Nagrody
- zwycięstwo
- nominacja
Czech Lion Awards
-
1995 -
Nauczyciel tańca (1994)
(Best Director)
Cannes Film Festival
-
1980 -
Causa Králík (1979)
(Un Certain Regard) -
1964 -
Křik (1963)
(Grand Prize)
Berlinale (Berlin International Film Festival)
-
1983 -
Zaćmienie częściowe (1982)
(Golden Bear for Best Film)
San Sebastián International Film Festival
-
1980 -
Causa Králík (1979)
(Official Selection) -
1974 -
Lidé z metra (1974)
(Golden Shell for Best Film) -
1969 -
Zart (1968)
(Golden Shell for Best Film)
Zlín Film Festival
-
1983 -
Zaćmienie częściowe (1982)
(Golden Slipper) -
1977 -
Die Insel der Silberreiher (1976)
(Silver Whistle Award) -
1972 -
I pozdrawiam jaskółki (1972)
(Golden Slipper)
Reżyser
Filmy | |
---|---|
1999 |
Dvojrole |
1994 |
Nauczyciel tańca |
1992 |
A jsou li tu andělé? (film telewizyjny) |
Helimadoe |
|
1991 |
Labyrint |
1989 |
Dialog se svědomím minulosti (film telewizyjny) |
Naděje má hluboké dno (film telewizyjny) |
|
Rakovina vůle (film telewizyjny) |
|
1987 |
O Háderunovi a víle Elóře (film telewizyjny) |
1986 |
Lev s bílou hřívou |
1985 |
Věčný Faust (film telewizyjny) |
1984 |
Recepta na życie |
1983 |
Katapulta |
1982 |
O labuti (film telewizyjny) |
Zaćmienie częściowe |
|
1981 |
Opera ve vinici |
1980 |
Útěky domů |
1979 |
Causa Králík |
Zápisník zmizelého (film telewizyjny) |
|
1978 |
Mladý muž a bílá velryba |
1977 |
Talíře nad Velkým Malíkovem |
1976 |
Die Insel der Silberreiher |
1974 |
Královský gambit (film telewizyjny) |
Lidé z metra |
|
1972 |
I pozdrawiam jaskółki |
1970 |
Waleria i tydzień cudów |
1968 |
Zart |
1965 |
Perełki na dnie |
1963 |
Hlídač dynamitu |
Křik |
Programy | |
---|---|
1995 |
GENUS |
1972 |
Denkste!? |
Krótkometrażowe | |
---|---|
1968 |
Don Juan 68 |
1966 |
Fuga (film telewizyjny) |
Srub |
|
1960 |
Stopy (film studencki) |
1959 |
Strejda (film studencki) |
Scenarzysta
Filmy | |
---|---|
1999 |
Dvojrole |
1991 |
Labyrint |
1989 |
Rakovina vůle (film telewizyjny) |
1984 |
Recepta na życie |
1982 |
O labuti (film telewizyjny) |
1979 |
Zápisník zmizelého (film telewizyjny) |
1978 |
Mladý muž a bílá velryba |
1974 |
Královský gambit (film telewizyjny) |
1972 |
I pozdrawiam jaskółki |
1970 |
Waleria i tydzień cudów |
1968 |
Zart |
1965 |
Perełki na dnie |
Dokumentalne | |
---|---|
2011 |
Inventura Febia (serial) |
1999 |
Osudy hvězd (serial) |
Setkávání... Tereza Brodská (S01E22) |
|
1990 |
Antonín Dvořák (film telewizyjny) |
1987 |
Po zarostlém chodníčku (film telewizyjny) |
1985 |
Milos Forman - Das Kuckucksei (film telewizyjny) |
1973 |
Leoš Janáček (film telewizyjny) |
1960 |
Sál ztracených kroků (film studencki) |
1958 |
Horečka (film studencki) |
Programy | |
---|---|
1972 |
Denkste!? |
Krótkometrażowe | |
---|---|
1968 |
Don Juan 68 |
Aktor
Filmy | |
---|---|
1993 |
Zvláštní schopnosti (film telewizyjny) |
Dokumentalne | |
---|---|
2015 |
Zlatá šedesátá (serial) - m.a. |
Jaromil Jireš - m.a. (S02E12) |
|
2003 |
Příběhy slavných (serial) |
Dvojí život Jaromila Jireše (S04E08) |
|
1998 |
V centru filmu - v teple domova (film telewizyjny) |
1995 |
Vidím svět jako bílý autobus (film telewizyjny) |
1994 |
Film o filmu: Učitel tance (film telewizyjny) |
1990 |
Kids from FAMU |
1968 |
Za kulisami Barrandova |
1966 |
Ein Anlass zum Sprechen - FAMU Prag |
Operator
Dokumentalne | |
---|---|
1960 |
Sál ztracených kroků (film studencki) |
Gość
Programy | |
---|---|
2002 |
Tváře českého filmu |
Panel sterowania
Fanklub
(44)- troufalka reżyser
- Luciana reżyser
- Idée_fixe reżyser
- Magyar reżyser
- fmash reżyser
- HonzaBez reżyser
- Natanael reżyser
- ViktorD reżyser
- cupito operator
- xargos reżyser
- Turatom78 reżyser
- quixote reżyser
- kratina reżyser
- Kruzzifiks reżyser
- _-0-_ reżyser
- merva reżyser
- Tusa reżyser
- garry reżyser
- Romadoor reżyser
- lampa1 reżyser