Reżyseria:
Dušan VukotićMuzyka:
Tomislav SimovićObsada:
Karla Chadimová, Jindřich Láznička, František Krištof-Veselý, Mikuláš Huba, Jozef Čierny, Lotár Radványi, Dano Živojnovič, Viktor Blaho, Antun Nalis (więcej)Opisy(1)
It is a poetic and fantastic tale about the child’s world where adults are not allowed. In the private school the children find both peace and happiness that the intolerant and technocratic world of grown-ups is unable to offer them. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Karla Chadimová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Na skraju lasu (1976)
Łobuziaki (1975)
Jindřich Láznička
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Krystian (1939)
Šíleně smutná princezna (1968)
Valentin Dobrotivý (1942)
František Krištof-Veselý
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Portrét Doriana Graya (1969) (film telewizyjny)
Pán a sluha (1938)
Bílá vrána (1938)
Mikuláš Huba
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Jozef Čierny
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Lotár Radványi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Dano Živojnovič
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Výlet do mladosti (1982) (film telewizyjny)
Viktor Blaho
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Antun Nalis
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Skarb w Srebrnym Jeziorze (1962)
Winnetou: Złoto Apaczów (1963)
Winnetou II: Ostatni renegaci (1964)
Štefan Winkler
Polska
Najlepsze filmy:
Bokser i śmierć (1962)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Demeter Bitenc
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Winnetou: Złoto Apaczów (1963)
Dobro ustimani mrtvaci (2005)
Ples v dezju (1961)
Ivan Folkman
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvoch pánov (1991) (film telewizyjny)
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Dolina (1973)
Ján Jamnický
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Wilcze doły (1948)
Varúj...! (1946)
Ítélet (1970)
Anton Michalička
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962)
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Zdeněk Říha
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Wilcze doły (1948)
Varúj...! (1946)
Emil Adamík
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Naši synovia (1975) (serial)
Ešte sa nevraciam (1975) (film telewizyjny)
Alexander Bada
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Štyridsaťštyri (1957)
Karol Baláž
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Mŕtvi učia živých (1983)
Imrich Fábry
Najlepsze filmy:
Pacho, hybský zbojník (1975)
Niet inej cesty (1968)
Trofej neznámeho strelca (1974)
Ladislav Fecko
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Naši synovia (1975) (serial)
Pacho, hybský zbojník (1975)