Reżyseria:
Zuzana Zemanová-HojdováScenariusz:
Jana KnitlováZdjęcia:
Vladimír HolomekMuzyka:
Jiří VáclavObsada:
Karel Roden, Bořivoj Navrátil, Jiří Lábus, Miroslav Donutil, Petr Burian, Ladislav Frej ml., Barbora Bobuľová, Petr Štěpán, Jiří Vyorálek, Zita Morávková, Martin Matejka, Milan Šteindler (więcej)Opisy(1)
A film adaptation of Josef Škvorecký's nostalgic story of a GROUP of music buffs and the friendship which bonds them. During the Nazi Protectorate of the Czech Lands, they start up a swing band with an adventurous girl named Zuzana. Because of a student prank, however, they come face to face with tragedy. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Karel Roden
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krucjata Bourne'a (2004)
The Scarlet Pimpernel (1999) (serial)
Tancuj Matyldo (2023)
Bořivoj Navrátil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Ucho (1970)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Jiří Lábus
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
U Tlučhořů (2010) (nagranie teatralne)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Miroslav Donutil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (nagranie teatralne)
Pod jednym dachem (1999)
Sluha dvou pánů (2010) (nagranie teatralne)
Petr Burian
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ciemnoniebieski świat (2001)
Maska a tvář (2005) (nagranie teatralne)
Ladislav Frej ml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Revizor (1998) (nagranie teatralne)
Co chytneš v žitě (1998)
Eine kleine Jazzmusik (1996) (film telewizyjny)
Barbora Bobuľová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Padre Pio - Tra cielo e terra (2000) (film telewizyjny)
Immaturi (2011)
San Paolo (2000) (film telewizyjny)
Petr Štěpán
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dokonalá svatba (2010) (nagranie teatralne)
Smrt Pavla I. (2008) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Jiří Vyorálek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Korespondence V+W (2012) (nagranie teatralne)
Stavrogin je ďábel (2005) (nagranie teatralne)
Zlatá šedesátá (2015) (nagranie teatralne)
Zita Morávková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ochránce (2021) (serial)
Podezření (2022) (serial)
Sedm schodů k moci (2023) (serial)
Martin Matejka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (nagranie teatralne)
Soudné sestry (2007) (nagranie teatralne)
Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka (2002) (nagranie teatralne)
Milan Šteindler
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Česká soda (1998)
Martin Janouš
Najlepsze filmy:
Ztracená brána (2012) (serial)
České století (2013) (serial)
Praha stověžatá (2016) (nagranie teatralne)
Luboš Bíža
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kola (1996)
Společnice (2000) (film telewizyjny)
Chvíle pro píseň trubky (1980) (film telewizyjny)
Jiří Král
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes! (2004) (nagranie teatralne)
Ochránce (2021) (serial)
Milan Tomeš
Najlepsze filmy:
Arrowsmith (1997) (serial)
Eine kleine Jazzmusik (1996) (film telewizyjny)