Reżyseria:
Zivko NikolicZdjęcia:
Stanislav SzomolányiObsada:
Ljubisa Samardzic, Vítězslav Černý, Boro Begovic, Hana Talpová, Ida Rapaičová, Zita Furková, Ferdinand Krůta, Milan Drotár, Ján Mildner, Milutin Butkovic (więcej)Opisy(1)
A tragicomic story of an ordinary little clerk in Belgrade who goes to spend his holiday by the sea for the first time. It is around the end of year 1939. The specific feeling in the air of that time and the spreading of fascism are reflected in the way people living at the sea resort think and their behaviour becomes the reason of Goluža’s committing suicide. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Ljubisa Samardzic
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Život je lep (1985)
Andjeo čuvar (1987)
Boško Buha (1978)
Vítězslav Černý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Adela jeszcze nie jadła kolacji (1978)
Przygody Münchhausena (1961)
Boro Begovic
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Čudo neviđeno (1984)
Pas koji je voleo vozove (1977)
Most (1969)
Hana Talpová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Skowronki na uwięzi (1969)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Ida Rapaičová
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Kubo (1965) (film telewizyjny)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Zita Furková
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Ferdinand Krůta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lucerna (1967) (film telewizyjny)
Skowronki na uwięzi (1969)
Pociągi pod specjalnym nadzorem (1966)
Milan Drotár
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Študent (1990) (film telewizyjny)
Bocianie hniezdo (1981) (serial)
Ján Mildner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Vianoce Adama Boronču (1988) (film telewizyjny)
Milutin Butkovic
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Varljivo leto '68 (1984)
Wrony (1969)
Smrt gospodina Goluže (1982)
Jiří Prýmek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Cukrová bouda (1980)
Karkonosz i narciarze (1980)
Miodrag Radovanovic
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Varljivo leto '68 (1984)
Smrt gospodina Goluže (1982)
Katarína Orbánová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nepokojná láska (1975) (serial)
Straty a nálezy (1974) (serial)
Jennie Gerhardtová (1979) (film telewizyjny)
Savina Gersak
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Čudo neviđeno (1984)
Il diavolo e l'acquasanta (1983)
Curse II: The Bite (1989)
Ján Gubala
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962)
Naši synovia (1975) (serial)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Elena Kucháriková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Variácie slávy (1991) (film telewizyjny)
Albert (1985) (film telewizyjny)
Predrag Milenkovic
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Underground (1995)
Život je lep (1985)
Varljivo leto '68 (1984)
Vladimír Minarovič
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Naši synovia (1975) (serial)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (film telewizyjny)
Albert, Albert (1995) (film telewizyjny)
Alexandra Záborská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mŕtvi učia živých (1983)
Mastný hrniec (1991) (film telewizyjny)
Rozruch na onkológii (1991) (film telewizyjny)
Jozef Husár
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Pacho, hybský zbojník (1975)