Nagrody
- zwycięstwo
- nominacja
Academy Awards
-
2012 -
W ciemności (2011)
(Best Foreign Language Film) -
1992 -
Europa Europa (1990)
(Best Adapted Screenplay) -
1986 -
Gorzkie żniwa (1985)
(Best Foreign Language Film)
Czech Lion Awards
-
2023 -
Zielona granica (2023)
(Special Audiovisual Achievement) -
2020 -
Szarlatan (2020)
(Best Director) -
2013 -
Gorejący krzew (2013)
(Best Director) -
2013 -
Gorejący krzew (2013)
(Film Fans Award)
Venice Film Festival
-
2023 -
Zielona granica (2023)
(Golden Lion for Best Film) -
2023 -
Zielona granica (2023)
(Special Jury Prize) -
2002 -
Julia wraca do domu (2002)
(Golden Lion for Best Film) -
1992 -
Olivier, Olivier (1992)
(Golden Lion for Best Film)
Berlinale (Berlin International Film Festival)
-
2019 -
Obywatel Jones (2019)
(Golden Bear for Best Film) -
2017 -
Pokot (2017)
(Golden Bear for Best Film) -
2017 -
Pokot (2017)
(Silver Bear Alfred Bauer Prize) -
1981 -
Gorączka (1980)
(Golden Bear for Best Film)
Czech Film Critics Awards
-
2020 -
Szarlatan (2020)
(Best Direction) -
2013 -
Gorejący krzew (2013)
(Best Direction)
San Sebastián International Film Festival
-
2006 -
Kopia mistrza (2006)
(Golden Shell for Best Film) -
2006 -
Kopia mistrza (2006)
(CEC Award for Best Film) -
1995 -
Całkowite zaćmienie (1995)
(Golden Shell for Best Film)
Los Angeles Film Critics Association Awards
-
1991 -
Europa Europa (1990)
(Best Foreign-Language Film)
Polskie Nagrody Filmowe: Orły
-
2024 -
Zielona granica (2023)
(Najlepszy film) -
2024 -
Zielona granica (2023)
(Najlepsza reżyseria) -
2024 -
Zielona granica (2023)
(Najlepszy scenariusz) - 2024 - (Osiągnięcia życia)
-
2021 -
Szarlatan (2020)
(Najlepszy film) -
2021 -
Szarlatan (2020)
(Najlepsza reżyseria) -
2020 -
Obywatel Jones (2019)
(Najlepsza reżyseria) -
2020 -
Obywatel Jones (2019)
(Nagroda publiczności) -
2019 -
1983 (2018)
(Najlepszy filmowy serial fabularny) -
2018 -
Pokot (2017)
(Najlepszy film) -
2018 -
Pokot (2017)
(Najlepsza reżyseria) -
2018 -
Pokot (2017)
(Najlepszy scenariusz) -
2012 -
W ciemności (2011)
(Najlepszy film) -
2012 -
W ciemności (2011)
(Najlepsza reżyseria) -
2007 -
Kopia mistrza (2006)
(Najlepszy film europejski) -
2004 -
Julia wraca do domu (2002)
(Najlepsza reżyseria) - 2002 - (Nagroda specjalna)
European Film Awards
-
2023 -
Zielona granica (2023)
(Best Director) -
2023 -
Zielona granica (2023)
(Best Screenwriter) -
2020 -
Szarlatan (2020)
(Best Director) -
2012 -
W ciemności (2011)
(Audience Award for Best Film)
Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
-
2014 -
Gorejący krzew (2013)
(SIGNIS Award)
Goya Awards
-
2007 -
Kopia mistrza (2006)
(Best European Feature)
Independent Spirit Awards
-
1988 -
Anna (1987)
(Best Screenplay)
Reżyserka
Filmy | |
---|---|
2025 |
Franz |
2023 |
Zielona granica |
2020 |
Szarlatan |
2019 |
Obywatel Jones |
2017 |
Pokot |
2014 |
Rosemary's Baby (film telewizyjny) |
2013 |
Gorejący krzew (film telewizyjny) |
2011 |
W ciemności |
2009 |
Janosik. Prawdziwa historia |
2006 |
A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story (film telewizyjny) |
Kopia mistrza |
|
2002 |
Julia wraca do domu |
2001 |
Strzał w serce (film telewizyjny) |
1999 |
Trzeci cud |
1997 |
Plac Waszyngtona |
1995 |
Całkowite zaćmienie |
1993 |
Tajemniczy ogród |
1992 |
Olivier, Olivier |
1991 |
Largo desolato (film telewizyjny) |
1990 |
Europa Europa |
1988 |
Zabić księdza |
1985 |
Gorzkie żniwa |
1982 |
Les Cartes postales de Paris (film telewizyjny) |
1981 |
Kobieta samotna |
1980 |
Gorączka |
Proces (film telewizyjny) |
|
1979 |
Aktorzy prowincjonalni |
1977 |
Cos za cos (film telewizyjny) |
1976 |
Niedzielne dzieci (film telewizyjny) |
Zdjęcia próbne |
|
1975 |
Obrazki z życia |
Dokumentalne | |
---|---|
2001 |
Golden Dreams |
1989 |
Homage for Hubert Bals |
1985 |
'Kultura' |
Krótkometrażowe | |
---|---|
1975 |
Wieczór u Abdona (film telewizyjny) |
1969 |
Hřích boha (film studencki) |
Scenarzystka
Filmy | |
---|---|
2025 |
Franz |
2023 |
Zielona granica |
2017 |
Pokot |
2002 |
Julia wraca do domu |
1992 |
Olivier, Olivier |
1990 |
Korczak |
1987 |
Anna |
1981 |
Kobieta samotna |
Mężczyzna niepotrzebny! |
|
1980 |
Proces (film telewizyjny) |
1979 |
Aktorzy prowincjonalni |
1978 |
Bez znieczulenia |
Okruch lustra (film telewizyjny) |
|
1976 |
Niedzielne dzieci (film telewizyjny) |
Zdjęcia próbne |
Krótkometrażowe | |
---|---|
1969 |
Hřích boha (film studencki) |
Aktorka
Filmy | |
---|---|
2020 |
Amatorzy |
1982 |
Przesłuchanie |
1978 |
Okruch lustra (film telewizyjny) |
1976 |
Blizna |
Zdjęcia próbne |
|
1972 |
Iluminacja |
Seriale | |
---|---|
2023 |
Absolutni debiutanci |
Episode 6 (E06) |
|
2007 |
Ekipa |
Remanent (E14) |
Dokumentalne | |
---|---|
2020 |
Film o filmu: Šarlatán (film telewizyjny) |
2018 |
CzechMate - In Search of Jiří Menzel |
2017 |
CineKino: Polen (film telewizyjny) - m.a. |
2016 |
Braciszek Karel |
Droga do mistrzostwa |
|
2014 |
vlna vs. breh |
2013 |
Nasz Vaszek. O sile bezsilnych (film telewizyjny) |
Powrót Agnieszki H. |
|
2006 |
Still Alive: Film o Krzysztofie Kieslowskim |
2005 |
The 100 Greatest War Films (film telewizyjny) |
2000 |
In the Shadow of Hollywood |
1997 |
On the Set of 'Washington Square' (film telewizyjny) |
1995 |
Total Eclipse (film telewizyjny) |
Krótkometrażowe | |
---|---|
1997 |
Agnieszka Holland On the Set (film telewizyjny) |
Gość
Programy | |
---|---|
2024 |
31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 |
2015 |
2015 European Film Awards |
2014 |
DVTV |
2008 |
Hvězdný reportér |
2006 |
168 hodin |
2004 |
Uvolněte se, prosím |
1998 |
Na plovárně |
1996 |
Festivalové vteřiny |
1993 |
Události |
1991 |
Z očí do očí |
Producentka
Filmy | |
---|---|
2025 |
Franz |
2023 |
Zielona granica |
Panel sterowania
Fanklub
(193)- JANARYBA director
- Bubble74 director
- prkalil director
- EastWicka director
- oondra director
- Lenula4 director
- ibeh director
- Joges director
- Ak.žena director
- KanjiVital director
- Shiloh director
- j.anek director
- MaMitti director
- AnickaN director
- janik.sk director
- jakeer director
- lisi26 director
- Bells director
- Myshkin director
- luczi director