Dzienniczek (17)
Český Lev 2015 - nominácie a výsledky
Ahojte, rozhodol som sa, že napíšem informácie a nominácie Českého Leva 2015, z ktorého priamy prenos si môžete pozrieť už zajtra (5.3.) na ČT 1 o 20:00 hod.(bude to aj v archíve na ďalší deň) Budem rád, ak by mi niektorí užívatelia napísali koho by chceli vidieť s Českým Levom, alebo koho tipujete ? ;-) Všetkým prajem príjemne pozeranie a držanie palcov, aby vyhral práve Váš favorit ;-)
Tu sú nominácie a výsledky:
Nejlepší film:
Fotograf (Irena Pavlásková, Viktor Schwarcz)
Kobry a užovky (Jan Prušinovský, Ondřej Zima) dostali Českého Leva
Schmitke (Radim Procházka, Tomáš Vach)
Ztraceni v Mnichově (David Ondříček)
Nejlepší režie:
Slávek Horák (Domácí péče)
Jan Prušinovský (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Alice Nellis (Sedem zhavranelých bratov)
Štěpán Altrichter (Schmitke)
Petr Zelenka (Stratení v Mnichove)
Nejlepší dokumentární film:
Evangelium podle Brabence (Miroslav Janek)
Filmový dobrodruh Karel Zeman (Tomáš Hodan)
Mallory (Helena Třeštíková)
Opri rebrík o nebo (Jana Ševčíková) dostali Českého Leva
vlna vs. breh (Martin Štrba)
Hlavní herečka:
Alena Mihulová (Domácí péče) dostali Českého Leva
Marie Málková (Fotograf)
Tereza Voříšková (Laputa)
Martha Issová (Sedem zhavranelých bratov)
Jana Plodková (Stratení v Mnichove)
Hlavní herec:
Bolek Polívka (Domácí péče)
Karel Roden (Fotograf)
Hynek Čermák (Gangster Ka)
Matěj Hádek (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Martin Myšička (Stratení v Mnichove)
Vedlejší herečka:
Tatiana Vilhelmová (Domácí péče)
Zuzana Kronerová (Domácí péče)
Lucie Žáčková (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Zuzana Bydžovská (Sedem zhavranelých bratov)
Jitka Schneiderová (Stratení v Mnichove)
Vedlejší herec:
Predrag Bjelac (Gangster Ka)
Kryštof Hádek (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Jiří Schmitzer (Padesátka)
Marek Taclík (Stratení v Mnichove)
Tomáš Bambušek (Stratení v Mnichove)
Nejlepší scénář:
Slávek Horák (Domácí péče)
Jaroslav Žváček (Kobry a užovky)
Alice Nellis (Sedem zhavranelých bratov)
Štěpán Altrichter, Jan Fusek, Tomáš Končinský (Schmitke)
Petr Zelenka (Stratení v Mnichove) dostali Českého Leva
Nejlepší kamera:
Jan Šťastný (Domácí péče)
David Ployhar (Fotograf)
Petr Koblovský (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Cristian Pirjol (Schmitke)
Alexander Šurkala (Stratení v Mnichove)
Nejlepší střih:
Domácí péče (Vladimír Barák)
Fotograf (Alois Fišárek)
Kobry a užovky (Lukáš Opatrný)
Schmitke (Andrea Schumacher, Philipp Wenning)
Stratení v Mnichove (Vladimír Barák) dostali Českého Leva
Nejlepší zvuk:
Kobry a užovky (Michal Čech, Matěj Matuška)
Sedem zhavranelých bratov (Jiří Klenka)
Schmitke (Christoph de la Chevallerie)
Stratení v Mnichove (Michal Holubec) dostali Českého Leva
vlna vs. breh (Radim Hladík ml.)
Nejlepší hudba:
Jiří Chlumecký (Fotograf)
Vašo Patejdl (Sedem zhavranelých bratov)
Johannes Repka (Schmitke) dostali Českého Leva
Matouš Hejl (Stratení v Mnichove)
Michal Novinski (Wilsonov)
Nejlepší scénografie (výprava):
Kobry a užovky (Jan Novotný)
Sedem zhavranelých bratov (Peter Čanecký, Ondřej Mašek) dostali Českého Leva
Schmitke (Barbora Kačena)
Stratení v Mnichove (Ondřej Nekvasil)
Wilsonov (Martin Kurel)
Nejlepší kostýmy:
Fotograf (Jaroslava Pecharová)
Kobry a užovky (Ivan Stekla)
Sedem zhavranelých bratov (Kateřina Štefková) dostali Českého Leva
Stratení v Mnichove (Vladimíra Fomínová)
Wilsonov (Katarína Štrbová-Bieliková)
Nejlepší masky:
Kobry a užovky (Lukáš Král)
Padesátka (Jana Dopitová)
Sedem zhavranelých bratov (Juraj Steiner) dostali Českého Leva
Stratení v Mnichove (Jana Bílková)
Wilsonov (Jana Radilová)
Nejlepší televizní film nebo minisérie:
Americké dopisy (TV film) (Jaroslav Brabec) (Česká televize) dostali Českého Leva
Jan Hus (TV film) (Jiří Svoboda) (Česká televize)
Korunní princ (TV film) (Karel Janák) (Česká televize)
Případ pro exorcistu (TV seriál) (Jan Hřebejk) (Česká televize)
Správny dres (TV film) (Stanislav Sládeček) (Česká televize)
Nejlepší dramatický televizní seriál:
Atentát (TV seriál) (Jiří Chlumský, Petr Nikolaev) (TV Nova)
Doktor Martin (TV seriál) (Petr Zahrádka) (Česká televize)
Labyrint (TV seriál) (Jiří Strach) (Česká televize)
Mamon (TV seriál) (Vladimír Michálek) (HBO Europe) dostali Českého Leva
Policie Modrava (TV seriál) (Jaroslav Soukup) (TV Nova)
Přístav (TV seriál) (Ján Novák, Jaromír Polišenský, Jana Rezková) (TV Prima)
Stopy života - Derniéra (TV film) (Tomáš Magnusek) (TV Barrandov)
Vinári (TV seriál) (Martin Kopp, Petr Nikolaev) 2. série (TV Prima)
Vraždy v kruhu (TV seriál) (Ivan Pokorný) (Česká televize)
Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál:
Daleko za sluncem (Olga Špátová) (HBO Europe)
Filmová lázeň (Miroslav Janek) (Česká televize) dostali Českého Leva
Holky pod zámkem (TV pořad) (Jiří Fedurco) (TV Nova)
LSD made in ČSSR (TV film) (Pavel Křemen) (Česká televize)
Moto cestou necestou (TV seriál) (Hynek Bernard) (TV Prima)
Tajemný Černobyl (TV film) (Martin Hlaváček) (TV Barrandov)
Zámena manželiek (TV pořad) (Ivana Křenová, Jana Rezková) (TV Nova)
Zvláštní znamení touha (TV seriál) (Václav Křístek) (Česká televize)
Nejlepší filmový plakát:
Fotograf
Kobry a užovky dostali Českého Leva
Schmitke
Stratení v Mnichove
vlna vs. breh
Cena filmových fanoušků:
Kobry a užovky (Jan Prušinovský) dostali Českého Leva
Cena Magnesia za nejlepší studentský film:
Amanitas (studentský film) (Jakub Šmíd)
Furiant (studentský film) (Ondřej Hudeček) dostali Českého Leva
Happy End (studentský film) (Jan Saska)
Lesapán (studentský film) (Pavel Soukup)
Táta (studentský film) (Václav Huleš)
Mimořádný přínos české kinematografii: Stanislav Milota
Rekapitulácia Českých Levov:
Kobry a užovky (dostali 6 Českých Levov)
Opři žebřík o nebe (dostali 1 Českého Leva)
Domácí péče (dostali 1 Českého Leva)
Ztraceni v Mnichově (dostali 2 Českých Levov)
Schmitke (dostali 2 Českých Levov)
Sedmero krkavců (dostali 3 Českých Levov) Podľa mňa právom tých Levov dostali ;-)
Americké dopisy (dostali 1 Českého Leva)
Mamon ( dostali 1 Českého Leva)
Filmová lázeň (dostali 1 Českého Leva)
Furiant (dostali 1 Českého Leva)
Stanislav Milota (dostal 1 Českého Leva)
Gratulujem všetkým, ktorí dostali Českého Leva ;-)
Takže výsledky už vieme a som rád, že som sa mohol podeliť o tieto informácie s Vami ;-) (dúfam, že vyhral Váš favorit a že ste spokojný ;-) Ja som tipoval trochu inak, ale som rád ako to dopadlo a musím si pozrieť aj ostatné filmy, ktoré som ešte nevidel ;-) Teším sa na Vás zase o rok ;-) Uvidíme, či budú opäť nominované skvelé česko-slovenské filmy ;-) Zdravím a majte sa fajn ;-)
Aktuálne KINO premiéry
Ahojte, dávam sem odkaz na Aktuálne KINO premiéry kto rád chodí do kina a rýchlo by si chcel pozrieť čo bude v kine tu je odkaz nech sa páči :-) Budem veľmi rád ak Vám to pomôže ;-) Tento dokument som skopíroval z tejto diskusie ak by ste mali záujem tak tam môžete ísť diskutovať so šikovnými ľuďmi, určite Vás neodmietnu ak ich samozrejme nebudete urážať.
Skontaktoval som sa s užívateľom mchnk, že môžem použiť jeho dokument. Tak príjemné pozeranie prajem ;-)
Výsledky Oscara 2016
Ahojte, napísal som sem výsledky ako dopadol Oscar 2016 kto má záujem nemusíte hľadať na internete tu sa dozviete to isté :-) Zaujíma ma či ste spokojný s Oscarom :-) Môžete mi napísať do pošty rád sa dozviem komu ste fandili a komu nie :-)
Môžeme diskutovať o tom v pošte :-)
Nejlepší film
Sázka na nejistotu
Most špiónů
Brooklyn
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
REVENANT: Zmrtvýchstání
Room
Spotlight (2015)
Nejlepší režie
Alejandro G. Iñárritu, REVENANT: Zmrtvýchstání (2015)
Tom McCarthy, Spotlight
George Miller, Šílený Max: Zběsilá cesta
Lenny Abrahamson, Room
Adam McKay, Sázka na nejistotu
Nejlepší mužský herecký výkon
Bryan Cranston, Trumbo
Leonardo DiCaprio, REVENANT: Zmrtvýchstání (2015)
Michael Fassbender, Steve Jobs
Eddie Redmayne, Dánská dívka
Matt Damon, Marťan
Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli
Mark Rylance, Most špiónů (2015)
Sylvester Stallone, Creed
Tom Hardy, REVENANT: Zmrtvýchstání
Mark Ruffalo, Spotlight
Christian Bale, Sázka na nejistotu
Nejlepší ženský herecký výkon
Cate Blanchett, Carol
Brie Larson, Room (2015)
Saoirse Ronan, Brooklyn
Jennifer Lawrence, Joy
Charlotte Rampling, 45 Years
Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Jennifer Jason Leigh, Osm hrozných
Alicia Vikander, Dánská dívka (2015)
Kate Winslet, Steve Jobs
Rachel McAdams, Spotlight
Rooney Mara, Carol
Nejlepší animovaný film
Anomalisa
Boy and the World
V hlavě (2015)
Ovečka Shaun ve filmu
When Marnie Was There
Nejlepší adaptovaný scénář
Sázka na nejistotu (2015)
Brooklyn
Marťan
Room
Carol
Nejlepší původní scénář
Most špiónů
Ex Machina
V hlavě
Spotlight (2015)
Straight Outta Compton
Nejlepší kamera
Carol, Edward Lachman
Osm hrozných, Robert Richardson
Šílený Max: Zběsilá cesta, John Seale
REVENANT: Zmrtvýchstání, Emmanuel Lubezki (2015)
Sicario: Nájemný vrah, Roger Deakins
Nejlepší kostýmy
Carol
Popelka
Dánská dívka
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)
REVENANT: Zmrtvýchstání
Nejlepší celovečerní dokument
Amy (2015)
Cartel Land
What Happened, Miss Simone?
Winter on Fire
The Look of Silence
Nejlepší krátký dokumentární film
Body Team 12
War Within the Walls
Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah
A Girl in the River: The Price of Forgiveness (2015)
Last Day of Freedom
Nejlepší střih
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)
Sázka na nejistotu
Spotlight
REVENANT: Zmrtvýchstání
Star Wars: Síla se probouzí
Nejlepší zahraniční film
A War
Embrace of the Serpent
Mustang
Saulův syn (2015)
Theeb
Nejlepší make-up
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
REVENANT: Zmrtvýchstání
Nejlepší hudba
Carter Burwell, Carol
Ennio Morricone, Osm hrozných (2015)
Johann Johannsson, Sicario: Nájemný vrah
John Williams, Star Wars: Síla se probouzí
Thomas Newman, Most špiónů
Nejlepší píseň
"Writings on the Wall" z filmu Spectre (2015)
"Simple Song No.3" z filmu Mládí
"Earned It" z filmu Padesát odstínů šedi
"Til It Happens to You" z filmu The Hunting Ground
"Manta Ray" z filmu Racing Extintion
Nejlepší výprava
Most špiónů
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)
Marťan
REVENANT: Zmrtvýchstání
Dánská dívka
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Bear Story (2014)
Prologue
Sanjay´s Super Team
We Can´t Live without Cosmos
World of Tomorrow
Nejlepší krátkometrážní hraný film
Ave Maria
Day One
Everything Will Be Okay (Alles Wird Gut)
Shok
Stutterer (2015)
Nejlepší střih zvuku
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)
Marťan
REVENANT: Zmrtvýchstání
Sicario: Nájemný vrah
Star Wars: Síla se probouzí
Nejlepší zvukový mix
Most špiónů
Mad Max: Zběsilá cesta (2015)
Marťan
REVENANT: Zmrtvýchstání
Star Wars: Síla se probouzí
Nejlepší vizuální efekty
Ex Machina (2015)
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
REVENANT: Zmrtvýchstání
Star Wars: Síla se probouzí
Filmová diskusia-príďte a dozviete sa filmové novinky :-)
Zdravím tých ktorý si prehliadajú môj deníček som rád že ste sem zavítali :-)
Ak ste pravými fanúšikmi filmov tak ak máte záujem a chuť tak sa pozrite do mojej filmovej diskusie je to totiž diskusia kde sa dozviete filmové novinky a môžete o tom filme diskutovať a preberať scény a podobné veci.
Tu je link na tú diskusiu: http://www.csfd.cz/diskuze/449873-novinky-z-filmov/
Kto práve zbehol do mojej diskusie tak ho srdečné vítam a budem rád ak tam prispejete.
S pozdravom filmový fanúšik ČSFD.
:))))
:)))
:)))))
:))))
RIP :((((
RIP :((((
Ukážka -Rýchlo a zbesilo 6
:))))
Paul Walker a Vin diesel
:))))
Závod-Rýchlo a zbesilo 1
Závod :))))
Paulove Walkerové najobľubenejšie auto Toyota Supra
Toyota Supra
Scéna Rychlo a zbesilo
Scény
Česť jeho pamiatke
Paul Walker
:-)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:)
:D
:)
:)
:)
Zdravím všetkých uživateľov ČSFD