Nagrody - Critics Choice Awards - 2014-2024
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2024 - 29th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Oppenheimer
- Przesilenie zimowe
- Amerykańska fikcja
- Barbie
- Kolor purpury
- Czas krwawego księżyca
- Maestro
- Saltburn
- Poprzednie życie
- Biedne istoty
Best Director
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Greta Gerwig (Barbie)
- Yorgos Lanthimos (Biedne istoty)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Alexander Payne (Przesilenie zimowe)
- Martin Scorsese (Czas krwawego księżyca)
Best Actor
- Paul Giamatti (Przesilenie zimowe)
- Leonardo DiCaprio (Czas krwawego księżyca)
- Colman Domingo (Rustin)
- Cillian Murphy (Oppenheimer)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Jeffrey Wright (Amerykańska fikcja)
Best Actress
- Emma Stone (Biedne istoty)
- Margot Robbie (Barbie)
- Sandra Hüller (Anatomia upadku)
- Lily Gladstone (Czas krwawego księżyca)
- Carey Mulligan (Maestro)
- Greta Lee (Poprzednie życie)
Best Supporting Actor
- Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
- Robert De Niro (Czas krwawego księżyca)
- Sterling K. Brown (Amerykańska fikcja)
- Ryan Gosling (Barbie)
- Mark Ruffalo (Biedne istoty)
- Charles Melton (Obsesja)
Best Supporting Actress
- Da'Vine Joy Randolph (Przesilenie zimowe)
- Emily Blunt (Oppenheimer)
- Danielle Brooks (Kolor purpury)
- Jodie Foster (Nyad)
- America Ferrera (Barbie)
- Julianne Moore (Obsesja)
Best Young Actor/Actress
- Dominic Sessa (Przesilenie zimowe)
- Ariana Greenblatt (Barbie)
- Calah Lane (Wonka)
- Milo Machado Graner (Anatomia upadku)
- Abby Ryder Fortson (Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret)
- Madeleine Yuna Voyles (Twórca)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Noah Baumbach, Greta Gerwig (Barbie)
- Samy Burch (Obsesja)
- Alex Convery (Air)
- Bradley Cooper, Josh Singer (Maestro)
- Celine Song (Poprzednie życie)
- David Hemingson (Przesilenie zimowe)
Best Adapted Screenplay
- Cord Jefferson (Amerykańska fikcja)
- Kelly Fremon Craig (Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret)
- Andrew Haigh (Dobrzy nieznajomi)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Tony McNamara (Biedne istoty)
- Eric Roth, Martin Scorsese (Czas krwawego księżyca)
Best Cinematography
- Hoyte van Hoytema (Oppenheimer)
- Matthew Libatique (Maestro)
- Rodrigo Prieto (Barbie)
- Rodrigo Prieto (Czas krwawego księżyca)
- Robbie Ryan (Biedne istoty)
- Linus Sandgren (Saltburn)
Best Editing
- Jennifer Lame (Oppenheimer)
- William Goldenberg (Air)
- Nick Houy (Barbie)
- Yorgos Mavropsaridis (Biedne istoty)
- Thelma Schoonmaker (Czas krwawego księżyca)
- Michelle Tesoro (Maestro)
Best Score
- Ludwig Göransson (Oppenheimer)
- Jerskin Fendrix (Biedne istoty)
- Michael Giacchino (Śnieżne bractwo)
- Daniel Pemberton (Spider-Man: Poprzez Multiwersum)
- Robbie Robertson (Czas krwawego księżyca)
- Mark Ronson, Andrew Wyatt (Barbie)
Best Song
- Barbie - "I'm Just Ken"
- Barbie - "Dance the Night"
- Barbie - "What Was I Made For?"
- Super Mario Bros. Film - "Peaches"
- Rustin - "Road to Freedom"
- Życzenie - "This Wish"
Best Production Design
- Sarah Greenwood, Katie Spencer (Barbie)
- Suzie Davies, Charlotte Dirickx (Saltburn)
- Ruth De Jong, Claire Kaufman (Oppenheimer)
- Kris Moran, Adam Stockhausen (Asteroid City)
- Shona Heath, Zsuzsa Mihalek, James Price (Biedne istoty)
- Jack Fisk, Adam Willis (Czas krwawego księżyca)
Best Costume Design
- Jacqueline Durran (Barbie)
- Jacqueline West (Czas krwawego księżyca)
- Lindy Hemming (Wonka)
- Francine Jamison-Tanchuck (Kolor purpury)
- Holly Waddington (Biedne istoty)
- David Crossman, Janty Yates (Napoleon)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Oppenheimer
- Twórca
- Strażnicy Galaktyki: Volume 3
- Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
- Biedne istoty
- Spider-Man: Poprzez Multiwersum
Best Comedy
Best Animated Feature
- Spider-Man: Poprzez Multiwersum
- Chłopiec i czapla
- Między nami żywiołami
- Nimona
- Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
- Życzenie
Best Foreign Language Film
- Anatomia upadku
- Godzilla Minus One
- Śnieżne bractwo
- Perfect Days
- Bulion i inne namiętności
- Strefa interesów
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Sukcesja (HBO / Max)
- The Crown (Netflix)
- Dyplomatka (Netflix)
- Loki (Disney+)
- The Last of Us (HBO / Max)
- The Morning Show (Apple TV+)
- Star Trek: Nieznane nowe światy (Paramount+)
- Lakers: Dynastia zwycięzców (HBO / Max)
Best Actor in a Drama Series
- Kieran Culkin (Sukcesja)
- Jeremy Strong (Sukcesja)
- Tom Hiddleston (Loki)
- Pedro Pascal (The Last of Us)
- Timothy Olyphant (Justified: Bez przebaczenia)
- Ramon Rodriguez (Will Trent)
Best Actress in a Drama Series
- Sarah Snook (Sukcesja)
- Jennifer Aniston (The Morning Show)
- Aunjanue Ellis-Taylor (Justified: Bez przebaczenia)
- Bella Ramsey (The Last of Us)
- Keri Russell (Dyplomatka)
- Reese Witherspoon (The Morning Show)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Billy Crudup (The Morning Show)
- Khalid Abdalla (The Crown)
- Ron Cephas Jones (Truth Be Told)
- Matthew Macfadyen (Sukcesja)
- Rufus Sewell (The Diplomat)
- Ke Huy Quan (Loki)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Elizabeth Debicki (The Crown)
- Nicole Beharie (The Morning Show)
- Sophia Di Martino (Loki)
- Celia Rose Gooding (Star Trek: Nieznane nowe światy)
- Karen Pittman (The Morning Show)
- Christina Ricci (Yellowjackets)
Best Comedy Series
- The Bear (FX)
- Misja: Podstawówka (ABC)
- Barry (HBO / Max)
- Poker Face (Peacock)
- Wspaniała pani Maisel (Prime Video)
- Terapia bez trzymanki (Apple TV+)
- Reservation Dogs (FX)
- Co robimy w ukryciu (FX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jeremy Allen White (The Bear)
- Bill Hader (Barry)
- Steve Martin (Only Murders in the Building)
- Kayvan Novak (Co robimy w ukryciu)
- Drew Tarver (The Other Two)
- D'Pharaoh Woon-A-Tai (Reservation Dogs)
Best Actress in a Comedy Series
- Ayo Edebiri (The Bear)
- Rachel Brosnahan (Wspaniała pani Maisel)
- Quinta Brunson (Misja: Podstawówka)
- Bridget Everett (Ktoś, gdzieś)
- Devery Jacobs (Reservation Dogs)
- Natasha Lyonne (Poker Face)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Ebon Moss-Bachrach (The Bear)
- Phil Dunster (Ted Lasso)
- Harvey Guillen (Co robimy w ukryciu)
- Harrison Ford (Terapia bez trzymanki)
- James Marsden (Jury Duty)
- Henry Winkler (Barry)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Meryl Streep (Only Murders in the Building)
- Paulina Alexis (Reservation Dogs)
- Alex Borstein (Wspaniała pani Maisel)
- Janelle James (Misja: Podstawówka)
- Sheryl Lee Ralph (Misja: Podstawówka)
- Jessica Williams (Terapia bez trzymanki)
Best Movie Made for Television
- Quiz Lady (Hulu)
- Bunt przed sądem wojennym (Showtime)
- Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie (Peacock)
- Jedna krew (Paramount+)
- Nie ocali cię nikt (Hulu)
- Reality (HBO / Max)
Best Limited Series
- Awantura (Netflix)
- Daisy Jones & the Six (Prime Video)
- A Murder at the End of the World (FX)
- Fargo (FX)
- Towarzysze podróży (Showtime)
- Lekcje chemii (Apple TV+)
- Miłość i śmierć (HBO / Max)
- A Small Light (National Geographic)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Steven Yeun (Awantura)
- Matt Bomer (Towarzysze podróży)
- Tom Holland (W tłumie)
- Tony Shalhoub (Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie)
- David Oyelowo (Lawmen: Bass Reeves)
- Kiefer Sutherland (Bunt przed sądem wojennym)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Ali Wong (Awantura)
- Kaitlyn Dever (Nie ocali cię nikt)
- Brie Larson (Lekcje chemii)
- Bel Powley (A Small Light)
- Sydney Sweeney (Reality)
- Juno Temple (Fargo)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jonathan Bailey (Towarzysze podróży)
- Taylor Kitsch (Zabić ból)
- Jesse Plemons (Miłość i śmierć)
- Lewis Pullman (Lekcje chemii)
- Liev Schreiber (A Small Light)
- Justin Theroux (Hydraulicy z Białego Domu)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Maria Bello (Awantura)
- Billie Boullet (A Small Light)
- Willa Fitzgerald (Zagłada domu Usherów)
- Mary McDonnell (Zagłada domu Usherów)
- Aja Naomi King (Lekcje chemii)
- Camila Morrone (Daisy Jones & the Six)
Best Animated Series
- Scott Pilgrim zaskakuje (Netflix)
- Bluey (Disney+)
- Bob's Burgers (Fox)
- Harley Quinn (HBO / Max)
- Young Love (HBO / Max)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
Best Foreign Language Series
- Lupin (Netflix)
- Bargain (Paramount+)
- Chwała (Netflix)
- The Good Mothers (Apple TV+)
- Deutsches Haus (Hulu)
- Dziewczyna w masce (Netflix)
- Moving (Hulu)
Best Talk Show
- Last Week Tonight with John Oliver (HBO / Max)
- The Graham Norton Show (BBC America)
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- The Kelly Clarkson Show (NBC)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- The Late Show with Stephen Colbert (CBS)
Best Comedy Special
- John Mulaney: Baby J (Netflix)
- Alex Borstein: Gorsety i stroje klauna (Prime Video)
- John Early: Jeszcze bardziej (HBO / Max)
- Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool (Netflix)
- Trevor Noah: Where Was I (Netflix)
- Wanda Sykes: I’m an Entertainer (Netflix)
2023 - 28th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Wszystko wszędzie naraz
- Avatar: Istota wody
- Babilon
- Duchy Inisherin
- Elvis
- Fabelmanowie
- Glass Onion: Film z serii „Na noże”
- RRR
- Tár
- Top Gun: Maverick
- Głosy kobiet
Best Director
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
- James Cameron (Avatar: Istota wody)
- Damien Chazelle (Babilon)
- Todd Field (Tár)
- Baz Luhrmann (Elvis)
- Martin McDonagh (Duchy Inisherin)
- Sarah Polley (Głosy kobiet)
- Gina Prince-Bythewood (Królowa wojownik)
- S.S. Rajamouli (RRR)
- Steven Spielberg (Fabelmanowie)
Best Actor
- Brendan Fraser (Wieloryb)
- Austin Butler (Elvis)
- Tom Cruise (Top Gun: Maverick)
- Colin Farrell (Duchy Inisherin)
- Paul Mescal (Aftersun)
- Bill Nighy (Życie)
Best Actress
- Cate Blanchett (Tár)
- Viola Davis (Królowa wojownik)
- Danielle Deadwyler (Till)
- Margot Robbie (Babilon)
- Michelle Williams (Fabelmanowie)
- Michelle Yeoh (Wszystko wszędzie naraz)
Best Supporting Actor
- Ke Huy Quan (Wszystko wszędzie naraz)
- Paul Dano (Fabelmanowie)
- Brendan Gleeson (Duchy Inisherin)
- Brian Tyree Henry (Most)
- Judd Hirsch (Fabelmanowie)
- Barry Keoghan (Duchy Inisherin)
Best Supporting Actress
- Angela Bassett (Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu)
- Jessie Buckley (Głosy kobiet)
- Kerry Condon (Duchy Inisherin)
- Jamie Lee Curtis (Wszystko wszędzie naraz)
- Stephanie Hsu (Wszystko wszędzie naraz)
- Janelle Monáe (Glass Onion: Film z serii „Na noże”)
Best Young Actor/Actress
- Gabriel LaBelle (Fabelmanowie)
- Frankie Corio (Aftersun)
- Jalyn Hall (Till)
- Bella Ramsey (Catherine zwana Birdy)
- Banks Repeta (Armageddon Time)
- Sadie Sink (Wieloryb)
Best Acting Ensemble
- Glass Onion: Film z serii „Na noże”
- Duchy Inisherin
- Wszystko wszędzie naraz
- Głosy kobiet
- Fabelmanowie
- Królowa wojownik
Best Original Screenplay
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Wszystko wszędzie naraz)
- Todd Field (Tár)
- Tony Kushner, Steven Spielberg (Fabelmanowie)
- Martin McDonagh (Duchy Inisherin)
- Charlotte Wells (Aftersun)
Best Adapted Screenplay
- Sarah Polley (Głosy kobiet)
- Samuel D. Hunter (Wieloryb)
- Kazuo Ishiguro (Życie)
- Rian Johnson (Glass Onion: Film z serii „Na noże”)
- Rebecca Lenkiewicz (Jednym głosem)
Best Cinematography
- Claudio Miranda (Top Gun: Maverick)
- Russell Carpenter (Avatar: Istota wody)
- Roger Deakins (Imperium światła)
- Florian Hoffmeister (Tár)
- Janusz Kamiński (Fabelmanowie)
- Linus Sandgren (Babilon)
Best Editing
- Paul Rogers (Wszystko wszędzie naraz)
- Tom Cross (Babilon)
- Eddie Hamilton (Top Gun: Maverick)
- David Brenner, James Cameron, John Refoua, Stephen E. Rivkin (Avatar: Istota wody)
- Jonathan Redmond, Matt Villa (Elvis)
- Monika Willi (Tár)
Best Score
- Hildur Guðnadóttir (Tár)
- Alexandre Desplat (Guillermo del Toro: Pinokio)
- Michael Giacchino (Batman)
- Hildur Guðnadóttir (Głosy kobiet)
- Justin Hurwitz (Babilon)
- John Williams (Fabelmanowie)
Best Song
- RRR - "Naatu Naatu"
- Gdzie śpiewają raki - "Carolina"
- Guillermo del Toro: Pinokio - "Ciao Papa"
- Top Gun: Maverick - "Hold My Hand"
- Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - "Lift Me Up"
- Biały szum - "New Body Rhumba"
Best Production Design
- Anthony Carlino, Florencia Martin (Babilon)
- Hannah Beachler, Lisa K. Sessions (Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu)
- Rick Carter, Karen O'Hara (Fabelmanowie)
- Dylan Cole, Vanessa Cole, Ben Procter (Avatar: Istota wody)
- Kelsi Ephraim, Jason Kisvarday (Wszystko wszędzie naraz)
- Beverley Dunn, Catherine Martin, Karen Murphy (Elvis)
Best Costume Design
- Ruth E. Carter (Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu)
- Jenny Eagan (Glass Onion: Film z serii „Na noże”)
- Shirley Kurata (Wszystko wszędzie naraz)
- Catherine Martin (Elvis)
- Gersha Phillips (Królowa wojownik)
- Mary Zophres (Babilon)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Avatar: Istota wody
- Batman
- Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
- Wszystko wszędzie naraz
- RRR
- Top Gun: Maverick
Best Comedy
- Glass Onion: Film z serii „Na noże”
- Duchy Inisherin
- Kumple
- Wszystko wszędzie naraz
- W trójkącie
- Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Best Animated Feature
- Guillermo del Toro: Pinokio
- Marcel Muszelka w różowych bucikach
- Kot w butach: Ostatnie życzenie
- To nie wypanda
- Wendell i Wild
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Andor (Disney+)
- Siostry na zabój (Apple TV+)
- Euforia (HBO)
- The Crown (Netflix)
- Sprawa idealna (Paramount+)
- Ród smoka (HBO)
- Rozdzielenie (Apple TV+)
- Yellowstone (Paramount Network)
Best Actor in a Drama Series
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula)
- Sterling K. Brown (Tacy jesteśmy)
- Jeff Bridges (The Old Man)
- Adam Scott (Rozdzielenie)
- Diego Luna (Andor)
- Antony Starr (The Boys)
Best Actress in a Drama Series
- Zendaya (Euforia)
- Christine Baranski (Sprawa idealna)
- Sharon Horgan (Siostry na zabój)
- Laura Linney (Ozark)
- Mandy Moore (Tacy jesteśmy)
- Kelly Reilly (Yellowstone)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Giancarlo Esposito (Zadzwoń do Saula)
- Andre Braugher (Sprawa idealna)
- Ismael Cruz Cordova (Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy)
- John Lithgow (The Old Man)
- Michael Emerson (Evil)
- Matt Smith (Ród smoka)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Jennifer Coolidge (Biały Lotos)
- Milly Alcock (Ród smoka)
- Carol Burnett (Zadzwoń do Saula)
- Julia Garner (Ozark)
- Audra McDonald (Sprawa idealna)
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula)
Best Comedy Series
- Misja: Podstawówka (ABC)
- Barry (HBO)
- The Bear (FX on Hulu)
- Lepsze życie (FX)
- Hacks (HBO Max)
- Duchy (CBS)
- Reboot (Hulu)
- Reservation Dogs (FX on Hulu)
Best Actor in a Comedy Series
- Jeremy Allen White (The Bear)
- Matt Berry (Co robimy w ukryciu)
- Keegan-Michael Key (Reboot)
- Bill Hader (Barry)
- D'Pharaoh Woon-A-Tai (Reservation Dogs)
- Steve Martin (Only Murders in the Building)
Best Actress in a Comedy Series
- Jean Smart (Hacks)
- Christina Applegate (Już nie żyjesz)
- Kaley Cuoco (Stewardesa)
- Quinta Brunson (Misja: Podstawówka)
- Renée Elise Goldsberry (Girls5Eva)
- Devery Jacobs (Reservation Dogs)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Henry Winkler (Barry)
- Brandon Scott Jones (Duchy)
- James Marsden (Już nie żyjesz)
- Leslie Jordan (Call Me Kat)
- Chris Perfetti (Misja: Podstawówka)
- Tyler James Williams (Misja: Podstawówka)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Sheryl Lee Ralph (Misja: Podstawówka)
- Paulina Alexis (Reservation Dogs)
- Ayo Edebiri (The Bear)
- Marcia Gay Harden (Singiel w Nowym Jorku)
- Annie Potts (Młody Sheldon)
- Janelle James (Misja: Podstawówka)
Best Movie Made for Television
- Weird: The Al Yankovic Story (The Roku Channel)
- Fresh (Hulu)
- Predator: Prey (Hulu)
- Ray Donovan: The Movie (Showtime)
- Niepokonany (HBO)
- Three Months (Paramount+)
Best Limited Series
- The Dropout (Hulu)
- Gaslit (Starz)
- The Girl from Plainville (Hulu)
- Pam & Tommy (Hulu)
- The Offer (Paramount+)
- Stacja Jedenasta (HBO Max)
- This Is Going to Hurt (AMC+)
- Under the Banner of Heaven (FX on Hulu)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Daniel Radcliffe (Weird: The Al Yankovic Story)
- Ben Foster (Niepokonany)
- Samuel L. Jackson (Ostatnie dni Ptolemeusza Greya)
- Andrew Garfield (Under the Banner of Heaven)
- Sebastian Stan (Pam & Tommy)
- Ben Whishaw (This Is Going to Hurt)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Amanda Seyfried (The Dropout)
- Julia Garner (Kim jest Anna?)
- Amber Midthunder (Predator: Prey)
- Lily James (Pam & Tommy)
- Julia Roberts (Gaslit)
- Michelle Pfeiffer (Pierwsza dama)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Paul Walter Hauser (Czarny ptak)
- Murray Bartlett (Welcome to Chippendales)
- Domhnall Gleeson (The Patient)
- Matthew Goode (The Offer)
- Shea Whigham (Gaslit)
- Ray Liotta (Czarny ptak)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Niecy Nash (Monster - The Jeffrey Dahmer Story)
- Claire Danes (Fleishman Is in Trouble)
- Dominique Fishback (Ostatnie dni Ptolemeusza Greya)
- Betty Gilpin (Gaslit)
- Melanie Lynskey (Candy)
- Juno Temple (The Offer)
Best Animated Series
- Harley Quinn (HBO Max)
- Bluey (Disney+)
- Bob's Burgers (Fox)
- Genndy Tartakovsky's Primal (Adult Swim)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
- Undone (Prime Video)
Best Foreign Language Series
- Pachinko (Apple TV+)
- 1899 (Netflix)
- Rząd (Netflix)
- Niezwykła prawniczka Woo (Netflix)
- Kleo (Netflix)
- ¡García! (HBO Max)
- Królestwo - Exodus (MUBI)
- Teheran (Apple TV+)
- Genialna przyjaciółka (HBO)
Best Talk Show
- Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
- The Amber Ruffin Show (Peacock)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- The Kelly Clarkson Show (NBC)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Watch What Happens: Live (Bravo)
Best Comedy Special
- Norm Macdonald: Nothing Special (Netflix)
- Fortune Feimster: Good Fortune (Netflix)
- Jerrod Carmichael: Rothaniel (HBO)
- Joel Kim Booster: Psychosexual (Netflix)
- Nikki Glaser: Porządna dawka świństw (HBO)
- Would It Kill You to Laugh? (Peacock)
2022 - 27th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Psie pazury
- Nie patrz w górę
- Belfast
- CODA
- King Richard: Zwycięska rodzina
- Diuna
- Licorice Pizza
- tick, tick...BOOM!
- West Side Story
- Zaułek koszmarów
Best Director
- Jane Campion (Psie pazury)
- Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
- Guillermo del Toro (Zaułek koszmarów)
- Steven Spielberg (West Side Story)
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Denis Villeneuve (Diuna)
Best Actor
- Will Smith (King Richard: Zwycięska rodzina)
- Nicolas Cage (Świnia)
- Benedict Cumberbatch (Psie pazury)
- Peter Dinklage (Cyrano)
- Denzel Washington (Tragedia Makbeta)
- Andrew Garfield (tick, tick...BOOM!)
Best Actress
- Jessica Chastain (Oczy Tammy Faye)
- Olivia Colman (Córka)
- Lady Gaga (Dom Gucci)
- Alana Haim (Licorice Pizza)
- Nicole Kidman (Lucy i Desi)
- Kristen Stewart (Spencer)
Best Supporting Actor
- Troy Kotsur (CODA)
- Jamie Dornan (Belfast)
- Ciarán Hinds (Belfast)
- Jared Leto (Dom Gucci)
- J.K. Simmons (Lucy i Desi)
- Kodi Smit-McPhee (Psie pazury)
Best Supporting Actress
- Ariana DeBose (West Side Story)
- Caitríona Balfe (Belfast)
- Ann Dowd (Odkupienie)
- Kirsten Dunst (Psie pazury)
- Aunjanue Ellis-Taylor (King Richard: Zwycięska rodzina)
- Rita Moreno (West Side Story)
Best Young Actor/Actress
- Jude Hill (Belfast)
- Cooper Hoffman (Licorice Pizza)
- Emilia Jones (CODA)
- Woody Norman (C'mon C'mon)
- Rachel Zegler (West Side Story)
- Saniyya Sidney (King Richard: Zwycięska rodzina)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Zach Baylin (King Richard: Zwycięska rodzina)
- Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
- Aaron Sorkin (Lucy i Desi)
- Adam McKay, David Sirota (Nie patrz w górę)
Best Adapted Screenplay
- Jane Campion (Psie pazury)
- Siân Heder (CODA)
- Maggie Gyllenhaal (Córka)
- Tony Kushner (West Side Story)
- Eric Roth, Jon Spaihts, Denis Villeneuve (Diuna)
Best Cinematography
- Ari Wegner (Psie pazury)
- Bruno Delbonnel (Tragedia Makbeta)
- Greig Fraser (Diuna)
- Haris Zambarloukos (Belfast)
- Janusz Kamiński (West Side Story)
- Dan Laustsen (Zaułek koszmarów)
Best Editing
- Sarah Broshar, Michael Kahn (West Side Story)
- Úna Ní Dhonghaíle (Belfast)
- Andy Jurgensen (Licorice Pizza)
- Peter Sciberras (Psie pazury)
- Joe Walker (Diuna)
Best Score
- Hans Zimmer (Diuna)
- Nicholas Britell (Nie patrz w górę)
- Jonny Greenwood (Spencer)
- Jonny Greenwood (Psie pazury)
- Nathan Johnson (Zaułek koszmarów)
Best Song
- Nie czas umierać - "No Time to Die"
- King Richard: Zwycięska rodzina - "Be Alive"
- Nasze magiczne Encanto - "Dos Oruguitas"
- Zemsta rewolwerowca - "Guns Go Bang"
- Nie patrz w górę - "Just Look Up"
Best Production Design
- Zsuzsanna Sipos, Patrice Vermette (Diuna)
- Jim Clay, Claire Nia Richards (Belfast)
- Rena DeAngelo, Adam Stockhausen (Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun)
- Rena DeAngelo, Adam Stockhausen (West Side Story)
- Tamara Deverell, Shane Vieau (Zaułek koszmarów)
Best Costume Design
- Jenny Beavan (Cruella)
- Bob Morgan, Jacqueline West (Diuna)
- Janty Yates (Dom Gucci)
- Luis Sequeira (Zaułek koszmarów)
- Paul Tazewell (West Side Story)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Diuna
- Matrix Zmartwychwstania
- Zaułek koszmarów
- Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
- Nie czas umierać
Best Comedy
- Licorice Pizza
- Barb i Star jadą do Vista Del Mar
- Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun
- Nie patrz w górę
- Free Guy
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Sukcesja (HBO)
- Evil (Paramount+)
- For All Mankind (Apple TV+)
- Sprawa idealna (Paramount+)
- Pose (FX)
- Ojingeo geim (Netflix)
- Tacy jesteśmy (NBC)
- Yellowjackets (Showtime)
Best Actor in a Drama Series
- Jung-jae Lee (Ojingeo geim)
- Mike Colter (Evil)
- Sterling K. Brown (Tacy jesteśmy)
- Billy Porter (Pose)
- Brian Cox (Sukcesja)
- Jeremy Strong (Sukcesja)
Best Actress in a Drama Series
- Melanie Lynskey (Yellowjackets)
- Uzo Aduba (Terapia)
- Christine Baranski (Sprawa idealna)
- Chiara Aurelia (Cruel Summer)
- Katja Herbers (Evil)
- Michaela Jaé Rodriguez (Pose)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Kieran Culkin (Sukcesja)
- Nicholas Braun (Sukcesja)
- Billy Crudup (The Morning Show)
- Justin Hartley (Tacy jesteśmy)
- Matthew Macfadyen (Sukcesja)
- Mandy Patinkin (Sprawa idealna)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Sarah Snook (Sukcesja)
- Audra McDonald (Sprawa idealna)
- Christine Lahti (Evil)
- Andrea Martin (Evil)
- Susan Kelechi Watson (Tacy jesteśmy)
- J. Smith-Cameron (Sukcesja)
Best Comedy Series
- Ted Lasso (Apple TV+)
- Wielka (Hulu)
- Hacks (HBO Max)
- Niepewne (HBO)
- Only Murders in the Building (Hulu)
- The Other Two (HBO Max)
- Reservation Dogs (FX on Hulu)
- Co robimy w ukryciu (FX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jason Sudeikis (Ted Lasso)
- Iain Armitage (Młody Sheldon)
- Nicholas Hoult (Wielka)
- Steve Martin (Only Murders in the Building)
- Kayvan Novak (Co robimy w ukryciu)
- Martin Short (Only Murders in the Building)
Best Actress in a Comedy Series
- Jean Smart (Hacks)
- Elle Fanning (Wielka)
- Renée Elise Goldsberry (Girls5Eva)
- Selena Gomez (Only Murders in the Building)
- Issa Rae (Niepewne)
- Sandra Oh (Pani dziekan)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Brett Goldstein (Ted Lasso)
- Ncuti Gatwa (Sex Education)
- Harvey Guillen (Co robimy w ukryciu)
- Brandon Scott Jones (Duchy)
- Ray Romano (Stworzona do miłości)
- Bowen Yang (Saturday Night Live)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Hannah Waddingham (Ted Lasso)
- Kristin Chenoweth (Schmigadoon!)
- Hannah Einbinder (Hacks)
- Molly Shannon (The Other Two)
- Cecily Strong (Saturday Night Live)
- Josie Totah (Saved by the Bell)
Best Movie Made for Television
- Oslo (HBO)
- Przybywacie z daleka (Apple TV+)
- List of a Lifetime (Lifetime)
- Mapa maleńkich wspaniałości (Prime Video)
- Robin Roberts Presents: Mahalia (Lifetime)
- Zoey's Extraordinary Christmas (The Roku Channel)
Best Limited Series
- Mare z Easttown (HBO)
- Dr. Death (Peacock)
- Dopesick (Hulu)
- Bo to grzech (HBO Max)
- Sprzątaczka (Netflix)
- Nocna msza (Netflix)
- Kolej podziemna (Prime Video)
- WandaVision (Disney+)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Michael Keaton (Dopesick)
- Olly Alexander (Bo to grzech)
- Paul Bettany (WandaVision)
- William Jackson Harper (Love Life)
- Joshua Jackson (Dr. Death)
- Hamish Linklater (Nocna msza)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Kate Winslet (Mare z Easttown)
- Danielle Brooks (Robin Roberts Presents: Mahalia)
- Cynthia Erivo (Geniusz - Aretha)
- Elizabeth Olsen (WandaVision)
- Thuso Mbedu (Kolej podziemna)
- Margaret Qualley (Sprzątaczka)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Murray Bartlett (Biały Lotos)
- William Jackson Harper (Kolej podziemna)
- Zach Gilford (Nocna msza)
- Christian Slater (Dr. Death)
- Evan Peters (Mare z Easttown)
- Courtney B. Vance (Geniusz - Aretha)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jennifer Coolidge (Biały Lotos)
- Kathryn Hahn (WandaVision)
- Kaitlyn Dever (Dopesick)
- Julianne Nicholson (Mare z Easttown)
- Melissa McCarthy (Dziewięcioro nieznajomych)
- Jean Smart (Mare z Easttown)
Best Animated Series
- What If...? (Disney+)
- Big Mouth (Netflix)
- Bluey (Disney Junior)
- Bob's Burgers (Fox)
- Daleka Północ (Fox)
- Q-Force (Netflix)
Best Foreign Language Series
- Ojingeo geim (Netflix)
- Acapulco (Apple TV+)
- Gdzie jest mój agent? (Netflix)
- Dom z papieru (Netflix wersja) (Netflix)
- Narcos: Meksyk (Netflix)
- Lupin (Netflix)
Best Talk Show
- Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
- The Amber Ruffin Show (Peacock)
- Desus & Mero (Showtime)
- The Kelly Clarkson Show (NBC / Syndicated)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Watch What Happens: Live (Bravo)
Best Comedy Special
- Bo Burnham: Inside (Netflix)
- Good Timing with Jo Firestone (Peacock)
- James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999 (Vimeo)
- Love Joy (Peacock)
- Nate Bargatze: The Greatest Average American (Netflix)
- Trixie Mattel: One Night Only (YouTube)
2021 - 26th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Picture
- Nomadland
- Pięciu braci
- Mank
- Minari
- Ma Rainey: Matka bluesa
- Nowiny ze świata
- Pewnej nocy w Miami…
- Obiecująca. Młoda. Kobieta.
- Sound of Metal
- Proces Siódemki z Chicago
Best Director
- Chloé Zhao (Nomadland)
- Lee Isaac Chung (Minari)
- Emerald Fennell (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- David Fincher (Mank)
- Regina King (Pewnej nocy w Miami…)
- Spike Lee (Pięciu braci)
- Aaron Sorkin (Proces Siódemki z Chicago)
Best Actor
- Chadwick Boseman (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Ben Affleck (Droga powrotna)
- Riz Ahmed (Sound of Metal)
- Tom Hanks (Nowiny ze świata)
- Anthony Hopkins (Ojciec)
- Delroy Lindo (Pięciu braci)
- Gary Oldman (Mank)
- Steven Yeun (Minari)
Best Actress
- Carey Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Viola Davis (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Andra Day (Billie Holiday)
- Sidney Flanigan (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Vanessa Kirby (Cząstki kobiety)
- Frances McDormand (Nomadland)
- Zendaya (Malcolm i Marie)
Best Supporting Actor
- Daniel Kaluuya (Judasz i Czarny Mesjasz)
- Sacha Baron Cohen (Proces Siódemki z Chicago)
- Chadwick Boseman (Pięciu braci)
- Bill Murray (Na lodzie)
- Leslie Odom Jr. (Pewnej nocy w Miami…)
- Paul Raci (Sound of Metal)
Best Supporting Actress
- Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan)
- Ellen Burstyn (Cząstki kobiety)
- Glenn Close (Elegia dla bidoków)
- Olivia Colman (Ojciec)
- Amanda Seyfried (Mank)
- Yuh-jung Youn (Minari)
Best Young Actor/Actress
- Alan S. Kim (Minari)
- Ryder Allen (Palmer)
- Talia Ryder (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Ibrahima Gueye (Życie przed sobą)
- Caoilinn Springall (Niebo o północy)
- Helena Zengel (Nowiny ze świata)
Best Acting Ensemble
- Proces Siódemki z Chicago
- Pięciu braci
- Judasz i Czarny Mesjasz
- Ma Rainey: Matka bluesa
- Minari
- Pewnej nocy w Miami…
Best Original Screenplay
- Emerald Fennell (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Lee Isaac Chung (Minari)
- Jack Fincher (Mank)
- Eliza Hittman (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze)
- Abraham Marder, Darius Marder (Sound of Metal)
- Aaron Sorkin (Proces Siódemki z Chicago)
Best Adapted Screenplay
- Chloé Zhao (Nomadland)
- Luke Davies, Paul Greengrass (Nowiny ze świata)
- Kemp Powers (Pewnej nocy w Miami…)
- Jonathan Raymond, Kelly Reichardt (Pierwsza krowa)
- Ruben Santiago-Hudson (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Christopher Hampton, Florian Zeller (Ojciec)
Best Cinematography
- Joshua James Richards (Nomadland)
- Christopher Blauvelt (Pierwsza krowa)
- Erik Messerschmidt (Mank)
- Lachlan Milne (Minari)
- Newton Thomas Sigel (Pięciu braci)
- Hoyte van Hoytema (Tenet)
- Dariusz Wolski (Nowiny ze świata)
Best Editing
- Alan Baumgarten (Proces Siódemki z Chicago)
- Mikkel E.G. Nielsen (Sound of Metal)
- Kirk Baxter (Mank)
- Jennifer Lame (Tenet)
- Yorgos Lamprinos (Ojciec)
- Chloé Zhao (Nomadland)
Best Score
- Jonathan Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross (Co w duszy gra)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Mank)
- Emile Mosseri (Minari)
- James Newton Howard (Nowiny ze świata)
- Ludwig Göransson (Tenet)
- Alexandre Desplat (Niebo o północy)
Best Song
- Pewnej nocy w Miami… - "Speak Now"
- Kamdesh. Afgańskie piekło - "Everybody Cries"
- Judasz i Czarny Mesjasz - "Fight for You"
- Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga - "Husavik (My Home Town)"
- Życie przed sobą - "Io sì (Seen)"
- Billie Holiday - "Tigress & Tweed"
Best Production Design
- Donald Graham Burt, Jan Pascale (Mank)
- Cristina Casali, Charlotte Dirickx (Magiczny świat Davida Copperfielda)
- David Crank, Elizabeth Keenan (Nowiny ze świata)
- Nathan Crowley, Kathy Lucas (Tenet)
- Stella Fox, Kave Quinn (Emma.)
- Karen O'Hara, Mark Ricker, Diana Stoughton (Ma Rainey: Matka bluesa)
Best Costume Design
- Ann Roth (Ma Rainey: Matka bluesa)
- Alexandra Byrne (Emma.)
- Bina Daigeler (Mulan)
- Suzie Harman, Robert Worley (Magiczny świat Davida Copperfielda)
- Nancy Steiner (Obiecująca. Młoda. Kobieta.)
- Trish Summerville (Mank)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Comedy
- Palm Springs
- Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
- 40-letnia raperka
- Król Staten Island
- Na lodzie
- Bal
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Best Drama Series
- The Crown (Netflix)
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Sprawa idealna (CBS All Access)
- Kraina Lovecrafta (HBO)
- The Mandalorian (Disney+)
- Ozark (Netflix)
- Perry Mason (HBO)
- Tacy jesteśmy (NBC)
Best Actor in a Drama Series
- Josh O'Connor (The Crown)
- Sterling K. Brown (Tacy jesteśmy)
- Jason Bateman (Ozark)
- Jonathan Majors (Kraina Lovecrafta)
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula)
- Matthew Rhys (Perry Mason)
Best Actress in a Drama Series
- Emma Corrin (The Crown)
- Christine Baranski (Sprawa idealna)
- Olivia Colman (The Crown)
- Claire Danes (Homeland)
- Laura Linney (Ozark)
- Jurnee Smollett (Kraina Lovecrafta)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Michael Kenneth Williams (Kraina Lovecrafta)
- Jonathan Banks (Zadzwoń do Saula)
- Justin Hartley (Tacy jesteśmy)
- John Lithgow (Perry Mason)
- Tobias Menzies (The Crown)
- Tom Pelphrey (Ozark)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Gillian Anderson (The Crown)
- Cynthia Erivo (Outsider)
- Julia Garner (Ozark)
- Janet McTeer (Ozark)
- Wunmi Mosaku (Kraina Lovecrafta)
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula)
Best Comedy Series
- Ted Lasso (Apple TV+)
- Lepsze życie (FX)
- Stewardesa (HBO Max)
- Mom (CBS)
- PEN15 (Hulu)
- Ramy (Hulu)
- Schitt's Creek (Pop)
- Co robimy w ukryciu (FX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jason Sudeikis (Ted Lasso)
- Hank Azaria (Brockmire)
- Matt Berry (Co robimy w ukryciu)
- Nicholas Hoult (Wielka)
- Eugene Levy (Schitt's Creek)
- Ramy Youssef (Ramy)
Best Actress in a Comedy Series
- Catherine O'Hara (Schitt's Creek)
- Pamela Adlon (Lepsze życie)
- Christina Applegate (Już nie żyjesz)
- Kaley Cuoco (Stewardesa)
- Natasia Demetriou (Co robimy w ukryciu)
- Issa Rae (Niepewne)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Dan Levy (Schitt's Creek)
- William Fichtner (Mom)
- Harvey Guillen (Co robimy w ukryciu)
- Alex Newell (Zoey's Extraordinary Playlist)
- Mark Proksch (Co robimy w ukryciu)
- Andrew Rannells (Czarny poniedziałek)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Hannah Waddingham (Ted Lasso)
- Alicia Goranson (The Conners)
- Rita Moreno (One Day at a Time)
- Annie Murphy (Schitt's Creek)
- Ashley Park (Emily w Paryżu)
- Jaime Pressly (Mom)
Best Movie Made for Television
- Hamilton (Disney+)
- Zła edukacja (HBO)
- Between the World and Me (HBO)
- The Clark Sisters: The First Ladies of Gospel (Lifetime)
- Sylvie's Love (Prime Video)
- Czym dla mnie jest konstytucja? (Prime Video)
Best Limited Series
- Gambit królowej (Netflix)
- Mogę cię zniszczyć (HBO)
- Mrs. America (FX on Hulu)
- Normalni ludzie (Hulu)
- Spisek przeciwko Ameryce (HBO)
- Mały topór (Prime Video)
- Unorthodox (Netflix)
- Od nowa (HBO)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- John Boyega (Mały topór)
- Hugh Grant (Od nowa)
- Paul Mescal (Normalni ludzie)
- Chris Rock (Fargo)
- Mark Ruffalo (To wiem na pewno)
- Morgan Spector (Spisek przeciwko Ameryce)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Anya Taylor-Joy (Gambit królowej)
- Cate Blanchett (Mrs. America)
- Michaela Coel (Mogę cię zniszczyć)
- Daisy Edgar-Jones (Normalni ludzie)
- Shira Haas (Unorthodox)
- Tessa Thompson (Sylvie's Love)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Donald Sutherland (Od nowa)
- Daveed Diggs (The Good Lord Bird)
- Joshua Caleb Johnson (The Good Lord Bird)
- Dylan McDermott (Hollywood)
- Glynn Turman (Fargo)
- John Turturro (Spisek przeciwko Ameryce)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Uzo Aduba (Mrs. America)
- Betsy Brandt (Pokrewne dusze)
- Marielle Heller (Gambit królowej)
- Margo Martindale (Mrs. America)
- Winona Ryder (Spisek przeciwko Ameryce)
- Tracey Ullman (Mrs. America)
Best Short Form Series
- Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler (AMC / YouTube)
- The Andy Cohen Diaries (Quibi)
- Mapleworth Murders (Quibi)
- Nikki Fre$h (Quibi)
- Reno 911! (Quibi)
- Tooning Out the News (CBS All Access)
Best Talk Show
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Desus & Mero (Showtime)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- The Kelly Clarkson Show (NBC / Syndicated)
- The Late Show with Stephen Colbert (CBS)
- Red Table Talk (Facebook Watch)
Best Comedy Special
- Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill (Netflix)
- Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia (Netflix)
- Fortune Feimster: Sweet & Salty (Netflix)
- Hannah Gadsby: Douglas (Netflix)
- Marc Maron: End Times Fun (Netflix)
- Patton Oswalt: I Love Everything (Netflix)
2020 - 25th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Pewnego razu w Hollywood
- 1917
- Le Mans '66
- Jojo Rabbit
- Irlandczyk
- Joker
- Małe kobietki
- Historia małżeńska
- Parasite
- Nieoszlifowane diamenty
Best Director
- Joon-ho Bong (Parasite)
- Sam Mendes (1917)
- Noah Baumbach (Historia małżeńska)
- Greta Gerwig (Małe kobietki)
- Benny Safdie, Josh Safdie (Nieoszlifowane diamenty)
- Martin Scorsese (Irlandczyk)
- Quentin Tarantino (Pewnego razu w Hollywood)
Best Actor
- Joaquin Phoenix (Joker)
- Antonio Banderas (Ból i blask)
- Robert De Niro (Irlandczyk)
- Leonardo DiCaprio (Pewnego razu w Hollywood)
- Adam Driver (Historia małżeńska)
- Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)
- Adam Sandler (Nieoszlifowane diamenty)
Best Actress
- Renée Zellweger (Judy)
- Awkwafina (Kłamstewko)
- Cynthia Erivo (Harriet)
- Scarlett Johansson (Historia małżeńska)
- Lupita Nyong'o (To my)
- Saoirse Ronan (Małe kobietki)
- Charlize Theron (Gorący temat)
Best Supporting Actor
- Brad Pitt (Pewnego razu w Hollywood)
- Willem Dafoe (Lighthouse)
- Tom Hanks (Cóż za piękny dzień)
- Anthony Hopkins (Dwóch papieży)
- Al Pacino (Irlandczyk)
- Joe Pesci (Irlandczyk)
Best Supporting Actress
- Laura Dern (Historia małżeńska)
- Scarlett Johansson (Jojo Rabbit)
- Jennifer Lopez (Ślicznotki)
- Florence Pugh (Małe kobietki)
- Margot Robbie (Gorący temat)
- Shuzhen Zhao (Kłamstewko)
Best Young Actor/Actress
- Roman Griffin Davis (Jojo Rabbit)
- Julia Butters (Pewnego razu w Hollywood)
- Shahadi Wright Joseph (To my)
- Noah Jupe (Słodziak)
- Thomasin McKenzie (Jojo Rabbit)
- Archie Yates (Jojo Rabbit)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Quentin Tarantino (Pewnego razu w Hollywood)
- Noah Baumbach (Historia małżeńska)
- Joon-ho Bong, Ji-won Han (Parasite)
- Rian Johnson (Na noże)
- Lulu Wang (Kłamstewko)
Best Adapted Screenplay
- Greta Gerwig (Małe kobietki)
- Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster (Cóż za piękny dzień)
- Anthony McCarten (Dwóch papieży)
- Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
- Taika Waititi (Jojo Rabbit)
- Steven Zaillian (Irlandczyk)
Best Cinematography
- Roger Deakins (1917)
- Jarin Blaschke (Lighthouse)
- Phedon Papamichael (Le Mans '66)
- Rodrigo Prieto (Irlandczyk)
- Robert Richardson (Pewnego razu w Hollywood)
- Lawrence Sher (Joker)
Best Editing
- Lee Smith (1917)
- Ronald Bronstein, Benny Safdie (Nieoszlifowane diamenty)
- Andrew Buckland, Michael McCusker (Le Mans '66)
- Jinmo Yang (Parasite)
- Fred Raskin (Pewnego razu w Hollywood)
- Thelma Schoonmaker (Irlandczyk)
Best Score
- Hildur Guðnadóttir (Joker)
- Michael Abels (To my)
- Randy Newman (Historia małżeńska)
- Thomas Newman (1917)
- Alexandre Desplat (Małe kobietki)
- Robbie Robertson (Irlandczyk)
Best Song
- Siła marzeń - "Glasgow (No Place Like Home)"
- Rocketman - "(I'm Gonna) Love Me Again"
- Przypływ wiary - "I'm Standing With You"
- Kraina lodu II - "Into the Unknown"
- Aladyn - "Speechless"
- Król Lew - "Spirit"
- Harriet - "Stand Up"
Best Production Design
- Nancy Haigh, Barbara Ling (Pewnego razu w Hollywood)
- Mark Friedberg, Kris Moran (Joker)
- Dennis Gassner, Lee Sandales (1917)
- Jess Gonchor, Claire Kaufman (Małe kobietki)
- Ha-jun Lee (Parasite)
- Regina Graves, Bob Shaw (Irlandczyk)
- Gina Cromwell, Donal Woods (Downton Abbey)
Best Costume Design
- Ruth E. Carter (Dolemite Is My Name)
- Julian Day (Rocketman)
- Jacqueline Durran (Małe kobietki)
- Arianne Phillips (Pewnego razu w Hollywood)
- Christopher Peterson, Sandy Powell (Irlandczyk)
- Anna Robbins (Downton Abbey)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Comedy
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Sukcesja (HBO)
- The Crown (Netflix)
- David Makes Man (OWN)
- Gra o tron (HBO)
- Sprawa idealna (CBS All Access)
- Tacy jesteśmy (NBC)
- Pose (FX)
- Watchmen (HBO)
Best Actor in a Drama Series
- Jeremy Strong (Sukcesja)
- Sterling K. Brown (Tacy jesteśmy)
- Mike Colter (Evil)
- Paul Giamatti (Billions)
- Kit Harington (Gra o tron)
- Freddie Highmore (Dobre Miejsce)
- Tobias Menzies (The Crown)
- Billy Porter (Pose)
Best Actress in a Drama Series
- Regina King (Watchmen)
- Christine Baranski (Dobre Miejsce)
- Olivia Colman (The Crown)
- Jodie Comer (Obsesja Eve)
- Nicole Kidman (Wielkie kłamstewka)
- Michaela Jaé Rodriguez (Pose)
- Sarah Snook (Sukcesja)
- Zendaya (Euforia)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Billy Crudup (The Morning Show)
- Asante Blackk (Tacy jesteśmy)
- Asia Kate Dillon (Billions)
- Peter Dinklage (Gra o tron)
- Justin Hartley (Tacy jesteśmy)
- Delroy Lindo (Dobre Miejsce)
- Tim Blake Nelson (Watchmen)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Jean Smart (Watchmen)
- Helena Bonham Carter (The Crown)
- Gwendoline Christie (Gra o tron)
- Laura Dern (Wielkie kłamstewka)
- Audra McDonald (Sprawa idealna)
- Meryl Streep (Wielkie kłamstewka)
- Susan Kelechi Watson (Tacy jesteśmy)
Best Comedy Series
- Współczesna dziewczyna (Amazon Prime Video)
- Barry (HBO)
- Wspaniała pani Maisel (Prime Video)
- Mom (CBS)
- One Day at a Time (Netflix)
- PEN15 (Hulu)
- Rok za rokiem (Pop TV)
Best Actor in a Comedy Series
- Bill Hader (Barry)
- Ted Danson (Dobre Miejsce)
- Walton Goggins (The Unicorn)
- Eugene Levy (Schitt's Creek)
- Paul Rudd (Życie z samym sobą)
- Bashir Salahuddin (Sherman's Showcase)
- Ramy Youssef (Ramy)
Best Actress in a Comedy Series
- Phoebe Waller-Bridge (Współczesna dziewczyna)
- Christina Applegate (Już nie żyjesz)
- Alison Brie (GLOW)
- Rachel Brosnahan (Wspaniała pani Maisel)
- Kirsten Dunst (Jak zostać Bogiem na Florydzie)
- Allison Janney (Mom)
- Julia Louis-Dreyfus (Figurantka)
- Catherine O'Hara (Schitt's Creek)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Andrew Scott (Współczesna dziewczyna)
- Andre Braugher (Brooklyn 9-9)
- Anthony Carrigan (Barry)
- William Jackson Harper (Dobre Miejsce)
- Dan Levy (Schitt's Creek)
- Nico Santos (Supermarket)
- Henry Winkler (Barry)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Alex Borstein (Wspaniała pani Maisel)
- D'Arcy Carden (Dobre Miejsce)
- Sian Clifford (Współczesna dziewczyna)
- Betty Gilpin (GLOW)
- Rita Moreno (One Day at a Time)
- Annie Murphy (Schitt's Creek)
- Molly Shannon (The Other Two)
Best Movie Made for Television
- El Camino: A Breaking Bad Movie (Netflix)
- Brexit. Dzika wojna (HBO)
- Deadwood (HBO)
- Syn swego kraju (HBO)
- Guava Island (Prime Video)
- Patsy & Loretta (Lifetime)
Best Limited Series
- Jak nas widzą (Netflix)
- Paragraf 22 (Hulu)
- Czarnobyl (HBO)
- Fosse/Verdon (FX)
- Na cały głos (Showtime)
- Niewiarygodne (Netflix)
- Rok za rokiem (HBO)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jharrel Jerome (Jak nas widzą)
- Christopher Abbott (Paragraf 22)
- Mahershala Ali (Detektyw)
- Russell Crowe (Na cały głos)
- Jared Harris (Czarnobyl)
- Sam Rockwell (Fosse/Verdon)
- Noah Wyle (The Red Line)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Michelle Williams (Fosse/Verdon)
- Kaitlyn Dever (Niewiarygodne)
- Anne Hathaway (Nowoczesna miłość)
- Megan Hilty (Patsy & Loretta)
- Joey King (The Act)
- Jessie Mueller (Patsy & Loretta)
- Merritt Wever (Niewiarygodne)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Stellan Skarsgård (Czarnobyl)
- Asante Blackk (Jak nas widzą)
- George Clooney (Paragraf 22)
- John Leguizamo (Jak nas widzą)
- Dev Patel (Nowoczesna miłość)
- Jesse Plemons (El Camino: A Breaking Bad Movie)
- Russell Tovey (Rok za rokiem)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Toni Collette (Niewiarygodne)
- Patricia Arquette (The Act)
- Marsha Stephanie Blake (Jak nas widzą)
- Niecy Nash (Jak nas widzą)
- Margaret Qualley (Fosse/Verdon)
- Emma Thompson (Rok za rokiem)
- Emily Watson (Czarnobyl)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Big Mouth (Netflix)
- Głowa rodziny (Fox)
- She-Ra i księżniczki mocy (Netflix)
- Simpsonowie (Fox)
- Undone (Prime Video)
Best Talk Show
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Desus & Mero (Showtime)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- The Kelly Clarkson Show (NBC)
- Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
Best Comedy Special
- Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's 'All in the Family' and 'The Jeffersons' (ABC)
- Amy Schumer Growing (Netflix)
- Jenny Slate: Stage Fright (Netflix)
- Ramy Youssef: Uczucia (HBO)
- Seth Meyers: Lobby Baby (Netflix)
- Trevor Noah: Son of Patricia (Netflix)
- Wanda Sykes: Not Normal (Netflix)
2019 - 24th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Roma
- Czarna Pantera
- Czarne Bractwo. BlacKkKlansman
- Faworyta
- Pierwszy człowiek
- Green Book
- Gdyby ulica Beale umiała mówić
- Mary Poppins powraca
- Narodziny gwiazdy
- Vice
Best Director
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Bradley Cooper (Narodziny gwiazdy)
- Damien Chazelle (Pierwszy człowiek)
- Peter Farrelly (Green Book)
- Yorgos Lanthimos (Faworyta)
- Adam McKay (Vice)
- Spike Lee (Czarne Bractwo. BlacKkKlansman)
Best Actor
- Christian Bale (Vice)
- Bradley Cooper (Narodziny gwiazdy)
- Willem Dafoe (Van Gogh. U bram wieczności)
- Ryan Gosling (Pierwszy człowiek)
- Ethan Hawke (Pierwszy reformowany)
- Viggo Mortensen (Green Book)
- Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
Best Actress
- Glenn Close (Żona)
- Lady Gaga (Narodziny gwiazdy)
- Emily Blunt (Mary Poppins powraca)
- Yalitza Aparicio (Roma)
- Olivia Colman (Faworyta)
- Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary)
- Melissa McCarthy (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
Best Supporting Actor
- Mahershala Ali (Green Book)
- Timothée Chalamet (Mój piękny syn)
- Adam Driver (Czarne Bractwo. BlacKkKlansman)
- Sam Elliott (Narodziny gwiazdy)
- Richard E. Grant (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- Michael B. Jordan (Czarna Pantera)
Best Supporting Actress
- Regina King (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Amy Adams (Vice)
- Claire Foy (Pierwszy człowiek)
- Nicole Kidman (Wymazać siebie)
- Emma Stone (Faworyta)
- Rachel Weisz (Faworyta)
Best Young Actor/Actress
- Elsie Fisher (Eighth Grade)
- Thomasin McKenzie (Nie zostawiaj śladów)
- Ed Oxenbould (Kraina wielkiego nieba)
- Millicent Simmonds (Ciche miejsce)
- Amandla Stenberg (Nienawiść, którą dajesz)
- Sunny Suljic (Najlepsze lata)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Paul Schrader (Pierwszy reformowany)
- Bo Burnham (Eighth Grade)
- Deborah Davis, Tony McNamara (Faworyta)
- Adam McKay (Vice)
- Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga (Green Book)
- Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods (Ciche miejsce)
Best Adapted Screenplay
- Barry Jenkins (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Joe Robert Cole, Ryan Coogler (Czarna Pantera)
- Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Czy mi kiedyś wybaczysz?)
- Bradley Cooper, Will Fetters, Eric Roth (Narodziny gwiazdy)
- Josh Singer (Pierwszy człowiek)
- Spike Lee, David Rabinowitz, Charlie Wachtel, Kevin Willmott (Czarne Bractwo. BlacKkKlansman)
Best Cinematography
- Alfonso Cuarón (Roma)
- James Laxton (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Matthew Libatique (Narodziny gwiazdy)
- Rachel Morrison (Czarna Pantera)
- Robbie Ryan (Faworyta)
- Linus Sandgren (Pierwszy człowiek)
Best Editing
- Tom Cross (Pierwszy człowiek)
- Jay Cassidy (Narodziny gwiazdy)
- Hank Corwin (Vice)
- Alfonso Cuarón, Adam Gough (Roma)
- Joe Walker (Wdowy)
- Yorgos Mavropsaridis (Faworyta)
Best Score
- Justin Hurwitz (Pierwszy człowiek)
- Kris Bowers (Green Book)
- Nicholas Britell (Gdyby ulica Beale umiała mówić)
- Alexandre Desplat (Wyspa Psów)
- Ludwig Göransson (Czarna Pantera)
- Marc Shaiman (Mary Poppins powraca)
Best Song
- Narodziny gwiazdy - "Shallow"
- Czarna Pantera - "All the Stars"
- Kluseczka - "Girl in the Movies"
- RBG - "I'll Fight"
- Mary Poppins powraca - "The Place Where Lost Things Go"
- Mary Poppins powraca - "Trip a Little Light Fantastic"
Best Production Design
- Hannah Beachler, Jay Hart (Czarna Pantera)
- Eugenio Caballero, Barbara Enriquez (Roma)
- Andrew Baseman, Nelson Coates (Bajecznie bogaci Azjaci)
- Fiona Crombie, Alice Felton (Faworyta)
- Nathan Crowley, Kathy Lucas (Pierwszy człowiek)
- John Myhre, Gordon Sim (Mary Poppins powraca)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Czarna Pantera
- Avengers: Wojna bez granic
- Pierwszy człowiek
- Mary Poppins powraca
- Mission: Impossible - Fallout
- Player One
Best Action Movie
Best Comedy
- Bajecznie bogaci Azjaci
- Deadpool 2
- Śmierć Stalina
- Faworyta
- Wieczór gier
- Przepraszam, że przeszkadzam
Best Actor in a Comedy Movie
- Christian Bale (Vice)
- Jason Bateman (Wieczór gier)
- Viggo Mortensen (Green Book)
- John C. Reilly (Stan i Ollie)
- Ryan Reynolds (Deadpool 2)
- Lakeith Stanfield (Przepraszam, że przeszkadzam)
Best Actress in a Comedy Movie
- Olivia Colman (Faworyta)
- Emily Blunt (Mary Poppins powraca)
- Constance Wu (Bajecznie bogaci Azjaci)
- Rachel McAdams (Wieczór gier)
- Elsie Fisher (Eighth Grade)
- Charlize Theron (Tully)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
The Critics' Choice Creative Achievement Award
Best Drama Series
- Zawód: Amerykanin (FX)
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- Sprawa idealna (CBS All Access)
- Homecoming (Amazon)
- Obsesja Eve (BBC America)
- Genialna przyjaciółka (HBO)
- Pose (FX)
- Sukcesja (HBO)
Best Actor in a Drama Series
- Matthew Rhys (Zawód: Amerykanin)
- Freddie Highmore (The Good Doctor)
- Diego Luna (Narcos: Meksyk)
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula)
- Richard Madden (Bodyguard)
- Billy Porter (Pose)
- Milo Ventimiglia (Tacy jesteśmy)
Best Actress in a Drama Series
- Sandra Oh (Obsesja Eve)
- Jodie Comer (Obsesja Eve)
- Julia Roberts (Homecoming)
- Elizabeth Olsen (Sorry for Your Loss)
- Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej)
- Maggie Gyllenhaal (Kroniki Times Square)
- Keri Russell (Zawód: Amerykanin)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Noah Emmerich (Zawód: Amerykanin)
- Richard Cabral (Mayans M.C.)
- Asia Kate Dillon (Billions)
- Justin Hartley (Tacy jesteśmy)
- Matthew Macfadyen (Sukcesja)
- Shea Whigham (Homecoming)
- Richard Schiff (The Good Doctor)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Thandiwe Newton (Westworld)
- Julia Garner (Ozark)
- Rhea Seehorn (Zadzwoń do Saula)
- Dina Shihabi (Jack Ryan)
- Yvonne Strahovski (Opowieść podręcznej)
- Holly Taylor (Zawód: Amerykanin)
Best Comedy Series
- Wspaniała pani Maisel (Amazon)
- Atlanta (FX)
- Barry (HBO)
- Dobre Miejsce (NBC)
- The Kominsky Method (Netflix)
- Schitt's Creek (Pop)
- One Day at a Time (Netflix)
- Pępek świata (ABC)
Best Actor in a Comedy Series
- Bill Hader (Barry)
- Ted Danson (Dobre Miejsce)
- Hank Azaria (Brockmire)
- Donald Glover (Atlanta)
- Michael Douglas (The Kominsky Method)
- Jim Parsons (Teoria wielkiego podrywu)
- Andy Samberg (Brooklyn 9-9)
Best Actress in a Comedy Series
- Rachel Brosnahan (Wspaniała pani Maisel)
- Allison Janney (Mom)
- Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
- Issa Rae (Niepewne)
- Justina Machado (One Day at a Time)
- Debra Messing (Will i Grace)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Henry Winkler (Barry)
- William Jackson Harper (Dobre Miejsce)
- Brian Tyree Henry (Atlanta)
- Sean Hayes (Will i Grace)
- Nico Santos (Supermarket)
- Tony Shalhoub (Wspaniała pani Maisel)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Betty Gilpin (GLOW)
- Alex Borstein (Wspaniała pani Maisel)
- Rita Moreno (One Day at a Time)
- Laurie Metcalf (The Conners)
- Zoe Perry (Młody Sheldon)
- Annie Potts (Młody Sheldon)
- Miriam Shor (Younger)
Best Movie Made for Television
- Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)
- Chłodnia (HBO)
- Król Lear (Amazon)
- Moja kolacja z Herve (HBO)
- Opowieść (HBO)
- Notatki z terenu (HBO)
Best Limited Series
- American Crime Story - Zabójstwo Versace (FX)
- American Vandal (Netflix)
- Ucieczka z Dannemory (Showtime)
- Geniusz - Picasso (Nat Geo)
- Ostre przedmioty (HBO)
- Skandal w angielskim stylu (Amazon)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Darren Criss (American Crime Story - Zabójstwo Versace)
- Antonio Banderas (Geniusz - Picasso)
- Paul Dano (Ucieczka z Dannemory)
- Benicio Del Toro (Ucieczka z Dannemory)
- Hugh Grant (Skandal w angielskim stylu)
- John Legend (Jesus Christ Superstar Live in Concert)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Amy Adams (Ostre przedmioty)
- Patricia Arquette (Ucieczka z Dannemory)
- Carrie Coon (Grzesznik)
- Connie Britton (Dirty John)
- Laura Dern (Opowieść)
- Anna Deavere Smith (Notatki z terenu)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Ben Whishaw (Skandal w angielskim stylu)
- Brandon Victor Dixon (Jesus Christ Superstar Live in Concert)
- Eric Lange (Ucieczka z Dannemory)
- Alex Rich (Geniusz - Picasso)
- Peter Sarsgaard (Looming Tower)
- Finn Wittrock (American Crime Story - Zabójstwo Versace)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Patricia Clarkson (Ostre przedmioty)
- Julia Garner (Dirty John)
- Penélope Cruz (American Crime Story - Zabójstwo Versace)
- Ellen Burstyn (Opowieść)
- Judith Light (American Crime Story - Zabójstwo Versace)
- Elizabeth Perkins (Ostre przedmioty)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Pora na przygodę! (Cartoon Network)
- Archer (FXX)
- Bob's Burgers (Fox)
- Simpsonowie (Fox)
- Miasteczko South Park (Comedy Central)
2018 - 23rd Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Kształt wody
- Czwarta władza
- Dunkierka
- Tamte dni, tamte noce
- Lady Bird
- Czas mroku
- Projekt Floryda
- I tak cię kocham
- Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
- Uciekaj!
Best Director
- Guillermo del Toro (Kształt wody)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce)
- Martin McDonagh (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Christopher Nolan (Dunkierka)
- Steven Spielberg (Czwarta władza)
- Jordan Peele (Uciekaj!)
Best Actor
- Gary Oldman (Czas mroku)
- Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce)
- James Franco (The Disaster Artist)
- Daniel Day-Lewis (Nić widmo)
- Tom Hanks (Czwarta władza)
- Jake Gyllenhaal (Niezwyciężony)
- Daniel Kaluuya (Uciekaj!)
Best Actress
- Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Jessica Chastain (Gra o wszystko)
- Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Sally Hawkins (Kształt wody)
- Meryl Streep (Czwarta władza)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
Best Supporting Actor
- Sam Rockwell (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Willem Dafoe (Projekt Floryda)
- Richard Jenkins (Kształt wody)
- Armie Hammer (Tamte dni, tamte noce)
- Patrick Stewart (Logan: Wolverine)
- Michael Stuhlbarg (Tamte dni, tamte noce)
Best Supporting Actress
- Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Hong Chau (Pomniejszenie)
- Mary J. Blige (Mudbound)
- Holly Hunter (I tak cię kocham)
- Tiffany Haddish (Laski na gigancie)
- Octavia Spencer (Kształt wody)
- Laurie Metcalf (Lady Bird)
Best Young Actor/Actress
- Brooklynn Prince (Projekt Floryda)
- Mckenna Grace (Obdarowani)
- Dafne Keen (Logan: Wolverine)
- Millicent Simmonds (Wonderstruck)
- Jacob Tremblay (Cudowny chłopak)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Jordan Peele (Uciekaj!)
- Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Kształt wody)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (I tak cię kocham)
- Martin McDonagh (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
- Liz Hannah, Josh Singer (Czwarta władza)
Best Adapted Screenplay
- James Ivory (Tamte dni, tamte noce)
- Dee Rees, Virgil Williams (Mudbound)
- Scott Neustadter, Michael H. Weber (The Disaster Artist)
- Aaron Sorkin (Gra o wszystko)
- Stephen Chbosky, Steve Conrad, Jack Thorne (Cudowny chłopak)
Best Cinematography
- Roger Deakins (Blade Runner 2049)
- Dan Laustsen (Kształt wody)
- Sayombhu Mukdeeprom (Tamte dni, tamte noce)
- Rachel Morrison (Mudbound)
- Hoyte van Hoytema (Dunkierka)
Best Editing
- Jonathan Amos, Paul Machliss (Baby Driver)
- Lee Smith (Dunkierka)
- Sarah Broshar, Michael Kahn (Czwarta władza)
- Joe Walker (Blade Runner 2049)
- Sidney Wolinsky (Kształt wody)
Best Score
- Alexandre Desplat (Kształt wody)
- Jonny Greenwood (Nić widmo)
- Dario Marianelli (Czas mroku)
- Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer (Blade Runner 2049)
- Hans Zimmer (Dunkierka)
- John Williams (Czwarta władza)
Best Song
- Coco - "Remember Me"
- Piękna i Bestia - "Evermore"
- Tamte dni, tamte noce - "Mystery of Love"
- Marshall - "Stand Up for Something"
- Król rozrywki - "This Is Me"
Best Production Design
- Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau (Kształt wody)
- Rebecca Alleway, Jim Clay (Morderstwo w Orient Expressie)
- Nathan Crowley, Gary Fettis (Dunkierka)
- Dennis Gassner, Alessandra Querzola (Blade Runner 2049)
- Sarah Greenwood, Katie Spencer (Piękna i Bestia)
- Véronique Melery, Mark Tildesley (Nić widmo)
Best Costume Design
- Mark Bridges (Nić widmo)
- Renée April (Blade Runner 2049)
- Jacqueline Durran (Piękna i Bestia)
- Lindy Hemming (Wonder Woman)
- Luis Sequeira (Kształt wody)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- James Franco (The Disaster Artist)
- Steve Carell (Wojna płci)
- Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok)
- Kumail Nanjiani (I tak cię kocham)
- Adam Sandler (The Meyerowitz Stories)
Best Actress in a Comedy Movie
- Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya)
- Tiffany Haddish (Laski na gigancie)
- Zoe Kazan (I tak cię kocham)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
- Emma Stone (Wojna płci)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
- W ułamku sekundy
- 120 uderzeń serca
- Fantastyczna kobieta
- Thelma
- Najpierw zabili mojego ojca
- The Square
#SeeHer Award
Best Drama Series
- Opowieść podręcznej (Hulu)
- Amerykańscy Bogowie (Starz)
- The Crown (Netflix)
- Gra o tron (HBO)
- Stranger Things (Netflix)
- Tacy jesteśmy (NBC)
Best Actor in a Drama Series
- Sterling K. Brown (Tacy jesteśmy)
- Paul Giamatti (Billions)
- Ian McShane (Amerykańscy Bogowie)
- Freddie Highmore (Bates Motel)
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula)
- Liev Schreiber (Ray Donovan)
Best Actress in a Drama Series
- Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej)
- Caitríona Balfe (Outlander)
- Christine Baranski (Sprawa idealna)
- Claire Foy (The Crown)
- Tatiana Maslany (Orphan Black)
- Robin Wright (House of Cards)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- David Harbour (Stranger Things)
- Peter Dinklage (Gra o tron)
- Asia Kate Dillon (Billions)
- Bobby Cannavale (Mr. Robot)
- Delroy Lindo (Sprawa idealna)
- Michael McKean (Zadzwoń do Saula)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Ann Dowd (Opowieść podręcznej)
- Gillian Anderson (Amerykańscy Bogowie)
- Emilia Clarke (Gra o tron)
- Cush Jumbo (Sprawa idealna)
- Margo Martindale (Pete kombinator)
- Chrissy Metz (Tacy jesteśmy)
Best Comedy Series
- Wspaniała pani Maisel (Amazon)
- Teoria wielkiego podrywu (CBS)
- Czarno to widzę (ABC)
- GLOW (Netflix)
- Współczesna rodzina (ABC)
- Patriota (Amazon)
Best Actor in a Comedy Series
- Ted Danson (Dobre Miejsce)
- Anthony Anderson (Czarno to widzę)
- Aziz Ansari (Specjalista od niczego)
- Hank Azaria (Brockmire)
- Thomas Middleditch (Dolina Krzemowa)
- Randall Park (Fresh Off the Boat)
Best Actress in a Comedy Series
- Rachel Brosnahan (Wspaniała pani Maisel)
- Kristen Bell (Dobre Miejsce)
- Alison Brie (GLOW)
- Sutton Foster (Younger)
- Ellie Kemper (Unbreakable Kimmy Schmidt)
- Constance Wu (Fresh Off the Boat)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Walton Goggins (Wicedyrektorzy)
- Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
- Sean Hayes (Will i Grace)
- Marc Maron (GLOW)
- Kumail Nanjiani (Dolina Krzemowa)
- Ed O'Neill (Współczesna rodzina)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Mayim Bialik (Teoria wielkiego podrywu)
- Alex Borstein (Wspaniała pani Maisel)
- Betty Gilpin (GLOW)
- Jenifer Lewis (Czarno to widzę)
- Alessandra Mastronardi (Specjalista od niczego)
- Rita Moreno (One Day at a Time)
Best Movie Made for Television
- Arcyoszust (HBO)
- Flint (Lifetime)
- I Am Elizabeth Smart (Lifetime)
- Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks (HBO)
- Sherlock - Zakłamany detektyw (PBS)
Best Limited Series
- Wielkie kłamstewka (HBO)
- American Vandal (Netflix)
- Konflikt - Bette i Joan (FX)
- Fargo (FX)
- Długa droga do domu (Nat Geo)
- Godless (Netflix)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Ewan McGregor (Fargo)
- Jeff Daniels (Godless)
- Robert De Niro (Arcyoszust)
- Jack O'Connell (Godless)
- Evan Peters (American Horror Story)
- Bill Pullman (Grzesznik)
- Jimmy Tatro (American Vandal)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Nicole Kidman (Wielkie kłamstewka)
- Jessica Biel (Grzesznik)
- Alana Boden (I Am Elizabeth Smart)
- Carrie Coon (Fargo)
- Jessica Lange (Konflikt - Bette i Joan)
- Reese Witherspoon (Wielkie kłamstewka)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Alexander Skarsgård (Wielkie kłamstewka)
- Johnny Flynn (Geniusz)
- Benito Martinez (American Crime)
- Alfred Molina (Konflikt - Bette i Joan)
- David Thewlis (Fargo)
- Stanley Tucci (Konflikt - Bette i Joan)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Laura Dern (Wielkie kłamstewka)
- Jackie Hoffman (Konflikt - Bette i Joan)
- Judy Davis (Konflikt - Bette i Joan)
- Regina King (American Crime)
- Mary Elizabeth Winstead (Fargo)
- Michelle Pfeiffer (Arcyoszust)
Best Animated Series
- Rick i Morty (Adult Swim)
- Archer (FX)
- Bob's Burgers (Fox)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Draka i Jajek (Amazon)
- Simpsonowie (Fox)
Best Talk Show
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- Ellen (NBC)
- Harry (Syndicated)
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
- Watch What Happens: Live (Bravo)
Best Structured Reality Show
- Shark Tank (ABC)
- The Carbonaro Effect (truTV)
- Fixer Upper (HGTV)
- The Profit (CNBC)
- Undercover Boss (CBS)
- Who Do You Think You Are? (TLC)
Best Unstructured Reality Show
- Born This Way (A&E)
- Ice Road Truckers (History)
- Intervention (A&E)
- Live PD (A&E)
- Ride with Norman Reedus (AMC)
- Teen Mom (MTV)
Best Reality Show – Competition
- The Voice (NBC)
- America's Got Talent (NBC)
- Chopped (Food Network)
- Dancing with the Stars (ABC)
- RuPaul's Drag Race (VH1)
- Project Runway (Lifetime)
Best Reality Show Host
2016 - 21st Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Spotlight
- Brooklyn
- Carol
- Marsjanin
- Pokój
- Most szpiegów
- Sicario
- Zjawa
- Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
- Mad Max: Na drodze gniewu
- Big Short
Best Director
- George Miller (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Alejandro González Iñárritu (Zjawa)
- Steven Spielberg (Most szpiegów)
- Ridley Scott (Marsjanin)
- Todd Haynes (Carol)
- Tom McCarthy (Spotlight)
Best Actor
- Leonardo DiCaprio (Zjawa)
- Bryan Cranston (Trumbo)
- Johnny Depp (Pakt z diabłem)
- Eddie Redmayne (Dziewczyna z portretu)
- Matt Damon (Marsjanin)
- Michael Fassbender (Steve Jobs)
Best Actress
- Brie Larson (Pokój)
- Charlize Theron (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Charlotte Rampling (45 lat)
- Cate Blanchett (Carol)
- Jennifer Lawrence (Joy)
- Saoirse Ronan (Brooklyn)
Best Supporting Actor
- Sylvester Stallone (Creed. Narodziny legendy)
- Mark Ruffalo (Spotlight)
- Michael Shannon (99 Homes)
- Mark Rylance (Most szpiegów)
- Tom Hardy (Zjawa)
- Paul Dano (Love & Mercy)
Best Supporting Actress
- Alicia Vikander (Dziewczyna z portretu)
- Helen Mirren (Trumbo)
- Kate Winslet (Steve Jobs)
- Rooney Mara (Carol)
- Jennifer Jason Leigh (Nienawistna ósemka)
- Rachel McAdams (Spotlight)
Best Young Actor/Actress
- Jacob Tremblay (Pokój)
- Abraham Attah (Beasts of No Nation)
- Milo Parker (Pan Holmes)
- RJ Cyler (Earl i ja i umierająca dziewczyna)
- Shameik Moore (Dope)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Quentin Tarantino (Nienawistna ósemka)
- Josh Cooley, Pete Docter, Meg LeFauve (W głowie się nie mieści)
- Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen (Most szpiegów)
Best Adapted Screenplay
- Adam McKay, Charles Randolph (Big Short)
- Nick Hornby (Brooklyn)
- Emma Donoghue (Pokój)
- Drew Goddard (Marsjanin)
- Aaron Sorkin (Steve Jobs)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Zjawa)
- Edward Lachman (Carol)
- Robert Richardson (Nienawistna ósemka)
- Dariusz Wolski (Marsjanin)
- Roger Deakins (Sicario)
- John Seale (Mad Max: Na drodze gniewu)
Best Editing
- Margaret Sixel (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Pietro Scalia (Marsjanin)
- Tom McArdle (Spotlight)
- Stephen Mirrione (Zjawa)
- Hank Corwin (Big Short)
Best Score
- Ennio Morricone (Nienawistna ósemka)
- Carter Burwell (Carol)
- Jóhann Jóhannsson (Sicario)
- Carsten Nicolai, Ryuichi Sakamoto (Zjawa)
- Howard Shore (Spotlight)
Best Song
- Szybcy i wściekli 7 - "See You Again"
- Spectre - "Writing's on the Wall"
- Love & Mercy - "One Kind of Love"
- Młodość - "Simple Song #3"
- Pięćdziesiąt twarzy Greya - "Love Me Like You Do"
- The Hunting Ground - "Til It Happens to You"
Best Art Direction
- Colin Gibson (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Jenny Oman, François Séguin, Louise Tremblay (Brooklyn)
- Judy Becker, Heather Loeffler (Carol)
- Michael Standish, Eve Stewart (Dziewczyna z portretu)
- Celia Bobak, Arthur Max (Marsjanin)
- Rena DeAngelo, Adam Stockhausen (Most szpiegów)
Best Costume Design
- Jenny Beavan (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Odile Dicks-Mireaux (Brooklyn)
- Paco Delgado (Dziewczyna z portretu)
- Sandy Powell (Kopciuszek)
- Sandy Powell (Carol)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
- Mad Max: Na drodze gniewu
- Szybcy i wściekli 7
- Jurassic World
- Mission: Impossible - Rogue Nation
- Sicario
Best Actor in an Action Movie
- Tom Hardy (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Tom Cruise (Mission: Impossible - Rogue Nation)
- Paul Rudd (Ant-Man)
- Chris Pratt (Jurassic World)
- Daniel Craig (Spectre)
Best Actress in an Action Movie
- Charlize Theron (Mad Max: Na drodze gniewu)
- Bryce Dallas Howard (Jurassic World)
- Emily Blunt (Sicario)
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2)
- Rebecca Ferguson (Mission: Impossible - Rogue Nation)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Christian Bale (Big Short)
- Robert De Niro (Praktykant)
- Bill Hader (Wykolejona)
- Steve Carell (Big Short)
- Jason Statham (Agentka)
Best Actress in a Comedy Movie
- Amy Schumer (Wykolejona)
- Jennifer Lawrence (Joy)
- Melissa McCarthy (Agentka)
- Tina Fey (Siostry)
- Lily Tomlin (Babka)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Amy
- W krainie karteli
- He Named Me Malala
- Going Clear: Scientology and the Prison of Belief
- Scena ciszy
- Where to Invade Next
Best Foreign Language Film
Critics' Choice MVP Award
Louis XIII Genius Award
- Industrial Light & Magic
Best Drama Series
- Mr. Robot (USA Network)
- Imperium (Fox)
- The Knick (Cinemax)
- Pozostawieni (HBO)
- Dom grozy (Showtime)
- Rectify (Sundance)
- UnREAL (Lifetime)
Best Actor in a Drama Series
- Rami Malek (Mr. Robot)
- Hugh Dancy (Hannibal)
- Clive Owen (The Knick)
- Liev Schreiber (Ray Donovan)
- Justin Theroux (Pozostawieni)
- Aden Young (Rectify)
Best Actress in a Drama Series
- Carrie Coon (Pozostawieni)
- Shiri Appleby (UnREAL)
- Viola Davis (Sposób na morderstwo)
- Eva Green (Dom grozy)
- Taraji P. Henson (Imperium)
- Krysten Ritter (Marvel: Jessica Jones)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Christian Slater (Mr. Robot)
- Clayne Crawford (Rectify)
- Christopher Eccleston (Pozostawieni)
- André Holland (The Knick)
- Jonathan Jackson (Nashville)
- Rufus Sewell (Człowiek z wysokiego zamku)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Constance Zimmer (UnREAL)
- Ann Dowd (Pozostawieni)
- Regina King (Pozostawieni)
- Helen McCrory (Dom grozy)
- Hayden Panettiere (Nashville)
- Maura Tierney (The Affair)
Best Guest Actor/Actress in a Drama Series
- Margo Martindale (Żona idealna)
- Richard Armitage (Hannibal)
- Justin Kirk (Projekt Manhattan)
- Patti LuPone (Dom grozy)
- Marisa Tomei (Imperium)
- BD Wong (Mr. Robot)
Best Comedy Series
- Specjalista od niczego (Netflix)
- Czarno to widzę (ABC)
- Catastrophe (Prime Video)
- Jane the Virgin (The CW)
- The Last Man on Earth (Fox)
- Transrodzic (Prime Video)
- You're the Worst (FXX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jeffrey Tambor (Transrodzic)
- Anthony Anderson (Czarno to widzę)
- Aziz Ansari (Specjalista od niczego)
- Will Forte (The Last Man on Earth)
- Randall Park (Fresh Off the Boat)
- Fred Savage (Prawomocny)
Best Actress in a Comedy Series
- Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
- Aya Cash (You're the Worst)
- Wendi McLendon-Covey (The Goldbergs)
- Gina Rodriguez (Jane the Virgin)
- Tracee Ellis Ross (Czarno to widzę)
- Constance Wu (Fresh Off the Boat)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Andre Braugher (Brooklyn 9-9)
- Jay Duplass (Transrodzic)
- Jaime Camil (Jane the Virgin)
- Neil Flynn (Pępek świata)
- Keegan-Michael Key (Playing House)
- Mel Rodriguez (Jak zdrówko?)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Mayim Bialik (Teoria wielkiego podrywu)
- Kether Donohue (You're the Worst)
- Allison Janney (Mom)
- Judith Light (Transrodzic)
- Niecy Nash (Jak zdrówko?)
- Eden Sher (Pępek świata)
Best Guest Actor/Actress in a Comedy Series
- Timothy Olyphant (Prawomocny)
- Ellen Burstyn (Mom)
- Anjelica Huston (Transrodzic)
- Cherry Jones (Transrodzic)
- Jenifer Lewis (Czarno to widzę)
- John Slattery (Wet Hot American Summer: First Day of Camp)
Best Movie Made for Television or Limited Series
- Fargo (FX)
- Childhood's End (Syfy)
- Luther (BBC America)
- Saints & Strangers (Nat Geo)
- Kto się odważy (HBO)
- The Wiz Live! (NBC)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Idris Elba (Luther)
- Wes Bentley (American Horror Story)
- Martin Clunes (Arthur & George)
- Oscar Isaac (Kto się odważy)
- Vincent Kartheiser (Saints & Strangers)
- Patrick Wilson (Fargo)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Kirsten Dunst (Fargo)
- Kathy Bates (American Horror Story)
- Sarah Hay (Pot i Łzy)
- Alyvia Alyn Lind (Dolly Parton's Coat of Many Colors)
- Rachel McAdams (Detektyw)
- Shanice Williams (The Wiz Live!)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jesse Plemons (Fargo)
- David Alan Grier (The Wiz Live!)
- Ne-Yo (The Wiz Live!)
- Nick Offerman (Fargo)
- Raoul Max Trujillo (Saints & Strangers)
- Bokeem Woodbine (Fargo)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jean Smart (Fargo)
- Mary J. Blige (The Wiz Live!)
- Laura Haddock (Luther)
- Cristin Milioti (Fargo)
- Sarah Paulson (American Horror Story)
- Winona Ryder (Kto się odważy)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Bob's Burgers (Fox)
- Simpsonowie (Fox)
- Miasteczko South Park (Comedy Central)
- Gwiezdne Wojny: Rebelianci (Disney XD)
Most Exciting New Series
- Atlanta (FX)
- Lepsze życie (FX)
- Designated Survivor (ABC)
- Dobre Miejsce (NBC)
- One Mississippi (Prime Video)
- Zagrywka (Fox)
- Tacy jesteśmy (NBC)
- Westworld (HBO)
Best Talk Show
- Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
- The Daily Show (Comedy Central)
- The Graham Norton Show (BBC America)
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
Most Bingeworthy Show
- Outlander (Starz)
- Imperium (Fox)
- Przyjaciele (NBC)
- Gra o tron (HBO)
- Orange Is the New Black (Netflix)
- Żywe trupy (AMC)
Best Structured Reality Show
- Shark Tank (ABC)
- Antiques Roadshow (PBS)
- Inside the Actors Studio (Bravo)
- Pogromcy mitów (Discovery)
- Młodzi filmowcy (HBO)
- Undercover Boss (CBS)
Best Unstructured Reality Show
- Anthony Bourdain: Parts Unknown (CNN)
- Cops (Spike)
- Deadliest Catch (Discovery)
- Intervention (A&E)
- Naked and Afraid (Discovery)
- Pawn Stars (History)
Best Reality Show – Competition
- The Voice (NBC)
- The Amazing Race (CBS)
- Chopped (Food Network)
- Face Off (Syfy)
- MasterChef Junior (Fox)
- Ryzykanci (CBS)
Best Reality Show Host
2016 - 22nd Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- La La Land
- Nowy początek
- Płoty
- Przełęcz ocalonych
- Lion. Droga do domu
- Loving
- Aż do piekła
- Manchester by the Sea
- Moonlight
- Sully
Best Director
- Damien Chazelle (La La Land)
- Mel Gibson (Przełęcz ocalonych)
- Barry Jenkins (Moonlight)
- Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
- Denis Villeneuve (Nowy początek)
- David Mackenzie (Aż do piekła)
- Denzel Washington (Płoty)
Best Actor
- Casey Affleck (Manchester by the Sea)
- Joel Edgerton (Loving)
- Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych)
- Ryan Gosling (La La Land)
- Tom Hanks (Sully)
- Denzel Washington (Płoty)
Best Actress
- Natalie Portman (Jackie)
- Amy Adams (Nowy początek)
- Annette Bening (Kobiety i XX wiek)
- Ruth Negga (Loving)
- Isabelle Huppert (Elle)
- Emma Stone (La La Land)
Best Supporting Actor
- Mahershala Ali (Moonlight)
- Jeff Bridges (Aż do piekła)
- Ben Foster (Aż do piekła)
- Lucas Hedges (Manchester by the Sea)
- Dev Patel (Lion. Droga do domu)
- Michael Shannon (Zwierzęta nocy)
Best Supporting Actress
- Viola Davis (Płoty)
- Greta Gerwig (Kobiety i XX wiek)
- Naomie Harris (Moonlight)
- Nicole Kidman (Lion. Droga do domu)
- Michelle Williams (Manchester by the Sea)
- Janelle Monáe (Ukryte działania)
Best Young Actor/Actress
- Lucas Hedges (Manchester by the Sea)
- Alex R. Hibbert (Moonlight)
- Lewis MacDougall (Siedem minut po północy)
- Madina Nalwanga (Królowa Katwe)
- Sunny Pawar (Lion. Droga do domu)
- Hailee Steinfeld (The Edge of Seventeen)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Damien Chazelle (La La Land)
- Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
- Efthymis Filippou, Yorgos Lanthimos (Lobster)
- Barry Jenkins (Moonlight)
- Jeff Nichols (Loving)
- Taylor Sheridan (Aż do piekła)
Best Adapted Screenplay
- Eric Heisserer (Nowy początek)
- Luke Davies (Lion. Droga do domu)
- Tom Ford (Zwierzęta nocy)
- Todd Komarnicki (Sully)
- Theodore Melfi, Allison Schroeder (Ukryte działania)
- August Wilson (Płoty)
Best Cinematography
- Linus Sandgren (La La Land)
- Stéphane Fontaine (Jackie)
- James Laxton (Moonlight)
- Seamus McGarvey (Zwierzęta nocy)
- Bradford Young (Nowy początek)
Best Editing
- Tom Cross (La La Land)
- John Gilbert (Przełęcz ocalonych)
- Blu Murray (Sully)
- Joe Walker (Nowy początek)
- Joi McMillon, Nat Sanders (Moonlight)
Best Score
- Justin Hurwitz (La La Land)
- Nicholas Britell (Moonlight)
- Jóhann Jóhannsson (Nowy początek)
- Mica Levi (Jackie)
- Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran (Lion. Droga do domu)
Best Song
- La La Land - "City of Stars"
- La La Land - "Audition (The Fools Who Dream)"
- Trolle - "Can't Stop the Feeling!"
- Młodzi przebojowi - "Drive It Like You Stole It"
- Vaiana: Skarb oceanu - "How Far I'll Go"
- Rules Don't Apply - "The Rules Don't Apply"
Best Art Direction
- Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco (La La Land)
- Stuart Craig, James Hambidge, Anna Pinnock (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć)
- Jess Gonchor, Nancy Haigh (Nocne życie)
- Paul Hotte, André Valade, Patrice Vermette (Nowy początek)
- Véronique Melery, Jean Rabasse (Jackie)
Best Costume Design
- Madeline Fontaine (Jackie)
- Colleen Atwood (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć)
- Consolata Boyle (Boska Florence)
- Eimer Ni Mhaoldomhnaigh (Przyjaźń czy kochanie?)
- Mary Zophres (La La Land)
- Joanna Johnston (Sprzymierzeni)
Best Hair and Makeup
- Jackie
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- Doktor Strange
- Star Trek: W nieznane
- Przełęcz ocalonych
Best Visual Effects
- Księga dżungli
- Nowy początek
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- Doktor Strange
- Siedem minut po północy
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych)
- Benedict Cumberbatch (Doktor Strange)
- Matt Damon (Jason Bourne)
- Chris Evans (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Ryan Reynolds (Deadpool)
Best Actress in an Action Movie
- Margot Robbie (Legion samobójców)
- Gal Gadot (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
- Scarlett Johansson (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów)
- Tilda Swinton (Doktor Strange)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Ryan Reynolds (Deadpool)
- Ryan Gosling (Nice Guys. Równi goście)
- Hugh Grant (Boska Florence)
- Dwayne Johnson (Agent i pół)
- Viggo Mortensen (Captain Fantastic)
Best Actress in a Comedy Movie
- Meryl Streep (Boska Florence)
- Kate Beckinsale (Przyjaźń czy kochanie?)
- Sally Field (Hello, My Name Is Doris)
- Kate McKinnon (Ghostbusters. Pogromcy duchów)
- Hailee Steinfeld (The Edge of Seventeen)
Best Sci-Fi/Horror Movie
- Nowy początek
- Cloverfield Lane 10
- Doktor Strange
- Nie oddychaj
- Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
- Star Trek: W nieznane
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Best Drama Series
- Gra o tron (HBO)
- Zadzwoń do Saula (AMC)
- The Crown (Netflix)
- Mr. Robot (USA Network)
- Stranger Things (Netflix)
- Tacy jesteśmy (NBC)
- Westworld (HBO)
Best Actor in a Drama Series
- Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula)
- Sam Heughan (Outlander)
- Rami Malek (Mr. Robot)
- Matthew Rhys (Zawód: Amerykanin)
- Liev Schreiber (Ray Donovan)
- Kevin Spacey (House of Cards)
Best Actress in a Drama Series
- Evan Rachel Wood (Westworld)
- Caitríona Balfe (Outlander)
- Tatiana Maslany (Orphan Black)
- Keri Russell (Zawód: Amerykanin)
- Viola Davis (Sposób na morderstwo)
- Robin Wright (House of Cards)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- John Lithgow (The Crown)
- Peter Dinklage (Gra o tron)
- Kit Harington (Gra o tron)
- Michael McKean (Zadzwoń do Saula)
- Christian Slater (Mr. Robot)
- Jon Voight (Ray Donovan)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Thandiwe Newton (Westworld)
- Christine Baranski (Żona idealna)
- Emilia Clarke (Gra o tron)
- Lena Headey (Gra o tron)
- Maura Tierney (The Affair)
- Constance Zimmer (UnREAL)
Best Guest Actor/Actress in a Drama Series
- Jeffrey Dean Morgan (Żywe trupy)
- Mahershala Ali (House of Cards)
- Lisa Bonet (Ray Donovan)
- Ellen Burstyn (House of Cards)
- Michael J. Fox (Żona idealna)
- Jared Harris (The Crown)
Best Comedy Series
- Dolina Krzemowa (HBO)
- Atlanta (FX)
- Czarno to widzę (ABC)
- Współczesna dziewczyna (Amazon)
- Współczesna rodzina (ABC)
- Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
- Figurantka (HBO)
Best Actor in a Comedy Series
- Donald Glover (Atlanta)
- Anthony Anderson (Czarno to widzę)
- Patrick Stewart (Blunt Talk)
- Jeffrey Tambor (Transrodzic)
- Bill Hader (Documentary Now!)
- Will Forte (The Last Man on Earth)
Best Actress in a Comedy Series
- Kate McKinnon (Saturday Night Live)
- Ellie Kemper (Unbreakable Kimmy Schmidt)
- Tracee Ellis Ross (Czarno to widzę)
- Julia Louis-Dreyfus (Figurantka)
- Phoebe Waller-Bridge (Współczesna dziewczyna)
- Constance Wu (Fresh Off the Boat)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Louie Anderson (Baskets)
- Andre Braugher (Brooklyn 9-9)
- Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
- Tony Hale (Figurantka)
- Ty Burrell (Współczesna rodzina)
- T.J. Miller (Dolina Krzemowa)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Jane Krakowski (Unbreakable Kimmy Schmidt)
- Julie Bowen (Współczesna rodzina)
- Allison Janney (Mom)
- Anna Chlumsky (Figurantka)
- Judith Light (Transrodzic)
- Allison Williams (Dziewczyny)
Best Guest Actor/Actress in a Comedy Series
- Alec Baldwin (Saturday Night Live)
- Christine Baranski (Teoria wielkiego podrywu)
- Larry David (Saturday Night Live)
- Lisa Kudrow (Unbreakable Kimmy Schmidt)
- Liam Neeson (Inside Amy Schumer)
Best Movie Made for Television or Limited Series
- American Crime Story - Sprawa O.J. Simpsona (FX)
- Do końca (HBO)
- Nominacja (HBO)
- Killing Reagan (Nat Geo)
- Nocny recepcjonista (AMC)
- Roots (History)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Courtney B. Vance (American Crime Story - Sprawa O.J. Simpsona)
- Bryan Cranston (Do końca)
- Benedict Cumberbatch (Sherlock i upiorna panna młoda)
- Cuba Gooding Jr. (American Crime Story - Sprawa O.J. Simpsona)
- Tom Hiddleston (Nocny recepcjonista)
- Tim Matheson (Killing Reagan)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Sarah Paulson (American Crime Story - Sprawa O.J. Simpsona)
- Olivia Colman (Nocny recepcjonista)
- Felicity Huffman (American Crime)
- Cynthia Nixon (Killing Reagan)
- Lili Taylor (American Crime)
- Kerry Washington (Nominacja)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Sterling K. Brown (American Crime Story - Sprawa O.J. Simpsona)
- Lane Garrison (Roots)
- Frank Langella (Do końca)
- Hugh Laurie (Nocny recepcjonista)
- John Travolta (American Crime Story - Sprawa O.J. Simpsona)
- Forest Whitaker (Roots)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Regina King (American Crime)
- Elizabeth Debicki (Nocny recepcjonista)
- Sarah Lancashire (Garderobiany)
- Melissa Leo (Do końca)
- Anna Paquin (Roots)
- Emily Watson (Garderobiany)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Archer (FX)
- Bob's Burgers (Fox)
- Simpsonowie (Fox)
- Syn Zorna (Fox)
- Miasteczko South Park (Comedy Central)
Best Talk Show
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- The Daily Show (Comedy Central)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
- The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
Most Bingeworthy Show
- Outlander (Starz)
- Bates Motel (A&E)
- Catastrophe (Amazon)
- Gra o tron (HBO)
- Mr. Robot (USA Network)
- Stranger Things (Netflix)
Best Structured Reality Show
- Shark Tank (ABC)
- Chopped (Food Network)
- Inside the Actors Studio (Bravo)
- Penn & Teller: Fool Us (The CW)
- Project Runway (Lifetime)
- Undercover Boss (CBS)
Best Unstructured Reality Show
- Anthony Bourdain: Parts Unknown (CNN)
- Chrisley Knows Best (USA Network)
- Deadliest Catch (Discovery)
- Ice Road Truckers (History)
- Intervention (A&E)
- Naked and Afraid (Discovery)
Best Reality Show – Competition
- The Voice (NBC)
- The Amazing Race (CBS)
- America's Got Talent (NBC)
- MasterChef Junior (Fox)
- RuPaul's Drag Race (CBS)
- Skin Wars (GSN)
Best Reality Show Host
2015 - 20th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Boyhood
- Gra tajemnic
- Grand Budapest Hotel
- Birdman
- Teoria wszystkiego
- Niezłomny
- Selma
- Wolny strzelec
- Zaginiona dziewczyna
- Whiplash
Best Director
- Richard Linklater (Boyhood)
- Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Angelina Jolie (Niezłomny)
- Ava DuVernay (Selma)
- David Fincher (Zaginiona dziewczyna)
- Wes Anderson (Grand Budapest Hotel)
Best Actor
- Michael Keaton (Birdman)
- Benedict Cumberbatch (Gra tajemnic)
- Eddie Redmayne (Teoria wszystkiego)
- David Oyelowo (Selma)
- Jake Gyllenhaal (Wolny strzelec)
- Ralph Fiennes (Grand Budapest Hotel)
Best Actress
- Julianne Moore (Motyl. Still Alice)
- Felicity Jones (Teoria wszystkiego)
- Marion Cotillard (Dwa dni, jedna noc)
- Reese Witherspoon (Dzika droga)
- Rosamund Pike (Zaginiona dziewczyna)
- Jennifer Aniston (Cake)
Best Supporting Actor
- J.K. Simmons (Whiplash)
- Ethan Hawke (Boyhood)
- Edward Norton (Birdman)
- Josh Brolin (Wada ukryta)
- Robert Duvall (Sędzia)
- Mark Ruffalo (Foxcatcher)
Best Supporting Actress
- Patricia Arquette (Boyhood)
- Emma Stone (Birdman)
- Jessica Chastain (Rok przemocy)
- Keira Knightley (Gra tajemnic)
- Meryl Streep (Tajemnice lasu)
- Tilda Swinton (Snowpiercer: Arka przyszłości)
Best Young Actor/Actress
- Ellar Coltrane (Boyhood)
- Ansel Elgort (Gwiazd naszych wina)
- Mackenzie Foy (Interstellar)
- Jaeden Martell (Mów mi Vincent)
- Noah Wiseman (Babadook)
- Quvenzhané Wallis (Annie)
- Tony Revolori (Grand Budapest Hotel)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Richard Linklater (Boyhood)
- Dan Gilroy (Wolny strzelec)
- Wes Anderson, Hugo Guinness (Grand Budapest Hotel)
- Damien Chazelle (Whiplash)
Best Adapted Screenplay
- Gillian Flynn (Zaginiona dziewczyna)
- Nick Hornby (Dzika droga)
- Graham Moore (Gra tajemnic)
- Anthony McCarten (Teoria wszystkiego)
- Paul Thomas Anderson (Wada ukryta)
- Ethan Coen, Joel Coen, Richard LaGravenese, William Nicholson (Niezłomny)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Birdman)
- Hoyte van Hoytema (Interstellar)
- Robert D. Yeoman (Grand Budapest Hotel)
- Dick Pope (Pan Turner)
- Roger Deakins (Niezłomny)
Best Editing
- Douglas Crise, Stephen Mirrione (Birdman)
- Sandra Adair (Boyhood)
- Tom Cross (Whiplash)
- Lee Smith (Interstellar)
- Kirk Baxter (Zaginiona dziewczyna)
Best Score
- Antonio Sanchez (Birdman)
- Hans Zimmer (Interstellar)
- Jóhann Jóhannsson (Teoria wszystkiego)
- Alexandre Desplat (Gra tajemnic)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Zaginiona dziewczyna)
Best Song
- John Legend, Common (Selma) - "Glory"
- Lana Del Rey (Wielkie oczy) - "Big Eyes"
- LEGO® PRZYGODA - "Everything Is Awesome"
- Lorde (Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1) - "Yellow Flicker Beat"
- Keira Knightley (Zacznijmy od nowa) - "Lost Stars"
Best Art Direction
- Anna Pinnock, Adam Stockhausen (Grand Budapest Hotel)
- George DeTitta Jr., Kevin Thompson (Birdman)
- Nathan Crowley, Gary Fettis (Interstellar)
- David Crank, Amy Wells (Wada ukryta)
- Dennis Gassner, Anna Pinnock (Tajemnice lasu)
- Beatrice Brentnerová, Ondřej Nekvasil (Snowpiercer: Arka przyszłości)
Best Costume Design
- Milena Canonero (Grand Budapest Hotel)
- Mark Bridges (Wada ukryta)
- Jacqueline Durran (Pan Turner)
- Colleen Atwood (Tajemnice lasu)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Czarownica)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Bradley Cooper (Snajper)
- Brad Pitt (Furia)
- Chris Evans (Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz)
- Chris Pratt (Strażnicy Galaktyki)
- Tom Cruise (Na skraju jutra)
Best Actress in an Action Movie
- Emily Blunt (Na skraju jutra)
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1)
- Shailene Woodley (Niezgodna)
- Scarlett Johansson (Lucy)
- Zoe Saldana (Strażnicy Galaktyki)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Michael Keaton (Birdman)
- Bill Murray (Mów mi Vincent)
- Jon Favreau (Szef)
- Chris Rock (Pierwsza piątka)
- Channing Tatum (22 Jump Street)
- Ralph Fiennes (Grand Budapest Hotel)
Best Actress in a Comedy Movie
- Jenny Slate (Półsłodki ciężar)
- Kristen Wiig (Między nami bliźniętami)
- Rosario Dawson (Pierwsza piątka)
- Rose Byrne (Sąsiedzi)
- Melissa McCarthy (Mów mi Vincent)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Life Itself
- Citizenfour
- Glen Campbell: I'll Be Me
- Jodorowsky's Dune
- The Overnighters
- Last Days in Vietnam
Best Foreign Language Film
Critics' Choice MVP Award
Louis XIII Genius Award
Lifetime Achievement Award
2014 - 19th Critics' Choice Awards
Best Picture
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Picture
- Zniewolony. 12 Years a Slave
- Witaj w klubie
- Grawitacja
- Kapitan Phillips
- American Hustle
- Nebraska
- Ona
- Ratując pana Banksa
- Wilk z Wall Street
- Co jest grane, Davis?
Best Director
- Alfonso Cuarón (Grawitacja)
- David O. Russell (American Hustle)
- Paul Greengrass (Kapitan Phillips)
- Martin Scorsese (Wilk z Wall Street)
- Spike Jonze (Ona)
- Steve McQueen (Zniewolony. 12 Years a Slave)
Best Actor
- Matthew McConaughey (Witaj w klubie)
- Bruce Dern (Nebraska)
- Christian Bale (American Hustle)
- Robert Redford (Wszystko stracone)
- Chiwetel Ejiofor (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Tom Hanks (Kapitan Phillips)
Best Actress
- Cate Blanchett (Blue Jasmine)
- Brie Larson (Short Term 12)
- Judi Dench (Tajemnica Filomeny)
- Emma Thompson (Ratując pana Banksa)
- Meryl Streep (Sierpień w hrabstwie Osage)
- Sandra Bullock (Grawitacja)
Best Supporting Actor
- Jared Leto (Witaj w klubie)
- Barkhad Abdi (Kapitan Phillips)
- Bradley Cooper (American Hustle)
- Daniel Brühl (Wyścig)
- James Gandolfini (Ani słowa więcej)
- Michael Fassbender (Zniewolony. 12 Years a Slave)
Best Supporting Actress
- Lupita Nyong'o (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Jennifer Lawrence (American Hustle)
- Julia Roberts (Sierpień w hrabstwie Osage)
- June Squibb (Nebraska)
- Oprah Winfrey (Kamerdyner)
- Scarlett Johansson (Ona)
Best Young Actor/Actress
- Adèle Exarchopoulos (Życie Adeli)
- Asa Butterfield (Gra Endera)
- Sophie Nélisse (Złodziejka książek)
- Tye Sheridan (Uciekinier)
- Liam James (Najlepsze najgorsze wakacje)
Best Acting Ensemble
- American Hustle
- Sierpień w hrabstwie Osage
- Zniewolony. 12 Years a Slave
- Kamerdyner
- Nebraska
- Wilk z Wall Street
Best Original Screenplay
- Spike Jonze (Ona)
- Woody Allen (Blue Jasmine)
- Bob Nelson (Nebraska)
- David O. Russell, Eric Warren Singer (American Hustle)
- Ethan Coen, Joel Coen (Co jest grane, Davis?)
Best Adapted Screenplay
- John Ridley (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Billy Ray (Kapitan Phillips)
- Tracy Letts (Sierpień w hrabstwie Osage)
- Julie Delpy, Ethan Hawke, Richard Linklater (Przed północą)
- Steve Coogan, Jeff Pope (Tajemnica Filomeny)
- Terence Winter (Wilk z Wall Street)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Grawitacja)
- Phedon Papamichael (Nebraska)
- Sean Bobbitt (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Roger Deakins (Labirynt)
- Bruno Delbonnel (Co jest grane, Davis?)
Best Editing
- Alfonso Cuarón, Mark Sanger (Grawitacja)
- Joe Walker (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Christopher Rouse (Kapitan Phillips)
- Daniel P. Hanley, Mike Hill (Wyścig)
- Thelma Schoonmaker (Wilk z Wall Street)
- Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Crispin Struthers (American Hustle)
Best Score
- Steven Price (Grawitacja)
- Win Butler, Owen Pallett (Ona)
- Hans Zimmer (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Thomas Newman (Ratując pana Banksa)
Best Song
- Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez (Kraina lodu) - "Let It Go"
- Guy Berryman, Jon Buckland, Will Champion, Chris Martin (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia) - "Atlas"
- Bono, Adam Clayton, Larry Mullen Jr., The Edge (Mandela: Long Walk to Freedom) - "Ordinary Love"
- Lana Del Rey (Wielki Gatsby) - "Young and Beautiful"
- Adam Driver, Oscar Isaac, Justin Timberlake (Co jest grane, Davis?) - "Please Mr. Kennedy"
Best Art Direction
- Beverley Dunn, Catherine Martin (Wielki Gatsby)
- Alice Baker, Adam Stockhausen (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Dan Hennah, Ra Vincent (Hobbit: Pustkowie Smauga)
- Rosie Goodwin, Andy Nicholson (Grawitacja)
- K.K. Barrett, Gene Serdena (Ona)
Best Costume Design
- Catherine Martin (Wielki Gatsby)
- Patricia Norris (Zniewolony. 12 Years a Slave)
- Daniel Orlandi (Ratując pana Banksa)
- Michael Wilkinson (American Hustle)
- Bob Buck, Lesley Burkes-Harding, Ann Maskrey, Richard Taylor (Hobbit: Pustkowie Smauga)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Mark Wahlberg (Ocalony)
- Brad Pitt (World War Z)
- Robert Downey Jr. (Iron Man 3)
- Henry Cavill (Człowiek ze stali)
Best Actress in an Action Movie
- Sandra Bullock (Grawitacja)
- Gwyneth Paltrow (Iron Man 3)
- Evangeline Lilly (Hobbit: Pustkowie Smauga)
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
Best Comedy
- American Hustle
- To już jest koniec
- Najlepsze najgorsze wakacje
- Ani słowa więcej
- Gorący towar
- To już jest koniec
Best Actor in a Comedy Movie
- Leonardo DiCaprio (Wilk z Wall Street)
- Christian Bale (American Hustle)
- James Gandolfini (Ani słowa więcej)
- Simon Pegg (To już jest koniec)
- Sam Rockwell (Najlepsze najgorsze wakacje)
Best Actress in a Comedy Movie
- Amy Adams (American Hustle)
- Greta Gerwig (Frances Ha)
- Melissa McCarthy (Gorący towar)
- Sandra Bullock (Gorący towar)
- Julia Louis-Dreyfus (Ani słowa więcej)