Reżyseria:
Vladimir ChebotaryovScenariusz:
Vasili ArdamatskyObsada
Vladimir Samoylov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Sibiriada (1979)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Ljubov moja, pěčal moja (1978)
Yuriy Yakovlev
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Ironia losu, czyli szczęśliwego nowego roku (1975) (film telewizyjny)
Est-Ouest (1999)
Idiot (1958)
Leonid Kuravlyov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Gori, gori, moja zvězda (1969)
Sjemnadcať mgnovenij vesny (1973) (serial)
Načalo (1970)
Alevtina Evdokimova
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Goniec (1986)
Ninel Myshkova
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Bolšoje kosmičeskoje putěšestvije (1975)
Marja Iskusnica (1959)
Ilja Muromec (1956)
Arkadi Tsinman
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Anna Karenina (1967)
Varvara - krasa, dlinnaja kosa (1969)
La vita è bella (1979)
Yevgeni Matveyev
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Front v tylu vraga (1981)
Front za linia frontu (1977)
Jemeljan Pugačjov (1978)
Oleg Golubitskiy
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Braťja Karamazovy (1969)
Čelověk-něvidimka (1984)
Majowe gwiazdy (1959)
Nikolay Parfyonov
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Sljozy kapali (1982)
Braťja Karamazovy (1969)
Csillagosok, katonák (1967)
Aleksandr Porokhovshchikov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Gori, gori, moja zvězda (1969)
Vorošilovskij strelok (1999)
Zvězda plenitělnogo sčasťja (1975)
Tatyana Bestayeva
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Cienie zapomnianych przodków (1964)
Čelověk iďot za solncem (1962)
Владимир Маренков
Najlepsze filmy:
Dziecko wojny (1962)
Žizň i udivitělnyje priključenija Robinzona Kruzo (1972)
Dlugie pozegnania (1971)
Nikolay Smorchkov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Wojna i pokój: Rok 1812 (1967)
Wojna i pokój: Pierre Bezuchow (1967)
Всеволод Ларионов
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Anna Pavlova (1983)
Sibiriada (1979)
12 stuljev (1977) (serial)
Yuriy Sarantsev
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Obratnoj dorogi nět (1970)
Prestuplenije i nakazanije (1970)
Žestokij romans (1984)
Lavrentiy Masokha
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Sjemnadcať mgnovenij vesny (1973) (serial)
Italiani brava gente (1965)
Stalingradskaja bitva I (1948)
Viktor Markin
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Los człowieka (1959)
Sto dněj posle dětstva (1974)
Ballada o żołnierzu (1959)
Vsevolod Safonov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Deja vu (1990)
Front bez flangov (1974)
Bělorusskij vokzal (1970)
Nikolay Grabbe
Najlepsze filmy:
Andriej Rublow (1966)
Legenda o Tile (1976)
Cichy Don (1957)
Gurgen Tonunts
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Skazka o care Saltane (1966)
Kosmos wzywa (1959)