzana)
- Michelle Yeoh (Wszystko wszędzie naraz)
- Danielle Deadwyler (Till)
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
- Jessie Buckley (Głosy kobiet)
- Nina Hoss (Tár)
- Stephanie Hsu (Wszystko wszędzie naraz)
- Jamie Lee Curtis (Wszystko wszędzie naraz)
- Kerry Condon (Duchy Inisherin)
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best First Film
- Aftersun (Charlotte Wells)
- Most (Lila Neugebauer)
- You Won't Be Alone (Goran Stolevski)
- Emily the Criminal (John Patton Ford)
Best Original Screenplay
- Seo-kyoung Jung, Chan-wook Park (Podejrzana)
- Martin McDonagh (Duchy Inisherin)
- Tony Kushner, Steven Spielberg (Fabelmanowie)
- Todd Field (Tár)
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
Best Adapted Screenplay
- Sarah Polley (Głosy kobiet)
- Augusta Gore, George Miller (Trzy tysiące lat tęsknoty)
- Guillermo del Toro, Gris Grimly, Patrick McHale, Matthew Robbins (Guillermo del Toro: Pinokio)
- Rian Johnson (Glass Onion: Film z serii „Na noże”)
- Rebecca Lenkiewicz (Jednym głosem)
Best Cinematography
- Ji-yong Kim (Podejrzana)
- Roger Deakins (Imperium światła)
- Claudio Miranda (Top Gun: Maverick)
- Janusz Kamiński (Fabelmanowie)
Best Soundtrack and Score
- Justin Hurwitz (Babilon)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Imperium światła)
- Son Lux (Wszystko wszędzie naraz)
- John Williams (Fabelmanowie)
- Michael Abels (Nie!)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
- Avatar: Istota wody
- Doktor Strange w multiwersum obłędu
- Nie!
- Top Gun: Maverick
- Wszystko wszędzie naraz
Pauline Kael Breakout Award
2021 - 26th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Psie pazury
Best Film
Best Director
- Jane Campion (Psie pazury)
- Leos Carax (Annette)
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Ryûsuke Hamaguchi (W pętli ryzyka i fantazji)
Best Actor
- Adam Driver (Annette)
- Benedict Cumberbatch (Psie pazury)
- Oscar Isaac (Hazardzista)
- Nicolas Cage (Świnia)
- Andrew Garfield (tick, tick...BOOM!)
Best Actress
- Alana Haim (Licorice Pizza)
- Jessica Chastain (Oczy Tammy Faye)
- Kristen Stewart (Spencer)
- Lady Gaga (Dom Gucci)
Best Supporting Actor
- Kodi Smit-McPhee (Psie pazury)
- Jamie Dornan (Belfast)
- Vincent Lindon (Titane)
- J.K. Simmons (Lucy i Desi)
- Jared Leto (Dom Gucci)
Best Supporting Actress
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
- Nasze magiczne Encanto
- Shin Evangelion gekijōban:||
- Przeżyć
- Josep
- Belle
- Luca
- Mitchellowie kontra maszyny
Best First Film
Best Original Screenplay
- Wes Anderson (Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun)
- Leos Carax, Ron Mael, Russell Mael (Annette)
- Ryûsuke Hamaguchi (W pętli ryzyka i fantazji)
- Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Fran Kranz (Odkupienie)
- Annie Mumolo, Kristen Wiig (Barb i Star jadą do Vista Del Mar)
Best Adapted Screenplay
- Jane Campion (Psie pazury)
- Steven Levenson (tick, tick...BOOM!)
- François Ozon (Lato '85)
- Tony Kushner (West Side Story)
Best Cinematography
- Ari Wegner (Psie pazury)
- Janusz Kamiński (West Side Story)
- Claire Mathon (Spencer)
- Mike Gioulakis (Old)
- Greig Fraser (Diuna)
Best Soundtrack and Score
- Hans Zimmer (Diuna)
- Alexandre Desplat (Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun)
- Jonny Greenwood (Psie pazury)
- Ron Mael, Russell Mael (Annette)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Newcomer of the Year
2020 - 25th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Pierwsza krowa
Best Film
Best Director
- Chloé Zhao (Nomadland)
- Kelly Reichardt (Pierwsza krowa)
- Aaron Sorkin (Proces Siódemki z Chicago)
- Florian Zeller (Ojciec)
- Lee Isaac Chung (Minari)
Best Actor
- Anthony Hopkins (Ojciec)
- John Magaro (Pierwsza krowa)
- Chadwick Boseman (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Riz Ahmed (Sound of Metal)
Best Actress
- Frances McDormand (Nomadland)
- Viola Davis (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Carey Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Carrie Coon (Gniazdo)
- Elisabeth Moss (Shirley)
Best Supporting Actor
- Paul Raci (Sound of Metal)
- Brian Dennehy (Podjazdy)
- Chadwick Boseman (Pięciu braci)
- Sacha Baron Cohen (Proces Siódemki z Chicago)
- Bill Murray (Na lodzie)
Best Supporting Actress
- Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan)
- Yuh-jung Youn (Minari)
- Swankie (Nomadland)
- Jane Adams (She Dies Tomorrow)
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best First Film
Best Original Screenplay
- Lee Isaac Chung (Minari)
- Aaron Sorkin (Proces Siódemki z Chicago)
- Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers (Co w duszy gra)
- Jack Fincher (Mank)
- Emerald Fennell (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
Best Adapted Screenplay
- Charlie Kaufman (Może pora z tym skończyć)
- Chloé Zhao (Nomadland)
- Ruben Santiago-Hudson (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Jonathan Raymond, Kelly Reichardt (Pierwsza krowa)
- Christopher Hampton, Florian Zeller (Ojciec)
Best Cinematography
- Erik Messerschmidt (Mank)
- Shabier Kirchner (Mały topór - Lovers Rock)
- Hoyte van Hoytema (Tenet)
- Egil Håskjold Larsen, Viktor Kossakovsky (Gunda)
- Joshua James Richards (Nomadland)
Best Soundtrack and Score
- Jonathan Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross (Co w duszy gra)
- Ludwig Göransson (Tenet)
- William Tyler (Pierwsza krowa)
- Alexandre Desplat (Niebo o północy)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
Newcomer of the Year
2019 - 24th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Portret kobiety w ogniu
Best Film
Best Director
Best Actor
- Adam Driver (Historia małżeńska)
- Adam Sandler (Nieoszlifowane diamenty)
- Antonio Banderas (Ból i blask)
- Franz Rogowski (Tranzyt)
- Joaquin Phoenix (Joker)
- Taron Egerton (Rocketman)
Best Actress
- Scarlett Johansson (Historia małżeńska)
- Charlize Theron (Gorący temat)
- Elisabeth Moss (Her Smell)
- Florence Pugh (Midsommar. W biały dzień)
- Renée Zellweger (Judy)
Best Supporting Actor
- Joe Pesci (Irlandczyk)
- Anthony Hopkins (Dwóch papieży)
- Brad Pitt (Pewnego razu w Hollywood)
- John Lithgow (Gorący temat)
- Tom Hanks (Cóż za piękny dzień)
Best Supporting Actress
- Laura Dern (Historia małżeńska)
- Annette Bening (Raport)
- Isla Fisher (Plażowy haj)
- Jennifer Lopez (Ślicznotki)
- Margot Robbie (Gorący temat)
- Scarlett Johansson (Jojo Rabbit)
- Shuzhen Zhao (Kłamstewko)
Best Documentary
Best Foreign Language Film
- Portret kobiety w ogniu (Céline Sciamma)
- Di qiu zui hou de ye wan (Gan Bi)
- Ból i blask (Pedro Almodóvar)
- Parasite (Joon-ho Bong)
- Kłamstewko (Lulu Wang)
Best Animated Film
Best First Film
Best Original Screenplay
- Ronald Bronstein, Benny Safdie, Josh Safdie (Nieoszlifowane diamenty)
- Joon-ho Bong, Jin-won Han (Parasite)
- Céline Sciamma (Portret kobiety w ogniu)
- Lulu Wang (Kłamstewko)
- Noah Baumbach (Historia małżeńska)
- Quentin Tarantino (Pewnego razu w Hollywood)
Best Adapted Screenplay
- Greta Gerwig (Małe kobietki)
- Anthony McCarten (Dwóch papieży)
- Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster (Cóż za piękny dzień)
- Steven Zaillian (Irlandczyk)
- Taika Waititi (Jojo Rabbit)
- Terrence Malick (Ukryte życie)
Best Cinematography
- Roger Deakins (1917)
- Claire Mathon (Portret kobiety w ogniu)
- Hoyte van Hoytema (Ad Astra)
- Jörg Widmer (Ukryte życie)
Best Soundtrack and Score
- Daniel Lopatin (Nieoszlifowane diamenty)
- Hildur Guðnadóttir (Joker)
- Max Richter (Ad Astra)
- Randy Newman (Historia małżeńska)
- Thomas Newman (1917)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
Outstanding Achievement in Film
2018 - 23rd Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Faworyta
Best Film
Best Director
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Damien Chazelle (Pierwszy człowiek)
- Hirokazu Kore'eda (Złodziejaszki)
- Lynne Ramsay (Nigdy cię tu nie było)
- Peter Farrelly (Green Book)
- Yorgos Lanthimos (Faworyta)
Best Actor
- Joaquin Phoenix (Nigdy cię tu nie było)
- Christian Bale (Vice)
- Ethan Hawke (Pierwszy reformowany)
- Viggo Mortensen (Green Book)
- Willem Dafoe (Van Gogh. U bram wieczności)
Best Actress
- Melissa McCarthy (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- Glenn Close (Żona)
- Natalie Portman (Vox Lux)
- Olivia Colman (Faworyta)
- Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary)
Best Supporting Actor
- Richard E. Grant (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- Adam Driver (Czarne Bractwo. BlacKkKlansman)
- Hugh Grant (Paddington 2)
- Mahershala Ali (Green Book)
- Steven Yeun (Płomienie)
Best Supporting Actress
- Sakura Andō (Złodziejaszki)
- Claire Foy (Pierwszy człowiek)
- Emma Stone (Faworyta)
- Rachel Weisz (Faworyta)
- Regina King (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best First Film
- Eighth Grade (Bo Burnham)
- Narodziny gwiazdy (Bradley Cooper)
- Dziedzictwo. Hereditary (Ari Aster)
- Przepraszam, że przeszkadzam (Boots Riley)
- Cukiernik (Ofir Raul Graizer)
Best Original Screenplay
- Boots Riley (Przepraszam, że przeszkadzam)
- Bo Burnham (Eighth Grade)
- Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods (Ciche miejsce)
- Deborah Davis, Tony McNamara (Faworyta)
- Paul Schrader (Pierwszy reformowany)
Best Adapted Screenplay
- Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- James R. Hansen, Josh Singer (Pierwszy człowiek)
- Barry Jenkins (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Lynne Ramsay (Nigdy cię tu nie było)
- Spike Lee, David Rabinowitz, Charlie Wachtel, Kevin Willmott (Czarne Bractwo. BlacKkKlansman)
Best Cinematography
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Linus Sandgren (Pierwszy człowiek)
- Łukasz Żal (Zimna wojna)
- Robbie Ryan (Faworyta)
- James Laxton (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
Best Soundtrack and Score
- Justin Hurwitz (Pierwszy człowiek)
- Nicholas Britell (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Jonny Greenwood (Nigdy cię tu nie było)
- Geoff Barrow, Ben Salisbury (Anihilacja)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
- Faworyta
- Czarne Bractwo. BlacKkKlansman
- Bajecznie bogaci Azjaci
- Gdyby ulica Beale umiała mówić
- Support the Girls
Best Visual Effects
Golden Orange Award
Pauline Kael Breakout Award
2017 - 22nd Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Dunkierka
Best Film
Best Director
- Christopher Nolan (Dunkierka)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Guillermo del Toro (Kształt wody)
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Martin McDonagh (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
Best Actor
- Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce)
- Gary Oldman (Czas mroku)
- Daniel Kaluuya (Uciekaj!)
- James Franco (The Disaster Artist)
- Robert Pattinson (Good Time)
Best Actress
- Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Cynthia Nixon (A Quiet Passion)
- Sally Hawkins (Kształt wody)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
Best Supporting Actor
- Sam Rockwell (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Willem Dafoe (Projekt Floryda)
- Armie Hammer (Tamte dni, tamte noce)
- Michael Stuhlbarg (Tamte dni, tamte noce)
- Barry Keoghan (Zabicie świętego jelenia)
Best Supporting Actress
- Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Laurie Metcalf (Lady Bird)
- Holly Hunter (I tak cię kocham)
- Hong Chau (Pomniejszenie)
- Mary J. Blige (Mudbound)
Best Documentary
- Jane
- Ex Libris: New York Public Library
- Dawson City: Frozen Time
- Joan Didion: The Center Will Not Hold
- Kedi - Sekretne życie kotów
- Visages, villages
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best First Film
Best Original Screenplay
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Martin McDonagh (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (I tak cię kocham)
- Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Kształt wody)
Best Adapted Screenplay
- James Ivory (Tamte dni, tamte noce)
- Scott Neustadter, Michael H. Weber (The Disaster Artist)
- Michael Almereyda (Marjorie Prime)
- Aaron Sorkin (Gra o wszystko)
- Brian Selznick (Wonderstruck)
- James Gray (Zaginione miasto Z)
Best Cinematography
- Roger Deakins (Blade Runner 2049)
- Hoyte van Hoytema (Dunkierka)
- Janusz Kamiński (Czwarta władza)
- Yorick Le Saux (Personal Shopper)
- Dan Laustsen (Kształt wody)
- Edward Lachman (Wonderstruck)
Best Soundtrack and Score
- Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer (Blade Runner 2049)
- Hans Zimmer (Dunkierka)
- Jonny Greenwood (Nić widmo)
- Carter Burwell (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Alexandre Desplat (Kształt wody)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
- Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
- Dunkierka
- Jestem najlepsza. Ja, Tonya
- Lady Bird
- I tak cię kocham
- Kształt wody
- Uciekaj!
Best Visual Effects
- Blade Runner 2049
- Wojna o planetę małp
- Dunkierka
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
- Strażnicy Galaktyki vol. 2
- Kształt wody
Golden Orange Award
Pauline Kael Breakout Award
- Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce)
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Barry Keoghan (Dunkierka) (za filmy Dunkerk a Zabití posvátného jelena)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Millicent Simmonds (Wonderstruck)
2016 - 21st Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Lobster
Best Film
Best Director
- Damien Chazelle (La La Land)
- Yorgos Lanthimos (Lobster)
- Barry Jenkins (Moonlight)
- Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
Best Actor
- Casey Affleck (Manchester by the Sea)
- Joel Edgerton (Loving)
- Denzel Washington (Płoty)
- Ryan Gosling (La La Land)
- Viggo Mortensen (Captain Fantastic)
Best Actress
- Isabelle Huppert (Elle)
- Emma Stone (La La Land)
- Annette Bening (Kobiety i XX wiek)
- Natalie Portman (Jackie)
- Ruth Negga (Loving)
Best Supporting Actor
- Jeff Bridges (Aż do piekła)
- Ralph Fiennes (Nienasyceni)
- André Holland (Moonlight)
- Mahershala Ali (Moonlight)
- Michael Shannon (Zwierzęta nocy)
Best Supporting Actress
- Michelle Williams (Manchester by the Sea)
- Viola Davis (Płoty)
- Greta Gerwig (Kobiety i XX wiek)
- Lily Gladstone (Kobiecy świat)
- Naomie Harris (Moonlight)
- Octavia Spencer (Ukryte działania)
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best First Film
- The Edge of Seventeen
- Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
- Spa Night
- Człowiek-scyzoryk
- Dzieciństwo wodza
Best Original Screenplay
- Efthymis Filippou, Yorgos Lanthimos (Lobster)
- Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
- Mike Mills (Kobiety i XX wiek)
- Damien Chazelle (La La Land)
- Taylor Sheridan (Aż do piekła)
Best Adapted Screenplay
- Whit Stillman (Przyjaźń czy kochanie?)
- Barry Jenkins (Moonlight)
- August Wilson (Płoty)
- Tom Ford (Zwierzęta nocy)
- Eric Heisserer (Nowy początek)
Best Cinematography
- Linus Sandgren (La La Land)
- Chung-hoon Chung (Służąca)
- Stéphane Fontaine (Jackie)
- James Laxton (Moonlight)
- Bradford Young (Nowy początek)
Best Soundtrack and Score
- Justin Hurwitz (La La Land)
- Mica Levi (Jackie)
- Nicholas Britell (Moonlight)
- Jóhann Jóhannsson (Nowy początek)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
- Nowy początek
- Doktor Strange
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- Księga dżungli
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
Golden Orange Award
Pauline Kael Breakout Award
2015 - 20th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Mad Max: Na drodze gniewu
Best Film
Best Director
- George Miller (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Todd Haynes (Carol)
- Alejandro González Iñárritu (Zjawa)
- Ridley Scott (Marsjanin)
- Tom McCarthy (Spotlight)
Best Actor
- Paul Dano (Love & Mercy)
- Leonardo DiCaprio (Zjawa)
- Bryan Cranston (Trumbo)
- Eddie Redmayne (Dziewczyna z portretu)
- Michael Fassbender (Steve Jobs)
Best Actress
- Brie Larson (Pokój)
- Charlotte Rampling (45 lat)
- Cate Blanchett (Carol)
- Charlize Theron (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Saoirse Ronan (Brooklyn)
Best Supporting Actor
- Oscar Isaac (Ex Machina)
- Michael Shannon (99 Homes)
- Mark Ruffalo (Spotlight)
- Mark Rylance (Most szpiegów)
- Sylvester Stallone (Creed. Narodziny legendy)
Best Supporting Actress
- Kristen Stewart (Sils Maria)
- Jennifer Jason Leigh (Nienawistna ósemka)
- Alicia Vikander (Ex Machina)
- Elizabeth Banks (Love & Mercy)
- Rooney Mara (Carol)
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best Original Screenplay
- Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
- Noah Baumbach, Greta Gerwig (Mistress America)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Quentin Tarantino (Nienawistna ósemka)
- Josh Cooley, Pete Docter, Meg LeFauve (W głowie się nie mieści)
Best Adapted Screenplay
- Adam McKay, Charles Randolph (Big Short)
- Phyllis Nagy (Carol)
- Nick Hornby (Brooklyn)
- Emma Donoghue (Pokój)
- Aaron Sorkin (Steve Jobs)
Best Cinematography
- John Seale (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Edward Lachman (Carol)
- Emmanuel Lubezki (Zjawa)
- Roger Deakins (Sicario)
- Luca Bigazzi (Młodość)
Best Soundtrack and Score
- Atticus Ross (Love & Mercy)
- Carter Burwell (Carol)
- Ennio Morricone (Nienawistna ósemka)
- John Williams (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Tom Holkenborg (Mad Max: Na drodze gniewu)
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
- Mad Max: Na drodze gniewu
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
- Ex Machina
- Marsjanin
- The Walk. Sięgając chmur
Pauline Kael Breakout Award
- Daisy Ridley (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Alicia Vikander (Dziewczyna z portretu) (za filmy Dánská dívka a Ex Machina)
- Jacob Tremblay (Pokój)
- Kitana Kiki Rodriguez (Mandarynka)
- Bel Powley (Pamiętnik nastolatki)
2014 - 19th Florida Film Critics Circle Awards
Best Film
Birdman
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Documentary
Best Foreign Language Film
Best Animated Film
Best Original Screenplay
- Wes Anderson (Grand Budapest Hotel)
- Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman)
Best Adapted Screenplay
Best Cinematography
Best Soundtrack and Score
Best Art Direction/Production Design
Best Ensemble Cast
Best Visual Effects
Pauline Kael Breakout Award
- Damien Chazelle (Whiplash)
- Gugu Mbatha-Raw (Belle) (za filmy Belle a Beyond the Lights)