Reżyseria:
Jiří ChlumskýZdjęcia:
Martin ŠtrbaMuzyka:
Jan KolářObsada:
Josef Abrhám, Radek Holub, Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Jaromír Dulava, Vladimír Brabec, Pavel Kříž, Oldřich Vlach, Miroslav Noga, Milan Šteindler (więcej)Opisy(1)
A period war comedy based on script by comic writers Jiří Šebánek and Miloň Čepelka which signs on to the tradition of successful French crazy comedies. The protagonists, a train engineer and stoker, find it necessary to beat a hasty retreat FROM the Nazis. They are forced to wear enemy uniforms and, in the company of German fugitives and a recently shot down American pilot, must find a way out of complications typical for the genre. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Josef Abrhám
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Hráči (1983) (nagranie teatralne)
Radek Holub
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Krowa (1993)
Dámský krejčí (2012) (nagranie teatralne)
Jiří Bartoška
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Bratři Karamazovi (1981) (nagranie teatralne)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Smysl pro tumor (2024) (serial)
Ivana Chýlková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Spadek albo Kurwachopygutntag (1992)
Maska a tvář (2005) (nagranie teatralne)
BrainStorm (2008) (film telewizyjny)
Jaromír Dulava
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Česká soda (1998)
Dámský krejčí (2012) (nagranie teatralne)
Czarni baronowie (1992)
Vladimír Brabec
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Lišák Pseudolus (1960) (film telewizyjny)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Pavel Kříž
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Anne Frank: The Whole Story (2001) (film telewizyjny)
The Scarlet Pimpernel (1999) (serial)
BrainStorm (2008) (film telewizyjny)
Oldřich Vlach
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Periferie (2017) (nagranie teatralne)
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Miroslav Noga
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Koncert pre Jara Filipa (2001) (koncert)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Milan Šteindler
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Česká soda (1998)
Stanislav Zindulka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Śmierć pięknych saren (1986)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Josef Kobr
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (film telewizyjny)
Trzy życzenia (1958)
Szybko tu, szybko tam (1988)
Jiří Pecha
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Musimy sobie pomagać (2000)
Koncert V... (1990) (nagranie teatralne)
Wszyscy moi bliscy (1999)
Jaroslav Choc
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Návštěva staré dámy (1999) (film telewizyjny)
Velký případ (1999) (film telewizyjny)
Věrní abonenti (2001) (film telewizyjny)
Josef Somr
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Pavel Landovský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Dolina pszczól (1967)
Adelheid (1969)
Josef Polášek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zlatá šedesátá (2015) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Protektor (2009)
Igor Ondříček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Brouk v hlavě (1998) (nagranie teatralne)
Smrt Pavla I. (2008) (nagranie teatralne)
Jana Janěková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Związani (2009)
Bludičky (2010) (film telewizyjny)
Radim Fiala
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ciemnoniebieski świat (2001)