Reżyseria:
Igor GostevObsada
Vjačeslav Tichonov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Wojna i pokój: Rok 1812 (1967)
Wojna i pokój: Pierre Bezuchow (1967)
Aleksandr Mikhailov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Miłość i gołębie (1984)
Čerez těrnii k zvjozdam (1981)
Front v tylu vraga (1981)
Oto Ševčík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zamach (1964)
Musimy sobie pomagać (2000)
Śmierć nazywa się Engelchen (1963)
Jiří Krampol
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Signum laudis (1980)
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Alois Švehlík
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Czarni baronowie (1992)
Stanislav Fišer
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Charleyova teta (1969) (nagranie teatralne)
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Soběslav Sejk
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kočičí hra (1982) (nagranie teatralne)
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Dita Kaplanová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (nagranie teatralne)
Koncert V... (1990) (nagranie teatralne)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (nagranie teatralne)
Hannjo Hasse
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Polnočná omša (1962)
Tu Radio Gliwice (1961)
Karel Bělohradský
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Młot na czarownice (1969)
Piorun kulisty (1978)
Adelheid (1969)
Jana Robenková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (film telewizyjny)
Miłość między kroplami deszczu (1979)
Vladislav Strzhelchik
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Otets Sergei (1978)
Wojna i pokój: Rok 1812 (1967)
Raisa Ryazanova
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Belyj Bim - Čornoje ucho (1977)
Moskwa nie wierzy łzom (1979)
Front v tylu vraga (1981)
Yevgeni Matveyev
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Front v tylu vraga (1981)
Jemeljan Pugačjov (1978)
Front za linia frontu (1977)
Vadim Yakovlev
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Na końcu świata (2010)
Afganskij izlom (1990)
Front v tylu vraga (1981)
Mikhail Kokshenov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Garaz (1979)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Duma o Kovpake: Karpaty, Karpaty... (1976)
Владимир Никитин
Najlepsze filmy:
Mimino (1977)
Afonia (1975)
Borys Godunow (1986)
Валентина Ананьина
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Vor (1997)
Lecą żurawie (1957)
Cast Away - Poza światem (2000)
Harry Pietzsch
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Front bez flangov (1974)
Front v tylu vraga (1981)
Front za linia frontu (1977)
Sergey Egorov
Najlepsze filmy:
Piry Valtasara, ili Noč so Stalinym (1989)
Front v tylu vraga (1981)
Korpus generala Šubnikova (1980)