Nagrody - Independent Spirit Awards - 2015-2024
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2024 - 39th Independent Spirit Awards
Best Feature
Poprzednie życie
Best Feature
Best First Feature
Best Director
- Celine Song (Poprzednie życie)
- Todd Haynes (Obsesja)
- Andrew Haigh (Dobrzy nieznajomi)
- William Oldroyd (Eileen)
- Ira Sachs (Przejścia)
Best Lead Performance
- Jeffrey Wright (Amerykańska fikcja)
- Jessica Chastain (Pamięć)
- Greta Lee (Poprzednie życie)
- Natalie Portman (Obsesja)
- Trace Lysette (Monica)
- Judy Reyes (Birth/Rebirth)
- Andrew Scott (Dobrzy nieznajomi)
- Franz Rogowski (Przejścia)
- Teyana Taylor (Tysiąc i jeden)
- Yoo Teo (Poprzednie życie)
Best Supporting Performance
- Da'Vine Joy Randolph (Przesilenie zimowe)
- Erika Alexander (Amerykańska fikcja)
- Sterling K. Brown (Amerykańska fikcja)
- Anne Hathaway (Eileen)
- Noah Galvin (Obóz teatralny)
- Marin Ireland (Eileen)
- Glenn Howerton (BlackBerry)
- Charles Melton (Obsesja)
- Ben Whishaw (Przejścia)
- Catalina Saavedra (Rotting in the Sun)
Best Breakthrough Performance
- Dominic Sessa (Przesilenie zimowe)
- Atibon Nazaire (Mountains)
- Anaita Wali Zada (Fremont)
- Tia Nomore (Earth Mama)
- Marshawn Lynch (Na dnie)
Best Screenplay
- Cord Jefferson (Amerykańska fikcja)
- David Hemingson (Przesilenie zimowe)
- Laura Moss, Brendan J. O'Brien (Birth/Rebirth)
- Celine Song (Poprzednie życie)
- Emma Seligman, Rachel Sennott (Na dnie)
Best First Screenplay
- Samy Burch, Alex Mechanik (Obsesja)
- Noah Galvin, Molly Gordon, Nick Lieberman, Ben Platt (Obóz teatralny)
- Tomás Gómez Bustillo (Crónicas de una Santa Errante)
- Laurel Parmet (The Starling Girl)
- Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez (Do granic)
Best Cinematography
- Eigil Bryld (Przesilenie zimowe)
- Katelin Arizmendi (Monica)
- Jomo Fray (All Dirt Roads Taste of Salt)
- Pablo Lozano (Crónicas de una Santa Errante)
- Patrick Scola (We Grown Now)
Best Editing
- Daniel Garber (Jak wysadzić rurociąg)
- Santiago Cendejas, Gabriel Díaz, Sofía Subercaseaux (Rotting in the Sun)
- Stephanie Filo (We Grown Now)
- Emanuele Tiziani (Do granic)
- Jon Philpot (Obóz teatralny)
Best Documentary Feature
Best International Film
Best New Scripted Series
Best Lead Performance in a New Scripted Series
- Ali Wong (Awantura)
- Emma Corrin (A Murder at the End of the World)
- Dominique Fishback (Rój)
- Jharrel Jerome (Jestem panną)
- Betty Gilpin (Pani Davis)
- Bella Ramsey (The Last of Us)
- Zoe Lister Jones (Slip)
- Bel Powley (A Small Light)
- Steven Yeun (Awantura)
- Ramon Rodriguez (Will Trent)
Best Supporting Performance in a New Scripted Series
- Nick Offerman (The Last of Us)
- Billie Eilish (Rój)
- Murray Bartlett (The Last of Us)
- Jack Farthing (Zmokłe psy)
- Lewis Pullman (Lekcje chemii)
- Adina Porter (Odmieniec)
- Benny Safdie (The Curse)
- Luke Tennie (Terapia bez trzymanki)
- Jessica Williams (Terapia bez trzymanki)
- Olivia Washington (Jestem panną)
Best Breakthrough Performance in a Scripted Series
- Keivonn Woodard (The Last of Us)
- Clark Backo (Odmieniec)
- Aria Mia Loberti (Światło, którego nie widać)
- Adjani Salmon (Dreaming Whilst Black)
- Kara Young (Jestem panną)
Best Ensemble Cast in a Scripted Series
Best New Non-Scripted or Documentary Series
- Dear Mama
- Deadlocked: How America Shaped the Supreme Court
- Murder in Big Horn
- Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence
- Świat wrestlingu
John Cassavetes Award
Robert Altman Award
- Showing Up (André Benjamin, Hong Chau, Judd Hirsch, Gayle Keller, Heather Lawless, James Le Gros, John Magaro, Matt Malloy, Amanda Plummer, Maryann Plunkett, Kelly Reichardt, Denzel Rodriguez, Michelle Williams)
Truer than Fiction Award
- Unseen (Set Hernandez Rongkilyo)
- Joonam (Sierra Urich)
- Lakota Nation vs. United States (Jesse Short Bull, Laura Tomaselli)
Someone to Watch Award
- Monica Sorelle (Mountains)
- Joanna Arnow (The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed)
- Laura Moss (Birth/Rebirth)
Producers Award
2023 - 38th Independent Spirit Awards
Best Feature
Wszystko wszędzie naraz
Best Feature
Best First Feature
Best Director
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
- Todd Field (Tár)
- Kogonada (Yang)
- Sarah Polley (Głosy kobiet)
- Halina Reijn (Bodies Bodies Bodies)
Best Lead Performance
- Michelle Yeoh (Wszystko wszędzie naraz)
- Cate Blanchett (Tár)
- Dale Dickey (Piosenka o miłości)
- Mia Goth (Pearl)
- Regina Hall (Honk for Jesus. Save Your Soul.)
- Paul Mescal (Aftersun)
- Aubrey Plaza (Emily the Criminal)
- Jeremy Pope (The Inspection)
- Taylor Russell (Do ostatniej kości)
- Andrea Riseborough (Dla Leslie)
Best Supporting Performance
- Ke Huy Quan (Wszystko wszędzie naraz)
- Jamie Lee Curtis (Wszystko wszędzie naraz)
- Brian Tyree Henry (Most)
- Nina Hoss (Tár)
- Brian d'Arcy James (Katedra)
- Trevante Rhodes (Piętno wychowania)
- Theo Rossi (Emily the Criminal)
- Jonathan Tucker (Palmy i słupy)
- Gabrielle Union (The Inspection)
- Mark Rylance (Do ostatniej kości)
Best Breakthrough Performance
- Stephanie Hsu (Wszystko wszędzie naraz)
- Frankie Corio (Aftersun)
- Gracija Filipovic (Murina)
- Lily McInerny (Palmy i słupy)
- Daniel Zolghadri (Śmieszne strony)
Best Screenplay
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
- Kogonada (Yang)
- Lena Dunham (Catherine zwana Birdy)
- Todd Field (Tár)
- Sarah Polley (Głosy kobiet)
Best First Screenplay
- John Patton Ford (Emily the Criminal)
- Sarah DeLappe, Kristen Roupenian (Bodies Bodies Bodies)
- KD Davila (Dylemat)
- Joel Kim Booster (Fire Island)
- Jamie Dack, Audrey Findlay (Palmy i słupy)
Best Cinematography
- Florian Hoffmeister (Tár)
- Gregory Oke (Aftersun)
- Hélène Louvart (Murina)
- Anisia Uzeyman (Neptune Frost)
- Eliot Rockett (Pearl)
Best Editing
- Paul Rogers (Wszystko wszędzie naraz)
- Ricky D'Ambrose (Katedra)
- Dean Fleischer-Camp, Nick Paley (Marcel Muszelka w różowych bucikach)
- Blair McClendon (Aftersun)
- Monika Willi (Tár)
Best Documentary Feature
Best International Film
Best New Scripted Series
- The Bear (FX on Hulu)
- Pachinko (Apple TV+)
- The Porter (BET+ / CBC Television)
- Rozdzielenie (Apple TV+)
- Stacja Jedenasta (HBO Max)
Best Lead Performance in a New Scripted Series
- Quinta Brunson (Misja: Podstawówka) (ABC)
- Aml Ameen (The Porter) (BET+ / CBC Television)
- Mohammed Amer (Mo) (Netflix)
- Bridget Everett (Ktoś, gdzieś) (HBO Max)
- KaMillion (Rap Sh!t) (HBO Max)
- Melanie Lynskey (Yellowjackets) (Showtime)
- Himesh Patel (Stacja Jedenasta) (HBO Max)
- Sue Ann Pien (Tak to widzimy) (Prime Video)
- Ben Whishaw (This Is Going to Hurt) (AMC+ / BBC One)
Best Supporting Performance in a New Scripted Series
- Ayo Edebiri (The Bear) (FX on Hulu)
- Danielle Deadwyler (Stacja Jedenasta) (HBO Max)
- Jeff Hiller (Ktoś, gdzieś) (HBO Max)
- Gbemisola Ikumelo (Ich własna liga) (Prime Video)
- Janelle James (Misja: Podstawówka) (ABC)
- Ebon Moss-Bachrach (The Bear) (FX on Hulu)
- Frankie Quinones (This Fool) (Hulu)
- Sheryl Lee Ralph (Misja: Podstawówka) (ABC)
- Tramell Tillman (Rozdzielenie) (Apple TV+)
- Molly Shannon (Cieszę się razem z tobą) (Showtime)
Best Ensemble Cast in a Scripted Series
- Soji Arai, Jin Ha, Inji Jeong, Minha Kim, Min-ho Lee, Kaho Minami, Steve Sang-Hyun Noh, Anna Sawai, Jimmi Simpson, Yuh-jung Youn (Pachinko)
Best New Non-Scripted or Documentary Series
- Próba generalna (HBO)
- Children of the Underground (FX)
- Szóstka z Nebraski (HBO)
- Pepsi, gdzie mój odrzutowiec? (Netflix)
- We Need to Talk About Cosby (Showtime)
John Cassavetes Award
Robert Altman Award
- Głosy kobiet (Shayla Brown, John Buchan, Jessie Buckley, Claire Foy, Kira Guloien, Kate Hallett, Judith Ivey, Jason Knight, Rooney Mara, Sheila McCarthy, Frances McDormand, Michelle McLeod, Liv McNeil, Sarah Polley, Ben Whishaw, August Winter)
Truer than Fiction Award
Someone to Watch Award
Producers Award
2022 - 37th Independent Spirit Awards
Best Feature
- Córka (Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman-Keren, Talia Kleinhendler)
- Chiara (Jonas Carpignano, Paolo Carpignano, Jon Coplon, Ryan Zacarias)
- Zola (Kara Baker, Dave Franco, Elizabeth Haggard, David Hinojosa, Vince Jolivette, Christine Vachon, Gia Walsh)
- C'mon C'mon (Chelsea Barnard, Andrea Longacre-White, Lila Yacoub)
- The Novice (Ryan Hawkins, Kari Hollend, Steven Sims, Zack Zucker)
Best First Feature
- 7 Days (Liz Cardenas, Mel Eslyn, Roshan Sethi)
- Wild Indian (Lyle Mitchell Corbine Jr., Thomas Mahoney, Eric Tavitian)
- Holler (Adam Cobb, Rachel Gould, Katie McNeill, Jamie Patricof, Nicole Riegel, Christy Spitzer Thornton)
- Test Pattern (Shatara Michelle Ford, Pin-Chun Liu, Yu-Hao Su)
- Królowa wspaniałości (Baff Akoto, Nana Mensah, Anya Migdal, Kelley Robins, Jamund Washington)
Best Director
- Maggie Gyllenhaal (Córka)
- Janicza Bravo (Zola)
- Lauren Hadaway (The Novice)
- Mike Mills (C'mon C'mon)
- Ninja Thyberg (Pleasure)
Best Male Lead
- Simon Rex (Red Rocket)
- Udo Kier (Łabędzi śpiew)
- Michael Greyeyes (Wild Indian)
- Clifton Collins Jr. (Dżokej)
- Frankie Faison (The Killing of Kenneth Chamberlain)
Best Female Lead
- Taylour Paige (Zola)
- Isabelle Fuhrman (The Novice)
- Brittany S. Hall (Test Pattern)
- Patti Harrison (Umowa na zawsze)
- Kali Reis (Na pięści)
Best Supporting Male
- Troy Kotsur (CODA)
- Colman Domingo (Zola)
- Meeko (Królowa wspaniałości)
- Will Patton (Słodkie rzeczy)
- Chaske Spencer (Wild Indian)
Best Supporting Female
- Ruth Negga (Pomiędzy)
- Jessie Buckley (Córka)
- Amy Forsyth (The Novice)
- Revika Anne Reustle (Pleasure)
- Suzanna Son (Red Rocket)
Best Screenplay
- Maggie Gyllenhaal (Córka)
- Nikole Beckwith (Umowa na zawsze)
- Janicza Bravo, Jeremy O. Harris (Zola)
- Mike Mills (C'mon C'mon)
- Todd Stephens (Łabędzi śpiew)
Best First Screenplay
- Vanessa Block, Michael Sarnoski (Świnia)
- Sheldon D. Brown, Matthew Fifer (Cykady)
- Lyle Mitchell Corbine Jr. (Wild Indian)
- Shatara Michelle Ford (Test Pattern)
- Fran Kranz (Odkupienie)
Best Cinematography
- Eduard Grau (Pomiędzy)
- Ante Cheng, Matthew Chuang (Czarna Wdowa)
- Lol Crawley (Ludzie)
- Tim Curtin (Chiara)
- Ari Wegner (Zola)
Best Editing
- Joi McMillon (Zola)
- Affonso Gonçalves (Chiara)
- Ali Greer (The Nowhere Inn)
- Lauren Hadaway, Nathan Nugent (The Novice)
- Enrico Natale (The Killing of Kenneth Chamberlain)
Best Documentary Feature
- Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised) (David Dinerstein, Robert Fyvolent, Joseph Patel, Questlove)
- Przeżyć (Monica Hellström, Jonas Poher Rasmussen, Signe Byrge Sørensen)
- Jednym tchem (Christopher Clements, Julie Goldman, Carolyn Hepburn, Nanfu Wang, Jialing Zhang)
- Chiński sen (Jessica Kingdon, Kira Simon-Kennedy, Nathan Truesdell)
- Procession (Susan Bedusa, Bennett Elliott, Robert Greene, Douglas Tirola)
Best International Film
- Drive My Car (Ryûsuke Hamaguchi)
- Matki równoległe (Pedro Almodóvar)
- Hytti nro 6 (Juho Kuosmanen)
- Koozhangal (P.S. Vinothraj)
- Mała mama (Céline Sciamma)
- Modlitwa o lepsze dni (Tatiana Huezo)
Best New Scripted Series
- Reservation Dogs (Garrett Basch, Sterlin Harjo, Taika Waititi) (FX on Hulu)
- Blindspotting (Keith Calder, Rafael Casal, Daveed Diggs, Emily Gerson Saines, Ken Lee, Seith Mann, Tim Palen, Jess Wu Calder) (Starz)
- Bo to grzech (Russell T. Davies, Peter Hoar, Nicola Shindler) (Channel 4)
- Kolej podziemna (Mark Ceryak, Dede Gardner, Richard Heus, Jacqueline Hoyt, Barry Jenkins, Jeremy Kleiner, Brad Pitt, Adele Romanski, Colson Whitehead) (Prime Video)
- We Are Lady Parts (Tim Bevan, Eric Fellner, Surian Fletcher-Jones, Mark Freeland, Nida Manzoor) (Channel 4)
Best Male Performance in a Scripted Series
- Jung-jae Lee (Ojingeo geim) (Netflix)
- Olly Alexander (Bo to grzech) (Channel 4)
- Murray Bartlett (Biały Lotos) (HBO)
- Michael Greyeyes (Rutherford Falls) (Peacock)
- Ashley Thomas (Oni) (Prime Video)
Best Female Performance in a Scripted Series
- Thuso Mbedu (Kolej podziemna) (Prime Video)
- Deborah Ayorinde (Oni) (Prime Video)
- Jasmine Cephas Jones (Blindspotting) (Starz)
- Jana Schmieding (Rutherford Falls) (Peacock)
- Anjana Vasan (We Are Lady Parts) (Channel 4)
Best Ensemble Cast in a Scripted Series
- Paulina Alexis, Funny Bone, Lane Factor, Devery Jacobs, Zahn McClarnon, Sarah Podemski, D'Pharaoh Woon-A-Tai, Lil Mike (Reservation Dogs)
Best New Non-Scripted or Documentary Series
- Black and Missing (Nancy Abraham, Patrick Conway, Geeta Gandbhir, Jo Honig, Soledad O'Brien, Sara Rodriguez) (HBO)
- Dama i Dale (Nancy Abraham, Allen Bain, Nick Cammilleri, Alana Carithers, Zackary Drucker, Jay Duplass, Mark Duplass, Mel Eslyn, Andre Gaines, Lisa Heller) (HBO)
- The Choe Show (Christopher C. Chen, David Choe, Nate Matteson, Hiro Murai, Matt Revelli) (FX)
- Rodzina nuklearna (Jon Bardin, Christine Connor, Barbara Dobkin, Eric Dobkin, Julie Gaither, Liz Garbus, Lauren Haber, Ryan Heller, Leah Holzer, Joe Landauer, Jenny Raskin, Ry Russo-Young, Peter Saraf, Alex Turtletaub, Andrea van Beuren, Geralyn White Dreyfous, Maria Zuckerman) (HBO)
- Philly D.A. (Leslie Berriman, Yoni Brook, Ryan Chanatry, Sally Jo Fifer, Michael Gottwald, Gena Konstantinakos, Nion McEvoy, Ted Passon, Josh Penn, Dawn Porter, Patty Quillin, Nicole Salazar, Jeff Seelbach, Lois Vossen) (PBS)
John Cassavetes Award
- Kieran Altmann, Katie Schiller, Emma Seligman, Lizzie Shapiro (Shiva Baby)
- Tyler Davidson, Kyle Martin, Jane Samborski, Dash Shaw, Bill Way (Kryptozoo)
- Noah Lang, Talia Lugacy, Julian West (This is Not a War Story)
- Clint Bentley, Greg Kwedar, Nancy Schafer (Dżokej)
- Louis Anania, Haley Elizabeth Anderson, Kenan Baysal, Alexandre Rockwell (Słodkie rzeczy)
Robert Altman Award
- Odkupienie (Kagen Albright, Henry Russell Bergstein, Reed Birney, Michelle N. Carter, Ann Dowd, Allison Estrin, Jason Isaacs, Fran Kranz, Martha Plimpton, Breeda Wool)
Truer than Fiction Award
Someone to Watch Award
Producers Award
2021 - 36th Independent Spirit Awards
Best Feature
- Nomadland (Mollye Asher, Dan Janvey, Frances McDormand, Peter Spears, Chloé Zhao)
- Pierwsza krowa (Neil Kopp, Vincent Savino, Anish Savjani)
- Minari (Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Christina Oh)
- Nigdy, rzadko, czasami, zawsze (Sara Murphy, Adele Romanski)
- Ma Rainey: Matka bluesa (Todd Black, Denzel Washington, Dany Wolf)
Best First Feature
- Sound of Metal (Sacha Ben Harroche, Bill Benz, Kathy Benz, Bert Hamelinck, Darius Marder)
- Na zawsze w moim sercu (Edher Campos, Heidi Ewing, Mynette Louie, Gabriela Maire)
- Dziewięć dni (Mette-Marie Kongsved, Matthew Linder, Jason Michael Berman, Edson Oda, Laura Tunstall, Datari Turner)
- Miss Juneteenth (Toby Halbrooks, Tim Headington, Jeanie Igoe, James M. Johnston, Channing Godfrey Peoples, Theresa Steele Page, Neil Creque Williams)
- 40-letnia raperka (Inuka Bacote-Capiga, Radha Blank, Jordan Fudge, Rishi Rajani, Jennifer Semler, Lena Waithe)
Best Director
- Chloé Zhao (Nomadland)
- Eliza Hittman (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Kelly Reichardt (Pierwsza krowa)
- Emerald Fennell (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Lee Isaac Chung (Minari)
Best Male Lead
- Riz Ahmed (Sound of Metal)
- Adarsh Gourav (Biały Tygrys)
- Chadwick Boseman (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Steven Yeun (Minari)
- Rob Morgan (Byk)
Best Female Lead
- Carey Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Frances McDormand (Nomadland)
- Nicole Beharie (Miss Juneteenth)
- Julia Garner (Asystentka)
- Viola Davis (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Sidney Flanigan (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
Best Supporting Male
- Paul Raci (Sound of Metal)
- Benedict Wong (Dziewięć dni)
- Orion Lee (Pierwsza krowa)
- Glynn Turman (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Colman Domingo (Ma Rainey: Matka bluesa)
Best Supporting Female
- Yuh-jung Youn (Minari)
- Alexis Chikaeze (Miss Juneteenth)
- Valerie Mahaffey (Francuskie wyjście)
- Talia Ryder (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Ye-ri Han (Minari)
Best Screenplay
- Emerald Fennell (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Mike Makowsky (Zła edukacja)
- Eliza Hittman (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Lee Isaac Chung (Minari)
- Alice Wu (Więcej niż myślisz)
Best First Screenplay
- Andy Siara (Palm Springs)
- Noah Hutton (Lapsis)
- Channing Godfrey Peoples (Miss Juneteenth)
- James Sweeney (Straight Up)
- Kitty Green (Asystentka)
Best Cinematography
- Joshua James Richards (Nomadland)
- Shabier Kirchner (Byk)
- Jay Keitel (She Dies Tomorrow)
- Hélène Louvart (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Michael Latham (Asystentka)
Best Editing
- Chloé Zhao (Nomadland)
- Enat Sidi (Na zawsze w moim sercu)
- Merawi Gerima (Residue)
- Andy Canny (Niewidzialny człowiek)
- Scott Cummings (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
Best Documentary Feature
- Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych (Sara Bolder, James Lebrecht, Nicole Newnham)
- Colectiv (Hanka Kastelicová, Bernard Michaux, Alexander Nanau, Bianca Oana)
- Agent kret (Marcela Santibáñez)
- Dick Johnson nie żyje (Katy Chevigny, Kirsten Johnson, Marilyn Ness)
- Time (Garrett Bradley, Lauren Domino, Kellen Quinn)
Best International Film
- Aida (Jasmila Žbanić)
- Bacurau (Juliano Dornelles, Kleber Mendonça Filho)
- Przygotowania, żeby być razem przez czas nieokreślony (Lili Horvát)
- Noc królów (Philippe Lacôte)
- The Disciple (Chaitanya Tamhane)
Best New Scripted Series
- Mogę cię zniszczyć (Philip Clarke, Michaela Coel, Roberto Troni)
- Nauczycielka (Jason Bateman, Daniel Brocklehurst, Michael Costigan, Hannah Fidell, Kate Mara, Daniel Pipski, Louise Shore)
- Little America (Joshuah Bearman, Joshua Davis, Lee Eisenberg, Emily V. Gordon, Siân Heder, Kumail Nanjiani, Arthur Spector, Alan Yang)
- Unorthodox (Henning Kamm, Alexa Karolinski, Anna Winger)
- Mały topór (Steve McQueen, Tracey Scoffield, David Tanner)
Best Male Performance in a Scripted Series
- Amit Rahav (Unorthodox)
- Adam Ali (Little America)
- Conphidance (Little America)
- Harold Torres (ZeroZeroZero)
- Nicco Annan (P-Valley)
Best Female Performance in a Scripted Series
- Shira Haas (Unorthodox)
- Maitreyi Ramakrishnan (Jeszcze nigdy…)
- Jordan Kristine Seamon (Tacy właśnie jesteśmy)
- Elle Fanning (Wielka)
- Abby McEnany (Work in Progress)
Best Ensemble Cast in a Scripted Series
Best New Non-Scripted or Documentary Series
- Kraj imigrantów (Christina Clusiau, Dan Cogan, Brandon Hill, Jenny Raskin, Shaul Schwarz, Christian Thompson)
- Utracone dzieci Atlanty (Joshua Bennett, Maro Chermayeff, Jeff Dupre, Mike Jackson, John Legend, Sam Pollard, Ty Stiklorius)
- City So Real (Steve James, Alex Kotlowitz, Jolene Pinder, Zak Piper, Gordon Quinn, Jeff Skoll, Betsy Steinberg, Diane Weyermann)
- Love Fraud (Michael Bloom, Heidi Ewing, Amy Goodman Kass, Rachel Grady, Vinnie Malhotra, Jihan Robinson, Maria Zuckerman)
- We're Here (Erin Haglund, Eli Holzman, Johnnie Ingram, Peter LoGreco, Sabrina Mar, Aaron Saidman, Steve Warren)
John Cassavetes Award
- Merawi Gerima (Residue)
- Alicia Herder, Marcel Perez, Patricia Vidal Delgado (La leyenda Negra)
- James Choi, Pierce Cravens, Ian Keiser, Edwin Linker, Raphael Nash, Kelly O'Sullivan, Alex Thompson, Roger Welp (Święta Frances)
- Darlene Catly Malimas, Isabel Sandoval, Jhett Tolentino, Carlo Velayo (Lingua Franca)
- Scott Christopherson, Clayne Crawford, Robert Machoian (Zabójstwo dwojga kochanków)
Robert Altman Award
- Pewnej nocy w Miami… (Kingsley Ben-Adir, Eli Goree, Kimberly Hardin, Aldis Hodge, Regina King, Leslie Odom Jr.)
Truer than Fiction Award
Someone to Watch Award
- Ekwa Msangi (Farewell Amor)
- Annie Silverstein (Byk)
- David Midell (The Killing of Kenneth Chamberlain)
Producers Award
2020 - 35th Independent Spirit Awards
Best Feature
Kłamstewko
(Anita Gou, Andrew Miano, Peter Saraf, Daniele Tate Melia, Marc Turtletaub, Lulu Wang, Chris Weitz, Jane Zheng)Best Feature
- Kłamstewko (Anita Gou, Andrew Miano, Peter Saraf, Daniele Tate Melia, Marc Turtletaub, Lulu Wang, Chris Weitz, Jane Zheng)
- Ukryte życie (Elizabeth Bentley, Dario Bergesio, Grant Hill, Josh Jeter)
- Historia małżeńska (Noah Baumbach, David Heyman)
- Clemency (Timur Bekbosunov, Julian Cautherley, Bronwyn Cornelius, Peter Wong)
- Nieoszlifowane diamenty (Sebastian Bear-McClard, Eli Bush, Scott Rudin)
Best First Feature
- Szkoła melanżu (Chelsea Barnard, David Distenfeld, Jessica Elbaum, Megan Ellison, Katie Silberman, Olivia Wilde)
- See You Yesterday (Stefon Bristol, Spike Lee)
- Diane (Luca Borghese, Ben Howe, Kent Jones, Caroline Kaplan, Oren Moverman)
- The Climb (Michael Angelo Covino, Noah Lang, Kyle Marvin)
- Ostatni czarny człowiek w San Francisco (Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Khaliah Neal, Christina Oh, Joe Talbot)
- Mustang (Laure de Clermont-Tonnerre, Alain Goldman)
Best Director
- Benny Safdie, Josh Safdie (Nieoszlifowane diamenty)
- Alma Har'el (Słodziak)
- Lorene Scafaria (Ślicznotki)
- Julius Onah (Luce)
- Robert Eggers (Lighthouse)
Best Male Lead
- Adam Sandler (Nieoszlifowane diamenty)
- Chris Galust (Give Me Liberty)
- Kelvin Harrison Jr. (Luce)
- Robert Pattinson (Lighthouse)
- Matthias Schoenaerts (Mustang)
Best Female Lead
- Renée Zellweger (Judy)
- Alfre Woodard (Clemency)
- Elisabeth Moss (Her Smell)
- Hong Chau (Podjazdy)
- Karen Allen (Colewell)
- Mary Kay Place (Diane)
Best Supporting Male
- Willem Dafoe (Lighthouse)
- Jonathan Majors (Ostatni czarny człowiek w San Francisco)
- Shia LaBeouf (Słodziak)
- Noah Jupe (Słodziak)
- Wendell Pierce (Burning Cane)
Best Supporting Female
- Shuzhen Zhao (Kłamstewko)
- Jennifer Lopez (Ślicznotki)
- Lauren 'Lolo' Spencer (Give Me Liberty)
- Octavia Spencer (Luce)
- Taylor Russell (Fale)
Best Screenplay
- Noah Baumbach (Historia małżeńska)
- Chinonye Chukwu (Clemency)
- Jason Begue, Shawn Snyder (W proch się obrócisz)
- Tarell Alvin McCraney (High Flying Bird)
- Ronald Bronstein, Benny Safdie, Josh Safdie (Nieoszlifowane diamenty)
Best First Screenplay
- Fredrica Bailey, Stefon Bristol (See You Yesterday)
- Danielle Krudy, Bridget Savage Cole (Blow the Man Down)
- Jocelyn DeBoer, Dawn Luebbe (Greener Grass)
- Hannah Bos, Paul Thureen (Podjazdy)
- Andrew Patterson, Craig W. Sanger (The Vast of Night)
Best Cinematography
- Jarin Blaschke (Lighthouse)
- Chananun Chotrungroj (Trzecia żona)
- Pawel Pogorzelski (Midsommar. W biały dzień)
- Natasha Braier (Słodziak)
- Todd Banhazl (Ślicznotki)
Best Editing
- Ronald Bronstein, Benny Safdie (Nieoszlifowane diamenty)
- Kirill Mikhanovsky (Give Me Liberty)
- Louise Ford (Lighthouse)
- Tyler L. Cook (Sword of Trust)
- Julie Béziau (Trzecia żona)
Best Documentary Feature
- American Factory (Steven Bognar, Julie Parker Benello, Jeff Reichert, Julia Reichert)
- Apollo 11 (Evan Krauss, Todd Douglas Miller, Thomas Petersen)
- Frontline - For Sama (Waad Al-Kateab, Edward Watts)
- Kraina miodu (Atanas Georgiev, Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov)
- Die Insel der hungrigen Geister (Gizem Acarla, Gabrielle Brady, Samm Haillay, Alex Kelly, Alexander Wadouh)
Best International Film
- Parasite (Joon-ho Bong)
- Nędznicy (Ladj Ly)
- Niewidoczne życie sióstr Gusmao (Karim Aïnouz)
- Portret kobiety w ogniu (Céline Sciamma)
- Mój ojciec (Alvaro Delgado Aparicio)
- Pamiątka (Joanna Hogg)
John Cassavetes Award
- Val Abel, Alice Austen, Walter S. Hall, Michael Manasseri, Kirill Mikhanovsky, George Rush, Sergey Shtern (Give Me Liberty)
- Ojo Akinlana, Jakob Johnson, Karen Kaia Livers, Mose Mayer, Wendell Pierce, Isaac Webb, Cassandra Youmans, Phillip Youmans (Burning Cane)
- Joshua Blum, Alexandra Byer, Tom Quinn, Craig Shilowich, Matthew Thurm (Colewell)
- Darren Dean, Joy Ganes, Rashaad Ernesto Green, Zora Howard (Za wcześnie)
- Anna Margarita Albelo, Casper Andreas, Madeleine Olnek, Max Rifkind-Barron (Szalone noce z Emily)
Robert Altman Award
- Historia małżeńska (Douglas Aibel, Alan Alda, Noah Baumbach, Laura Dern, Adam Driver, Julie Hagerty, Scarlett Johansson, Ray Liotta, Francine Maisler, Azhy Robertson, Merritt Wever)
Truer than Fiction Award
- Jaddoland (Nadia Shihab)
- 17 Blocks (Davy Rothbart)
- Black Mother (Khalik Allah)
- América (Erick Stoll, Chase Whiteside)
Someone to Watch Award
- Rashaad Ernesto Green (Za wcześnie)
- Ashleigh Mayfair (Trzecia żona)
- Joe Talbot (Ostatni czarny człowiek w San Francisco)
Producers Award
The Bonnie Award
2019 - 34th Independent Spirit Awards
Best Feature
Gdyby ulica Beale umiała mówić
(Dede Gardner, Barry Jenkins, Jeremy Kleiner, Sara Murphy, Adele Romanski)Best Feature
- Gdyby ulica Beale umiała mówić (Dede Gardner, Barry Jenkins, Jeremy Kleiner, Sara Murphy, Adele Romanski)
- Nie zostawiaj śladów (Anne Harrison, Linda Reisman, Anne Rosellini)
- Eighth Grade (Eli Bush, Scott Rudin, Christopher Storer, Lila Yacoub)
- Pierwszy reformowany (Jack Binder, Greg Clark, Gary Hamilton, Victoria Hill, David Hinojosa, Frank Murray, Deepak Sikka, Christine Vachon)
- Nigdy cię tu nie było (Rosa Attab, Pascal Caucheteux, Rebecca O'Brien, Lynne Ramsay, James Wilson)
Best First Feature
- Przepraszam, że przeszkadzam (Jonathan Duffy, Charles D. King, Boots Riley, George Rush, Forest Whitaker, Kelly Williams, Nina Yang Bongiovi)
- Dziedzictwo. Hereditary (Ari Aster, Kevin Scott Frakes, Lars Knudsen, Buddy Patrick)
- My, zwierzęta (Christina D. King, Andrew Goldman, Paul Mezey, Jeremy Yaches, Jeremiah Zagar)
- Opowieść (Sol Bondy, Jennifer Fox, Lawrence Inglee, Regina K. Scully, Mynette Louie, Oren Moverman, Simone Pero, Reka Posta, Laura Rister, Lynda Weinman)
- Kraina wielkiego nieba (Paul Dano, Andrew Duncan, Jake Gyllenhaal, Riva Marker, Oren Moverman, Ann Ruark, Alex Saks)
Best Director
- Barry Jenkins (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Debra Granik (Nie zostawiaj śladów)
- Paul Schrader (Pierwszy reformowany)
- Lynne Ramsay (Nigdy cię tu nie było)
- Tamara Jenkins (Private Life)
Best Male Lead
- Ethan Hawke (Pierwszy reformowany)
- Christian Malheiros (Socrates)
- John Cho (Searching)
- Joaquin Phoenix (Nigdy cię tu nie było)
- Daveed Diggs (Zaślepieni)
Best Female Lead
- Glenn Close (Żona)
- Carey Mulligan (Kraina wielkiego nieba)
- Helena Howard (Madeline's Madeline)
- Elsie Fisher (Eighth Grade)
- Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary)
- Regina Hall (Support the Girls)
Best Supporting Male
- Richard E. Grant (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- Adam Driver (Czarne Bractwo. BlacKkKlansman)
- Josh Hamilton (Eighth Grade)
- John David Washington (Monsters and Men)
- Raúl Castillo (My, zwierzęta)
Best Supporting Female
- Regina King (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- J. Smith-Cameron (Nancy)
- Kayli Carter (Private Life)
- Thomasin McKenzie (Nie zostawiaj śladów)
- Tyne Daly (A Bread Factory, Part One)
Best Screenplay
- Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- Richard Glatzer, Rebecca Lenkiewicz, Wash Westmoreland (Colette)
- Tamara Jenkins (Private Life)
- Paul Schrader (Pierwszy reformowany)
- Boots Riley (Przepraszam, że przeszkadzam)
Best First Screenplay
- Bo Burnham (Eighth Grade)
- Christina Choe (Nancy)
- Jennifer Fox (Opowieść)
- Cory Finley (Panny z dobrych domów)
- Laurie Shephard, Quinn Shephard (Blame)
Best Cinematography
- Sayombhu Mukdeeprom (Suspiria)
- Benjamin Loeb (Mandy)
- Ashley Connor (Madeline's Madeline)
- Zak Mulligan (My, zwierzęta)
- Diego García (Kraina wielkiego nieba)
Best Editing
- Joe Bini (Nigdy cię tu nie było)
- Luke Dunkley, Nick Fenton, Chris Gill, Julian Hart (American Animals)
- Anne Fabini, Alex Hall, Gary Levy (Opowieść)
- Nick Houy (Najlepsze lata)
- Keiko Deguchi, Brian A. Kates, Jeremiah Zagar (My, zwierzęta)
Best Documentary Feature
- W odwiedzinach u pana Rogersa (Caryn Capotosto, Nicholas Ma, Morgan Neville)
- Hale County This Morning, This Evening (Joslyn Barnes, Su Kim, RaMell Ross)
- Jutro albo pojutrze (Bing Liu, Diane Moy Quon)
- O ojcach i synach (Talal Derki, Hans Robert Eisenhauer, Ansgar Frerich, Eva Kemme, Tobias N. Siebert)
- Na jej barkach (Alexandria Bombach, Hayley Pappas, Brock Williams)
- Shirkers (Jessica Levin, Maya E. Rudolph, Sandi Tan)
Best International Film
- Roma (Alfonso Cuarón)
- Płomienie (Chang-dong Lee)
- Szczęśliwy Lazzaro (Alice Rohrwacher)
- Faworyta (Yorgos Lanthimos)
- Złodziejaszki (Hirokazu Kore'eda)
John Cassavetes Award
- Alex Bach, Lindsey Cordero, Caroline Kaplan, Jim McKay, Michael Stipe (On the Seventh Day)
- Daryl Freimark, Matt Miller, Patrick Wang (A Bread Factory, Part One)
- Liz Cardenas, Augustine Frizzell, Toby Halbrooks, James M. Johnston (Nie ma powrotu)
- Ramin Bahrani, Thayná Mantesso, Alexandre Moratto, Jefferson Paulino, Tammy Weiss (Socrates)
- Jim Cummings, Natalie Metzger, Zack Parker, Benjamin Wiessner (Thunder Road)
Robert Altman Award
- Suspiria (Małgorzata Bela, Ingrid Caven, Elena Fokina, Mia Goth, Luca Guadagnino, Jessica Harper, Dakota Johnson, Avy Kaufman, Gala Moody, Chloë Grace Moretz, Fabrizia Sacchi, Stella Savino, Renée Soutendijk, Tilda Swinton, Sylvie Testud, Angela Winkler)
Truer than Fiction Award
- Jutro albo pojutrze (Bing Liu)
- Na jej barkach (Alexandria Bombach)
- Hale County This Morning, This Evening (RaMell Ross)
Someone to Watch Award
Producers Award
The Bonnie Award
2018 - 33rd Independent Spirit Awards
Best Feature
- Uciekaj! (Jason Blum, Edward H. Hamm Jr., Sean McKittrick, Jordan Peele)
- Tamte dni, tamte noce (Emilie Georges, Luca Guadagnino, James Ivory, Marco Morabito, Howard Rosenman, Peter Spears, Rodrigo Teixeira)
- Lady Bird (Eli Bush, Evelyn O'Neill, Scott Rudin)
- Jeździec (Mollye Asher, Sacha Ben Harroche, Bert Hamelinck, Chloé Zhao)
- Projekt Floryda (Sean Baker, Chris Bergoch, Kevin Chinoy, Andrew Duncan, Alex Saks, Francesca Silvestri, Shih-Ching Tsou)
Best First Feature
- Ingrid wyrusza na zachód (Jared Goldman, Adam Mirels, Robert Mirels, Aubrey Plaza, Matt Spicer, Tim White, Trevor White)
- Columbus (Aaron Boyd, Giulia Caruso, Ki Jin Kim, Andrew Miano, Danielle Renfrew Behrens, Chris Weitz, Kogonada)
- Oh Lucy! (Jessica Elbaum, Atsuko Hirayanagi, Han West, 木藤幸江)
- Patti Cake$ (Chris Columbus, Michael Gottwald, Dan Janvey, Geremy Jasper, Noah Stahl, Daniela Taplin Lundberg, Rodrigo Teixeira)
- Menashe (Yoni Brook, Traci Carlson, Daniel Finkelman, Alex Lipschultz, Joshua Z Weinstein)
Best Director
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Benny Safdie, Josh Safdie (Good Time)
- Chloé Zhao (Jeździec)
- Jonas Carpignano (Ciambra)
- Sean Baker (Projekt Floryda)
- Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce)
Best Male Lead
- Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce)
- Daniel Kaluuya (Uciekaj!)
- Harris Dickinson (Beach Rats)
- Robert Pattinson (Good Time)
- James Franco (The Disaster Artist)
Best Female Lead
- Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Regina Williams (La vida y nada más)
- Salma Hayek (Beatriz na kolacji)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
- 寺島しのぶ (Oh Lucy!)
Best Supporting Male
- Sam Rockwell (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Armie Hammer (Tamte dni, tamte noce)
- Benny Safdie (Good Time)
- Barry Keoghan (Zabicie świętego jelenia)
- Nnamdi Asomugha (Crown Heights)
Best Supporting Female
- Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Holly Hunter (I tak cię kocham)
- Lois Smith (Marjorie Prime)
- Laurie Metcalf (Lady Bird)
- Taliah Webster (Good Time)
Best Screenplay
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Mike White (Beatriz na kolacji)
- Martin McDonagh (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Azazel Jacobs (The Lovers)
- Jordan Peele (Uciekaj!)
Best First Screenplay
- Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (I tak cię kocham)
- Kogonada (Columbus)
- David Branson Smith, Matt Spicer (Ingrid wyrusza na zachód)
- Kris Avedisian, Kyle Espeleta, Jesse Wakeman (Donald Cried)
- Ingrid Jungermann (Women Who Kill)
Best Cinematography
- Sayombhu Mukdeeprom (Tamte dni, tamte noce)
- Elisha Christian (Columbus)
- Hélène Louvart (Beach Rats)
- Joshua James Richards (Jeździec)
- Thimios Bakatakis (Zabicie świętego jelenia)
Best Editing
- Tatiana S. Riegel (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Walter Fasano (Tamte dni, tamte noce)
- Alex O'Flinn (Jeździec)
- Ronald Bronstein, Benny Safdie (Good Time)
- Gregory Plotkin (Uciekaj!)
Best Documentary Feature
- Visages, villages (Agnès Varda, JR)
- Ostatni w Aleppo (Feras Fayyad, Søren Steen Jespersen, Stefan Kloos)
- Quest (Jonathan Olshefski, Sabrina Schmidt Gordon)
- Motherland (Rey Cuerdo, Ramona S. Diaz)
- Odejście (Lana Wilson)
Best International Film
- Fantastyczna kobieta (Sebastián Lelio)
- 120 uderzeń serca (Robin Campillo)
- Lady M. (William Oldroyd)
- Nie jestem czarownicą (Rungano Nyoni)
- Niemiłość (Andriej Zwiagincew)
John Cassavetes Award
- Amadeo Hernández Bueno, Antonio Méndez Esparza, Alvaro Portanet Hernández, Pedro Hernández Santos (La vida y nada más)
- Adam Donaghey, Toby Halbrooks, James M. Johnston, David Lowery (Ghost Story)
- Amman Abbasi, Lachion Buckingham, Steven Reneau, Alexander Uhlmann (Dayveon)
- Ana Asensio, Larry Fessenden, Noah Greenberg, Chadd Harbold, Jenn Wexler (Most Beautiful Island)
- Susan Leber, Michael O'Shea (Przeobrażenie)
Robert Altman Award
- Mudbound (Jonathan Banks, Mary J. Blige, Jason Clarke, Garrett Hedlund, Billy Hopkins, Ashley Ingram, Jason Mitchell, Rob Morgan, Carey Mulligan, Dee Rees)
Truer than Fiction Award
Producers Award
The Bonnie Award
2017 - 32nd Independent Spirit Awards
Best Feature
- Moonlight (Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski)
- American Honey (Thomas Benski, Jay Van Hoy, Lars Knudsen, Lucas Ochoa, Pouya Shahbazian, Alice Weinberg)
- Jackie (Darren Aronofsky, Scott Franklin, Ari Handel, Juan de Dios Larraín, Mickey Liddell)
- Opiekun (Michel Franco, Gina Kwon, Gabriel Ripstein, Moisés Zonana)
- Manchester by the Sea (Lauren Beck, Matt Damon, Chris Moore, Kimberly Steward, Kevin J. Walsh)
Best First Feature
- Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii (Daniel Bekerman, Robert Eggers, Jay Van Hoy, Lars Knudsen, Jodi Redmond, Rodrigo Teixeira)
- Other People (Sam Bisbee, Chris Kelly, Adam Scott, Naomi Scott)
- Człowiek-scyzoryk (Miranda Bailey, Lawrence Inglee, Daniel Kwan, Lauren Mann, Amanda Marshall, Eyal Rimmon, Daniel Scheinert, Jonathan Wang)
- Dzieciństwo wodza (Chris Coen, Brady Corbet, Helena Danielsson, Antoine de Clermont-Tonnerre, Mona Fastvold, István Major)
- The Fits (Anna Rose Holmer, Lisa Kjerulff)
Best Director
- Barry Jenkins (Moonlight)
- Andrea Arnold (American Honey)
- Kelly Reichardt (Kobiecy świat)
- Pablo Larraín (Jackie)
- Jeff Nichols (Loving)
Best Male Lead
- Casey Affleck (Manchester by the Sea)
- Tim Roth (Opiekun)
- David Harewood (Free in Deed)
- Viggo Mortensen (Captain Fantastic)
- Jesse Plemons (Other People)
Best Female Lead
- Isabelle Huppert (Elle)
- Ruth Negga (Loving)
- Annette Bening (Kobiety i XX wiek)
- Natalie Portman (Jackie)
- Sasha Lane (American Honey)
Best Supporting Male
- Ben Foster (Aż do piekła)
- Lucas Hedges (Manchester by the Sea)
- Ralph Fiennes (Nienasyceni)
- Craig Robinson (Morris aus Amerika)
- Shia LaBeouf (American Honey)
Best Supporting Female
- Molly Shannon (Other People)
- Riley Keough (American Honey)
- Paulina García (Mali mężczyźni)
- Edwina Findley (Free in Deed)
- Lily Gladstone (Kobiecy świat)
Best Screenplay
- Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney (Moonlight)
- Mike Mills (Kobiety i XX wiek)
- Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
- Ira Sachs, Mauricio Zacharias (Mali mężczyźni)
- Taylor Sheridan (Aż do piekła)
Best First Screenplay
- Robert Eggers (Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii)
- Chris Kelly (Other People)
- Stella Meghie (Jean of the Joneses)
- Adam Mansbach (Barry)
- Craig Shilowich (Christine)
Best Cinematography
- James Laxton (Moonlight)
- Ava Berkofsky (Free in Deed)
- Robbie Ryan (American Honey)
- Lol Crawley (Dzieciństwo wodza)
- Zach Kuperstein (Oczy matki)
Best Editing
- Joi McMillon, Nat Sanders (Moonlight)
- Sebastián Sepúlveda (Jackie)
- Matthew Hannam (Człowiek-scyzoryk)
- Jennifer Lame (Manchester by the Sea)
- Jake Roberts (Aż do piekła)
Best Documentary Feature
- O.J.: Made in America (Ezra Edelman)
- 13th (Ava DuVernay)
- Cameraperson (Kirsten Johnson)
- Nie jestem twoim murzynem (Raoul Peck)
- Sonita (Rokhsareh Ghaemmaghami)
Best International Film
- Toni Erdmann (Maren Ade)
- Aquarius (Kleber Mendonça Filho)
- Trois souvenirs de ma jeunesse (Arnaud Desplechin)
- Chevalier (Athina Rachel Tsangari)
- Under the Shadow (Babak Anvari)
John Cassavetes Award
- Andrew Ahn, David Ariniello, Giulia Caruso, Ki Jin Kim, Kelly Thomas (Spa Night)
- Michael Angelo Covino, April Lamb, Josh Locy, Sara Murphy, Isaiah Smallman (Hunter Gatherer)
- Michael Bowes, Jake Mahaffy, Mike S. Ryan, Brent Stiefel (Free in Deed)
- Bradley Rust Gray, Dave Hansen, So-yong Kim, Alex Lipschultz, Johnny Mac (Lovesong)
- Isaac Adakudugu, Kelly Daniela Norris, T.W. Pittman, Giovanni Ximénez (Nakom)
Robert Altman Award
- Moonlight (Mahershala Ali, Patrick Decile, Naomie Harris, Alex R. Hibbert, André Holland, Barry Jenkins, Jharrel Jerome, Janelle Monáe, Jaden Piner, Yesi Ramirez, Trevante Rhodes, Ashton Sanders)
Truer than Fiction Award
Someone to Watch Award
- Anna Rose Holmer (The Fits)
- Andrew Ahn (Spa Night)
- Claire Carré (Embers)
- Ingrid Jungermann (Women Who Kill)
Producers Award
2016 - 31st Independent Spirit Awards
Best Feature
- Spotlight (Blye Pagon Faust, Steve Golin, Nicole Rocklin, Michael Sugar)
- Anomalisa (Duke Johnson, Charlie Kaufman, Dino Stamatopoulos, Rosa Tran)
- Carol (Elizabeth Karlsen, Christine Vachon, Stephen Woolley)
- Beasts of No Nation (Daniel Crown, Idris Elba, Cary Joji Fukunaga, Amy Kaufman, Riva Marker, Daniela Taplin Lundberg)
- Mandarynka (Sean Baker, Karrie Cox, Marcus Cox, Darren Dean, Shih-Ching Tsou)
Best First Feature
- Pamiętnik nastolatki (Miranda Bailey, Anne Carey, Bert Hamelinck, Marielle Heller, Madeline Samit)
- James White (Max Born, Antonio Campos, Sean Durkin, Josh Mond, Melody C. Roscher, Eric Schultz)
- Songs My Brothers Taught Me (Mollye Asher, Angela C. Lee, Forest Whitaker, Nina Yang Bongiovi, Chloé Zhao)
- Manos Sucias (Elena Greenlee, Márcia Mayer, Josef Kubota Wladyka)
- Mediterranea (Ryan Andrej Lough, Jonas Carpignano, Chris Columbus, Jon Coplon, Christoph Daniel, Andrew Kortschak, John Lesher, Jason Michael Berman, Justin Nappi, Alain Peyrollaz, Gwyn Sannia, Marc Schmidheiny, Victor Shapiro, Ryan Zacarias)
Best Director
- Tom McCarthy (Spotlight)
- Cary Joji Fukunaga (Beasts of No Nation)
- David Robert Mitchell (Coś za mną chodzi)
- Duke Johnson, Charlie Kaufman (Anomalisa)
- Sean Baker (Mandarynka)
- Todd Haynes (Carol)
Best Male Lead
- Abraham Attah (Beasts of No Nation)
- Ben Mendelsohn (Urodzeni zwycięzcy)
- Christopher Abbott (James White)
- Jason Segel (Koniec trasy)
- Koudous Seihon (Mediterranea)
Best Female Lead
- Brie Larson (Pokój)
- Bel Powley (Pamiętnik nastolatki)
- Kitana Kiki Rodriguez (Mandarynka)
- Rooney Mara (Carol)
- Cate Blanchett (Carol)
Best Supporting Male
- Idris Elba (Beasts of No Nation)
- Michael Shannon (99 Homes)
- Paul Dano (Love & Mercy)
- Richard Jenkins (Bone Tomahawk)
- Kevin Corrigan (Results)
Best Supporting Female
- Mya Taylor (Mandarynka)
- Cynthia Nixon (James White)
- Marin Ireland (Glass Chin)
- Jennifer Jason Leigh (Anomalisa)
- Robin Bartlett (H.)
Best Screenplay
- Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
- S. Craig Zahler (Bone Tomahawk)
- Charlie Kaufman (Anomalisa)
- Phyllis Nagy (Carol)
- Donald Margulies (Koniec trasy)
Best First Screenplay
- Emma Donoghue (Pokój)
- Jesse Andrews (Earl i ja i umierająca dziewczyna)
- Marielle Heller (Pamiętnik nastolatki)
- Jonas Carpignano (Mediterranea)
- Russell Harbaugh, Myna Joseph, John Magary (Odwyk)
Best Cinematography
- Edward Lachman (Carol)
- Cary Joji Fukunaga (Beasts of No Nation)
- Mike Gioulakis (Coś za mną chodzi)
- Joshua James Richards (Songs My Brothers Taught Me)
- Reed Morano (Meadowland)
Best Editing
- Tom McArdle (Spotlight)
- Ronald Bronstein, Benny Safdie (Heaven Knows What)
- Julio Perez IV (Coś za mną chodzi)
- Kristan Sprague (Manos Sucias)
- Nathan Nugent (Pokój)
Best Documentary Feature
- Scena ciszy (Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen)
- (T)Error (Lyric R. Cabral, Christopher St. John, David Felix Sutcliffe)
- Serce psa (Laurie Anderson, Dan Janvey)
- Best of Enemies (Robert Gordon, Morgan Neville)
- Rosyjski dzięcioł (Ram Devineni, Chad Gracia, Mike Lerner)
- Meru: Dokonać niemożliwego (Jimmy Chin, Shannon Ethridge, Elizabeth Chai Vasarhelyi)
Best International Film
- Syn Szawła (László Nemes)
- Bande de filles (Céline Sciamma)
- Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu (Roy Andersson)
- W objęciach węża (Ciro Guerra)
- Mustang (Deniz Gamze Ergüven)
John Cassavetes Award
- Justin R. Chan, Chase Joliet, Trey Edward Shults, Wilson Smith (Krisha)
- Robert M. Chang, Ken Jeong, Jacqueline Kim, Moon Molson, Theresa Navarro, Jennifer Phang (Advantageous)
- Charles Poekel (Christmas, Again)
- Sebastian Bear-McClard, Oscar Boyson, Ronald Bronstein, Benny Safdie, Josh Safdie (Heaven Knows What)
- Donari Braxton, Mike Fox, Takeshi Fukunaga (Out of My Hand)
Robert Altman Award
- Spotlight (Kerry Barden, Michael Cyril Creighton, Billy Crudup, Brian d'Arcy James, Paul Guilfoyle, Neal Huff, Michael Keaton, Rachel McAdams, Tom McCarthy, Mark Ruffalo, Paul Schnee, Liev Schreiber, Jamey Sheridan, John Slattery, Stanley Tucci)
Truer than Fiction Award
- Incorruptible (Elizabeth Chai Vasarhelyi)
- Among the Believers (Mohammed Naqvi, Hemal Trivedi)
- A Woman Like Me (Elizabeth Giamatti, Alex Sichel)
Someone to Watch Award
- Felix Thompson (King Jack)
- Robert Machoian, Rodrigo Ojeda-Beck (God Bless the Child)
- Chloé Zhao (Songs My Brothers Taught Me)
Producers Award
2015 - 30th Independent Spirit Awards
Best Feature
Birdman
(Alejandro González Iñárritu, John Lesher, Arnon Milchan, James W. Skotchdopole)Best Feature
- Birdman (Alejandro González Iñárritu, John Lesher, Arnon Milchan, James W. Skotchdopole)
- Boyhood (Richard Linklater, Jonathan Sehring, John Sloss, Cathleen Sutherland)
- Love Is Strange (Jayne Baron Sherman, Jay Van Hoy, Lucas Joaquin, Lars Knudsen, Ira Sachs)
- Selma (Christian Colson, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Oprah Winfrey)
- Whiplash (Jason Blum, Helen Estabrook, David Lancaster, Michel Litvak)
Best First Feature
- Wolny strzelec (Jennifer Fox, Dan Gilroy, Tony Gilroy, Jake Gyllenhaal, David Lancaster, Michel Litvak)
- O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu (Ana Lily Amirpour, Justin Begnaud, Sina Sayyah)
- Półsłodki ciężar (Elisabeth Holm, Gillian Robespierre)
- She's Lost Control (Mollye Asher, Kiara Jones, Anja Marquardt)
- Dear White People (Effie Brown, Ann Le, Julia Lebedev, Angel Lopez, Justin Simien, Lena Waithe)
Best Director
- Richard Linklater (Boyhood)
- Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Damien Chazelle (Whiplash)
- Ava DuVernay (Selma)
- David Zellner (Kumiko, the Treasure Hunter)
Best Male Lead
- Michael Keaton (Birdman)
- André Benjamin (All Is by My Side)
- David Oyelowo (Selma)
- Jake Gyllenhaal (Wolny strzelec)
- John Lithgow (Love Is Strange)
Best Female Lead
- Julianne Moore (Motyl. Still Alice)
- Jenny Slate (Półsłodki ciężar)
- Rinko Kikuchi (Kumiko, the Treasure Hunter)
- Tilda Swinton (Tylko kochankowie przeżyją)
- Marion Cotillard (Imigrantka)
Best Supporting Male
- J.K. Simmons (Whiplash)
- Alfred Molina (Love Is Strange)
- Edward Norton (Birdman)
- Ethan Hawke (Boyhood)
- Riz Ahmed (Wolny strzelec)
Best Supporting Female
- Patricia Arquette (Boyhood)
- Emma Stone (Birdman)
- Carmen Ejogo (Selma)
- Jessica Chastain (Rok przemocy)
- Andrea Suarez Paz (Stand Clear of the Closing Doors)
Best Screenplay
- Dan Gilroy (Wolny strzelec)
- J.C. Chandor (Rok przemocy)
- Ira Sachs, Mauricio Zacharias (Love Is Strange)
- Scott Alexander, Larry Karaszewski (Wielkie oczy)
- Jim Jarmusch (Tylko kochankowie przeżyją)
Best First Screenplay
- Justin Simien (Dear White People)
- Desiree Akhavan (Appropriate Behavior)
- Anja Marquardt (She's Lost Control)
- Sara Colangelo (Little Accidents)
- Justin Lader (Czworo do pary)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Birdman)
- Lyle Vincent (O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu)
- Bradford Young (Selma)
- Sean Porter (It Felt Like Love)
- Darius Khondji (Imigrantka)
Best Editing
- Tom Cross (Whiplash)
- Ron Patane (Rok przemocy)
- John Gilroy (Wolny strzelec)
- Sandra Adair (Boyhood)
- Adam Wingard (Gość)
Best Documentary Feature
- Citizenfour (Mathilde Bonnefoy, Laura Poitras, Dirk Wilutzky)
- 20 000 dni na Ziemi (Dan Bowen, Iain Forsyth, Jane Pollard, James Wilson)
- Sól ziemi (Juliano Ribeiro Salgado, David Rosier, Wim Wenders)
- Stray Dog (Debra Granik, Anne Rosellini)
- Virunga (Joanna Natasegara, Orlando von Einsiedel)
Best International Film
- Ida (Paweł Pawlikowski)
- Lewiatan (Andriej Zwiagincew)
- Mama (Xavier Dolan)
- Norte, hangganan ng kasaysayan (Lav Diaz)
- Pod skórą (Jonathan Glazer)
- Turysta (Ruben Östlund)
Special Distinction Award
- Foxcatcher (Anthony Bregman, Steve Carell, Megan Ellison, E. Max Frye, Dan Futterman, Jon Kilik, Bennett Miller, Mark Ruffalo, Channing Tatum) for its uniqueness of "vision, honesty of direction and screenwriting, superb acting and achievement on every level of filmmaking."
John Cassavetes Award
- Christina Jennings, Aaron Katz, Mynette Louie, Sara Murphy, Martha Stephens (Land Ho!)
- Richard Peete, Jeremy Saulnier, Vincent Savino, Anish Savjani (Blue Ruin)
- Dave Boyle, Joel Clark, Michael Lerman, Kô Mori (Man from Reno)
- Chris Mason Johnson, Chris Martin (Test na życie)
- Eliza Hittman, Shrihari Sathe, Laura Wagner (It Felt Like Love)
Robert Altman Award
- Wada ukryta (Paul Thomas Anderson, Josh Brolin, Hong Chau, Benicio Del Toro, Martin Donovan, Cassandra Kulukundis, Jena Malone, Joanna Newsom, Joaquin Phoenix, Sasha Pieterse, Eric Roberts, Maya Rudolph, Serena Scott Thomas, Martin Short, Katherine Waterston, Michael Kenneth Williams, Owen Wilson, Reese Witherspoon)
Truer than Fiction Award
- The Kill Team (Dan Krauss)
- Approaching the Elephant (Amanda Wilder)
- The Last Season (Sara Dosa)
- Evolution of a Criminal (Darius Clark Monroe)
Someone to Watch Award
- Rania Attieh, Daniel Garcia (H.)
- Ana Lily Amirpour (O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu)
- Chris Eska (The Retrieval)