Reżyseria:
Vladimír DrhaScenariusz:
Jiří BednářZdjęcia:
Vladimír HolomekMuzyka:
Petr TraxlerObsada:
Filip Blažek, Jakub Kohl, Jiří Pomeje, Jitka Ježková, Jiří Zahajský, Eva Tauchenová, Karel Pospíšil, Michaela Kuklová, Jaroslav Kepka, Jiří Hálek (więcej)Opisy(1)
Vladimír Drha’s chivalric tale, based on an old French ballad by Jacques de Baisieux, is retold with the help of songs by the folk group Traxleři and the art of historic fencing groups. The movie adaptation oscillates between the filmmaker’s powerful cinematographic vision and generic and audience considerations. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Filip Blažek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Lakomec (2003) (film telewizyjny)
Manželka Ronalda Sheldona (2001) (film telewizyjny)
Jakub Kohl
Najlepsze filmy:
Smyčka (2009) (film telewizyjny)
Wodnik (2018)
Slané bonbóny (1985)
Jiří Pomeje
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Tichá bolest (1990)
Proč? (1987)
Jitka Ježková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Cudowne lata pod psem (1997)
iMucha Show (2022) (nagranie teatralne) - narrator
Jiří Zahajský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hráči (1983) (nagranie teatralne)
Jára Cimrman śpi (1983)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Eva Tauchenová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Vrať se do hrobu! (1989)
Dzikie pszczoły (2001)
Słońce, siano i parę razy po gębie (1989)
Karel Pospíšil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (nagranie teatralne)
Sluha dvou pánů (2010) (nagranie teatralne)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (nagranie teatralne)
Michaela Kuklová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wszyscy moi bliscy (1999)
Tajemství (2007) (nagranie teatralne)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (serial)
Jaroslav Kepka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Periferie (2017) (nagranie teatralne)
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
Královská hra (1980) (film telewizyjny)
Jiří Hálek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Palacz zwłok (1968)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Filip Rajmont
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvou pánů (2010) (nagranie teatralne)
Očitý svědek (2021)
Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert)
Viktor Maurer
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (film telewizyjny)
Światowcy (1969)
Josef Šebek
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Noc rozhodnutí (1993) (film telewizyjny)
Vrah skrývá tvář (1966)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Kateřina Burianová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Rok na vsi (1995) (nagranie teatralne)
Viktor Veliký (1988) (film telewizyjny)
Petr Traxler
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jménem krále (2009)
Vysoká modrá zeď (1973)
O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)
Jan Hammer Jr.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mučedníci lásky (1966)
O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)
Viktor Krištof
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Princezna zakletá v čase (2020)
Wojna królów (2022)
Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)