Nagrody - The Saturn Awards - 2013-2023
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2023 - 51st Annual Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Avatar: Istota wody
Best Fantasy Film
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
Best Horror Film
Mów do mnie!
Best Thriller Film
Oppenheimer
Best Superhero Film
Strażnicy Galaktyki: Volume 3
Best Science Fiction Film
Best Fantasy Film
- Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
- Barbie
- Dungeons & Dragons: Złodziejski honor
- Nawiedzony dwór
- Mała syrenka
Best Horror Film
- Mów do mnie!
- Barbarzyńcy
- Martwe zło: Przebudzenie
- Naznaczony: Czerwone drzwi
- Renfield
- Uśmiechnij się
- Krzyk 6
Best Thriller Film
- Oppenheimer
- Nie martw się, kochanie
- Menu
- Glass Onion: Film z serii „Na noże”
- The Lesson
- Pukając do drzwi
Best Action/Adventure Film
- Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
- Bullet Train
- Bez litości 3. Ostatni rozdział
- John Wick 4
- Szybcy i wściekli 10
- Królowa wojownik
Best Superhero Film
- Strażnicy Galaktyki: Volume 3
- Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
- Ant-Man i Osa: Kwantomania
- Flash
- Blue Beetle
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
- Spider-Man: Poprzez Multiwersum
- Między nami żywiołami
- Kot w butach: Ostatnie życzenie
- Suzume
- Super Mario Bros. Film
- Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
Best Director
- James Cameron (Avatar: Istota wody)
- Greta Gerwig (Barbie)
- James Gunn (Strażnicy Galaktyki: Volume 3)
- James Mangold (Indiana Jones i artefakt przeznaczenia)
- Mark Mylod (Menu)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Danny Philippou, Michael Philippou (Mów do mnie!)
Best Writing
- James Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silver (Avatar: Istota wody)
- Noah Baumbach, Greta Gerwig (Barbie)
- Seth Reiss, Will Tracy (Menu)
- Erik Jendresen, Christopher McQuarrie (Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One)
- Mia Goth, Ti West (Pearl)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
Best Actor
- Harrison Ford (Indiana Jones i artefakt przeznaczenia)
- Ralph Fiennes (Menu)
- Ben Kingsley (Jules)
- Cillian Murphy (Oppenheimer)
- Keanu Reeves (John Wick 4)
- Sam Worthington (Avatar: Istota wody)
- Chris Pratt (Strażnicy Galaktyki: Volume 3)
Best Actress
- Margot Robbie (Barbie)
- Mia Goth (Pearl)
- Viola Davis (Królowa wojownik)
- Amber Midthunder (Predator: Prey)
- Anya Taylor-Joy (Menu)
- Zoe Saldana (Avatar: Istota wody)
Best Supporting Actor
- Nicolas Cage (Renfield)
- Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
- Ryan Gosling (Barbie)
- Michael Keaton (Flash)
- Stephen Lang (Avatar: Istota wody)
- Mads Mikkelsen (Indiana Jones i artefakt przeznaczenia)
Best Supporting Actress
- Emily Blunt (Oppenheimer)
- Angela Bassett (Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu)
- Jane Curtin (Jules)
- Melissa McCarthy (Mała syrenka)
- Phoebe Waller-Bridge (Indiana Jones i artefakt przeznaczenia)
- Sophie Wilde (Mów do mnie!)
Best Performance by a Younger Actor
- Xolo Maridueña (Blue Beetle)
- Halle Bailey (Mała syrenka)
- Vivien Lyra Blair (Boogeyman)
- Jack Champion (Avatar: Istota wody)
- Violet McGraw (M3GAN)
- Noah Schnapp (The Tutor)
Best Music
- Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (John Williams)
- Avatar: Istota wody (Simon Franglen)
- Barbie (Mark Ronson, Andrew Wyatt)
- Mała syrenka (Alan Menken)
- Renfield (Marco Beltrami)
- Spider-Man: Poprzez Multiwersum (Daniel Pemberton)
Best Editing
- Jennifer Lame (Oppenheimer)
- David Brenner, James Cameron, John Refoua, Stephen E. Rivkin (Avatar: Istota wody)
- Dylan Highsmith, Kelly Matsumoto, Corbin Mehl, Laura Yanovich (Szybcy i wściekli 10)
- Andrew Buckland, Michael McCusker, Dirk Westervelt (Indiana Jones i artefakt przeznaczenia)
- Nathan Orloff (John Wick 4)
- Eddie Hamilton (Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One)
Best Costumes
- Jacqueline Durran (Barbie)
- Bob Buck, Deborah Scott, Deborah L. Scott (Avatar: Istota wody)
- Ruth E. Carter (Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu)
- Judianna Makovsky (Strażnicy Galaktyki: Volume 3)
- Joanna Johnston (Indiana Jones i artefakt przeznaczenia)
- Ellen Mirojnick (Oppenheimer)
Best Production Design
- Barbie (Sarah Greenwood)
- Avatar: Istota wody (Dylan Cole, Luke Polti, Ben Procter)
- Strażnicy Galaktyki: Volume 3 (Beth Mickle)
- John Wick 4 (Kevin Kavanaugh)
- Oppenheimer (Ruth De Jong)
- Renfield (Alec Hammond)
Best Make-Up
- Przymierze (Donald Mowat)
- Martwe zło: Przebudzenie (Luke Polti)
- Strażnicy Galaktyki: Volume 3 (Alexei Dmitiew, Lindsay MacGowan, Shane Mahan)
- Oppenheimer (Luisa Abel, Jason Hamer)
- Predator: Prey (Alec Gillis, Tom Woodruff Jr.)
- Renfield (Christien Tinsley)
Best Special / Visual Effects
- Avatar: Istota wody (Richard Baneham, Daniel Barrett, Joe Letteri, Eric Saindon)
- Twórca (Ian Comley, Jay Cooper, Neil Corbould, Andrew Roberts)
- Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One (Simone Coco, Neil Corbould, Jeff Sutherland, Alex Wuttke)
- Strażnicy Galaktyki: Volume 3 (Stephane Ceretti, Daniel Sudick, Alexis Wajsbrot, Guy Williams)
- Oppenheimer (David Drzewiecki, Scott R. Fisher, Andrew Jackson, Giacomo Mineo)
- Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (Kathy Siegel, Robert Weaver, Andrew Whitehurst, Alistair Williams)
Best New Genre Television Series
- Andor (Disney+)
- The Ark (Syfy)
- Wednesday (Netflix)
- The Last of Us (HBO)
- Silos (Apple TV+)
- Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Prime Video)
- The Walking Dead: Dead City (AMC)
Best Science Fiction Television Series
- Star Trek: Picard (Paramount+)
- Andor (Disney+)
- The Mandalorian (Disney+)
- Silos (Apple TV+)
- Fundacja (Apple TV+)
- Peryferal (Prime Video)
- Star Trek: Nieznane nowe światy (Paramount+)
Best Fantasy Television Series
- Wednesday (Netflix)
- Duchy (CBS)
- Dobry omen (Prime Video)
- Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Prime Video)
- Ród smoka (HBO)
- Mayfair Witches (AMC)
- Schmigadoon! (Apple TV+)
Best Horror Television Series
- The Last of Us (HBO)
- American Horror Story (FX)
- Co robimy w ukryciu (FX)
- Interview with the Vampire (AMC)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- Stamtąd (MGM+)
- Chucky (Syfy / USA Network)
Best Action / Adventure / Thriller Television Series
- Outlander (Starz)
- Quantum Leap (NBC)
- La brea (NBC)
- Wiedźmin (Netflix)
- Turbulencje (Netflix)
- Yellowjackets (Showtime)
- Jack Ryan (Prime Video)
Best Superhero Adaptation Television Series
- Superman i Lois (The CW)
- Doom Patrol (Max)
- Stargirl (The CW)
- Flash (The CW)
- Sandman (Netflix)
- Secret Invasion (Disney+)
- She-Hulk: Attorney at Law (Disney+)
Best Animated Series or Film on Television
- Star Wars: The Bad Batch (Disney+)
- Chainsaw Man (Crunchyroll)
- Guillermo del Toro: Pinokio (Netflix)
- Moje przygody z Supermanem (Adult Swim)
- Gremlins: Secrets of the Mogwai (Max)
- Harley Quinn (Max)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
Best Television Presentation
- Wilkołak nocą (Disney+)
- Czarne lustro (Netflix)
- Gabinet osobliwości Guillermo del Toro (Netflix)
- The Munsters (Netflix)
- Klub Północny (Netflix)
- Hokus Pokus 2 (Disney+)
- Pani Davis (Peacock)
Best Television Actor
- Patrick Stewart (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Tyler Hoechlin (Superman i Lois) (The CW)
- Diego Luna (Andor) (Disney+)
- Anson Mount (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Pedro Pascal (The Last of Us) (HBO)
- Harold Perrineau (Stamtąd) (MGM+)
Best Television Actress
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Lauren Cohan (The Walking Dead: Dead City) (AMC)
- Emma D'Arcy (Ród smoka) (HBO)
- Rebecca Ferguson (Silos) (Apple TV+)
- Tatiana Maslany (She-Hulk: Attorney at Law) (Disney+)
- Rose McIver (Duchy) (CBS)
- Elizabeth Tulloch (Superman i Lois) (The CW)
Best Supporting Television Actor
- Jonathan Frakes (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Todd Stashwick (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Ed Speleers (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Ethan Peck (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Harvey Guillen (Co robimy w ukryciu) (FX)
- Ernie Hudson (Quantum Leap) (NBC)
- Matt Smith (Ród smoka) (HBO)
Best Supporting Television Actress
- Jeri Ryan (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Jess Bush (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Celia Rose Gooding (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Genevieve O'Reilly (Andor) (Disney+)
- Katee Sackhoff (The Mandalorian) (Disney+)
- Sophie Skelton (Outlander) (Starz)
- Rebecca Wisocky (Duchy) (CBS)
Best Guest Performer on Television
- Paul Wesley (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Gael García Bernal (Wilkołak nocą) (Disney+)
- Giancarlo Esposito (The Mandalorian) (Disney+)
- Nick Offerman (The Last of Us) (HBO)
- Andy Serkis (Andor) (Disney+)
- Amanda Plummer (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Catherine Zeta-Jones (Wednesday) (Netflix)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Jenna Ortega (Wednesday) (Netflix)
- Bella Ramsey (The Last of Us) (HBO)
- Igby Rigney (Klub Północny) (Netflix)
- Freya Allan (Wiedźmin) (Netflix)
- Milly Alcock (Ród smoka) (HBO)
- Zackary Arthur (Chucky) (Syfy / USA Network)
- Brec Bassinger (Stargirl) (The CW)
Best 4K Film Release
- John Wick 4 (Lionsgate)
- Przygody Barona Munchausena (Criterion)
- To Live and Die in L.A. (Kino Lorber)
- Cujo (Kino Lorber)
- Sprzedawca śmierci (Kino Lorber)
- Egzorcysta 50th Anniversary Edition (Warner Bros.)
- Star Trek The Director's Edition (Paramount)
Best Classic Film Release
- Najeźdźcy z Marsa (Ignite)
- Atak kobiety o 50 stopach wzrostu (Warner Archives)
- Przybysze z przestrzeni kosmicznej (Universal)
- It! The Terror from Beyond Space (Kino Lorber)
- Przeżyliśmy wojnę (Kino Lorber)
- Secret of the Incas (Kino Lorber)
- Noc myśliwego (Kino Lorber)
Best Television Series Release
- Night Gallery Season 3 (Kino Lorber)
- Zadzwoń do Saula The Complete Collection (AMC)
- Creepshow Season 3 (RLJ Entertainment)
- Doktor Who The Abominable Snowman (BBC)
- Interview with the Vampire Season 1 (AMC)
- Loki Season 1 – 4K Steelbook (Disney Home Media)
- Zagubiony w czasie Season 1 (Universal)
Best Film Collection Release
- Superman, Superman II, Superman II: The Richard Donner Cut, Superman III, Superman IV - Superman: 5-Film Collection (Warner Bros.)
- Arsène Lupin contre Arsène Lupin, Les Aventures d'Arsène Lupin, Signé Arsène Lupin - Arsène Lupin Collection (Kino Lorber)
- Doomed to Die, Mr. Wong in Chinatown, Mr. Wong, Detective, The Fatal Hour, The Mystery of Mr. Wong - Mr. Wong Collection (Kino Lorber)
- Cave-In!, Fire!, Flood!, Hanging by a Thread, Po tragedii Posejdona, The Night the Bridge Fell Down, When Time Ran Out... - Irwin Allen: Master of Disaster Collection (Shout! Factory)
- 36 komnata Shaolin, Cheung booi, Chi jiao xiao zi, Feng hou, Guangdong shi hu xing yi wu xi, Jin bei tong, Lie mo zhe, Mai ming xiao zi, Nan Shao Lin yu bei Shao Lin, Nan bei Shao Lin, Pi li shi jie, Return To The 36th Chamber, Tang shan wu hu, The Boxer's Omen - Shawscope: Volume Two (Arrow Video)
- Mumia, Narzeczona Frankensteina, Potwór z Czarnej Laguny, Upiór w operze - Universal Classic Monsters: Icons of Horror, Volume 2 (Universal)
- 2001: Odyseja kosmiczna, Annabelle, Children of the Damned, Chłopcy z ferajny, Diuna, Egzorcysta, Full Metal Jacket, Grawitacja, Incepcja, King Kong, Koszmar z ulicy Wiązów, Lśnienie, Matrix, Mechaniczna pomarańcza, Obecność, Ona, Siedem, Skazani na Shawshank, Sokół Maltański, To, Urodzeni mordercy, Wszyscy ludzie prezydenta, Wywiad z wampirem, Zielona mila, Łowca androidów - Warner Bros. 100th Anniversary 25-Film Collection: Volume Four - Thrillers, Sci-Fi & Horror (Warner Bros.)
Visionary Award
Life Career Award
Lifetime Achievement Award
- Star Trek: Następne pokolenie (The Cast)
George Pal Memorial Award
Dan Curtis Legacy Award
- Żywe trupy (Franchise)
Lance Reddick Legacy Award
Robert Forster Artist’s Award
2022 - 47th Saturn Awards (50th Anniversary Saturn Awards)
Best Science Fiction Film
Nie!
Best Fantasy Film
Wszystko wszędzie naraz
Best Horror Film
Czarny telefon
Best Thriller Film
Zaułek koszmarów
Best Superhero Film
Spider-Man. Bez drogi do domu
Best Science Fiction Film
Best Fantasy Film
- Wszystko wszędzie naraz
- Cruella
- Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a
- Pogromcy duchów. Dziedzictwo
- Zielony Rycerz. Green Knight
- Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Best Horror Film
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
Best Superhero Film
- Spider-Man. Bez drogi do domu
- Batman
- Doktor Strange w multiwersum obłędu
- Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
- Legion Samobójców
- Thor: Miłość i grom
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
- Marcel Muszelka w różowych bucikach
- Rodzina Addamsów 2
- Nasze magiczne Encanto
- Buzz Astral
- Luca
- Minionki: Wejście Gru
Best Director
- Matt Reeves (Batman)
- Guillermo del Toro (Zaułek koszmarów)
- Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick)
- Jordan Peele (Nie!)
- S.S. Rajamouli (RRR)
- Jon Watts (Spider-Man. Bez drogi do domu)
- Steven Spielberg (West Side Story)
Best Writing
- Guillermo del Toro, Kim Morgan (Zaułek koszmarów)
- Peter Craig, Matt Reeves (Batman)
- C. Robert Cargill, Scott Derrickson (Czarny telefon)
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
- Jordan Peele (Nie!)
- Guy Busick, James Vanderbilt (Krzyk)
- Chris McKenna, Erik Sommers (Spider-Man. Bez drogi do domu)
Best Actor
- Tom Cruise (Top Gun: Maverick)
- Timothée Chalamet (Diuna)
- Idris Elba (Legion Samobójców)
- Tom Holland (Spider-Man. Bez drogi do domu)
- Daniel Kaluuya (Nie!)
- Robert Pattinson (Batman)
- Simu Liu (Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni)
Best Actress
- Michelle Yeoh (Wszystko wszędzie naraz)
- Cate Blanchett (Zaułek koszmarów)
- Emily Blunt (Ciche miejsce 2)
- Zoë Kravitz (Batman)
- Keke Palmer (Nie!)
- Emma Stone (Cruella)
- Zendaya (Spider-Man. Bez drogi do domu)
Best Supporting Actor
- Ke Huy Quan (Wszystko wszędzie naraz)
- Paul Dano (Batman)
- Colin Farrell (Batman)
- Ethan Hawke (Czarny telefon)
- Richard Jenkins (Zaułek koszmarów)
- Alfred Molina (Spider-Man. Bez drogi do domu)
- Benedict Wong (Doktor Strange w multiwersum obłędu)
Best Supporting Actress
- Awkwafina (Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni)
- Jodie Comer (Free Guy)
- Carrie Coon (Pogromcy duchów. Dziedzictwo)
- Viola Davis (Legion Samobójców)
- Stephanie Hsu (Wszystko wszędzie naraz)
- Diana Rigg (Ostatniej nocy w Soho)
- Marisa Tomei (Spider-Man. Bez drogi do domu)
Best Performance by a Younger Actor
- Finn Wolfhard (Pogromcy duchów. Dziedzictwo)
- Noah Jupe (Ciche miejsce 2)
- Madeleine McGraw (Czarny telefon)
- Millicent Simmonds (Ciche miejsce 2)
- Mason Thames (Czarny telefon)
- Jacob Tremblay (Luca)
Best Music
- Doktor Strange w multiwersum obłędu (Danny Elfman)
- Nie! (Michael Abels)
- Zbrodnie przyszłości (Howard Shore)
- Cruella (Nicholas Britell)
- Batman (Michael Giacchino)
- Zaułek koszmarów (Nathan Johnson)
- Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (Joel P. West)
Best Editing
- Eddie Hamilton (Top Gun: Maverick)
- Leigh Folsom Boyd, Jeffrey Ford (Spider-Man. Bez drogi do domu)
- William Hoy, Tyler Nelson (Batman)
- Cam McLauchlin (Zaułek koszmarów)
- Paul Rogers (Wszystko wszędzie naraz)
- Nicholas Monsour (Nie!)
- Doug Brandt, Pietro Scalia, Calvin Wimmer (Ambulans)
Best Costumes
- David Crossman, Glyn Dillon, Jacqueline Durran (Batman)
- Kym Barrett (Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni)
- Jenny Beavan (Cruella)
- Bob Morgan, Jacqueline West (Diuna)
- Mayes C. Rubeo (Thor: Miłość i grom)
- Luis Sequeira (Zaułek koszmarów)
- Sammy Sheldon Differ (Eternals)
Best Production Design
- Zaułek koszmarów (Tamara Deverell)
- Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (Sue Chan)
- Batman (James Chinlund)
- Cruella (Fiona Crombie)
- Wszystko wszędzie naraz (Jason Kisvarday)
- Ostatniej nocy w Soho (Marcus Rowland)
- Diuna (Patrice Vermette)
Best Make-Up
- Diuna (Love Larson, Donald Mowat, Eva von Bahr)
- Zbrodnie przyszłości (Alexandra Anger, Monica Pavez, Evi Zafiropoulou)
- Zaułek koszmarów (Mike Hill, Jo-Ann MacNeil, Megan Many)
- Batman (Naomi Donne, Michael Marino)
- Armia umarłych (Ozzy Alvarez, Victoria Down, Kevin Kirkpatrick, Justin Raleigh)
- Thor: Miłość i grom (Adam Johansen, Matteo Silvi)
- Legion Samobójców (Greg Funk, Brian Sipe, Heba Thorisdottir)
Best Special / Visual Effects
- Godzilla vs. Kong (Kevin Andrew Smith)
- Doktor Strange w multiwersum obłędu (Jorundur Rafn Arnarson, Joe Letteri, Erik Winquist)
- Pogromcy duchów. Dziedzictwo (Sheena Duggal, Alessandro Ongaro)
- Top Gun: Maverick (Scott R. Fisher, Ryan Tudhope)
- Spider-Man. Bez drogi do domu (Scott Edelstein, Kelly Port, Daniel Sudick, Chris Waegner)
- Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (Joe Farrell, Dan Oliver, Christopher Townsend, Sean Noel Walker)
- Jurassic World: Dominion (David Vickery)
Best Animated Series on Television
- Star Wars: The Bad Batch (Disney+)
- Arcane (Netflix)
- Blade Runner: Black Lotus (Adult Swim)
- Chłopaki przedstawiają: Czyste zło (Amazon Prime Video)
- Niezwyciężony (Amazon Prime Video)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
- What If...? (Disney+)
Best Network or Cable Science Fiction Television Series
- Superman i Lois (The CW)
- Flash (The CW)
- The Man Who Fell to Earth (Showtime)
- Resident Alien (Syfy)
- Supergirl (The CW)
- Westworld (HBO)
Best Network or Cable Fantasy Television Series
- Shining Vale (Starz)
- Doktor Who (BBC America)
- Duchy (CBS)
- La brea (NBC)
- Riverdale (The CW)
- Stargirl (The CW)
Best Network or Cable Horror Television Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Chucky (Syfy)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- Stamtąd (Epix)
- Co robimy w ukryciu (FX)
Best Network or Cable Action/Thriller Television Series
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Big Sky (ABC)
- Czarna lista (NBC)
- Dark Winds (AMC)
- Outlander (Starz)
- Dexter (Showtime)
- Yellowjackets (Showtime)
Best Streaming Science Fiction Television Series
- Star Trek: Nieznane nowe światy (Paramount+)
- The Expanse (Amazon Prime Video)
- For All Mankind (Apple TV+)
- Zagubieni w kosmosie (Netflix)
- The Mandalorian (Disney+)
- Orville (Hulu)
- Star Trek: Discovery (Paramount+)
Best Streaming Fantasy Television Series
- Loki (Disney+)
- Russian Doll (Netflix)
- Schmigadoon! (Apple TV+)
- WandaVision (Disney+)
- Koło czasu (Amazon Prime Video)
- Wiedźmin (Netflix)
Best Streaming Horror/Thriller Television Series
- Stranger Things (Netflix)
- Creepshow (Shudder)
- Evil (Paramount+)
- Servant (Apple TV+)
- Rozdzielenie (Apple TV+)
- Ojingeo geim (Netflix)
Best Streaming Action/Adventure Television Series
- The Boys (Amazon Prime Video)
- Bosch: Dziedzictwo (Amazon Freevee)
- Cobra Kai (Netflix)
- Leverage: Redemption (Amazon Freevee)
- Peacemaker (HBO Max)
- Reacher (Amazon Prime Video)
- The Umbrella Academy (Netflix)
Best Streaming Limited Event Television Series
- Obi-Wan Kenobi (Disney+)
- The Book of Boba Fett (Disney+)
- Hawkeye (Disney+)
- Moon Knight (Disney+)
- Ms. Marvel (Disney+)
- Nocna msza (Netflix)
Best Actor in a Network or Cable Television Series
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Colman Domingo (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Chiwetel Ejiofor (The Man Who Fell to Earth) (Showtime)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Tyler Hoechlin (Superman i Lois) (The CW)
- Harold Perrineau (Stamtąd) (Epix)
Best Actress in a Network or Cable Television Series
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Kylie Bunbury (Big Sky) (ABC)
- Courteney Cox (Shining Vale) (Starz)
- Melanie Lynskey (Yellowjackets) (Showtime)
- Rose McIver (Duchy) (CBS)
- Elizabeth Tulloch (Superman i Lois) (The CW)
Best Supporting Actor in a Network or Cable Television Series
- Jonathan Banks (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Tony Dalton (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Patrick Fabian (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Michael Mando (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Harvey Guillen (Co robimy w ukryciu) (FX)
- Brandon Scott Jones (Duchy) (CBS)
- Michael James Shaw (Żywe trupy) (AMC)
Best Supporting Actress in a Network or Cable Television Series
- Lauren Cohan (Żywe trupy) (AMC)
- Emmanuelle Chriqui (Superman i Lois) (The CW)
- Janina Gavankar (Big Sky) (ABC)
- Julia Jones (Dexter) (Showtime)
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Danielle Panabaker (Flash) (The CW)
- Sophie Skelton (Outlander) (Starz)
Best Performance by a Younger Actor in a Network or Cable Television Series
- Brec Bassinger (Stargirl) (The CW)
- Jack Alcott (Dexter) (Showtime)
- Zackary Arthur (Chucky) (Syfy)
- Gus Birney (Shining Vale) (Starz)
- Jordan Elsass (Superman i Lois) (The CW)
- Alex Garfin (Superman i Lois) (The CW)
Best Guest-Starring Performance in a Network or Cable Television Series
- Jennifer Tilly (Chucky) (Syfy)
- Michael Biehn (Żywe trupy) (AMC)
- Rachael Harris (Duchy) (CBS)
- Jesse James Keitel (Big Sky) (ABC)
- Jeffrey Dean Morgan (Żywe trupy) (AMC)
- Fisher Stevens (Czarna lista) (NBC)
- Aisha Tyler (Fear the Walking Dead) (AMC)
Best Actor in a Streaming Television Series
- Oscar Isaac (Moon Knight) (Disney+)
- Tom Hiddleston (Loki) (Disney+)
- Anthony Mackie (The Falcon and the Winter Soldier) (Disney+)
- Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Anson Mount (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Adam Scott (Rozdzielenie) (Apple TV+)
- Antony Starr (The Boys) (Amazon Prime Video)
Best Actress in a Streaming Television Series
- Ming-Na Wen (The Book of Boba Fett) (Disney+)
- Millie Bobby Brown (Stranger Things) (Netflix)
- Britt Lower (Rozdzielenie) (Apple TV+)
- Erin Moriarty (The Boys) (Amazon Prime Video)
- Kate Siegel (Nocna msza) (Netflix)
- Beth Riesgraf (Leverage: Redemption) (Amazon Freevee)
- Elizabeth Olsen (WandaVision) (Disney+)
Best Supporting Actor in a Streaming Television Series
- Elliot Page (The Umbrella Academy) (Netflix)
- Zach Cherry (Rozdzielenie) (Apple TV+)
- Ethan Hawke (Moon Knight) (Disney+)
- Joel Kinnaman (For All Mankind) (Apple TV+)
- Ethan Peck (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- John Turturro (Rozdzielenie) (Apple TV+)
- Joseph Quinn (Stranger Things) (Netflix)
Best Supporting Actress in a Streaming Television Series
- Moses Ingram (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Patricia Arquette (Rozdzielenie) (Apple TV+)
- Danielle Brooks (Peacemaker) (HBO Max)
- Jess Bush (Star Trek: Nieznane nowe światy) (Paramount+)
- Kathryn Hahn (WandaVision) (Disney+)
- Nell Tiger Free (Servant) (Apple TV+)
- Aleyse Shannon (Leverage: Redemption) (Amazon Freevee)
Best Performance by a Younger Actor in a Streaming Television Series
- Iman Vellani (Ms. Marvel) (Disney+)
- Vivien Lyra Blair (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Maxwell Jenkins (Zagubieni w kosmosie) (Netflix)
- Gaten Matarazzo (Stranger Things) (Netflix)
- Sadie Sink (Stranger Things) (Netflix)
- Hailee Steinfeld (Hawkeye) (Disney+)
Best Guest-Starring Performance in a Streaming Television Series
- Hayden Christensen (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Jensen Ackles (The Boys) (Amazon Prime Video)
- LeVar Burton (Leverage: Redemption) (Amazon Freevee)
- Tony Dalton (Hawkeye) (Disney+)
- Rosario Dawson (The Mandalorian) (Disney+)
- Robert Englund (Stranger Things) (Netflix)
- Jonathan Majors (Loki) (Disney+)
Best Classic Film Release
- Krwawy teatr
- The Incredible Shrinking Man
- Master of the World (Special Edition)
- Secret of the Blue Room
- Village of the Giants
- The Wonderful World of the Brothers Grimm
Best Television Series Release
- Chucky (Season 1)
- The Adventures of Ozzie & Harriet (Seasons 1 & 2)
- Creepshow (Season 2)
- Kolchak: The Night Stalker (The Complete Series)
- Night Gallery (Season One)
- The Six Million Dollar Man (The Complete Series)
Best Film Collection Release
- Dracula, Dracula, Frankenstein, Niewidzialny człowiek, The Wolf Man - Universal Classic Monsters — Icons of Horror Collection 4K
- Intryga rodzinna, Kłopoty z Harrym, Marnie, Saboteur, Shadow of a Doubt - The Alfred Hitchcock Classics Collection: Volume 2
- Francis, Francis Covers the Big Town, Francis Goes to West Point, Francis Goes to the Races, Francis Joins the WACS, Francis in the Haunted House, Francis in the Navy - Francis the Talking Mule 7-Film Collection
- Bedlam, The Ghost Ship - Val Lewton Double Feature (Warner Archive Collection)
- Ojciec chrzestny, Ojciec chrzestny II, Ojciec chrzestny III - The Godfather Trilogy 4K
- Can que, Hong Xi Guan, Lan tou He, Liu A-Cai yu Huang Fei-Hong, NIezwyciężony zawodnik, Shao Lin si, Shao Lin wu zu, Tang ren jie xiao zi, The Boxer from Shantung, Wu du. Pięciu trucicieli, Xing xing wang - Shawscope, Volume One
Best 4K Special Edition Film Release
- Wszystko wszędzie naraz
- Krew dla Draculi
- Za garść dolarów
- Za kilka dolarów więcej
- Flesh for Frankenstein
- Invasion of the Body Snatchers
- Wielka ucieczka
Breakthrough Performance Award
Producers Showcase Award
Life Career Award
Dan Curtis Legacy Award
Robert Forster Artist’s Award
- Zadzwoń do Saula (The Ensemble Cast)
2021 - 46th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie
Best Fantasy Film
Pewnego razu w Hollywood
Best Horror Film
Niewidzialny człowiek
Best Thriller Film
Na noże
Best Comic-to-Motion Picture
Joker
Best Science Fiction Film
- Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie
- Ad Astra
- Bliźniak
- Lucy wśród gwiazd
- Terminator: Mroczne przeznaczenie
- Tenet
Best Fantasy Film
- Pewnego razu w Hollywood
- Jumanji: Następny poziom
- Czarownica 2
- Król Lew
- Sonic. Szybki jak błyskawica
- Wiedźmy
Best Horror Film
- Niewidzialny człowiek
- Piękna i rzeźnik
- Doktor Sen
- To: Rozdział 2
- Midsommar. W biały dzień
- Upiorne opowieści po zmroku
- Zabawa w pochowanego
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
- Mulan
- 1917
- Bad Boys for Life
- El Camino: A Breaking Bad Movie
- Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
- Dżentelmeni
Best Comic-to-Motion Picture
- Joker
- Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
- Bloodshot
- Nowi mutanci
- The Old Guard
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
Best Director
- J.J. Abrams (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
- Niki Caro (Mulan)
- Mike Flanagan (Doktor Sen)
- Christopher Nolan (Tenet)
- Gina Prince-Bythewood (The Old Guard)
- Quentin Tarantino (Pewnego razu w Hollywood)
- Leigh Whannell (Niewidzialny człowiek)
Best Writing
- Quentin Tarantino (Pewnego razu w Hollywood)
- Mike Flanagan (Doktor Sen)
- Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin, Amanda Silver (Mulan)
- Joon-ho Bong, Jin-won Han (Parasite)
- Christopher Nolan (Tenet)
- Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
- J.J. Abrams, Chris Terrio (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
Best Actor
- John David Washington (Tenet)
- Daniel Craig (Na noże)
- Delroy Lindo (Pięciu braci)
- Ewan McGregor (Doktor Sen)
- Gary Oldman (Mank)
- Aaron Paul (El Camino: A Breaking Bad Movie)
- Joaquin Phoenix (Joker)
Best Actress
- Elisabeth Moss (Niewidzialny człowiek)
- Rebecca Ferguson (Doktor Sen)
- Crystal Liu (Mulan)
- Natalie Portman (Lucy wśród gwiazd)
- Daisy Ridley (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
- Margot Robbie (Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn))
- Charlize Theron (The Old Guard)
Best Supporting Actor
- Bill Hader (To: Rozdział 2)
- Adam Driver (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
- Chris Evans (Na noże)
- Ian McDiarmid (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
- Robert Pattinson (Tenet)
- Donnie Yen (Mulan)
Best Supporting Actress
- Ana de Armas (Na noże)
- Zazie Beetz (Joker)
- Ellen Burstyn (Lucy wśród gwiazd)
- Jamie Lee Curtis (Na noże)
- Linda Hamilton (Terminator: Mroczne przeznaczenie)
- Amanda Seyfried (Mank)
- Jurnee Smollett (Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn))
Best Performance by a Younger Actor
- Kyliegh Curran (Doktor Sen)
- Ella Jay Basco (Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn))
- Julia Butters (Pewnego razu w Hollywood)
- Roman Griffin Davis (Jojo Rabbit)
- Lexy Kolker (Odmieńcy)
- JD McCrary (Król Lew)
Best Music
- Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie (John Williams)
- Tenet (Ludwig Göransson)
- Na noże (Nathan Johnson)
- Parasite (Jae-il Jung)
- 1917 (Thomas Newman)
- Mank (Trent Reznor, Atticus Ross)
Best Editing
- Bob Ducsay (Na noże)
- Maryann Brandon, Stefan Grube (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
- Mike Flanagan (Doktor Sen)
- Jennifer Lame (Tenet)
- Jinmo Yang (Parasite)
- Fred Raskin (Pewnego razu w Hollywood)
Best Costumes
- Bina Daigeler (Mulan)
- Erin Benach (Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn))
- Michael Kaplan (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie)
- Arianne Phillips (Pewnego razu w Hollywood)
- Mayes C. Rubeo (Jojo Rabbit)
- Albert Wolsky (Ad Astra)
Best Production Design
- Pewnego razu w Hollywood (Barbara Ling)
- Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie (Rick Carter, Kevin Jenkins)
- Tenet (Nathan Crowley)
- Joker (Mark Friedberg)
- Czarownica 2 (Patrick Tatopoulos)
- Jojo Rabbit (Ra Vincent)
Best Make-Up
- Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie (Amanda Knight, Neal Scanlan)
- Upiorne opowieści po zmroku (Norman Cabrera, Mike Elizalde, Mike Hill)
- Czarownica 2 (Arjen Tuiten, David White)
- To: Rozdział 2 (Alec Gillis, Tom Woodruff Jr., Shane Zander)
- Doktor Sen (Robert Kurtzman, Bernadette Mazur)
- Bill i Ted ratują wszechświat (Bianca Appice, Bill Corso, Stephen Kelley, Dennis Liddiard)
Best Special / Visual Effects
- Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie (Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach, Dominic Tuohy)
- Ad Astra (Scott R. Fisher, Allen Maris)
- Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (Mark Hawker, Yael Majors, Greg Steele)
- To: Rozdział 2 (Nicholas Brooks, Kristy Hollidge)
- Król Lew (Ken Egly, Robert Legato)
- Tenet (Mike Chambers, Scott R. Fisher, Andrew Jackson, Andrew Lockley)
- Terminator: Mroczne przeznaczenie (Eric Barba, Neil Corbould, Vinod Gundre, Sheldon Stopsack)
Best Science Fiction Television Series
- Star Trek: Discovery (CBS All Access)
- Doktor Who (BBC America)
- Zagubieni w kosmosie (Netflix)
- Wychowane przez wilki (HBO Max)
- Pandora (The CW)
- Star Trek: Picard (CBS All Access)
- Westworld (HBO)
Best Fantasy Television Series
- For All Mankind (Apple TV+)
- Ciemny kryształ: Czas buntu (Netflix)
- Locke & Key (Netflix)
- Magicy (Syfy)
- Outlander (Starz)
- Strefa mroku (CBS All Access)
- Wiedźmin (Netflix)
Best Horror Television Series
- Żywe trupy (AMC)
- Creepshow (Shudder)
- Evil (CBS)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- Kraina Lovecrafta (HBO)
- Servant (Apple TV+)
- Co robimy w ukryciu (FX)
Best Action / Adventure / Thriller Television Series
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Jack Ryan (Amazon Prime Video)
- Castle Rock (Hulu)
- The Outpost (The CW)
- Pennyworth (Epix)
- Riverdale (The CW)
- Snowpiercer (TNT)
Best Superhero Adaptation Television Series
- The Boys (Amazon Prime Video)
- Batwoman (The CW)
- Flash (The CW)
- Stargirl (DC Universe)
- Supergirl (The CW)
- The Umbrella Academy (Netflix)
- Watchmen (HBO)
Best Animated Series on Television
- Gwiezdne wojny: Wojny klonów (Disney+)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Głowa rodziny (Fox)
- Genndy Tartakovsky's Primal (Cartoon Network)
- Rick i Morty (Cartoon Network)
- Simpsonowie (Fox)
Best Television Presentation
- The Mandalorian (Disney+)
- Niesamowite historie (Apple TV+)
- Drakula (Netflix)
- The Haunting (Netflix)
- Mroczne materie (HBO)
- Perry Mason (HBO)
Best Film Presentation on Streaming Media
- Enola Holmes (Netflix)
- Tyler Rake: Ocalenie (Netflix)
- Shirley (Hulu)
- The Vast of Night (Amazon Prime Video)
Best Television Actor
- Patrick Stewart (Star Trek: Picard) (CBS All Access)
- Henry Cavill (Wiedźmin) (Netflix)
- Mike Colter (Evil) (CBS)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Jonathan Majors (Kraina Lovecrafta) (HBO)
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula) (AMC)
Best Television Actress
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Regina King (Watchmen) (HBO)
- Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Thandiwe Newton (Westworld) (HBO)
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula) (AMC)
Best Supporting Television Actor
- Doug Jones (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Jonathan Banks (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Tony Dalton (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Michael Emerson (Evil) (CBS)
- Richard Rankin (Outlander) (Starz)
- Norman Reedus (Żywe trupy) (AMC)
- Luke Wilson (Stargirl) (DC Universe)
Best Supporting Television Actress
- Danielle Panabaker (Flash) (The CW)
- Natasia Demetriou (Co robimy w ukryciu) (FX)
- Cynthia Erivo (Outsider) (HBO)
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Colby Minifie (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Sophie Skelton (Outlander) (Starz)
- Tessa Thompson (Westworld) (HBO)
Best Guest Performer on Television
- Jon Cryer (Supergirl) (The CW)
- Giancarlo Esposito (The Mandalorian) (Disney+)
- Mark Hamill (Co robimy w ukryciu) (FX)
- Jeffrey Dean Morgan (Żywe trupy) (AMC)
- Kate Mulgrew (Mr. Mercedes) (Audience)
- Billy Porter (Strefa mroku) (CBS All Access)
- Jeri Ryan (Star Trek: Picard) (CBS All Access)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Brec Bassinger (Stargirl) (DC Universe)
- Freya Allan (Wiedźmin) (Netflix)
- Isa Briones (Star Trek: Picard) (CBS All Access)
- Maxwell Jenkins (Zagubieni w kosmosie) (Netflix)
- Madison Lintz (Bosch) (Amazon Prime Video)
- Cassady McClincy (Żywe trupy) (AMC)
- Erin Moriarty (The Boys) (Prime Video)
Best 4K Film Release
- Na noże
- Okno na podwórze, Psychoza, Ptaki, Zawrót głowy - The Alfred Hitchcock Classics Collection
- Czas Apokalipsy Final Cut (40th Anniversary Edition)
- Flash Gordon (Limited Edition)
- Szczęki (45th Anniversary)
- Mad Max
- Wojna światów
- Lśnienie
Best DVD or Blu-ray Classic Film Release
- Dr. Cyclops (Special Edition)
- 4D Man (Special Edition)
- The Day the Earth Caught Fire (Special Edition)
- Ercole al centro della terra (Special Edition)
- The Magic Sword (Special Edition)
- RoboCop (Director's Cut)
- The War of the Worlds (The Criterion Collection)
Best DVD or Blu-ray Collection
- Ebirah - potwór z głębin, Ghidorah - Trójgłowy potwór, Godzilla, Godzilla kontratakuje, Godzilla tai Hedorah, Godzilla tai Mechagodzilla, Godzilla tai Megalon, Godzilla, Minilla, Gabara: Oru kaidžú daišingeki, Kaidžú daisensó, Kaidžú sóšingeki, Kaidžútó no kessen: Godzilla no musuko, King Kong vs. Godzilla, Mechagodzilla no gjakušú, Mothra kontra Godzilla, Čikjú kógeki meirei: Godzilla tai Gigan - Godzilla: The Showa-Era Films, 1954–1975 (The Criterion Collection)
- Abbott and Costello Go to Mars, Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde, Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Keystone Kops, Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff, Abbott and Costello Meet the Mummy, Abbott and Costello in the Foreign Legion, Abbott i Costello - Kto to zrobił?, Buck Privates, Buck Privates Come Home, Comin' Round the Mountain, Here Come the Co-eds, Hit the Ice, Hold That Ghost, In Society, In the Navy, It Ain't Hay, Keep 'Em Flying, Little Giant, Lost in Alaska, Mexican Hayride, One Night in the Tropics, Pardon My Sarong, Ride 'Em Cowboy, The Naughty Nineties, The Time of Their Lives, The Wistful Widow of Wagon Gap - Abbott & Costello: The Complete Universal Pictures Collection (80th Anniversary Blu-ray Edition)
- Curse of the Fly, Mucha, Mucha, Return of the Fly, The Fly II - The Fly Collection
- Daikaidžú Gamera, Daikaidžú kettó: Gamera tai Barugon, Daikaijû kûchûsen: Gamera tai Gyaosu, Gamera 2: Region šurai, Gamera 3: Džašin kakusei, Gamera daikaidžú kúčú kessen, Gamera tai daiakudžú Guiron, Gamera tai daimadžú Jiger, Gamera tai učú kaidžú Bairas, Gamera tai šinkai kaidžú Zigra, Učú kaidžú Gamera, Čiisaki júšatači: Gamera - Gamera: The Complete Collection
- Champagne, Człowiek z wyspy, Ring, The Farmer's Wife, The Skin Game - Hitchcock: British International Pictures Collection
- Berth Marks, Brats, Busy Bodies, Come Clean, County Hospital, Helpmates, Hog Wild, Me and My Pal, One Good Turn, Scram!, Sons of the Desert, The Battle of the Century, The Chimp, The Midnight Patrol, The Music Box, Their First Mistake, Towed in a Hole, Twice Two, Way Out West - Laurel & Hardy: The Definitive Restorations
- Diabelski wynalazek, Przygody Münchhausena, Wyprawa w przeszłość - Three Fantastic Journeys by Karel Zeman (The Criterion Collection)
Best DVD or Blu-ray Television Movie or Series Release
- Creepshow (Season One)
- Buck Rogers in the 25th Century (The Complete Collection)
- Bibliotekarze (The Complete Series)
- Mission: Impossible (The Original TV Series)
- Outsider (The First Season)
- Shazam! (The Complete Live Action Series)
- Simpsonowie (The Nineteenth Season)
Producers Showcase Award
Visionary Award
Life Career Award
Dan Curtis Legacy Award
Robert Forster Artist’s Award
Special Achievement Award
Television Spotlight Award
Best Live Stage Production
- Witch (Geffen Playhouse)
- Anastasia (Segerstrom Center for the Arts)
- Frankenstein (A Noise Within Theatre)
- Good Boys (Pasadena Playhouse)
- Once (3-D Theatricals / Cerritos Center)
- Shrek The Musical (3-D Theatricals / Cerritos Center)
2019 - 45th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Player One
Best Fantasy Film
Toy Story 4
Best Horror Film
Ciche miejsce
Best Thriller Film
Źle się dzieje w El Royale
Best Comic-to-Motion Picture
Avengers: Koniec gry
Best Science Fiction Film
- Player One
- Alita: Battle Angel
- Bumblebee
- Jurassic World: Upadłe królestwo
- Han Solo: Gwiezdne wojny - Historie
- Przepraszam, że przeszkadzam
- Upgrade
Best Fantasy Film
- Toy Story 4
- Dumbo
- Aladyn
- Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
- Godzilla II: Król potworów
- Mary Poppins powraca
- Yesterday
Best Horror Film
- Ciche miejsce
- Truposze nie umierają
- Dziedzictwo. Hereditary
- Halloween
- Smętarz dla zwierzaków
- To my
- Operacja Overlord
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
Best Comic-to-Motion Picture
- Avengers: Koniec gry
- Avengers: Wojna bez granic
- Kapitan Marvel
- Aquaman
- Spider-Man: Daleko od domu
- Shazam!
- Spider-Man Uniwersum
Best International Film
Best Independent Film
- Mandy
- American Animals
- The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot
- Anna and the Apocalypse
- Lato '84
- Ofelia
- Człowiek jutra
Best Animated Film
- Spider-Man Uniwersum
- Jak wytresować smoka 3
- Grinch
- Iniemamocni 2
- Toy Story 4
- Ralph Demolka w internecie
Best Director
- Jordan Peele (To my)
- Anna Boden, Ryan Fleck (Kapitan Marvel)
- Karyn Kusama (Niszczycielka)
- Guy Ritchie (Aladyn)
- Anthony Russo, Joe Russo (Avengers: Koniec gry)
- Steven Spielberg (Player One)
- James Wan (Aquaman)
- Yimou Zhang (Cień)
Legion M Breakout Director
- Ari Aster (Dziedzictwo. Hereditary)
- Michael Chaves (Topielisko. Klątwa La Llorony)
- Lee Cronin (Impostor)
- Gary Dauberman (Annabelle wraca do domu)
- Steven S. DeKnight (Pacific Rim: Rebelia)
- Boots Riley (Przepraszam, że przeszkadzam)
- Christian Rivers (Zabójcze maszyny)
- Emma Tammi (Demony prerii)
Best Writing
- Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods (Ciche miejsce)
- Christopher Markus, Stephen McFeely (Avengers: Koniec gry)
- Drew Goddard (Źle się dzieje w El Royale)
- Chang-dong Lee, Jeong-mi Oh (Płomienie)
- S. Craig Zahler (Krew na betonie)
- Christopher McQuarrie (Mission: Impossible - Fallout)
- Jordan Peele (To my)
Best Actor
- Robert Downey Jr. (Avengers: Koniec gry)
- Jeff Bridges (Źle się dzieje w El Royale)
- Nicolas Cage (Mandy)
- Tom Cruise (Mission: Impossible - Fallout)
- Chris Evans (Avengers: Koniec gry)
- Mel Gibson (Krew na betonie)
- Keanu Reeves (John Wick 3)
Best Actress
- Jamie Lee Curtis (Halloween)
- Emily Blunt (Mary Poppins powraca)
- Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary)
- Nicole Kidman (Niszczycielka)
- Brie Larson (Kapitan Marvel)
- Lupita Nyong'o (To my)
- Octavia Spencer (Ma)
Best Supporting Actor
- Josh Brolin (Avengers: Wojna bez granic)
- John Lithgow (Smętarz dla zwierzaków)
- Lin-Manuel Miranda (Mary Poppins powraca)
- Lewis Pullman (Źle się dzieje w El Royale)
- Will Smith (Aladyn)
- Jeremy Renner (Avengers: Koniec gry)
- Steven Yeun (Płomienie)
Best Supporting Actress
- Zendaya (Spider-Man: Daleko od domu)
- Cynthia Erivo (Źle się dzieje w El Royale)
- Karen Gillan (Avengers: Koniec gry)
- Amber Heard (Aquaman)
- Scarlett Johansson (Avengers: Koniec gry)
- Naomi Scott (Aladyn)
- Hailee Steinfeld (Bumblebee)
Best Performance by a Younger Actor
- Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domu)
- Evan Alex (To my)
- Asher Angel (Shazam!)
- Millie Bobby Brown (Godzilla II: Król potworów)
- Jack Dylan Grazer (Shazam!)
- Shahadi Wright Joseph (To my)
- Millicent Simmonds (Ciche miejsce)
Best Music
- Mary Poppins powraca (Marc Shaiman)
- Dumbo (Danny Elfman)
- Godzilla II: Król potworów (Bear McCreary)
- Aladyn (Alan Menken)
- Player One (Alan Silvestri)
- Avengers: Koniec gry (Alan Silvestri)
Best Editing
- Jeffrey Ford, Matthew Schmidt (Avengers: Koniec gry)
- James Herbert (Aladyn)
- Nicholas Monsour (To my)
- Kirk M. Morri (Aquaman)
- Evan Schiff (John Wick 3)
- Christopher Tellefsen (Ciche miejsce)
Best Costumes
- Michael Wilkinson (Aladyn)
- Kym Barrett (Aquaman)
- Leah Butler (Shazam!)
- Judianna Makovsky (Avengers: Koniec gry)
- Minzheng Chen (Cień)
- Sandy Powell (Mary Poppins powraca)
Best Production Design
- Avengers: Koniec gry (Charles Wood)
- Aquaman (Bill Brzeski)
- To my (Ruth De Jong)
- Dumbo (Rick Heinrichs)
- Aladyn (Gemma Jackson)
- Cień (Horace Ma)
- Mary Poppins powraca (John Myhre)
Best Make-Up
- Avengers: Koniec gry (John Blake, Brian Sipe)
- Smętarz dla zwierzaków (Annick Chartier, Adrien Morot)
- Truposze nie umierają (Judy Chin, Michael Marino)
- Niszczycielka (Bill Corso)
- Suspiria (Mark Coulier, Fernanda Perez)
- Krew na betonie (Lisa Love, Tate Steinsiek)
- Operacja Overlord (Naomi Donne, Duncan Jarman, Tristan Versluis)
Best Special / Visual Effects
- Avengers: Koniec gry
- Aladyn
- Mission: Impossible - Fallout
- Godzilla II: Król potworów
- Player One
- Spider-Man: Daleko od domu
- Ciche miejsce
Best Science Fiction Television Series
- Westworld (HBO)
- 100 (The CW)
- Odpowiednik (Starz)
- Doktor Who (BBC America)
- Krypton (Syfy)
- Turbulencje (NBC)
- Orville (Fox)
- Roswell, w Nowym Meksyku (The CW)
Best Fantasy Television Series
- Gra o tron (HBO)
- Amerykańscy Bogowie (Starz)
- Charmed (The CW)
- Dobre Miejsce (NBC)
- Good Witch (Hallmark Channel)
- Magicy (Syfy)
- Outlander (Starz)
- The Outpost (The CW)
Best Horror Television Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Księga czarownic (AMC)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- NOS4A2 (AMC)
- Kaznodzieja (AMC)
- Nie z tego świata (The CW)
- Co robimy w ukryciu (FX)
Best Action / Adventure / Thriller Television Series
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Obsesja Eve (BBC America)
- Ostatni okręt (TNT)
- Mr. Mercedes (Audience)
- Noc oczyszczenia (USA Network)
- Riverdale (The CW)
- Grzesznik (USA Network)
Best Superhero Adaptation Television Series
- Supergirl (The CW)
- Arrow (The CW)
- Black Lightning (The CW)
- Cloak & Dagger (Freeform)
- Flash (The CW)
- Gotham (Fox)
- Legends of Tomorrow (The CW)
Best Animated Series on Television
- Star Wars Resistance (Disney Channel)
- Archer (FX)
- Kacze opowieści: Łuu-u! (Disney Channel)
- Głowa rodziny (Fox)
- Simpsonowie (Fox)
Best Streaming Science Fiction, Action & Fantasy Series
- Star Trek: Discovery (CBS All Access)
- Czarne lustro (Netflix)
- The Expanse (Prime Video)
- Jack Ryan (Prime Video)
- Dobry omen (Prime Video)
- Zagubieni w kosmosie (Netflix)
- Russian Doll (Netflix)
Best Streaming Horror & Thriller Series
- Stranger Things (Netflix)
- Castle Rock (Hulu)
- Chilling Adventures of Sabrina (Netflix)
- Opowieść podręcznej (Hulu)
- The Haunting (Netflix)
- Strefa mroku (CBS All Access)
- Ty (Netflix)
Best Streaming Superhero Series
- Marvel: Daredevil (Netflix)
- Doom Patrol (DC Universe)
- Marvel: Jessica Jones (Netflix)
- Marvel: The Punisher (Netflix)
- Runaways (Hulu)
- Potwór z bagien (DC Universe)
- The Umbrella Academy (Netflix)
Best Television Actor
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Kit Harington (Gra o tron) (HBO)
- Andrew Lincoln (Żywe trupy) (AMC)
- Seth MacFarlane (Orville) (Fox)
- Bill Pullman (Grzesznik) (USA Network)
- Jeffrey Wright (Westworld) (HBO)
Best Television Actress
- Emilia Clarke (Gra o tron) (HBO)
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Sandra Oh (Obsesja Eve) (BBC America)
- Adrianne Palicki (Orville) (Fox)
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Jodie Whittaker (Doktor Who) (BBC America)
Best Supporting Television Actor
- Peter Dinklage (Gra o tron) (HBO)
- Jonathan Banks (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Nikolaj Coster-Waldau (Gra o tron) (HBO)
- David Harewood (Supergirl) (The CW)
- Ed Harris (Westworld) (HBO)
- Lennie James (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Khary Payton (Żywe trupy) (AMC)
Best Supporting Television Actress
- Danai Gurira (Żywe trupy) (AMC)
- Gwendoline Christie (Gra o tron) (HBO)
- Lena Headey (Gra o tron) (HBO)
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Sophie Skelton (Outlander) (Starz)
- Sophie Turner (Gra o tron) (HBO)
Best Guest Performer on Television
- Jeffrey Dean Morgan (Żywe trupy) (AMC)
- Rainer Bock (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Jon Cryer (Supergirl) (The CW)
- Sydney Lemmon (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Tonya Pinkins (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Ed Speleers (Outlander) (Starz)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Maisie Williams (Gra o tron) (HBO)
- K.J. Apa (Riverdale) (The CW)
- Tosin Cole (Doktor Who) (BBC America)
- Cameron Cuffe (Krypton) (Syfy)
- David Mazouz (Gotham) (Fox)
- Cole Sprouse (Riverdale) (The CW)
- Benjamin Wadsworth (Szkoła zabójców) (Syfy)
Best Actor in Streaming Presentation
- The Haunting (Henry Thomas) (Netflix)
- Ty (Penn Badgley) (Netflix)
- Marvel: The Punisher (Jon Bernthal) (Netflix)
- Marvel: Daredevil (Charlie Cox) (Netflix)
- Podły, okrutny, zły (Zac Efron) (Netflix)
- Jack Ryan (John Krasinski) (Prime Video)
- Dobry omen (David Tennant) (Prime Video)
Best Actress in Streaming Presentation
- Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Carla Gugino (The Haunting) (Netflix)
- Elizabeth Lail (Ty) (Netflix)
- Natasha Lyonne (Russian Doll) (Netflix)
- Molly Parker (Zagubieni w kosmosie) (Netflix)
- Krysten Ritter (Marvel: Jessica Jones) (Netflix)
- Kiernan Shipka (Chilling Adventures of Sabrina) (Netflix)
Best Supporting Actor in Streaming Presentation
- Doug Jones (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Ethan Peck (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Wilson Cruz (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Michiel Huisman (The Haunting) (Netflix)
- Timothy Hutton (The Haunting) (Netflix)
- Maxwell Jenkins (Zagubieni w kosmosie) (Netflix)
- Michael Sheen (Dobry omen) (Prime Video)
Best Supporting Actress in Streaming Presentation
- Maya Hawke (Stranger Things) (Netflix)
- Elliot Page (The Umbrella Academy) (Netflix)
- Victoria Pedretti (The Haunting) (Netflix)
- Parker Posey (Zagubieni w kosmosie) (Netflix)
- Taylor Russell (Zagubieni w kosmosie) (Netflix)
- Sissy Spacek (Castle Rock) (Hulu)
- Deborah Ann Woll (Marvel: Daredevil) (Netflix)
Best DVD or Blu-ray Release
- King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen
- 451° Fahrenheita
- Jonathan
- Kin. Zabójcza broń
- Nancy Drew and the Hidden Staircase
- Zakochany geniusz
Best DVD or Blu-ray Special Edition Release
- Wodny świat (Limited Edition)
- 12 małp (Collector's Edition)
- Zemsta po latach (Limited Edition)
- Crimson Peak. Wzgórze krwi (Limited Edition)
- Za garść dolarów (Special Edition)
- Pociąg grozy (Special Edition)
Best DVD or Blu-ray Classic Film Release
- 2001: Odyseja kosmiczna (4K)
- Jack the Giant Killer
- Śmiertelny rejs
- The Reincarnation of Peter Proud
- Maksymalne przyspieszenie
- Kręte schody
Best DVD or Blu-ray Collection
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Mummy, Dracula, Dracula's Daughter, Frankenstein, Frankenstein spotyka wilkolaka, House of Dracula, House of Frankenstein, Invisible Agent, Mumia, Narzeczona Frankensteina, Niewidzialny człowiek, Potwór z Czarnej Laguny, She-Wolf of London, Son of Dracula, Son of Frankenstein, The Creature Walks Among Us, The Ghost of Frankenstein, The Invisible Man Returns, The Invisible Man's Revenge, The Invisible Woman, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb, The Wolf Man, Upiór w operze, Werewolf of London, Zemsta potwora - Universal Classic Monsters: Complete 30-Film Collection
- Chi o suu bara, Noroi no yakata: Chi o sû me, Yureiyashiki no Kyofu: Chi O Suu Ningyoo - The Bloodthirsty Trilogy
- Buon funerale, amigos!... paga Sartana, C'è Sartana... vendi la pistola e comprati la bara, Se incontri Sartana prega per la tua morte, Sono Sartana, il vostro becchino, Una nuvola di polvere... un grido di morte... arriva Sartana - The Complete Sartana
- Czas patriotów, Jack Ryan: Teoria chaosu, Polowanie na Czerwony Październik, Stan zagrożenia, Suma wszystkich strachów - Jack Ryan: 5-Film Collection (4K)
- Matrix, Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje - The Matrix Trilogy (4K)
- A Fly in the Pink, An Ounce of Pink, Bobolink Pink, Bully for Pink, Cat and the Pinkstalk, Come on In! The Water's Pink, Congratulations It's Pink, Dial 'P' for Pink, Dietetic Pink, Doctor Pink, Extinct Pink, Forty Pink Winks, G.I. Pink, Gong with the Pink, In the Pink, In the Pink of the Night, It's Pink, But Is It Mink?, Jet Pink, Keep Our Forests Pink, Little Beaux Pink, Lucky Pink, Mystic Pink, Pet Pink Pebbles, Pickled Pink, Pink 8 Ball, Pink Arcade, Pink Aye, Pink Bananas, Pink Blue Plate, Pink Breakfast, Pink Campaign, Pink DaVinci, Pink Daddy, Pink Elephant, Pink Ice, Pink Is a Many Splintered Thing, Pink Lemonade, Pink Lightning, Pink Outs, Pink Pajamas, Pink Panic, Pink Panzer, Pink Paradise, Pink Pest Control, Pink Pictures, Pink Piper, Pink Pistons, Pink Plasma, Pink Posies, Pink Pranks, Pink Press, Pink Pull, Pink Punch, Pink Quackers, Pink S.W.A.T., Pink Sphinx, Pink Streaker, Pink Suds, Pink Trumpet, Pink Tuba-Dore, Pink U.F.O., Pink Valiant, Pink Z-Z-Z, Pink and Shovel, Pink in the Clink, Pink in the Drink, Pink in the Woods, Pink of the Litter, Pink on the Cob, Pink, Plunk, Plink, Pink-A-Boo, Pink-A-Rella, Pink-In, Pinkadilly Circus, Pinkcome Tax, Pinkfinger, Pinknic, Pinkologist, Pinktails for Two, Pinky Doodle, Pinto Pink, Prefabricated Pink, Prehistoric Pink, Psst Pink, Psychedelic Pink, Put-Put, Pink, Reel Pink, Rock-a-Bye Pinky, Rocky Pink, Salmon Pink, Sherlock Pink, Shocking Pink, Sink Pink, Sky Blue Pink, Slink Pink, Smile Pretty, Say Pink, Spark Plug Pink, Sprinkle Me Pink, Star Pink, String Along in Pink, Super Pink, Supermarket Pink, The Genie with the Light Pink Fur, The Hand Is Pinker Than the Eye, The Pink Blueprint, The Pink Flea, The Pink Package Plot, The Pink Phink, The Pink Pill, The Pink Pro, The Pink Quarterback, The Pink Tail Fly, The Pink of Arabee, The Pink of Bagdad, The Scarlet Pinkernel, Therapeutic Pink, Think Before You Pink, Tickled Pink, Toro Pink, Trail of the Lonesome Pink, Twinkle, Twinkle, Little Pink, Vitamin Pink, We Give Pink Stamps, Yankee Doodle Pink The Pink Panther: Classic Cartoon Collection
Best DVD or Blu-ray Television Movie or Series Release
- Po tamtej stronie
- The Ghost of Sierra de Cobre
- Kroniki marsjanskie
- The Night Stalker
- The Night Strangler
- Trilogy of Terror
Visionary Award
Dan Curtis Legacy Award
Stan Lee World Builder Award
Best Local Live Stage Production
- Puppet Up! – Uncensored (Henson Alternative)
- Charlie and the Chocolate Factory (Segerstrom Center for the Arts)
- A Gentleman's Guide to Love and Murder (3-D Theatricals at Cerritos Center)
- An Inspector Calls (Wallis Annenberg Center for the Performing Arts)
- The Old Man and the Old Moon (The PigPen Theatre Company at The Wallis)
- One Flew Over the Cuckoo's Nest – The Immersive Experience (After Hours Theatre Company)
- The Secret Garden (3-D Theatricals at Cerritos Center)
2018 - 44th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Blade Runner 2049
Best Fantasy Film
Kształt wody
Best Horror Film
Uciekaj!
Best Thriller Film
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Best Comic-to-Motion Picture
Czarna Pantera
Best Science Fiction Film
- Blade Runner 2049
- Obcy: Przymierze
- Life
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
- Wojna o planetę małp
- Valerian i miasto tysiąca planet
Best Fantasy Film
- Kształt wody
- Piękna i Bestia
- Pomniejszenie
- Jumanji: Przygoda w dżungli
- Kong: Wyspa Czaszki
- Paddington 2
Best Horror Film
Best Thriller Film
- Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
- Blok 99
- Morderstwo w Orient Expressie
- Suburbicon
- Czwarta władza
- Wind River. Na przeklętej ziemi
Best Action/Adventure Film
Best Comic-to-Motion Picture
- Czarna Pantera
- Strażnicy Galaktyki vol. 2
- Spider-Man: Homecoming
- Logan: Wolverine
- Thor: Ragnarok
- Wonder Woman
Best International Film
- Baahubali 2: The Conclusion
- Wendeta
- The Lodgers. Przeklęci
- The Man Who Invented Christmas
- The Square
- Zhan lang 2
Best Independent Film
- Cudowny chłopak
- Jestem najlepsza. Ja, Tonya
- LBJ
- Profesor Marston i Wonder Women
- Lucky
- Super Dark Times
- Wonderstruck
Best Animated Film
Best Director
- Ryan Coogler (Czarna Pantera)
- Guillermo del Toro (Kształt wody)
- Patty Jenkins (Wonder Woman)
- Rian Johnson (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Matt Reeves (Wojna o planetę małp)
- Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)
Best Writing
- Rian Johnson (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Ryan Coogler (Czarna Pantera)
- Hampton Fancher (Blade Runner 2049)
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Scott Frank, Michael Green, James Mangold (Logan: Wolverine)
- Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Kształt wody)
- Jason Fuchs, Allan Heinberg, Zack Snyder (Wonder Woman)
Best Actor
- Mark Hamill (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Chadwick Boseman (Czarna Pantera)
- Ryan Gosling (Blade Runner 2049)
- Hugh Jackman (Logan: Wolverine)
- Daniel Kaluuya (Uciekaj!)
- Andy Serkis (Wojna o planetę małp)
- Vince Vaughn (Blok 99)
Best Actress
- Gal Gadot (Wonder Woman)
- Sally Hawkins (Kształt wody)
- Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Lupita Nyong'o (Czarna Pantera)
- Rosamund Pike (Hostiles)
- Daisy Ridley (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Emma Watson (Piękna i Bestia)
Best Supporting Actor
- Patrick Stewart (Logan: Wolverine)
- Harrison Ford (Blade Runner 2049)
- Michael B. Jordan (Czarna Pantera)
- Michael Keaton (Spider-Man: Homecoming)
- Chris Pine (Wonder Woman)
- Michael Rooker (Strażnicy Galaktyki vol. 2)
- Bill Skarsgård (To)
Best Supporting Actress
- Danai Gurira (Czarna Pantera)
- Ana de Armas (Blade Runner 2049)
- Carrie Fisher (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Lois Smith (Marjorie Prime)
- Octavia Spencer (Kształt wody)
- Tessa Thompson (Thor: Ragnarok)
- Kelly Marie Tran (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
Best Performance by a Younger Actor
- Tom Holland (Spider-Man: Homecoming)
- Dafne Keen (Logan: Wolverine)
- Sophia Lillis (To)
- Millicent Simmonds (Wonderstruck)
- Jacob Tremblay (Cudowny chłopak)
- Letitia Wright (Czarna Pantera)
- Zendaya (Spider-Man: Homecoming)
Best Music
- Coco (Michael Giacchino)
- Czarna Pantera (Ludwig Göransson)
- Król rozrywki (John Debney, Joseph Trapanese)
- Kształt wody (Alexandre Desplat)
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (John Williams)
- Wonderstruck (Carter Burwell)
Best Editing
- Bob Ducsay (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Debbie Berman, Michael P. Shawver (Czarna Pantera)
- Paul Rubell, Christian Wagner (Szybcy i wściekli 8)
- Gregory Plotkin (Uciekaj!)
- Michael McCusker, Dirk Westervelt (Logan: Wolverine)
- Sidney Wolinsky (Kształt wody)
Best Costumes
- Jacqueline Durran (Piękna i Bestia)
- Ruth E. Carter (Czarna Pantera)
- Ellen Mirojnick (Król rozrywki)
- Michael Kaplan (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
- Olivier Bériot (Valerian i miasto tysiąca planet)
- Lindy Hemming (Wonder Woman)
Best Production Design
- Czarna Pantera (Hannah Beachler)
- Piękna i Bestia (Sarah Greenwood)
- Blade Runner 2049 (Dennis Gassner)
- Kształt wody (Paul D. Austerberry)
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (Rick Heinrichs)
- Valerian i miasto tysiąca planet (Hugues Tissandier)
Best Make-Up
- Czarna Pantera (Ken Diaz, Joel Harlow)
- Blade Runner 2049 (Donald Mowat)
- Strażnicy Galaktyki vol. 2 (John Blake, Brian Sipe)
- To (Alec Gillis, Sean Sansom, Tom Woodruff Jr., Shane Zander)
- Kształt wody (Mike Hill, Shane Mahan)
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (Peter 'Swords' King, Neal Scanlan)
- Cudowny chłopak (Arjen Tuiten)
Best Special / Visual Effects
- Strażnicy Galaktyki vol. 2 (Jonathan Fawkner, Daniel Sudick, Christopher Townsend, Guy Williams)
- Czarna Pantera (Geoffrey Baumann, Craig Hammack, Daniel Sudick)
- Blade Runner 2049 (Richard R. Hoover, Paul Lambert, Gerd Nefzer, John Nelson)
- Kong: Wyspa Czaszki (Scott Benza, Michael Meinardus, Stephen Rosenbaum, Jeff White)
- Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (Chris Corbould, Ben Morris, Michael Mulholland, Neal Scanlan)
- Wojna o planetę małp (Daniel Barrett, Dan Lemmon, Joe Letteri, Joel Whist)
Best Science Fiction Television Series
- Orville (Fox)
- 100 (The CW)
- Kolonia (USA Network)
- Doktor Who (BBC America)
- The Expanse (Syfy)
- Ocaleni (CBS)
- Z Archiwum X (Fox)
Best Fantasy Television Series
- Outlander (Starz)
- Amerykańscy Bogowie (Starz)
- Gra o tron (HBO)
- Dobre Miejsce (NBC)
- Templariusze (History)
- Bibliotekarze (TNT)
- Magicy (Syfy)
Best Horror Television Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Ash kontra martwe zło (Starz)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- Kaznodzieja (AMC)
- Wirus (FX)
- Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (MTV)
Best Action / Adventure / Thriller Television Series
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Alienista (TNT)
- Królestwo zwierząt (TNT)
- Fargo (FX)
- Kraina bezprawia (AMC)
- Mr. Mercedes (Audience)
- Riverdale (The CW)
Best Superhero Adaptation Television Series
- Flash (The CW)
- Agenci T.A.R.C.Z.Y. (ABC)
- Arrow (The CW)
- Black Lightning (The CW)
- Gotham (Fox)
- Legends of Tomorrow (The CW)
- Supergirl (The CW)
Best Animated Series or Film on Television
- Gwiezdne Wojny: Rebelianci (Disney XD)
- Archer (FX)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cartoon Network)
- Głowa rodziny (Fox)
- Rick i Morty (Adult Swim)
- Simpsonowie (Fox)
Best Television Presentation
- Miasteczko Twin Peaks (Showtime)
- Channel Zero (Syfy)
- Następcy 2 (Disney Channel)
- Doktor Who - Twice Upon a Time (BBC America)
- Mystery Science Theater 3000: The Return (Netflix)
- Okja (Netflix)
- Grzesznik (USA Network)
Best New Media Television Series
- Star Trek: Discovery (CBS All Access)
- Altered Carbon (Netflix)
- Czarne lustro (Netflix)
- Opowieść podręcznej (Hulu)
- Mindhunter (Netflix)
- Philip K. Dick's Electric Dreams (Prime Video)
- Stranger Things (Netflix)
Best New Media Superhero Series
- Marvel: The Punisher (Netflix)
- Marvel: The Defenders (Netflix)
- Future Man (Hulu)
- Marvel: Iron Fist (Netflix)
- Runaways (Hulu)
- Kleszcz (Prime Video)
Best Television Actor
- Kyle MacLachlan (Miasteczko Twin Peaks) (Showtime)
- Jon Bernthal (Marvel: The Punisher) (Netflix)
- Bruce Campbell (Ash kontra martwe zło) (Starz)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Jason Isaacs (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Andrew Lincoln (Żywe trupy) (AMC)
- Seth MacFarlane (Orville) (Fox)
- Ricky Whittle (Amerykańscy Bogowie) (Starz)
Best Television Actress
- Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Gillian Anderson (Z Archiwum X) (Fox)
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Lena Headey (Gra o tron) (HBO)
- Adrianne Palicki (Orville) (Fox)
- Sarah Paulson (American Horror Story) (FX)
- Mary Elizabeth Winstead (Fargo) (FX)
Best Supporting Television Actor
- Michael McKean (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Nikolaj Coster-Waldau (Gra o tron) (HBO)
- Miguel Ferrer (Miasteczko Twin Peaks) (Showtime)
- Kit Harington (Gra o tron) (HBO)
- Doug Jones (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Christian Kane (Bibliotekarze) (TNT)
- Khary Payton (Żywe trupy) (AMC)
- Evan Peters (American Horror Story) (FX)
Best Supporting Television Actress
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula) (AMC)
- Odette Annable (Supergirl) (The CW)
- Dakota Fanning (Alienista) (TNT)
- Danai Gurira (Żywe trupy) (AMC)
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Adina Porter (American Horror Story) (FX)
- Krysten Ritter (Marvel: The Defenders) (Netflix)
Best Guest Performer on Television
- David Lynch (Miasteczko Twin Peaks) (Showtime)
- Bryan Cranston (Philip K. Dick's Electric Dreams) (Prime Video)
- Michael Greyeyes (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Jeffrey Dean Morgan (Żywe trupy) (AMC)
- Rachel Nichols (Bibliotekarze) (TNT)
- Jesse Plemons (Czarne lustro) (Netflix)
- Hartley Sawyer (Flash) (The CW)
- Michelle Yeoh (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Chandler Riggs (Żywe trupy) (AMC)
- K.J. Apa (Riverdale) (The CW)
- Millie Bobby Brown (Stranger Things) (Netflix)
- Max Charles (Wirus) (FX)
- Alycia Debnam-Carey (Fear the Walking Dead) (AMC)
- David Mazouz (Gotham) (Fox)
- Lili Reinhart (Riverdale) (The CW)
- Cole Sprouse (Riverdale) (The CW)
Best DVD or Blu-ray Release
Best DVD or Blu-ray Special Edition Release
- Noc żywych trupów (The Criterion Collection)
- Zagubiony horyzont (80th Anniversary)
- Zaginiony świat (Deluxe Edition)
- Reanimator (Special Edition)
- Mach Go Go Go (Collector's Edition)
- Odgłosy (40th Anniversary Edition)
Best DVD or Blu-ray Classic Film Release
Best DVD or Blu-ray Collection
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Dracula, Dracula's Daughter, House of Dracula, House of Frankenstein, Son of Dracula - Dracula: Complete Legacy Collection
- Abbott and Costello Rarities
- Adventures of Captain Marvel (12 Chapter Serial)
- Batman - Początek, Dunkierka, Incepcja, Interstellar, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje, Prestiż - Christopher Nolan 4K Collection
- Die Nibelungen: Kriemhilds Rache, Die Nibelungen: Siegfried, Die Pest in Florenz, Die Spinnen 2. Teil: Das Brilliantenschiff, Die Spinnen, 1. Teil: Der Goldene See, Dr. Mabuse, der Spieler, Harakiri, Kobieta na księżycu, Metropolis, Spione, Vier um die Frau, Zmęczona śmierć - Fritz Lang: The Silent Films
- Abbott and Costello Meet the Mummy, Mumia, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb - The Mummy: Complete Legacy Collection
- Atout coeur à Tokyo pour O.S.S. 117, Banco à Bangkok pour OSS 117, Furia à Bahia pour OSS 117, OSS 117 se déchaîne, Pas de roses pour OSS 117 - OSS 117: Five Film Collection
Best DVD or Blu-ray TV Series
- Amerykańscy Bogowie (Season One)
- Grimm (The Complete Collection)
- The Rockford Files (The Complete Series)
- Miasteczko Twin Peaks (A Limited Event Series)
- Pamiętniki wampirów (The Complete Series)
- Westworld (Season One: The Maze)
Filmmaker's Showcase Award
Producers Showcase Award
Founder's Award
Dan Curtis Legacy Award
Special Recognition Award
Best Local Live Stage Production
- Something Rotten! (Segerstrom Center for the Arts)
- Finding Neverland (Segerstrom Center for the Arts)
- Miracle on 34th Street (Pasadena Playhouse)
- Oklahoma! (3D Theatricals)
- Spamalot (3D Theatricals)
- Zoot Suit (Mark Taper Forum)
2017 - 43rd Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
Best Fantasy Film
Księga dżungli
Best Horror Film
Nie oddychaj
Best Thriller Film
Cloverfield Lane 10
Best Comic-to-Motion Picture
Doktor Strange
Best Science Fiction Film
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
- Dzień Niepodległości: Odrodzenie
- Midnight Special
- Nowy początek
- Pasażerowie
- Star Trek: W nieznane
Best Fantasy Film
- Księga dżungli
- BFG: Bardzo Fajny Gigant
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- Osobliwy dom pani Peregrine
- Ghostbusters. Pogromcy duchów
- Mój przyjaciel smok
- Siedem minut po północy
Best Horror Film
- Nie oddychaj
- Autopsja Jane Doe
- Demon
- Obecność 2
- Ouija: Narodziny zła
- Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
- Zombie express
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
- Ukryte działania
- Przełęcz ocalonych
- Sprzymierzeni
- Gold
- Tarzan: Legenda
- Siedmiu wspaniałych
- Nice Guys. Równi goście
Best Comic-to-Motion Picture
- Doktor Strange
- Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
- Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
- Deadpool
- X-Men: Apocalypse
- Legion samobójców
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
Best Director
- Gareth Edwards (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie)
- Scott Derrickson (Doktor Strange)
- Jon Favreau (Księga dżungli)
- Anthony Russo, Joe Russo (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Bryan Singer (X-Men: Apocalypse)
- Steven Spielberg (BFG: Bardzo Fajny Gigant)
- Denis Villeneuve (Nowy początek)
Best Writing
- Eric Heisserer (Nowy początek)
- Melissa Mathison (BFG: Bardzo Fajny Gigant) (posthumously)
- Rhett Reese, Paul Wernick (Deadpool)
- C. Robert Cargill, Scott Derrickson, Jon Spaihts (Doktor Strange)
- Taylor Sheridan (Aż do piekła)
- Tony Gilroy, Chris Weitz (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie)
Best Actor
- Ryan Reynolds (Deadpool)
- Benedict Cumberbatch (Doktor Strange)
- Chris Evans (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Matthew McConaughey (Gold)
- Chris Pine (Star Trek: W nieznane)
- Chris Pratt (Pasażerowie)
- Mark Rylance (BFG: Bardzo Fajny Gigant)
Best Actress
- Mary Elizabeth Winstead (Cloverfield Lane 10)
- Amy Adams (Nowy początek)
- Emily Blunt (Dziewczyna z pociągu)
- Taraji P. Henson (Ukryte działania)
- Felicity Jones (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie)
- Jennifer Lawrence (Pasażerowie)
- Narges Rashidi (Under the Shadow)
Best Supporting Actor
- John Goodman (Cloverfield Lane 10)
- Chadwick Boseman (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Dan Fogler (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć)
- Diego Luna (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie)
- Zachary Quinto (Star Trek: W nieznane)
- Christopher Walken (Księga dżungli)
Best Supporting Actress
- Tilda Swinton (Doktor Strange)
- Betty Buckley (Split)
- Bryce Dallas Howard (Gold)
- Scarlett Johansson (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Kate McKinnon (Ghostbusters. Pogromcy duchów)
- Margot Robbie (Legion samobójców)
Best Performance by a Younger Actor
- Tom Holland (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Ruby Barnhill (BFG: Bardzo Fajny Gigant)
- Julian Dennison (Dzikie łowy)
- Lewis MacDougall (Siedem minut po północy)
- Neel Sethi (Księga dżungli)
- Anya Taylor-Joy (Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii)
Best Music
- La La Land (Justin Hurwitz)
- BFG: Bardzo Fajny Gigant (John Williams)
- Doktor Strange (Michael Giacchino)
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (James Newton Howard)
- Pasażerowie (Thomas Newman)
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (Michael Giacchino)
Best Editing
- Michael Kahn (BFG: Bardzo Fajny Gigant)
- Stefan Grube (Cloverfield Lane 10)
- Joe Walker (Nowy początek)
- Jeffrey Ford, Matthew Schmidt (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Mark Livolsi (Księga dżungli)
- John Gilroy, Colin Goudie, Jabez Olssen (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie)
Best Costumes
- Colleen Atwood (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć)
- Colleen Atwood (Alicja po drugiej stronie lustra)
- Joanna Johnston (BFG: Bardzo Fajny Gigant)
- Alexandra Byrne (Doktor Strange)
- Sang-gyeong Jo (Służąca)
- David Crossman, Glyn Dillon (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie)
Best Production Design
- BFG: Bardzo Fajny Gigant (Rick Carter, Robert Stromberg)
- Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (Owen Paterson)
- Doktor Strange (Charles Wood)
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Stuart Craig)
- Pasażerowie (Guy Hendrix Dyas)
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (Doug Chiang, Neil Lamont)
Best Make-Up
- Star Trek: W nieznane (Joel Harlow, Monica Huppert)
- Doktor Strange (Jeremy Woodhead)
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Nicky Knowles)
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (Amy Byrne)
- Legion samobójców (Allan A. Apone, Jo-Ann MacNeil, Marta Roggero)
- X-Men: Apocalypse (Charles Carter, Rita Ciccozzi, Rosalina Da Silva)
Best Special / Visual Effects
- Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (Neil Corbould, Hal T. Hickel, John Knoll, Mohen Leo)
- Nowy początek (Ryal Cosgrove, Louis Morin)
- BFG: Bardzo Fajny Gigant (Joe Letteri, Joel Whist)
- Doktor Strange (Richard Bluff, Stephane Ceretti, Vincent Cirelli)
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Tim Burke, Christian Manz, David Watkins)
- Księga dżungli (Andrew R. Jones, Robert Legato, Dan Lemmon, Adam Valdez)
Best Science Fiction Television Series
- Westworld (HBO)
- 100 (The CW)
- Kolonia (USA Network)
- The Expanse (Syfy)
- Spadająca woda (USA Network)
- Incorporated (Syfy)
- Poza czasem (NBC)
Best Fantasy Television Series
- Outlander (Starz)
- Beyond (Freeform)
- Gra o tron (HBO)
- Dobre Miejsce (NBC)
- Lucyfer (Fox)
- Magicy (Syfy)
- Kaznodzieja (AMC)
Best Horror Television Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Ash kontra martwe zło (Starz)
- Egzorcysta (Fox)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (MTV)
- Pamiętniki wampirów (The CW)
Best Action / Adventure / Thriller Television Series
- Riverdale (The CW)
- Królestwo zwierząt (TNT)
- Bates Motel (A&E)
- Designated Survivor (ABC)
- Bibliotekarze (TNT)
- Mr. Robot (USA Network)
- Underground (WGN America)
Best Superhero Adaptation Television Series
Best Animated Series or Film on Television
- Gwiezdne Wojny: Rebelianci (Disney XD)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Głowa rodziny (Fox)
- Mały Książę (Netflix)
- Simpsonowie (Fox)
- Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii (Netflix)
Best Television Presentation
- 22.11.63 (Hulu)
- Channel Zero (Syfy)
- Doktor Who - The Return of Doctor Mysterio (BBC America)
- Mars (National Geographic)
- Nocny recepcjonista (AMC)
- Rats (Discovery Channel)
Best New Media Television Series
- Marvel: Luke Cage (Netflix)
- Stranger Things (Netflix)
- Bosch (Prime Video)
- Marvel: Daredevil (Netflix)
- Człowiek z wysokiego zamku (Prime Video)
- Seria niefortunnych zdarzeń (Netflix)
Best Television Actor
- Andrew Lincoln (Żywe trupy) (AMC)
- Bruce Campbell (Ash kontra martwe zło) (Starz)
- Mike Colter (Marvel: Luke Cage) (Netflix)
- Charlie Cox (Marvel: Daredevil) (Netflix)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Freddie Highmore (Bates Motel) (A&E)
Best Television Actress
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Kim Dickens (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Vera Farmiga (Bates Motel) (A&E)
- Lena Headey (Gra o tron) (HBO)
- Sarah Paulson (American Horror Story) (FX)
- Winona Ryder (Stranger Things) (Netflix)
Best Supporting Television Actor
- Ed Harris (Westworld) (HBO)
- Linden Ashby (Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak) (MTV)
- Mehcad Brooks (Supergirl) (The CW)
- Kit Harington (Gra o tron) (HBO)
- Lee Majors (Ash kontra martwe zło) (Starz)
- Norman Reedus (Żywe trupy) (AMC)
- Jeffrey Wright (Westworld) (HBO)
Best Supporting Television Actress
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Kathy Bates (American Horror Story) (FX)
- Danai Gurira (Żywe trupy) (AMC)
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Thandiwe Newton (Westworld) (HBO)
- Adina Porter (American Horror Story) (FX)
- Evan Rachel Wood (Westworld) (HBO)
Best Guest Performer on Television
- Jeffrey Dean Morgan (Żywe trupy) (AMC)
- Ian Bohen (Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak) (MTV)
- Tyler Hoechlin (Supergirl) (The CW)
- Anthony Hopkins (Westworld) (HBO)
- Leslie Jordan (American Horror Story) (FX)
- Dominique Pinon (Outlander) (Starz)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Millie Bobby Brown (Stranger Things) (Netflix)
- K.J. Apa (Riverdale) (The CW)
- Max Charles (Wirus) (FX)
- Lorenzo James Henrie (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Alycia Debnam-Carey (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Chandler Riggs (Żywe trupy) (AMC)
Best DVD or Blu-ray Release
Best DVD or Blu-ray Special Edition Release
- Phantasm (Remastered)
- Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (Ultimate Edition)
- The Hills Have Eyes (Limited Edition)
- Stalowy gigant (Signature Edition)
- Mad Max: Na drodze gniewu (Black and Chrome Edition)
- Raising Cain (Collector's Edition)
Best DVD or Blu-ray Classic Film Release
- Podróż w czasie
- Zmęczona śmierć
- Donovan's Brain
- Gog
- Przybysze z przestrzeni kosmicznej
- Mała dziewczynka, która mieszka na końcu drogi
Best DVD or Blu-ray Collection
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Frankenstein, Frankenstein spotyka wilkolaka, House of Dracula, House of Frankenstein, Narzeczona Frankensteina, Son of Frankenstein, The Ghost of Frankenstein - Frankenstein: Complete Legacy Collection
- Blada twarz, Codzienne marzenia, Cops, Hard Luck, Jeden tydzień, Miłosne gniazdko, My Wife's Relations, Skazaniec, Sygnał, Sąsiedzi, The Blacksmith, The Electric House, The Frozen North, The Goat, The Haunted House, The Rough House, The Scarecrow, W teatrze, Zrobiony w balona, Łódź - Buster Keaton Shorts 1917–23
- A Taste of Blood, Blood Feast, Color Me Blood Red, How to Make a Doll, Just for the Hell of It, Moonshine Mountain, Scum of the Earth, She-Devils on Wheels, Something Weird, The Gore Gore Girls, The Gruesome Twosome, The Wizard of Gore, This Stuff'll Kill Ya!, Two Thousand Maniacs! - Herschell Gordon Lewis Feast
- Animal Crackers, Duck Soup, Horse Feathers, Monkey Business, Orzechy kokosowe - Marx Brothers Silver Screen Collection
- A Reckless Rover, Birthright, Body and Soul, By Right of Birth, Commandment Keeper Church, Beaufort South Carolina, May 1940, Dirty Gertie from Harlem U.S.A., Eleven P.M., God's Step Children, Heaven-Bound Traveler, Hell-Bound Train, Hot Biskits, Mercy, the Mummy Mumbled, Regeneration, Rev. S.S. Jones Home Movies (1924-1926), Ten Minutes to Live, Ten Nights in a Bar Room, The Blood of Jesus, The Bronze Buckaroo, The Darktown Revue, The Exile, The Flying Ace, The Girl from Chicago, The Scar of Shame, The Symbol of the Unconquered, Two Knights of Vaudeville, Veiled Aristocrats, Verdict Not Guilty, We Work Again, Within Our Gates, Zora Neale Hurston Fieldwork Footage - Pioneers of African American Cinema
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Frankenstein spotyka wilkolaka, House of Dracula, House of Frankenstein, She-Wolf of London, The Wolf Man, Werewolf of London - The Wolf Man: Complete Legacy Collection
Best DVD or Blu-ray TV Series
- Hannibal (The Complete Series Collection)
- Banshee (The Final Season)
- Mr. Robot (Season 2.0)
- Miasteczko Salem
- Star Trek
- Wersal. Prawo krwi (Season One)
Breakthrough Performance Award
Filmmaker's Showcase Award
Visionary Award
Life Career Award
Special Recognition Award
- Heavy Metal (magazine)
Best Local Live Stage Production
- A View from the Bridge (Ahmanson Theatre)
- Amadeus (L.A. Theatre Works)
- Cheng Ying Rescues the Orphan (Chinese Yu Opera)
- The Fantasticks (Pasadena Playhouse)
- Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (3D Theatricals)
- Moby Dick (South Coast Repertory)
2016 - 42nd Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Best Fantasy Film
Kopciuszek
Best Horror Film
Crimson Peak. Wzgórze krwi
Best Thriller Film
Most szpiegów
Best Comic-to-Motion Picture
Ant-Man
Best Science Fiction Film
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
- Mad Max: Na drodze gniewu
- Ex Machina
- Jurassic World
- Terminator: Genisys
- Marsjanin
Best Fantasy Film
- Kopciuszek
- Wiek Adaline
- Baahubali: The Beginning
- Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2
- Gęsia skórka
- Ted 2
Best Horror Film
- Crimson Peak. Wzgórze krwi
- Naznaczony: Rozdział 3
- Krampus. Duch Świąt
- Coś za mną chodzi
- Co robimy w ukryciu
- Wizyta
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
Best Comic-to-Motion Picture
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
Best Director
- Ridley Scott (Marsjanin)
- J.J. Abrams (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Guillermo del Toro (Crimson Peak. Wzgórze krwi)
- Alex Garland (Ex Machina)
- George Miller (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Peyton Reed (Ant-Man)
- Colin Trevorrow (Jurassic World)
Best Writing
- J.J. Abrams, Michael Arndt, Lawrence Kasdan (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Guillermo del Toro, Matthew Robbins (Crimson Peak. Wzgórze krwi)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Drew Goddard (Marsjanin)
- Jane Goldman, Matthew Vaughn (Kingsman: Tajne służby)
- Derek Connolly, Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow (Jurassic World)
- Nick Lathouris, Brendan McCarthy, George Miller (Mad Max: Na drodze gniewu)
Best Actor
- Harrison Ford (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- John Boyega (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Matt Damon (Marsjanin)
- Leonardo DiCaprio (Zjawa)
- Taron Egerton (Kingsman: Tajne służby)
- Domhnall Gleeson (Ex Machina)
- Samuel L. Jackson (Nienawistna ósemka)
- Paul Rudd (Ant-Man)
Best Actress
- Charlize Theron (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Emily Blunt (Sicario)
- Jessica Chastain (Marsjanin)
- Blake Lively (Wiek Adaline)
- Daisy Ridley (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Mia Wasikowska (Crimson Peak. Wzgórze krwi)
Best Supporting Actor
- Adam Driver (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Paul Bettany (Avengers: Czas Ultrona)
- Walton Goggins (Nienawistna ósemka)
- Michael Douglas (Ant-Man)
- Simon Pegg (Mission: Impossible - Rogue Nation)
- Michael Shannon (99 Homes)
Best Supporting Actress
- Jessica Chastain (Crimson Peak. Wzgórze krwi)
- Carrie Fisher (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Evangeline Lilly (Ant-Man)
- Lupita Nyong'o (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Tamanna Bhatia (Baahubali: The Beginning)
- Alicia Vikander (Ex Machina)
Best Performance by a Younger Actor
- Ty Simpkins (Jurassic World)
- Olivia DeJonge (Wizyta)
- James Freedson-Jackson (Radiowóz)
- Milo Parker (Pan Holmes)
- Elias Schwarz, Lukas Schwarz (Widzę, widzę)
- Jacob Tremblay (Pokój)
Best Music
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (John Williams)
- Sicario (Jóhann Jóhannsson)
- Mad Max: Na drodze gniewu (Tom Holkenborg)
- Baahubali: The Beginning (M.M. Keeravani)
- Nienawistna ósemka (Ennio Morricone)
- Crimson Peak. Wzgórze krwi (Fernando Velázquez)
Best Editing
- Maryann Brandon, Mary Jo Markey (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
- Dan Lebental, Colby Parker Jr. (Ant-Man)
- Leigh Folsom Boyd, Dylan Highsmith, Kirk M. Morri, Christian Wagner (Szybcy i wściekli 7)
- Eddie Hamilton, Jon Harris (Kingsman: Tajne służby)
- Margaret Sixel (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Kevin Stitt (Jurassic World)
Best Costumes
- Alexandra Byrne (Avengers: Czas Ultrona)
- Rama Rajamouli, Prashanti Tipirineni (Baahubali: The Beginning)
- Sandy Powell (Kopciuszek)
- Kate Hawley (Crimson Peak. Wzgórze krwi)
- Arianne Phillips (Kingsman: Tajne służby)
- Michael Kaplan (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy)
Best Production Design
- Crimson Peak. Wzgórze krwi (Thomas E. Sanders)
- Baahubali: The Beginning (Sabu Cyril)
- Jurassic World (Ed Verreaux)
- Mad Max: Na drodze gniewu (Colin Gibson)
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (Rick Carter, Darren Gilford)
- Kraina jutra (Scott Chambliss)
Best Make-Up
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (Neal Scanlan)
- Pakt z diabłem (Joel Harlow, Ken Neiderbaumer)
- Crimson Peak. Wzgórze krwi (Xavi Bastida, David Martí, Montse Ribé)
- Nienawistna ósemka (Howard Berger, Jake Garber, Greg Nicotero, Heba Thorisdottir)
- Sicario (Donald Mowat)
- Mad Max: Na drodze gniewu (Damian Martin, Lesley Vanderwalt, Elka Wardega)
Best Special / Visual Effects
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (Chris Corbould, Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach)
- Avengers: Czas Ultrona (Paul Butterworth, Paul Corbould, Ben Snow, Christopher Townsend)
- Ex Machina (Sara Bennett, Paul Norris, Andrew Whitehurst, Mark Williams Ardington)
- Jurassic World (Tim Alexander, Michael Lantieri, John Rosengrant)
- Mad Max: Na drodze gniewu (Andrew Jackson, Dan Oliver, Andy Williams, Tom Wood)
- Marsjanin (Anders Langlands, Chris Lawrence, Richard Stammers, Steven Warner)
Best Science Fiction Television Series
- Continuum: Ocalić przyszłość (Syfy)
- 100 (The CW)
- Kolonia (USA Network)
- Doktor Who (BBC America)
- The Expanse (Syfy)
- Miasteczko Wayward Pines (Fox)
- Z Archiwum X (Fox)
Best Fantasy Television Series
- Outlander (Starz)
- Gra o tron (HBO)
- Haven (Syfy)
- Jonathan Strange & Mr. Norrell (BBC America)
- Magicy (Syfy)
- The Muppets (ABC)
- Kroniki Shannary (MTV)
Best Horror Television Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Ash kontra martwe zło (Starz)
- Fear the Walking Dead (AMC)
- Salem (WGN America)
- Wirus (FX)
- Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (MTV)
Best Action / Adventure / Thriller Television Series
- Hannibal (NBC)
- Bates Motel (A&E)
- Blindspot: Mapa zbrodni (NBC)
- Fargo (FX)
- Ostatni okręt (TNT)
- Bibliotekarze (TNT)
- Mr. Robot (USA Network)
Best Superhero Adaptation Television Series
- Flash (The CW)
- Agentka Carter (ABC)
- Agenci T.A.R.C.Z.Y. (ABC)
- Arrow (The CW)
- Gotham (Fox)
- Legends of Tomorrow (The CW)
- Supergirl (CBS)
Best Television Presentation
- Doktor Who - Mężowie River Song (BBC America)
- The Cannibal in the Jungle (Animal Planet)
- Childhood's End (Syfy)
- Rekinado 3: O rybia płetwa (Syfy)
- Jim Henson's Turkey Hollow (Lifetime)
- The Wiz Live! (NBC)
Best New Media Television Series
- Marvel: Daredevil (Netflix)
- Bosch (Prime Video)
- Jeźdźcy Smoków: Na końcu świata (Netflix)
- Marvel: Jessica Jones (Netflix)
- Człowiek z wysokiego zamku (Prime Video)
- Powers (PlayStation Network)
- Sense8 (Netflix)
Best Television Actor
- Bruce Campbell (Ash kontra martwe zło) (Starz)
- Charlie Cox (Marvel: Daredevil) (Netflix)
- Matt Dillon (Miasteczko Wayward Pines) (Fox)
- David Duchovny (Z Archiwum X) (Fox)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Andrew Lincoln (Żywe trupy) (AMC)
- Mads Mikkelsen (Hannibal) (NBC)
Best Television Actress
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Gillian Anderson (Z Archiwum X) (Fox)
- Melissa Benoist (Supergirl) (CBS)
- Kim Dickens (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Rachel Nichols (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- Krysten Ritter (Marvel: Jessica Jones) (Netflix)
- Rebecca Romijn (Bibliotekarze) (TNT)
Best Supporting Television Actor
- Richard Armitage (Hannibal) (NBC)
- Vincent D'Onofrio (Marvel: Daredevil) (Netflix)
- Kit Harington (Gra o tron) (HBO)
- Toby Jones (Miasteczko Wayward Pines) (Fox)
- Erik Knudsen (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- Lance Reddick (Bosch) (Prime Video)
- David Tennant (Marvel: Jessica Jones) (Netflix)
- Patrick Wilson (Fargo) (FX)
Best Supporting Television Actress
- Danai Gurira (Żywe trupy) (AMC)
- Gillian Anderson (Hannibal) (NBC)
- Tovah Feldshuh (Żywe trupy) (AMC)
- Calista Flockhart (Supergirl) (CBS)
- Lena Headey (Gra o tron) (HBO)
- Melissa Leo (Miasteczko Wayward Pines) (Fox)
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
Best Guest Performer on Television
- William Shatner (Haven) (Syfy)
- Laura Benanti (Supergirl) (CBS)
- Steven Brand (Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak) (MTV)
- Victor Garber (Flash) (The CW)
- Scott Glenn (Marvel: Daredevil) (Netflix)
- Alex Kingston (Doktor Who - Mężowie River Song) (BBC America)
- John Carroll Lynch (Żywe trupy) (AMC)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Chandler Riggs (Żywe trupy) (AMC)
- Max Charles (Wirus) (FX)
- Frank Dillane (Fear the Walking Dead) (AMC)
- Jodelle Ferland (Dark Matter) (Syfy)
- Brenock O'Connor (Gra o tron) (HBO)
- Dylan Sprayberry (Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak) (MTV)
- Maisie Williams (Gra o tron) (HBO)
Best DVD or Blu-ray Release
- Burying the Ex
- Magik z Nowego Jorku
- Polowanie na prezydenta
- Monsters: Dark Continent
- Kaguya-hime no monogatari
- Wilczy totem
Best DVD or Blu-ray Special Edition Release
- X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (The Rogue Cut)
- Szybcy i wściekli 7 (Extended Edition)
- Hobbit: Bitwa pięciu armii (Extended Edition)
- Society (Limited Edition)
- Vanilla Sky (Alternate Ending)
Best DVD or Blu-ray Classic Film Release
- Miracle Mile
- Burnt Offerings
- Une corde... un colt...
- The Monster That Challenged the World
- Zaklęta w sokoła
- X - Człowiek, który widział więcej
- Tales of Terror
Best DVD or Blu-ray Collection
- Skazani na Shawshank, The Majestic, Zielona mila - The Frank Darabont Collection
- Dracula Has Risen from the Grave, Frankenstein Must Be Destroyed, Taste the Blood of Dracula, The Mummy - Horror Classics (Volume 1)
- Jurassic World, Park Jurajski, Park Jurajski 3, Park Jurajski: Zaginiony świat - Jurassic Park Collection
- Mad Max, Mad Max 2 - Wojownik szos, Mad Max: Na drodze gniewu, Mad Max: Pod Kopułą Gromu - Mad Max Anthology
- Akai hatoba, Gitá o motta wataridori, Kagenaki koe - Nikkatsu Diamond Guys (Volume 1)
- Bestia z głębokości 20.000 sążni, Mighty Joe Young, The Son of Kong, Them! - Special Effects Collection
Best DVD or Blu-ray TV Series
- Z Archiwum X (The Collector's Set)
- Piraci (Season 2)
- Od zmierzchu do świtu (Season 2)
- Hannibal (Season 3)
- Lost in Space (The Complete Adventures)
- My Favorite Martian (The Complete Series)
Best Local Live Stage Production
- Tarzan (3D Theatricals)
- An Act of God (Ahmanson Theatre)
- Bent (The Mark Taper Forum)
- Carrie: The Musical (La Mirada Theatre for the Performing Arts)
- The Lion King (Segerstrom Center for the Performing Arts)
- Side Show (3D Theatricals)
2015 - 41st Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Interstellar
Best Fantasy Film
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Best Horror Film
Dracula: Historia nieznana
Best Thriller Film
Zaginiona dziewczyna
Best Comic-to-Motion Picture
Strażnicy Galaktyki
Best Science Fiction Film
- Interstellar
- Ewolucja planety małp
- Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
- Godzilla 3D
- Na skraju jutra
- Teoria wszystkiego
Best Fantasy Film
Best Horror Film
- Dracula: Historia nieznana
- Babadook
- Annabelle
- Rogi
- Tylko kochankowie przeżyją
- Noc oczyszczenia: Anarchia
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
- Niezłomny
- Exodus: Bogowie i królowie
- Wada ukryta
- Lucy
- Snowpiercer: Arka przyszłości
- Noe: Wybrany przez Boga
Best Comic-to-Motion Picture
- Strażnicy Galaktyki
- Niesamowity Spiderman 2
- X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
- Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
Best Director
- James Gunn (Strażnicy Galaktyki)
- Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Doug Liman (Na skraju jutra)
- Matt Reeves (Ewolucja planety małp)
- Christopher Nolan (Interstellar)
- Anthony Russo, Joe Russo (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Bryan Singer (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie)
Best Writing
- Christopher Nolan, Jonathan Nolan (Interstellar)
- Christopher Markus, Stephen McFeely (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, Christopher McQuarrie (Na skraju jutra)
- Wes Anderson (Grand Budapest Hotel)
- James Gunn, Nicole Perlman (Strażnicy Galaktyki)
- Damien Chazelle (Whiplash)
- Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh (Hobbit: Bitwa pięciu armii)
Best Actor
- Chris Pratt (Strażnicy Galaktyki)
- Tom Cruise (Na skraju jutra)
- Chris Evans (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Jake Gyllenhaal (Wolny strzelec)
- Michael Keaton (Birdman)
- Matthew McConaughey (Interstellar)
- Dan Stevens (Gość)
Best Actress
- Rosamund Pike (Zaginiona dziewczyna)
- Emily Blunt (Na skraju jutra)
- Essie Davis (Babadook)
- Anne Hathaway (Interstellar)
- Angelina Jolie (Czarownica)
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1)
Best Supporting Actor
- Richard Armitage (Hobbit: Bitwa pięciu armii)
- Josh Brolin (Wada ukryta)
- Samuel L. Jackson (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Anthony Mackie (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Andy Serkis (Ewolucja planety małp)
- J.K. Simmons (Whiplash)
Best Supporting Actress
- Rene Russo (Wolny strzelec)
- Jessica Chastain (Interstellar)
- Scarlett Johansson (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Evangeline Lilly (Hobbit: Bitwa pięciu armii)
- Emma Stone (Birdman)
- Meryl Streep (Tajemnice lasu)
Best Performance by a Younger Actor
- Mackenzie Foy (Interstellar)
- Elle Fanning (Czarownica)
- Chloë Grace Moretz (Bez litości)
- Tony Revolori (Grand Budapest Hotel)
- Kodi Smit-McPhee (Ewolucja planety małp)
- Noah Wiseman (Babadook)
Best Music
- Interstellar (Hans Zimmer)
- Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (Henry Jackman)
- Ewolucja planety małp (Michael Giacchino)
- Godzilla 3D (Alexandre Desplat)
- Hobbit: Bitwa pięciu armii (Howard Shore)
- Jak wytresować smoka 2 (John Powell)
Best Editing
- James Herbert, Laura Jennings (Na skraju jutra)
- Jeffrey Ford, Matthew Schmidt (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Fred Raskin, Hughes Winborne, Craig Wood (Strażnicy Galaktyki)
- Lee Smith (Interstellar)
- William Goldenberg, Tim Squyres (Niezłomny)
- John Ottman (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie)
Best Costumes
- Ngila Dickson (Dracula: Historia nieznana)
- Janty Yates (Exodus: Bogowie i królowie)
- Alexandra Byrne (Strażnicy Galaktyki)
- Colleen Atwood (Tajemnice lasu)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Czarownica)
- Louise Mingenbach (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie)
Best Production Design
- Interstellar (Nathan Crowley)
- Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (Peter Wenham)
- Ewolucja planety małp (James Chinlund)
- Grand Budapest Hotel (Adam Stockhausen)
- Strażnicy Galaktyki (Charles Wood)
- Tajemnice lasu (Dennis Gassner)
Best Make-Up
- Strażnicy Galaktyki (David White, Lizzie Yianni Georgiou)
- Ewolucja planety małp (Lisa Love, Bill Terezakis)
- Dracula: Historia nieznana (Mark Coulier, Daniel Phillips)
- Hobbit: Bitwa pięciu armii (Gino Acevedo, Rick Findlater, Peter 'Swords' King)
- Tajemnice lasu (Peter 'Swords' King, Matthew Smith)
- X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (Norma Hill-Patton, Adrien Morot)
Best Special / Visual Effects
- Interstellar (Scott R. Fisher, Paul J. Franklin, Ian Hunter, Andrew Lockley)
- Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill, Daniel Sudick)
- Ewolucja planety małp (Daniel Barrett, Dan Lemmon, Joe Letteri, Erik Winquist)
- Na skraju jutra (Gary Brozenich, Nick Davis, Jonathan Fawkner, Matthew Rouleau)
- Strażnicy Galaktyki (Nicolas Aithadi, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner)
- Hobbit: Bitwa pięciu armii (David Clayton, Joe Letteri, Eric Saindon, R. Christopher White)
Best Network TV Series
- Hannibal (NBC)
- Czarna lista (NBC)
- The Following (Fox)
- Grimm (NBC)
- Wybrani (CBS)
- Jeździec bez głowy (Fox)
Best Cable/Syndicated Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Continuum: Ocalić przyszłość (Syfy)
- Wrogie niebo (TNT)
- Salem (WGN America)
- Wirus (FX)
- 12 małp (Syfy)
Best Limited Run Television Series
- Gra o tron (HBO)
- Bates Motel (A&E)
- Od zmierzchu do świtu (El Rey Network)
- Ostatni okręt (TNT)
- Bibliotekarze (TNT)
- Outlander (Starz)
Best Youth-Oriented Television Series
- 100 (The CW)
- Doktor Who (BBC America)
- Słodkie kłamstewka (ABC Family)
- Nie z tego świata (The CW)
- Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (MTV)
- Pamiętniki wampirów (The CW)
Best Superhero Adaptation Television Series
- Flash (The CW)
- Agentka Carter (ABC)
- Agenci T.A.R.C.Z.Y. (ABC)
- Arrow (The CW)
- Constantine (NBC)
- Gotham (Fox)
Best Television Actor
- Hugh Dancy (Hannibal) (NBC)
- Andrew Lincoln (Żywe trupy) (AMC)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Tobias Menzies (Outlander) (Starz)
- Mads Mikkelsen (Hannibal) (NBC)
- Noah Wyle (Wrogie niebo) (TNT)
Best Television Actress
- Caitríona Balfe (Outlander) (Starz)
- Hayley Atwell (Agentka Carter) (ABC)
- Vera Farmiga (Bates Motel) (A&E)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Rachel Nichols (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- Rebecca Romijn (Bibliotekarze) (TNT)
Best Supporting Television Actor
- Laurence Fishburne (Hannibal) (NBC)
- David Bradley (Wirus) (FX)
- Sam Heughan (Outlander) (Starz)
- Erik Knudsen (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- Norman Reedus (Żywe trupy) (AMC)
- Richard Sammel (Wirus) (FX)
Best Supporting Television Actress
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Emilia Clarke (Gra o tron) (HBO)
- Jenna Coleman (Doktor Who) (BBC America)
- Caroline Dhavernas (Hannibal) (NBC)
- Lexa Doig (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- Emily Kinney (Żywe trupy) (AMC)
Best Guest Performer on Television
- Wentworth Miller (Flash) (The CW)
- Dominic Cooper (Agentka Carter) (ABC)
- Neil Patrick Harris (American Horror Story) (FX)
- John Larroquette (Bibliotekarze) (TNT)
- Michael Pitt (Hannibal) (NBC)
- Andrew J. West (Żywe trupy) (AMC)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Maisie Williams (Gra o tron) (HBO)
- Camren Bicondova (Gotham) (Fox)
- Maxim Knight (Wrogie niebo) (TNT)
- Tyler Posey (Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak) (MTV)
- Chandler Riggs (Żywe trupy) (AMC)
- Holly Taylor (Zawód: Amerykanin) (FX)
Best DVD or Blu-ray Release
Best DVD or Blu-ray Special Edition Release
- Nightbreed (The Director's Cut)
- Aleksander (The Ultimate Cut)
- Hobbit: Pustkowie Smauga (Extended Edition)
- Dawno temu w Ameryce (Extended Director's Cut)
- Sorcerer
- Teksańska masakra piłą mechaniczną (40th Anniversary Collector's Edition)
Best DVD or Blu-ray Collection
- Halloween, Halloween, Halloween - 20 lat później, Halloween 4: The Return of Michael Myers, Halloween II, Halloween II, Halloween III: Season of the Witch, Halloween V: Zemsta Michaela Myersa, Halloween: Powrót, Halloween: The Curse of Michael Myers - Halloween: The Complete Collection
- Dominion: Prequel to the Exorcist, Egzorcysta, Egzorcysta II: Heretyk, Egzorcysta III, Egzorcysta: Początek - The Exorcist: The Complete Anthology
- 2001: Odyseja kosmiczna, Barry Lyndon, Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę, Full Metal Jacket, Lolita, Lśnienie, Mechaniczna pomarańcza, Oczy szeroko zamknięte - Stanley Kubrick: The Masterpiece Collection
- 1941, E.T., Na zawsze, Park Jurajski, Park Jurajski: Zaginiony świat, Pojedynek na szosie, Szczęki, The Sugarland Express - Steven Spielberg Director's Collection
- Ghidorah - Trójgłowy potwór, Godzilla, Godzilla kontratakuje, Kaidžú daisensó, Mechagodzilla no gjakušú, Mothra kontra Godzilla - Toho Godzilla Collection
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Mummy, Dracula, Dracula's Daughter, Frankenstein, Frankenstein spotyka wilkolaka, House of Dracula, House of Frankenstein, Invisible Agent, Mumia, Narzeczona Frankensteina, Niewidzialny człowiek, Potwór z Czarnej Laguny, She-Wolf of London, Son of Dracula, Son of Frankenstein, The Creature Walks Among Us, The Ghost of Frankenstein, The Invisible Man Returns, The Invisible Man's Revenge, The Invisible Woman, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb, The Wolf Man, Upiór w operze, Werewolf of London, Zemsta potwora - Universal Classic Monsters: Complete 30 Films Collection
Best DVD or Blu-ray TV Series
- Miasteczko Twin Peaks (Twin Peaks: The Entire Mystery)
- Batman (The Complete Television Series)
- Hannibal (Season 2)
- Przygody Merlina (The Complete Series)
- Spartacus (The Complete Series)
- Star Trek: Następne pokolenie (Season 7)
- Wizards and Warriors (The Complete Series)
Breakthrough Performance Award
Artist Showcase Award
Dan Curtis Legacy Award
Special Recognition Award
2014 - 40th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Grawitacja
Best Fantasy Film
Ona
Best Horror Film
Obecność
Best Thriller Film
World War Z
Best Comic-to-Motion Picture
Iron Man 3
Best Science Fiction Film
- Grawitacja
- Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
- Gra Endera
- Pacific Rim
- Riddick
- W ciemność. Star Trek
Best Fantasy Film
- Ona
- Czas na miłość
- Jack pogromca olbrzymów
- Hobbit: Pustkowie Smauga
- Sekretne życie Waltera Mitty
- Oz: Wielki i Potężny
Best Horror Film
Best Thriller Film
Best Action/Adventure Film
Best Comic-to-Motion Picture
Best International Film
Best Independent Film
- Zniewolony. 12 Years a Slave
- Wielkie nadzieje
- Co jest grane, Davis?
- The Invisible Woman
- Zrodzony w ogniu
- Odwróceni zakochani
Best Animated Film
Best Director
- Alfonso Cuarón (Grawitacja)
- J.J. Abrams (W ciemność. Star Trek)
- Peter Jackson (Hobbit: Pustkowie Smauga)
- Peter Berg (Ocalony)
- Francis Lawrence (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
- Guillermo del Toro (Pacific Rim)
Best Writing
- Spike Jonze (Ona)
- Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh (Hobbit: Pustkowie Smauga)
- Ethan Coen, Joel Coen (Co jest grane, Davis?)
- Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón (Grawitacja)
- Jennifer Lee (Kraina lodu)
- Simon Pegg, Edgar Wright (To już jest koniec)
Best Actor
- Robert Downey Jr. (Iron Man 3)
- Oscar Isaac (Co jest grane, Davis?)
- Simon Pegg (To już jest koniec)
- Brad Pitt (World War Z)
- Ben Stiller (Sekretne życie Waltera Mitty)
- Joaquin Phoenix (Ona)
Best Actress
- Sandra Bullock (Grawitacja)
- Halle Berry (Połączenie)
- Martina Gedeck (Die Wand)
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
- Emma Thompson (Ratując pana Banksa)
- Mia Wasikowska (Stoker)
Best Supporting Actor
- Ben Kingsley (Iron Man 3)
- Daniel Brühl (Wyścig)
- George Clooney (Grawitacja)
- Benedict Cumberbatch (W ciemność. Star Trek)
- Harrison Ford (Gra Endera)
- Tom Hiddleston (Thor: Mroczny świat)
- Bill Nighy (Czas na miłość)
Best Supporting Actress
- Scarlett Johansson (Ona)
- Nicole Kidman (Stoker)
- Melissa Leo (Labirynt)
- Evangeline Lilly (Hobbit: Pustkowie Smauga)
- Jena Malone (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
- Emily Watson (Złodziejka książek)
Best Performance by a Younger Actor
- Chloë Grace Moretz (Carrie)
- Asa Butterfield (Gra Endera)
- Sophie Nélisse (Złodziejka książek)
- Saoirse Ronan (Jeżeli nadejdzie jutro)
- Ty Simpkins (Iron Man 3)
- Dylan Sprayberry (Człowiek ze stali)
Best Music
- Duże złe wilki (Haim Frank Ilfman)
- Oz: Wielki i Potężny (Danny Elfman)
- Hobbit: Pustkowie Smauga (Howard Shore)
- Iron Man 3 (Brian Tyler)
- Iluzja (Brian Tyler)
- Złodziejka książek (John Williams)
Best Editing
- Alfonso Cuarón, Mark Sanger (Grawitacja)
- Peter Amundson, John Gilroy (Pacific Rim)
- Alan Edward Bell (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
- Mark Day (Czas na miłość)
- Daniel P. Hanley, Mike Hill (Wyścig)
- Dylan Highsmith, Kelly Matsumoto, Christian Wagner (Szybcy i wściekli 6)
Best Costumes
- Trish Summerville (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
- Gary Jones (Oz: Wielki i Potężny)
- Michael Kaplan (W ciemność. Star Trek)
- Wendy Partridge (Thor: Mroczny świat)
- Beatrix Aruna Pasztor (Wielkie nadzieje)
- Penny Rose (47 roninów)
Best Production Design
- Hobbit: Pustkowie Smauga (Dan Hennah)
- Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (Philip Messina)
- Pacific Rim (Andrew Neskoromny, Carol Spier)
- Grawitacja (Andy Nicholson)
- 47 roninów (Jan Roelfs)
- Oz: Wielki i Potężny (Robert Stromberg)
Best Make-Up
- Labirynt (Donald Mowat)
- Martwe zło (Patrick Baxter, Roger Murray, Jane O'Kane)
- Hobbit: Pustkowie Smauga (Rick Findlater, Peter 'Swords' King, Richard Taylor)
- Ocalony (Howard Berger, Jamie Kelman, Peter Montagna)
- Wyścig (Kirstin Chalmers, Mark Coulier, Fae Hammond)
- Thor: Mroczny świat (Karen Cohen, David White, Lizzie Yianni Georgiou)
Best Special / Visual Effects
- Grawitacja (Neil Corbould, Chris Lawrence, David Shirk, Tim Webber)
- Hobbit: Pustkowie Smauga (David Clayton, Joe Letteri, Eric Reynolds, Eric Saindon)
- Człowiek ze stali (John 'D.J.' Des Jardin, Dan Lemmon, Joe Letteri)
- Pacific Rim (John Knoll, Rocco Larizza, Clay Pinney, James E. Price)
- W ciemność. Star Trek (Burt Dalton, Ben Grossmann, Patrick Tubach)
- Thor: Mroczny świat (Mark Breakspear, Paul Corbould, Jake Morrison)
Best Network TV Series
- Hannibal (NBC)
- Revolution (NBC)
- Agenci T.A.R.C.Z.Y. (ABC)
- Czarna lista (NBC)
- The Following (Fox)
- Jeździec bez głowy (Fox)
- Pod kopułą (CBS)
Best Cable/Syndicated Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Zawód: Amerykanin (FX)
- Continuum: Ocalić przyszłość (Syfy)
- Dexter (Showtime)
- Haven (Syfy)
Best Youth-Oriented Television Series
- Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (MTV)
- Arrow (The CW)
- Słodkie kłamstewka (ABC Family)
- Nie z tego świata (The CW)
- The Tomorrow People (The CW)
- Pamiętniki wampirów (The CW)
Best Television Presentation
- Breaking Bad (AMC)
- Bates Motel (A&E)
- Piraci (Starz)
- Wrogie niebo (TNT)
- Gra o tron (HBO)
- Wikingowie (History)
Best Television Actor
- Mads Mikkelsen (Hannibal) (NBC)
- Kevin Bacon (The Following) (Fox)
- Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)
- Hugh Dancy (Hannibal) (NBC)
- Freddie Highmore (Bates Motel) (A&E)
- James Spader (Czarna lista) (NBC)
- Noah Wyle (Wrogie niebo) (TNT)
Best Television Actress
- Vera Farmiga (Bates Motel) (A&E)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Anna Gunn (Breaking Bad) (AMC)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Rachel Nichols (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- Keri Russell (Zawód: Amerykanin) (FX)
Best Supporting Television Actor
- Aaron Paul (Breaking Bad) (AMC)
- Nikolaj Coster-Waldau (Gra o tron) (HBO)
- Erik Knudsen (Continuum: Ocalić przyszłość) (Syfy)
- David Lyons (Revolution) (NBC)
- Dean Norris (Pod kopułą) (CBS)
- James Purefoy (The Following) (Fox)
Best Supporting Television Actress
- Melissa McBride (Żywe trupy) (AMC)
- Kathy Bates (American Horror Story) (FX)
- Sarah Carter (Wrogie niebo) (TNT)
- Gwendoline Christie (Gra o tron) (HBO)
- Michelle Fairley (Gra o tron) (HBO)
- Elizabeth Mitchell (Revolution) (NBC)
Best Guest Performer on Television
- Robert Forster (Breaking Bad) (AMC)
- Stephen Collins (Wrogie niebo) (TNT)
- Danny Huston (American Horror Story) (FX)
- David Morrissey (Żywe trupy) (AMC)
- Charlotte Rampling (Dexter) (Showtime)
- Gina Torres (Hannibal) (NBC)
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
- Chandler Riggs (Żywe trupy) (AMC)
- Colin Ford (Pod kopułą) (CBS)
- Jared Gilmore (Dawno, dawno temu) (ABC)
- Jack Gleeson (Gra o tron) (HBO)
- Connor Jessup (Wrogie niebo) (TNT)
- Mackenzie Lintz (Pod kopułą) (CBS)
Best DVD or Blu-ray Release
- Pająk gigant
- The Brass Teapot
- Klątwa laleczki Chucky
- Mischief Night
- Solomon Kane: Pogromca zła
- Twixt
- Następny jesteś ty
Best DVD or Blu-ray Classic Film Release
- Halloween (35th Anniversary Edition)
- The Haunting
- Fantastyczna podróż
- Gabinet figur woskowych
- Nosferatu - symfonia grozy
- Kult
Best DVD or Blu-ray Collection
- Bride of Chucky, Child's Play 2, Klątwa laleczki Chucky, Laleczka Chucky, Laleczka Chucky 3, Laleczka Chucky: Następne pokolenie - Chucky: The Complete Collection
- Angels in Disguise, Angels' Alley, Bowery Buckaroos, Clipped Wings, Crashing Las Vegas, Dig That Uranium, Feudin' Fools, Ghost Chasers, Hard Boiled Mahoney, High Society, Hold That Line, Hot Shots, Jalopy, Jinx Money, Let's Go Navy!, Looking for Danger, Loose in London, Paris Playboys, Private Eyes, Smugglers' Cove, Spook Busters, Spook Chasers, The Bowery Boys Meet the Monsters, Up in Smoke - The Bowery Boys Collection: Volumes 2 and 3
- Freddy kontra Jason, Jason Goes to Hell: The Final Friday, Jason X, Piątek 13-go, Piątek trzynastego, Piątek trzynastego II, Piątek trzynastego III, Piątek trzynastego IV: Ostatni rozdział, Piątek trzynastego V: Nowy początek, Piątek trzynastego VI: Jason żyje, Piątek trzynastego VII: Nowa krew, Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan - Friday the 13th: The Complete Collection
- Buntownik bez powodu, East of Eden, Giant - James Dean Ultimate Collector's Collection
- Mad Max, Mad Max 2 - Wojownik szos, Mad Max: Pod Kopułą Gromu - Mad Max Trilogy
- Shin Zatôichi monogatari: Kasama no chimatsuri, Shin Zatôichi: Yabure! Tojin-ken, Zatoichi no uta ga kikoeru, Zatoichi sakate giri, Zatoichi sekisho yaburi, Zatoiči džigoku tabi, Zatoiči tekka tabi, Zatóiči abare himacuri, Zatóiči gojótabi, Zatóiči keššótabi, Zatóiči kjódžó tabi, Zatóiči monogatari, Zatóiči nidankiri, Zatóiči čikemuri kaidó, Zatô Ichi Senryô Kubi, Zatôichi abare tako, Zatôichi hatashi-jô, Zatôichi kenka-daiko, Zatôichi kenka-tabi, Zatôichi to Yôjinbô, Zatôichi umi o wataru, Zatōichi rōyaburi, Zoku Zatóiči monogatari, Šin Zatoiči monogatari, Šin Zatóiči monogatari: Oreta cue - Zatoichi the Blind Swordsman
Best DVD or Blu-ray TV Series
- Star Trek: Następne pokolenie (Seasons 3, 4 and 5)
- Superboy (The Complete Third Season)
- Search (The Complete Series)
- Pod kopułą (Season One)
- Żywe trupy (The Complete Third Season)
- Biała królowa (Season One)
2013 - 39th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Avengers
Best Fantasy Film
Życie Pi
Best Horror/Thriller Film
Dom w głębi lasu
Best Science Fiction Film
Best Fantasy Film
Best Horror/Thriller Film
Best Action/Adventure Film
Best International Film
Best Independent Film
Best Animated Film
Best Director
- Joss Whedon (Avengers)
- William Friedkin (Zabójczy Joe)
- Peter Jackson (Hobbit: Niezwykła podróż)
- Rian Johnson (Looper - Pętla czasu)
- Ang Lee (Życie Pi)
- Christopher Nolan (Mroczny Rycerz powstaje)
Best Writing
- Quentin Tarantino (Django)
- Tracy Letts (Zabójczy Joe)
- Martin McDonagh (7 psychopatów)
- David Magee (Życie Pi)
- Joss Whedon (Avengers)
- Drew Goddard, Joss Whedon (Dom w głębi lasu)
Best Actor
- Matthew McConaughey (Zabójczy Joe)
- Christian Bale (Mroczny Rycerz powstaje)
- Daniel Craig (Skyfall)
- Martin Freeman (Hobbit: Niezwykła podróż)
- Hugh Jackman (Les Miserables. Nędznicy)
- Joseph Gordon-Levitt (Looper - Pętla czasu)
Best Actress
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci)
- Jessica Chastain (Wróg numer jeden)
- Ann Dowd (Compliance)
- Zoe Kazan (Ruby Sparks)
- Helen Mirren (Hitchcock)
- Naomi Watts (Niemożliwe)
Best Supporting Actor
- Clark Gregg (Avengers)
- Javier Bardem (Skyfall)
- Michael Fassbender (Prometeusz)
- Joseph Gordon-Levitt (Mroczny Rycerz powstaje)
- Ian McKellen (Hobbit: Niezwykła podróż)
- Christoph Waltz (Django)
Best Supporting Actress
- Anne Hathaway (Mroczny Rycerz powstaje)
- Gina Gershon (Zabójczy Joe)
- Judi Dench (Skyfall)
- Anne Hathaway (Les Miserables. Nędznicy)
- Nicole Kidman (Pokusa)
- Charlize Theron (Królewna Śnieżka i Łowca)
Best Performance by a Younger Actor
- Suraj Sharma (Życie Pi)
- CJ Adams (Niezwykłe życie Timothy'ego Greena)
- Daniel Huttlestone (Les Miserables. Nędznicy)
- Tom Holland (Niemożliwe)
- Chloë Grace Moretz (Mroczne cienie)
- Quvenzhané Wallis (Bestie z południowych krain)
Best Music
- Frankenweenie (Danny Elfman)
- Życie Pi (Mychael Danna)
- Anna Karenina (Dario Marianelli)
- Skyfall (Thomas Newman)
- Hobbit: Niezwykła podróż (Howard Shore)
- Mroczny Rycerz powstaje (Hans Zimmer)
Best Editing
- Alexander Berner (Atlas chmur)
- Kate Baird, Stuart Baird (Skyfall)
- Bob Ducsay (Looper - Pętla czasu)
- Jeffrey Ford, Lisa Lassek (Avengers)
- John Gilroy (Dziedzictwo Bourne'a)
- Tim Squyres (Życie Pi)
Best Costumes
- Paco Delgado (Les Miserables. Nędznicy)
- Jacqueline Durran (Anna Karenina)
- Kym Barrett, Pierre-Yves Gayraud (Atlas chmur)
- Sharen Davis (Django)
- Bob Buck, Ann Maskrey, Richard Taylor (Hobbit: Niezwykła podróż)
- Colleen Atwood (Królewna Śnieżka i Łowca)
Best Production Design
- Hobbit: Niezwykła podróż (Dan Hennah)
- Atlas chmur (Hugh Bateup, Uli Hanisch)
- Anna Karenina (Sarah Greenwood)
- Życie Pi (David Gropman)
- Mroczne cienie (Rick Heinrichs)
- Les Miserables. Nędznicy (Eve Stewart)
Best Make-Up
- Atlas chmur (Heike Merker, Daniel Parker, Jeremy Woodhead)
- Hitchcock (Howard Berger, Julie Hewett, Peter Montagna, Greg Nicotero)
- Hobbit: Niezwykła podróż (Rick Findlater, Peter 'Swords' King, Tami Lane)
- Niemożliwe (David Martí, Montse Ribé, Vasit Suchitta)
- Skyfall (Naomi Donne, Love Larson, Donald Mowat)
- Saga „Zmierzch”: Przed świtem - część 2 (Jean Ann Black, Fay von Schroeder)
Best Special / Visual Effects
- Avengers (Janek Sirrs, Daniel Sudick, Jeff White, Guy Williams)
- Battleship: Bitwa o Ziemię (Grady Cofer, Burt Dalton, Pablo Helman, Jeanie King)
- Hobbit: Niezwykła podróż (David Clayton, Joe Letteri, Eric Saindon, R. Christopher White)
- John Carter (Peter Chiang, Chris Corbould, Scott R. Fisher, Sue Rowe)
- Życie Pi (Erik De Boer, Donald Elliot, Guillaume Rocheron, Bill Westenhofer)
- Królewna Śnieżka i Łowca (Philip Brennan, Neil Corbould, Michael Dawson, Cedric Nicolas-Troyan)
Best Network TV Series
- Revolution (NBC)
- Elementary (CBS)
- The Following (Fox)
- Fringe: Na granicy światów (Fox)
- Dawno, dawno temu (ABC)
- Nie z tego świata (The CW)
Best Cable/Syndicated Series
- Żywe trupy (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Dexter (Showtime)
- Dochodzenie (AMC)
- Leverage (TNT)
- Czysta krew (HBO)
Best Youth-Oriented Television Series
- Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (MTV)
- Arrow (The CW)
- Piękna i bestia (The CW)
- Doktor Who (BBC America)
- Przygody Merlina (Syfy)
- Pamiętniki wampirów (The CW)
Best Television Presentation
- Breaking Bad (AMC)
- Continuum: Ocalić przyszłość (Syfy)
- Wrogie niebo (TNT)
- Gra o tron (HBO)
- Mockingbird Lane (NBC)
- Spartacus (Starz)
- World Without End (Reelz)
Best Television Actor
- Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)
- Kevin Bacon (The Following) (Fox)
- Billy Burke (Revolution) (NBC)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Timothy Hutton (Leverage) (TNT)
- Joshua Jackson (Fringe: Na granicy światów) (Fox)
- Andrew Lincoln (Żywe trupy) (AMC)
Best Television Actress
- Anna Torv (Fringe: Na granicy światów) (Fox)
- Moon Bloodgood (Wrogie niebo) (TNT)
- Mireille Enos (Dochodzenie) (AMC)
- Sarah Paulson (American Horror Story) (FX)
- Charlotte Riley (World Without End) (Reelz)
- Tracy Spiridakos (Revolution) (NBC)
Best Supporting Television Actor
- Jonathan Banks (Breaking Bad) (AMC)
- Giancarlo Esposito (Revolution) (NBC)
- Todd Lasance (Spartacus) (Starz)
- Colm Meaney (Hell on Wheels: Witaj w piekle) (AMC)
- David Morrissey (Żywe trupy) (AMC)
- John Noble (Fringe: Na granicy światów) (Fox)
Best Supporting Television Actress
- Laurie Holden (Żywe trupy) (AMC)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Sarah Carter (Wrogie niebo) (TNT)
- Anna Gunn (Breaking Bad) (AMC)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Beth Riesgraf (Leverage) (TNT)
Best Guest Performer on Television
- Yvonne Strahovski (Dexter) (Showtime)
- Blair Brown (Fringe: Na granicy światów) (Fox)
- Terry O'Quinn (Wrogie niebo) (TNT)
- Lance Reddick (Fringe: Na granicy światów) (Fox)
- Mark Sheppard (Leverage) (TNT)
- Ray Stevenson (Dexter) (Showtime)
Best DVD or Blu-ray Release
Best DVD or Blu-ray Special Edition Release
- Krwiożercza roślina (The Director's Cut)
- Szczęki (Universal 100th Anniversary Edition)
- Lawrence z Arabii (50th Anniversary Collector's Edition)
- Wampiry (Classics Edition)
- Fear and Desire
Best DVD or Blu-ray Collection
- Dracula, Frankenstein, Mumia, Narzeczona Frankensteina, Niewidzialny człowiek, Potwór z Czarnej Laguny, The Wolf Man, Upiór w operze - Universal Classic Monsters: The Essentials Collection
- Człowiek, który wiedział za dużo, Frenzy, Intryga rodzinna, Kłopoty z Harrym, Marnie, Okno na podwórze, Psychoza, Ptaki, Północ - północny zachód, Saboteur, Shadow of a Doubt, Sznur, Topaz, Torn Curtain, Zawrót głowy - Alfred Hitchcock: The Masterpiece Collection
- Batoru rowaiaru II: Chinkonka, Battle Royale - Battle Royale: The Complete Collection
- 007 Quantum of Solace, Casino Royale, Człowiek ze złotym pistoletem, Diamenty są wieczne, Doktor No, GoldenEye, Goldfinger, Jutro nie umiera nigdy, Licencja na zabijanie, Moonraker, Operacja Piorun, Ośmiorniczka, Pozdrowienia z Moskwy, Szpieg, który mnie kochał, Tylko dla twoich oczu, W obliczu śmierci, W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, Zabójczy widok, Śmierć nadejdzie jutro, Świat to za mało, Żyj i pozwól umrzeć, Żyje się tylko dwa razy - Bond 50: The Complete 22 Film Collection
- Dark Shadows (The Complete Original Series)
- Allez Oop, Battling Butler, Blada twarz, Blue Blazes, Codzienne marzenia, Cops, Ditto, Generał, Go West, Grand Slam Opera, Hard Luck, Hayseed Romance, Jail Bait, Jeden tydzień, Love Nest on Wheels, Marynarz na dnie morza, Marynarz słodkich wód, Mixed Magic, Miłosne gniazdko, My Wife's Relations, Młody Sherlock Holmes, One Run Elmer, Palooka from Paducah, Rozkosze gościnności, Skazaniec, Sportowiec z miłości, Sygnał, Szczęśliwa siódemka, Sąsiedzi, Tars and Stripes, The Blacksmith, The Chemist, The E-Flat Man, The Electric House, The Frozen North, The Goat, The Gold Ghost, The Haunted House, The Saphead, The Scarecrow, The Timid Young Man, Three Ages, Three on a Limb, W teatrze, Zrobiony w balona, Łódź - The Ultimate Buster Keaton Blu-ray Collection
Best DVD or Blu-ray TV Series
- Star Trek: Następne pokolenie (Seasons 1 & 2)
- In Search of... (The Complete Series)
- Logan's Run (The Complete Series)
- The River (The Complete First Season)
- Shazam! (The Complete Live-Action Series)
- Spartacus (Vengeance)