Reżyseria:
Štefan UherScenariusz:
Ondrej ŠulajMuzyka:
Svetozár ŠtúrObsada:
Pavol Mikulík, Stanislav Štepka, Valérie Zawadská, Tomáš Žilinčík, Juraj Predmerský, Jana Doležalová-Franková, Nella Dočolomanská-Valentová (więcej)Opisy(1)
A story of a man who left his job and career and returns to his native village to become the curator of its open-air museum. His leave is an act of revolt against the misuse of his scientific work. He feels a need of finding his true undefiled self. A confession to his young daughter helps him to recapture his long-lost inner peace. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Pavol Mikulík
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Portrét Doriana Graya (1969) (film telewizyjny)
Stanislav Štepka
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Vygumuj a napíš (1996) (nagranie teatralne)
Tata (2000) (nagranie teatralne)
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Valérie Zawadská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Krowa (1993)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Tomáš Žilinčík
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Juraj Predmerský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Jennie Gerhardtová (1979) (film telewizyjny)
Jana Doležalová-Franková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Správca skanzenu (1988)
Druhý dech (1988) (serial)
Nella Dočolomanská-Valentová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvoch pánov (1991) (film telewizyjny)
Pomocník (1980) (film telewizyjny)
Škola klebiet (1977) (film telewizyjny)
Mátyás Dráfi
Królestwo Węgier
Najlepsze filmy:
Harmonie Werckmeistera (2000)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Ja milujem, ty miluješ (1980)
Jozef Hodorovský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Organ (1964)
Človek na moste (1972)
Správca skanzenu (1988)
Peter Bzdúch
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Divadelná komédia (1994) (nagranie teatralne)
Demeterovci (1976) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Josef Karlík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (film telewizyjny)
Racek (1976) (nagranie teatralne)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Dušan Trančík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ogród (1995)
Zart (1968)
Nedodržaný sľub (2009)
Alexandra Záborská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mŕtvi učia živých (1983)
Mastný hrniec (1991) (film telewizyjny)
Rozruch na onkológii (1991) (film telewizyjny)
Ivan Krušinský
Najlepsze filmy:
Biela voči oblohe (1986) (film telewizyjny)
Správca skanzenu (1988)
Pavol Mattoš
Najlepsze filmy:
Pieśń o szarym gołębiu (1961)
Šerif za mrežami (1965)
Správca skanzenu (1988)
Klára Roštárová
Najlepsze filmy:
Biela voči oblohe (1986) (film telewizyjny)
Okrutne radosci (2002)
Správca skanzenu (1988)
Ferdinand Macurák
Najlepsze filmy:
Baščovanský a zať (1994) (film telewizyjny)
Pásla kone na betóne (1982)
Chodník cez Dunaj (1989)