Reżyseria:
Štefan UherScenariusz:
Alfonz BednárMuzyka:
Ilja ZeljenkaObsada:
Vlado Müller, Viliam Polónyi, Mikuláš Ladižinský, Vlasta Fialová, Elena Zvaríková-Pappová, Jozef Budský, Augustín Kubán, Míla Beran, Hana Slivková (więcej)Opisy(1)
A metaphorical story dealing with the conflict between human thinking and ideals on one side and the strict inhumane mechanism of social institutions on the other. A satire of negative human relations focused on human meanness and other character qualities, such as pride, envy, malevolence, hatred and greed. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Vlado Müller
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zhŕňajova nevesta (1978) (film telewizyjny)
Śmierć nazywa się Engelchen (1963)
Miedziana wieża (1970)
Viliam Polónyi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Mikuláš Ladižinský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Vlasta Fialová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lucerna (1967) (film telewizyjny)
Stromy umírají vstoje (1998) (film telewizyjny)
Racek (1976) (nagranie teatralne)
Elena Zvaríková-Pappová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Štyridsaťštyri (1957)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Jozef Budský
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Koniec a začiatok (1968) (film telewizyjny)
Augustín Kubán
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tajemnica zamku w Karpatach (1981)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Stíny horkého léta (1977)
Míla Beran
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Ružové sny (1976)
Wilcze doły (1948)
Hana Slivková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Bokser i śmierć (1962)
Karol Čálik
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Andersonvillský proces (1976) (film telewizyjny)
Naši synovia (1975) (serial)
Igor Čilík
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Kubo (1965) (film telewizyjny)
Alžbeta Bárthová-Pietorová
Królestwo Węgier
Najlepsze filmy:
Bičianka z doliny (1981) (film telewizyjny)
Tri dcéry (1967)
Balada o mŕtvych očiach (1988) (film telewizyjny)
Jozef Rehák
Najlepsze filmy:
Tri dcéry (1967)
Génius (1969)
Čisté ruky (1956)
Milan Bačko
Najlepsze filmy:
Sebechlebskí hudci (1975)
Génius (1969)
Letokruhy (1972)
František Török
Najlepsze filmy:
Zvony pre bosých (1965)
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Tri dcéry (1967)
Štefan Winkler
Polska
Najlepsze filmy:
Bokser i śmierć (1962)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Pavol Chrobák
Najlepsze filmy:
Słońce w sieci (1962)
Neprebudený (1965) (film telewizyjny)
Drak sa vracia (1967)
Gejza Sedlák
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
O věcech nadpřirozených (1958)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Wilcze doły (1948)