Nagrody - British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) - 1995-2004
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2004 - 57th British Academy Film Awards
Best Film
Władca Pierścieni: Powrót Króla
Best Film
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
- Duża ryba
- Wzgórze nadziei
- Między słowami
- Pan i władca na krańcu świata
Best Director
- Peter Weir (Pan i władca na krańcu świata)
- Tim Burton (Duża ryba)
- Anthony Minghella (Wzgórze nadziei)
- Peter Jackson (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- Sofia Coppola (Między słowami)
Best Leading Actor
- Bill Murray (Między słowami)
- Benicio Del Toro (21 gramów)
- Johnny Depp (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły)
- Jude Law (Wzgórze nadziei)
- Sean Penn (21 gramów)
Best Leading Actress
- Scarlett Johansson (Między słowami)
- Scarlett Johansson (Dziewczyna z perłą)
- Anne Reid (Matka)
- Uma Thurman (Kill Bill)
- Naomi Watts (21 gramów)
Best Supporting Actor
- Bill Nighy (To właśnie miłość)
- Paul Bettany (Pan i władca na krańcu świata)
- Albert Finney (Duża ryba)
- Ian McKellen (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- Tim Robbins (Rzeka tajemnic)
Best Supporting Actress
- Renée Zellweger (Wzgórze nadziei)
- Holly Hunter (Trzynastka)
- Laura Linney (Rzeka tajemnic)
- Judy Parfitt (Dziewczyna z perłą)
- Emma Thompson (To właśnie miłość)
Best Original Screenplay
- Tom McCarthy (Dróżnik)
- Denys Arcand (Inwazja barbarzyńców)
- Bob Peterson, David Reynolds, Andrew Stanton (Gdzie jest Nemo)
- Sofia Coppola (Między słowami)
- Guillermo Arriaga (21 gramów)
Best Adapted Screenplay
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- John August (Duża ryba)
- Anthony Minghella (Wzgórze nadziei)
- Brian Helgeland (Rzeka tajemnic)
- Olivia Hetreed (Dziewczyna z perłą)
Best Cinematography
- Andrew Lesnie (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- John Seale (Wzgórze nadziei)
- Eduardo Serra (Dziewczyna z perłą)
- Lance Acord (Między słowami)
- Russell Boyd (Pan i władca na krańcu świata)
Best Editing
Best Music
- T Bone Burnett, Gabriel Yared (Wzgórze nadziei)
- Alexandre Desplat (Dziewczyna z perłą)
- RZA (Kill Bill)
- Howard Shore (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- Brian Reitzell, Kevin Shields (Między słowami)
Best Sound
- Pan i władca na krańcu świata
- Wzgórze nadziei
- Kill Bill
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Best Costume Design
- Pan i władca na krańcu świata
- Wzgórze nadziei
- Dziewczyna z perłą
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Best Make Up/Hair
- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
- Duża ryba
- Wzgórze nadziei
- Dziewczyna z perłą
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
Best Production Design
- Pan i władca na krańcu świata
- Duża ryba
- Wzgórze nadziei
- Dziewczyna z perłą
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
Best Special Visual Effects
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
- Duża ryba
- Kill Bill
- Pan i władca na krańcu świata
- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
- In This World
- Trio z Belleville
- Być i mieć
- Good Bye Lenin!
- Inwazja barbarzyńców
- Spirited Away: W krainie Bogów
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
- Working Title Films
Award for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer in their First Feature Film
- Emily Young (Kiss of Life)
- Sergio Casci (American Cousins)
- Jenny Mayhew (To Kill a King)
- Peter Webber (Dziewczyna z perłą)
Orange Film Of The Year
Special Award
2003 - 56th British Academy Film Awards
Best Film
Pianista
Best Film
Best Director
- Roman Polański (Pianista)
- Rob Marshall (Chicago)
- Martin Scorsese (Gangi Nowego Jorku)
- Stephen Daldry (Godziny)
- Peter Jackson (Władca Pierścieni: Dwie Wieże)
Best Leading Actor
- Daniel Day-Lewis (Gangi Nowego Jorku)
- Adrien Brody (Pianista)
- Nicolas Cage (Adaptacja)
- Michael Caine (Spokojny Amerykanin)
- Jack Nicholson (Schmidt)
Best Leading Actress
- Nicole Kidman (Godziny)
- Halle Berry (Czekając na wyrok)
- Salma Hayek (Frida)
- Meryl Streep (Godziny)
- Renée Zellweger (Chicago)
Best Supporting Actor
- Christopher Walken (Złap mnie, jeśli potrafisz)
- Chris Cooper (Adaptacja)
- Ed Harris (Godziny)
- Alfred Molina (Frida)
- Paul Newman (Droga do zatracenia)
Best Supporting Actress
- Catherine Zeta-Jones (Chicago)
- Toni Collette (Był sobie chłopiec)
- Queen Latifah (Chicago)
- Julianne Moore (Godziny)
- Meryl Streep (Adaptacja)
Best Original Screenplay
- Pedro Almodóvar (Porozmawiaj z nią)
- Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón (I twoją matkę też)
- Steven Knight (Niewidoczni)
- Jay Cocks, Kenneth Lonergan, Steven Zaillian (Gangi Nowego Jorku)
- Peter Mullan (Siostry Magdalenki)
Best Adapted Screenplay
- Charlie Kaufman (Adaptacja)
- Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz (Był sobie chłopiec)
- Jeff Nathanson (Złap mnie, jeśli potrafisz)
- David Hare (Godziny)
- Ronald Harwood (Pianista)
Best Cinematography
- Conrad L. Hall (Droga do zatracenia)
- Dion Beebe (Chicago)
- Michael Ballhaus (Gangi Nowego Jorku)
- Andrew Lesnie (Władca Pierścieni: Dwie Wieże)
- Paweł Edelman (Pianista)
Best Editing
Best Music
- Philip Glass (Godziny)
- John Williams (Złap mnie, jeśli potrafisz)
- Fred Ebb, Danny Elfman, John Kander (Chicago)
- Robbie Robertson, Howard Shore, The Edge (Gangi Nowego Jorku)
- Wojciech Kilar (Pianista)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
- Droga do zatracenia
- Chicago
- Gangi Nowego Jorku
- Harry Potter i Komnata Tajemnic
- Władca Pierścieni: Dwie Wieże
Best Special Visual Effects
- Władca Pierścieni: Dwie Wieże
- Gangi Nowego Jorku
- Harry Potter i Komnata Tajemnic
- Raport mniejszości
- Spider-Man
Best British Short Film
- My Wrongs 8245-8249 and 117
- Candy Bar Kid
- The Most Beautiful Man in the World
- Rank
- Bouncer
- Good Night
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Award for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer in their First Feature Film
- Asif Kapadia (Wojownik)
- Duncan Roy (AKA)
- Simon Bent (Christie Malry's Own Double-Entry)
- Lucy Darwin (Zagubiony w La Manchy)
Orange Film Of The Year
2002 - 55th British Academy Film Awards
Best Film
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Best Film
Best Director
- Peter Jackson (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia)
- Jean-Pierre Jeunet (Amelia)
- Ron Howard (Piękny umysł)
- Robert Altman (Gosford Park)
- Baz Luhrmann (Moulin Rouge!)
Best Leading Actor
- Russell Crowe (Piękny umysł)
- Jim Broadbent (Iris)
- Ian McKellen (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia)
- Kevin Spacey (Kroniki portowe)
- Tom Wilkinson (Za drzwiami sypialni)
Best Leading Actress
- Judi Dench (Iris)
- Nicole Kidman (Inni)
- Sissy Spacek (Za drzwiami sypialni)
- Audrey Tautou (Amelia)
- Renée Zellweger (Dziennik Bridget Jones)
Best Supporting Actor
- Jim Broadbent (Moulin Rouge!)
- Hugh Bonneville (Iris)
- Robbie Coltrane (Harry Potter i Kamień Filozoficzny)
- Colin Firth (Dziennik Bridget Jones)
- Eddie Murphy (Shrek)
Best Supporting Actress
- Jennifer Connelly (Piękny umysł)
- Judi Dench (Kroniki portowe)
- Helen Mirren (Gosford Park)
- Maggie Smith (Gosford Park)
- Kate Winslet (Iris)
Best Original Screenplay
- Jean-Pierre Jeunet, Guillaume Laurant (Amelia)
- Julian Fellowes (Gosford Park)
- Baz Luhrmann, Craig Pearce (Moulin Rouge!)
- Alejandro Amenábar (Inni)
- Wes Anderson, Owen Wilson (Genialny klan)
Best Adapted Screenplay
- Ted Elliott, Terry Rossio, Roger S.H. Schulman, Joe Stillman (Shrek)
- Akiva Goldsman (Piękny umysł)
- Richard Curtis, Andrew Davies, Helen Fielding (Dziennik Bridget Jones)
- Richard Eyre, Charles Wood (Iris)
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia)
Best Cinematography
- Roger Deakins (Człowiek, którego nie było)
- Bruno Delbonnel (Amelia)
- Sławomir Idziak (Helikopter w ogniu)
- Andrew Lesnie (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia)
- Donald McAlpine (Moulin Rouge!)
Best Editing
Best Music
- Craig Armstrong, Marius De Vries (Moulin Rouge!)
- Yann Tiersen (Amelia)
- Howard Shore (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia)
- Angelo Badalamenti (Mulholland Drive)
- Harry Gregson-Williams, John Powell (Shrek)
Best Sound
- Moulin Rouge!
- Helikopter w ogniu
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
- Shrek
Best Costume Design
- Gosford Park
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
- Moulin Rouge!
- Planeta małp
Best Make Up/Hair
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
- Gosford Park
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Moulin Rouge!
- Planeta małp
Best Production Design
- Amelia
- Gosford Park
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
- Moulin Rouge!
Best Special Visual Effects
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
- A.I. Sztuczna inteligencja
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Moulin Rouge!
- Shrek
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
- Merchant Ivory Productions
- John Mills
- Warren Beatty
Outstanding British Contribution to Cinema
Award for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer in their First Feature Film
- Joel Hopkins, Nicola Usborne (Jump Tomorrow)
- Steve Coogan, Henry Normal (Kurator)
- Julian Fellowes (Gosford Park)
- Ruth Kenley-Letts (Strictly Sinatra)
- Jack Lothian (Late Night Shopping)
Orange Film Of The Year
Special Award
- Spike Lee
- Eon Productions: Bond 40th Anniversary
- NFT: 50th Anniversary
2001 - 54th British Academy Film Awards
Best Film
Gladiator
Best Film
Best Director
- Ang Lee (Przyczajony tygrys, ukryty smok)
- Stephen Daldry (Billy Elliot)
- Steven Soderbergh (Erin Brockovich)
- Ridley Scott (Gladiator)
- Steven Soderbergh (Traffic)
Best Leading Actor
- Jamie Bell (Billy Elliot)
- Russell Crowe (Gladiator)
- Michael Douglas (Cudowni chłopcy)
- Tom Hanks (Cast Away - Poza światem)
- Geoffrey Rush (Zatrute pióro)
Best Leading Actress
- Julia Roberts (Erin Brockovich)
- Juliette Binoche (Czekolada)
- Kate Hudson (U progu sławy)
- Hilary Swank (Nie czas na łzy)
- Michelle Yeoh (Przyczajony tygrys, ukryty smok)
Best Supporting Actor
- Benicio Del Toro (Traffic)
- Albert Finney (Erin Brockovich)
- Gary Lewis (Billy Elliot)
- Joaquin Phoenix (Gladiator)
- Oliver Reed (Gladiator)
Best Supporting Actress
- Julie Walters (Billy Elliot)
- Judi Dench (Czekolada)
- Frances McDormand (U progu sławy)
- Lena Olin (Czekolada)
- Ziyi Zhang (Przyczajony tygrys, ukryty smok)
Best Original Screenplay
- Cameron Crowe (U progu sławy)
- Lee Hall (Billy Elliot)
- Susannah Grant (Erin Brockovich)
- David Franzoni, John Logan, William Nicholson (Gladiator)
- Ethan Coen, Joel Coen (Bracie, gdzie jesteś?)
Best Adapted Screenplay
- Stephen Gaghan (Traffic)
- Robert Nelson Jacobs (Czekolada)
- John Cusack, D.V. DeVincentis, Steve Pink, Scott Rosenberg (Przeboje i podboje)
- James Schamus, Kuo-Jing Tsai, Hui-Ling Wang (Przyczajony tygrys, ukryty smok)
- Steve Kloves (Cudowni chłopcy)
Best Cinematography
- John Mathieson (Gladiator)
- Brian Tufano (Billy Elliot)
- Roger Pratt (Czekolada)
- Roger Deakins (Bracie, gdzie jesteś?)
- Peter Pau (Przyczajony tygrys, ukryty smok)
Best Editing
Best Music
- Tan Dun (Przyczajony tygrys, ukryty smok)
- Nancy Wilson (U progu sławy)
- Stephen Warbeck (Billy Elliot)
- Lisa Gerrard, Hans Zimmer (Gladiator)
- T Bone Burnett, Carter Burwell (Bracie, gdzie jesteś?)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
- Przyczajony tygrys, ukryty smok
- Spragnieni miłości
- Dziewczyna na moście
- Harry, twój prawdziwy przyjaciel
- Malena
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer in British Film
- Paweł Pawlikowski (Last Resort)
- Simon Cellan Jones (Some Voices)
- Mark Crowdy (Joint Venture)
- Stephen Daldry (Billy Elliot)
- Lee Hall (Billy Elliot)
Orange Film Of The Year
Special Award
2000 - 53rd British Academy Film Awards
Best Film
American Beauty
Best Film
Best Director
- Pedro Almodóvar (Wszystko o mojej matce)
- Sam Mendes (American Beauty)
- Neil Jordan (Koniec romansu)
- M. Night Shyamalan (Szósty zmysł)
- Anthony Minghella (Utalentowany pan Ripley)
Best Leading Actor
- Kevin Spacey (American Beauty)
- Jim Broadbent (Topsy-Turvy)
- Russell Crowe (Informator)
- Ralph Fiennes (Koniec romansu)
- Om Puri (Wojny domowe)
Best Leading Actress
- Annette Bening (American Beauty)
- Linda Bassett (Wojny domowe)
- Julianne Moore (Koniec romansu)
- Emily Watson (Prochy Angeli)
Best Supporting Actor
- Jude Law (Utalentowany pan Ripley)
- Wes Bentley (American Beauty)
- Michael Caine (Wbrew regułom)
- Rhys Ifans (Notting Hill)
- Timothy Spall (Topsy-Turvy)
Best Supporting Actress
- Maggie Smith (Herbatka z Mussolinim)
- Thora Birch (American Beauty)
- Cate Blanchett (Utalentowany pan Ripley)
- Cameron Diaz (Być jak John Malkovich)
- Mena Suvari (American Beauty)
Best Original Screenplay
- Charlie Kaufman (Być jak John Malkovich)
- Pedro Almodóvar (Wszystko o mojej matce)
- Alan Ball (American Beauty)
- M. Night Shyamalan (Szósty zmysł)
- Mike Leigh (Topsy-Turvy)
Best Adapted Screenplay
- Neil Jordan (Koniec romansu)
- Ayub Khan-Din (Wojny domowe)
- Oliver Parker (Idealny mąż)
- Anthony Minghella (Utalentowany pan Ripley)
Best Cinematography
- Conrad L. Hall (American Beauty)
- Michael Seresin (Prochy Angeli)
- Roger Pratt (Koniec romansu)
- Bill Pope (Matrix)
- John Seale (Utalentowany pan Ripley)
Best Editing
Best Music
- Thomas Newman (American Beauty)
- Ry Cooder, Nick Gold (Buena Vista Social Club)
- Michael Nyman (Koniec romansu)
- Gabriel Yared (Utalentowany pan Ripley)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer in British Film
- Lynne Ramsay (Nazwij to snem)
- Justin Kerrigan (Human Traffic)
- Ayub Khan-Din (Wojny domowe)
- Kirk Jones (Martwy farciarz)
Orange Film Of The Year
1999 - 52nd British Academy Film Awards
Best Film
Zakochany Szekspir
Best Film
Best Director
- Peter Weir (Truman Show)
- Shekhar Kapur (Elizabeth)
- Steven Spielberg (Szeregowiec Ryan)
- John Madden (Zakochany Szekspir)
Best Leading Actor
- Roberto Benigni (Życie jest piękne)
- Michael Caine (O mały głos)
- Joseph Fiennes (Zakochany Szekspir)
- Tom Hanks (Szeregowiec Ryan)
Best Leading Actress
- Cate Blanchett (Elizabeth)
- Jane Horrocks (O mały głos)
- Gwyneth Paltrow (Zakochany Szekspir)
- Emily Watson (Hilary and Jackie)
Best Supporting Actor
- Geoffrey Rush (Zakochany Szekspir)
- Ed Harris (Truman Show)
- Geoffrey Rush (Elizabeth)
- Tom Wilkinson (Zakochany Szekspir)
Best Supporting Actress
- Judi Dench (Zakochany Szekspir)
- Kathy Bates (Barwy kampanii)
- Brenda Blethyn (O mały głos)
- Lynn Redgrave (Bogowie i potwory)
Best Original Screenplay
- Andrew Niccol (Truman Show)
- Michael Hirst (Elizabeth)
- Roberto Benigni, Vincenzo Cerami (Życie jest piękne)
- Marc Norman, Tom Stoppard (Zakochany Szekspir)
Best Adapted Screenplay
- Elaine May (Barwy kampanii)
- Frank Cottrell Boyce (Hilary and Jackie)
- Mark Herman (O mały głos)
- Hilary Henkin, David Mamet (Fakty i akty)
Best Cinematography
- Remi Adefarasin (Elizabeth)
- Janusz Kamiński (Szeregowiec Ryan)
- Richard Greatrex (Zakochany Szekspir)
- Peter Biziou (Truman Show)
Best Editing
Best Music
- David Hirschfelder (Elizabeth)
- Barrington Pheloung (Hilary and Jackie)
- John Williams (Szeregowiec Ryan)
- Stephen Warbeck (Zakochany Szekspir)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer in British Film
- Richard Kwietniowski (Miłość i śmierć na Long Island)
- Sandra Goldbacher (The Governess)
- Shane Meadows (24 7: Twenty Four Seven)
- Matthew Vaughn (Porachunki)
Orange Film Of The Year
1998 - 51st British Academy Film Awards
Best Film
Goło i wesoło
Best Film
Best Director
- Baz Luhrmann (Romeo i Julia)
- Peter Cattaneo (Goło i wesoło)
- Curtis Hanson (Tajemnice Los Angeles)
- James Cameron (Titanic)
Best Leading Actor
- Robert Carlyle (Goło i wesoło)
- Billy Connolly (Jej wysokość Pani Brown)
- Kevin Spacey (Tajemnice Los Angeles)
- Ray Winstone (Nic doustnie)
Best Leading Actress
- Judi Dench (Jej wysokość Pani Brown)
- Kim Basinger (Tajemnice Los Angeles)
- Helena Bonham Carter (Miłość i śmierć w Wenecji)
- Kathy Burke (Nic doustnie)
Best Supporting Actor
- Tom Wilkinson (Goło i wesoło)
- Mark Addy (Goło i wesoło)
- Rupert Everett (Mój chłopak się żeni)
- Burt Reynolds (Boogie Nights)
Best Supporting Actress
- Sigourney Weaver (Burza lodowa)
- Jennifer Ehle (Wilde)
- Lesley Sharp (Goło i wesoło)
- Zoë Wanamaker (Wilde)
Best Original Screenplay
- Gary Oldman (Nic doustnie)
- Paul Thomas Anderson (Boogie Nights)
- Simon Beaufoy (Goło i wesoło)
- Jeremy Brock (Jej wysokość Pani Brown)
Best Adapted Screenplay
- Baz Luhrmann, Craig Pearce (Romeo i Julia)
- James Schamus (Burza lodowa)
- Curtis Hanson, Brian Helgeland (Tajemnice Los Angeles)
- Hossein Amini (Miłość i śmierć w Wenecji)
Best Cinematography
- Eduardo Serra (Miłość i śmierć w Wenecji)
- Dante Spinotti (Tajemnice Los Angeles)
- Russell Carpenter (Titanic)
- Donald McAlpine (Romeo i Julia)
Best Editing
Best Music
- Craig Armstrong, Marius De Vries, Nellee Hopper (Romeo i Julia)
- Anne Dudley (Goło i wesoło)
- Jerry Goldsmith (Tajemnice Los Angeles)
- James Horner (Titanic)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Orange Film Of The Year
Special Award
1997 - 50th British Academy Film Awards
Best Film
Angielski pacjent
Best Film
Best Director
- Joel Coen (Fargo)
- Anthony Minghella (Angielski pacjent)
- Mike Leigh (Sekrety i kłamstwa)
- Scott Hicks (Blask)
Best Leading Actor
- Geoffrey Rush (Blask)
- Ralph Fiennes (Angielski pacjent)
- Ian McKellen (Ryszard III)
- Timothy Spall (Sekrety i kłamstwa)
Best Leading Actress
- Brenda Blethyn (Sekrety i kłamstwa)
- Frances McDormand (Fargo)
- Kristin Scott Thomas (Angielski pacjent)
- Emily Watson (Przełamując fale)
Best Supporting Actor
- Paul Scofield (Czarownice z Salem)
- John Gielgud (Blask)
- Edward Norton (Lęk pierwotny)
- Alan Rickman (Michael Collins)
Best Supporting Actress
- Juliette Binoche (Angielski pacjent)
- Lauren Bacall (Miłość ma dwie twarze)
- Marianne Jean-Baptiste (Sekrety i kłamstwa)
- Lynn Redgrave (Blask)
Best Original Screenplay
- Mike Leigh (Sekrety i kłamstwa)
- Mark Herman (Orkiestra)
- Ethan Coen, Joel Coen (Fargo)
- John Sayles (Na granicy)
- Jan Sardi (Blask)
Best Adapted Screenplay
- Anthony Minghella (Angielski pacjent)
- Arthur Miller (Czarownice z Salem)
- Alan Parker, Oliver Stone (Evita)
- Richard Loncraine, Ian McKellen (Ryszard III)
Best Cinematography
- John Seale (Angielski pacjent)
- Darius Khondji (Evita)
- Roger Deakins (Fargo)
- Chris Menges (Michael Collins)
Best Editing
Best Music
- Gabriel Yared (Angielski pacjent)
- Trevor Jones (Orkiestra)
- Tim Rice, Andrew Lloyd Webber (Evita)
- David Hirschfelder (Blask)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
- La Vielle Dame et les pigeons
- Famous Fred
- The Saint Inspector
- Testament: The Bible in Animation epizoda Josef
- Testament: The Bible in Animation epizoda Mojžíš
- Trainspotter
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
- Channel Four Films
Special Award
- Dolby Laboratories Inc
- Harry Manley
1996 - 49th British Academy Film Awards
Best Film
Rozważna i romantyczna
Best Film
Best Director
- Michael Radford (Listonosz)
- Mel Gibson (Braveheart - Waleczne serce)
- Nicholas Hytner (Szaleństwa króla Jerzego)
- Ang Lee (Rozważna i romantyczna)
Best Leading Actor
- Nigel Hawthorne (Szaleństwa króla Jerzego)
- Nicolas Cage (Zostawić Las Vegas)
- Jonathan Pryce (Carrington)
- Massimo Troisi (Listonosz)
Best Leading Actress
- Emma Thompson (Rozważna i romantyczna)
- Nicole Kidman (Za wszelką cenę)
- Helen Mirren (Szaleństwa króla Jerzego)
- Elisabeth Shue (Zostawić Las Vegas)
Best Supporting Actor
- Tim Roth (Rob Roy)
- Ian Holm (Szaleństwa króla Jerzego)
- Martin Landau (Ed Wood)
- Alan Rickman (Rozważna i romantyczna)
Best Supporting Actress
- Kate Winslet (Rozważna i romantyczna)
- Joan Allen (Nixon)
- Mira Sorvino (Jej wysokość Afrodyta)
- Elizabeth Spriggs (Rozważna i romantyczna)
Best Original Screenplay
- Christopher McQuarrie (Podejrzani)
- Woody Allen, Douglas McGrath (Strzały na Broadwayu)
- P.J. Hogan (Wesele Muriel)
- Andrew Kevin Walker (Siedem)
Best Adapted Screenplay
- John Hodge (Trainspotting)
- George Miller, Chris Noonan (Babe: Świnka z klasą)
- Mike Figgis (Zostawić Las Vegas)
- Alan Bennett (Szaleństwa króla Jerzego)
- Anna Pavignano, Michael Radford, Furio Scarpelli, Giacomo Scarpelli, Massimo Troisi (Listonosz)
- Emma Thompson (Rozważna i romantyczna)
Best Cinematography
- John Toll (Braveheart - Waleczne serce)
- Dean Cundey (Apollo 13)
- Andrew Dunn (Szaleństwa króla Jerzego)
- Michael Coulter (Rozważna i romantyczna)
Best Editing
Best Music
- Luis Bacalov (Listonosz)
- James Horner (Braveheart - Waleczne serce)
- George Fenton (Szaleństwa króla Jerzego)
- Patrick Doyle (Rozważna i romantyczna)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Orange Film Of The Year
Special Award
1995 - 48th British Academy Film Awards
Best Film
Cztery wesela i pogrzeb
Best Film
Best Director
- Mike Newell (Cztery wesela i pogrzeb)
- Robert Zemeckis (Forrest Gump)
- Quentin Tarantino (Pulp Fiction)
- Krzysztof Kieślowski (Trzy kolory: Czerwony)
Best Leading Actor
- Hugh Grant (Cztery wesela i pogrzeb)
- Tom Hanks (Forrest Gump)
- Terence Stamp (Priscilla, królowa pustyni)
- John Travolta (Pulp Fiction)
Best Leading Actress
- Susan Sarandon (Klient)
- Linda Fiorentino (The Last Seduction)
- Irène Jacob (Trzy kolory: Czerwony)
- Uma Thurman (Pulp Fiction)
Best Supporting Actor
- Samuel L. Jackson (Pulp Fiction)
- Simon Callow (Cztery wesela i pogrzeb)
- John Hannah (Cztery wesela i pogrzeb)
- Paul Scofield (Quiz Show)
Best Supporting Actress
- Kristin Scott Thomas (Cztery wesela i pogrzeb)
- Charlotte Coleman (Cztery wesela i pogrzeb)
- Sally Field (Forrest Gump)
- Anjelica Huston (Tajemnica morderstwa na Manhattanie)
Best Original Screenplay
- Roger Avary, Quentin Tarantino (Pulp Fiction)
- Stephan Elliott (Priscilla, królowa pustyni)
- Richard Curtis (Cztery wesela i pogrzeb)
- Ron Nyswaner (Filadelfia)
- Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz (Trzy kolory: Czerwony)
Best Adapted Screenplay
- Paul Attanasio (Quiz Show)
- Ronald Harwood (Wersja Browninga)
- Eric Roth (Forrest Gump)
- Ronald Bass, Amy Tan (Klub szczescia)
Best Cinematography
- Philippe Rousselot (Wywiad z wampirem)
- Brian J. Breheny (Priscilla, królowa pustyni)
- Don Burgess (Forrest Gump)
- Andrzej Sekula (Pulp Fiction)
Best Editing
Best Music
- Don Was (Backbeat)
- Guy Gross (Priscilla, królowa pustyni)
- Richard Rodney Bennett (Cztery wesela i pogrzeb)
- Hans Zimmer (Król Lew)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
- Screen Two epizoda Zinky Boys Go Underground
- Lost Mojave
- Marooned
- That Sunday