Reżyseria:
Paľo BielikZdjęcia:
Karol KrškaMuzyka:
Ladislav HoloubekObsada:
Alexander Kautnik, Gustáv Valach, Mária Kráľovičová, Vlado Durdík st., Július Pántik, Ľudovít Jakubóczy, Mikuláš Huba, František Dibarbora (więcej)Opisy(1)
A drama taking place at the construction of a big dam which would provide electricity for the whole region. The dam workers need help from the surrounding villages. They get their support only after the conviction of the saboteur of the construction. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Alexander Kautnik
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Dezerterzy i pielgrzymi (1968)
Dies irae (1984) (film telewizyjny)
Gustáv Valach
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Stíny horkého léta (1977)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Mária Kráľovičová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
LENI (2015) (nagranie teatralne)
Chrobák v hlave (2014) (nagranie teatralne)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Vlado Durdík st.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Július Pántik
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Adolf Eichmann (1988) (film telewizyjny)
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Ľudovít Jakubóczy
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Wilcze doły (1948)
Matčina zpověď (1937)
W piątek trzynastego (1953)
Mikuláš Huba
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
František Dibarbora
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Pštrosí večierok (1969) (film telewizyjny)
Šíleně smutná princezna (1968)
Karol L. Zachar
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Balada o Vojtovej Marine (1964) (film telewizyjny)
Vladislav Pavlovič
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Posledná bosorka (1957)
Priehrada (1950)
Ján Bzdúch
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pieśń o szarym gołębiu (1961)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Prípad Barnabáš Kos (1964)
Viliam Záborský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Oľga Borodáčová
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Bačova žena (1972) (film telewizyjny)
Miesto v dome (1976) (serial)
Marta Bieliková-Černická
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nepokojná láska (1975) (serial)
Wilcze doły (1948)
Jedenáste prikázanie (1977) (serial)
Samuel Adamčík
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (film telewizyjny)
Tajemnica zamku w Karpatach (1981)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Juraj Šebok
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Andersonvillský proces (1976) (film telewizyjny)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Martin Ťapák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jánošík I., II. (1963)
Ikaria XB 1 (1963)
Wilcze doły (1948)
Juraj Paška
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Antoš Tihelka
Najlepsze filmy:
Priehrada (1950)
Ruszyly wzgórza (1952)
Boj sa skončí zajtra (1950)
Ctibor Kováč
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wilcze doły (1948)
Priehrada (1950)