Reżyseria:
Juraj HerzZdjęcia:
Jiří MacháněMuzyka:
Petr HapkaObsada:
Marian Labuda, Jiří Kodet, Miroslav Středa, Rudolf Hrušínský, Josef Dvořák, Karel Effa, Jiřina Bohdalová, Lenka Kořínková, Dagmar Havlová, Juraj Herz (więcej)Obsada
Marian Labuda
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Wszyscy moi bliscy (1999)
Raz, dva, tri (1985) (film telewizyjny)
Jiří Kodet
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pod jednym dachem (1999)
Wyższa zasada (1960)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Miroslav Středa
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hráči (1983) (nagranie teatralne)
Racek (1976) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Rudolf Hrušínský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Szkoła podstawowa (1991)
Droga do głębi duszy studenckiej (1939)
Josef Dvořák
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (nagranie teatralne)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Karel Effa
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
S Pydlou v zádech (1985) (nagranie teatralne)
Lemoniadowy Joe (1964)
Jiřina Bohdalová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Dům na nebesích (1984) (nagranie teatralne)
Pohádky pod sněhem (1985)
Lenka Kořínková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jak svět přichází o básníky (1982)
Kafka (1991)
Léto s kovbojem (1976)
Dagmar Havlová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdina roba (1992) (nagranie teatralne)
Noc pastýřů (1993) (film telewizyjny)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Juraj Herz
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Lemoniadowy Joe (1964)
Pacho, hybský zbojník (1975)
František Němec
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (film telewizyjny)
Ucho (1970)
František Filipovský
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Lišák Pseudolus (1960) (film telewizyjny)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Jiří Menzel
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Palacz zwłok (1968)
Skowronki na uwięzi (1969)
Karel Augusta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kelner, płacić! (1980)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Petr Nárožný
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
To nejlepší z Rangers-Plavců 1967-1973 I. (2013) (teledysk)
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Jan Schmid
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
45 let Ypsilonky (2011) (nagranie teatralne)
Koniec proboszcza (1968)
Requiem pro panenku (1991)
Helena Růžičková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Światowcy (1969)
Trzy orzeszki dla Kopciuszka (1973)
Bohumila Dolejšová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (film telewizyjny)
Miloslav Šimek
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Zlatý slavík 1973 (1974) (koncert) - prezenter
Kam doskáče ranní ptáče (1987)
Antonín Pokorný
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Czarny Piotruś (1963)
Noc na Karlštejně (1973)
Perełki na dnie (1965)