Obsada
Ivan Mistrík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Miedziana wieża (1970)
Július Pántik
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Adolf Eichmann (1988) (film telewizyjny)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Karol Machata
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Stíny horkého léta (1977)
Dušan Blaškovič
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
František Dibarbora
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Šíleně smutná princezna (1968)
Jozef Adamovič
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Na skle maľované (1980) (film telewizyjny)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Demeterovci (1976) (film telewizyjny)
Teodor Piovarči
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Bokser i śmierć (1962)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Eva Poláková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć nazywa się Engelchen (1963)
Portrét Doriana Graya (1969) (film telewizyjny)
Plac swietej Elzbiety (1965)
Juraj Paška
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Viera Strnisková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rysavá jalovica (1970) (film telewizyjny)
Miedziana wieża (1970)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Oľga Šalagová
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Kubo (1965) (film telewizyjny)
Staroružová dráma (1989) (film telewizyjny)
Słońce w sieci (1962)
František Desset
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Ján Klimo
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Polnočná omša (1962) - narrator
Jánošík I., II. (1963)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Zuzana Kocúriková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Sluha dvoch pánov (1976) (nagranie teatralne)
Piekna i potwór (1978)
Michal Dočolomanský
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Na skle maľované (1980) (film telewizyjny)
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Magda Paveleková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Vianočné oblátky (1977) (film telewizyjny)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Gustáv Legéň
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Kronika (1974) (film telewizyjny)
Pasca (1967) (film telewizyjny)
František Laca
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Izrafel (1978) (film telewizyjny)
Psí život (1994) (film telewizyjny)
Ivan Rajniak
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Rysavá jalovica (1970) (film telewizyjny)
Miedziana wieża (1970)
Beata Znaková-Drotárová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kráľovská hra (1999) (film telewizyjny)
Miliónový chlap (1987) (film telewizyjny)
Dies irae (1984) (film telewizyjny)