Nagrody - Critics Choice Awards - 2004-2013
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2013 - 18th Critics' Choice Awards
Best Picture
Operacja Argo
Best Picture
- Operacja Argo
- Bestie z południowych krain
- Django
- Les Miserables. Nędznicy
- Lincoln
- Życie Pi
- Mistrz
- Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
- Poradnik pozytywnego myślenia
- Wróg numer jeden
Best Director
- Ben Affleck (Operacja Argo)
- Kathryn Bigelow (Wróg numer jeden)
- Tom Hooper (Les Miserables. Nędznicy)
- Ang Lee (Życie Pi)
- David O. Russell (Poradnik pozytywnego myślenia)
- Steven Spielberg (Lincoln)
Best Actor
- Daniel Day-Lewis (Lincoln)
- Bradley Cooper (Poradnik pozytywnego myślenia)
- John Hawkes (Sesje)
- Denzel Washington (Lot)
- Hugh Jackman (Les Miserables. Nędznicy)
- Joaquin Phoenix (Mistrz)
Best Actress
- Jessica Chastain (Wróg numer jeden)
- Marion Cotillard (Rust and Bone)
- Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia)
- Emmanuelle Riva (Miłość)
- Naomi Watts (Niemożliwe)
- Quvenzhané Wallis (Bestie z południowych krain)
Best Supporting Actor
- Philip Seymour Hoffman (Mistrz)
- Alan Arkin (Operacja Argo)
- Javier Bardem (Skyfall)
- Tommy Lee Jones (Lincoln)
- Robert De Niro (Poradnik pozytywnego myślenia)
- Matthew McConaughey (Magic Mike)
Best Supporting Actress
- Anne Hathaway (Les Miserables. Nędznicy)
- Judi Dench (Skyfall)
- Amy Adams (Mistrz)
- Ann Dowd (Compliance)
- Sally Field (Lincoln)
- Helen Hunt (Sesje)
Best Young Actor/Actress
- Quvenzhané Wallis (Bestie z południowych krain)
- Kara Hayward (Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom)
- Elle Fanning (Ginger & Rosa)
- Tom Holland (Niemożliwe)
- Suraj Sharma (Życie Pi)
- Logan Lerman (Charlie)
Best Acting Ensemble
- Poradnik pozytywnego myślenia
- Operacja Argo
- Hotel Marigold
- Les Miserables. Nędznicy
- Lincoln
- Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
Best Original Screenplay
- Quentin Tarantino (Django)
- John Gatins (Lot)
- Rian Johnson (Looper - Pętla czasu)
- Paul Thomas Anderson (Mistrz)
- Wes Anderson, Roman Coppola (Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom)
- Mark Boal (Wróg numer jeden)
Best Adapted Screenplay
- Tony Kushner (Lincoln)
- Chris Terrio (Operacja Argo)
- David Magee (Życie Pi)
- Stephen Chbosky (Charlie)
- David O. Russell (Poradnik pozytywnego myślenia)
Best Cinematography
- Claudio Miranda (Życie Pi)
- Danny Cohen (Les Miserables. Nędznicy)
- Janusz Kamiński (Lincoln)
- Mihai Malaimare Jr. (Mistrz)
- Roger Deakins (Skyfall)
Best Editing
- William Goldenberg, Dylan Tichenor (Wróg numer jeden)
- William Goldenberg (Operacja Argo)
- Chris Dickens, Melanie Ann Oliver (Les Miserables. Nędznicy)
- Tim Squyres (Życie Pi)
- Michael Kahn (Lincoln)
Best Score
- John Williams (Lincoln)
- Alexandre Desplat (Operacja Argo)
- Mychael Danna (Życie Pi)
- Jonny Greenwood (Mistrz)
- Alexandre Desplat (Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom)
Best Song
- Paul Epworth, Adele (Skyfall) - "Skyfall"
- Monty Powell, Keith Urban (Akt odwagi) - "For You"
- Birdy (Merida Waleczna) - "Learn Me Right"
- Alain Boublil, Hugh Jackman, Herbert Kretzmer, Claude-Michel Schönberg (Les Miserables. Nędznicy) - "Suddenly"
- Paul Williams (Paul Williams Still Alive) - "Still Alive"
Best Art Direction
- Sarah Greenwood, Katie Spencer (Anna Karenina)
- Simon Bright, Dan Hennah, Ra Vincent (Hobbit: Niezwykła podróż)
- Anna Lynch-Robinson, Eve Stewart (Les Miserables. Nędznicy)
- David Gropman, Anna Pinnock (Życie Pi)
- Rick Carter, Jim Erickson (Lincoln)
Best Costume Design
- Jacqueline Durran (Anna Karenina)
- Kym Barrett, Pierre-Yves Gayraud (Atlas chmur)
- Bob Buck, Ann Maskrey, Richard Taylor (Hobbit: Niezwykła podróż)
- Paco Delgado (Les Miserables. Nędznicy)
- Joanna Johnston (Lincoln)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Daniel Craig (Skyfall)
- Robert Downey Jr. (Avengers)
- Christian Bale (Mroczny Rycerz powstaje)
- Jake Gyllenhaal (Bogowie ulicy)
- Joseph Gordon-Levitt (Looper - Pętla czasu)
Best Actress in an Action Movie
- Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci)
- Emily Blunt (Looper - Pętla czasu)
- Judi Dench (Skyfall)
- Gina Carano (Ścigana)
- Anne Hathaway (Mroczny Rycerz powstaje)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Bradley Cooper (Poradnik pozytywnego myślenia)
- Jack Black (Bernie)
- Paul Rudd (40 lat minęło)
- Channing Tatum (21 Jump Street)
- Mark Wahlberg (Ted)
Best Actress in a Comedy Movie
- Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia)
- Mila Kunis (Ted)
- Shirley MacLaine (Bernie)
- Leslie Mann (40 lat minęło)
- Rebel Wilson (Pitch Perfect)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
Best Foreign Language Film
Favorite Film Franchise
- The Lord of the Rings
- Batman
- Harry Potter
- Indiana Jones
- James Bond
- Spider-Man
- Star Trek
- Twilight
- Star Wars
- Toy Story
Louis XIII Genius Award
2012 - 17th Critics' Choice Awards
Best Picture
Artysta
Best Picture
- Artysta
- Spadkobiercy
- Drive
- Strasznie głośno, niesamowicie blisko
- Służące
- Hugo i jego wynalazek
- O północy w Paryżu
- Moneyball
- Drzewo życia
- Czas wojny
Best Director
- Michel Hazanavicius (Artysta)
- Martin Scorsese (Hugo i jego wynalazek)
- Stephen Daldry (Strasznie głośno, niesamowicie blisko)
- Nicolas Winding Refn (Drive)
- Alexander Payne (Spadkobiercy)
- Steven Spielberg (Czas wojny)
Best Actor
- George Clooney (Spadkobiercy)
- Leonardo DiCaprio (J. Edgar)
- Michael Fassbender (Wstyd)
- Jean Dujardin (Artysta)
- Brad Pitt (Moneyball)
- Ryan Gosling (Drive)
Best Actress
- Viola Davis (Służące)
- Elizabeth Olsen (Martha Marcy May Marlene)
- Meryl Streep (Żelazna dama)
- Tilda Swinton (Musimy porozmawiać o Kevinie)
- Charlize Theron (Kobieta na skraju dojrzałości)
- Michelle Williams (Mój tydzień z Marilyn)
Best Supporting Actor
- Christopher Plummer (Debiutanci)
- Kenneth Branagh (Mój tydzień z Marilyn)
- Nick Nolte (Wojownik)
- Albert Brooks (Drive)
- Patton Oswalt (Kobieta na skraju dojrzałości)
- Andy Serkis (Geneza planety małp)
Best Supporting Actress
- Octavia Spencer (Służące)
- Bérénice Bejo (Artysta)
- Carey Mulligan (Wstyd)
- Jessica Chastain (Służące)
- Melissa McCarthy (Druhny)
- Shailene Woodley (Spadkobiercy)
Best Young Actor/Actress
- Thomas Horn (Strasznie głośno, niesamowicie blisko)
- Elle Fanning (Super 8)
- Asa Butterfield (Hugo i jego wynalazek)
- Ezra Miller (Musimy porozmawiać o Kevinie)
- Saoirse Ronan (Hanna)
- Shailene Woodley (Spadkobiercy)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Woody Allen (O północy w Paryżu)
- Will Reiser (Pół na pół)
- Michel Hazanavicius (Artysta)
- Tom McCarthy, Joe Tiboni (Wszyscy wygrywają)
- Diablo Cody (Kobieta na skraju dojrzałości)
Best Adapted Screenplay
- Stan Chervin, Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Moneyball)
- Eric Roth (Strasznie głośno, niesamowicie blisko)
- Nat Faxon, Alexander Payne, Jim Rash (Spadkobiercy)
- John Logan (Hugo i jego wynalazek)
- Tate Taylor (Służące)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Drzewo życia)
- Janusz Kamiński (Czas wojny)
- Guillaume Schiffman (Artysta)
- Robert Richardson (Hugo i jego wynalazek)
- Newton Thomas Sigel (Drive)
Best Editing
- Kirk Baxter, Angus Wall (Dziewczyna z tatuażem)
- Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius (Artysta)
- Matthew Newman (Drive)
- Thelma Schoonmaker (Hugo i jego wynalazek)
- Michael Kahn (Czas wojny)
Best Score
- Ludovic Bource (Artysta)
- Cliff Martinez (Drive)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Dziewczyna z tatuażem)
- Howard Shore (Hugo i jego wynalazek)
- John Williams (Czas wojny)
Best Song
- Amy Adams, Bret McKenzie, Jason Segel (Muppety) - "Life's a Happy Song"
- Elton John, Bernie Taupin, Lady Gaga (Gnomeo i Julia) - "Hello Hello"
- Mary J. Blige, Harvey Mason Jr., Thomas Newman (Służące) - "The Living Proof"
- Peter Linz, Bret McKenzie, Jason Segel (Muppety) - "Man or Muppet"
- Aris Archontis, Jeannie Lurie, Chen Neeman (Muppety) - "Pictures in My Head"
Best Sound
Best Art Direction
- Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo (Hugo i jego wynalazek)
- Laurence Bennett, Robert Gould (Artysta)
- Stuart Craig, Stephenie McMillan (Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II)
- Jack Fisk, Jeanette Scott (Drzewo życia)
- Rick Carter, Lee Sandales (Czas wojny)
Best Costume Design
- Mark Bridges (Artysta)
- Sharen Davis (Służące)
- Sandy Powell (Hugo i jego wynalazek)
- Michael O'Connor (Jane Eyre)
- Jill Taylor (Mój tydzień z Marilyn)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Geneza planety małp
- Hugo i jego wynalazek
- Super 8
- Drzewo życia
- Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Best Action Movie
Best Comedy
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- George Harrison: Living in the Material World
- Buck
- Jaskinia zapomnianych snów
- Page One: Inside The New York Times
- Projekt Nim
- Undefeated
Best Foreign Language Film
Music+Film Award
Joel Siegel Award
2011 - 16th Critics' Choice Awards
Best Picture
The Social Network
Best Picture
- The Social Network
- 127 godzin
- Czarny łabędź
- Fighter
- Incepcja
- Jak zostać królem
- Miasto złodziei
- Toy Story 3
- Prawdziwe męstwo
- Do szpiku kości
Best Director
- David Fincher (The Social Network)
- Darren Aronofsky (Czarny łabędź)
- Danny Boyle (127 godzin)
- Ethan Coen, Joel Coen (Prawdziwe męstwo)
- Tom Hooper (Jak zostać królem)
- Christopher Nolan (Incepcja)
Best Actor
- Colin Firth (Jak zostać królem)
- Jeff Bridges (Prawdziwe męstwo)
- Robert Duvall (Aż po grób)
- Jesse Eisenberg (The Social Network)
- James Franco (127 godzin)
- Ryan Gosling (Blue Valentine)
Best Actress
- Natalie Portman (Czarny łabędź)
- Annette Bening (Wszystko w porządku)
- Nicole Kidman (Między światami)
- Jennifer Lawrence (Do szpiku kości)
- Noomi Rapace (Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet)
- Michelle Williams (Blue Valentine)
Best Supporting Actor
- Christian Bale (Fighter)
- Andrew Garfield (The Social Network)
- Jeremy Renner (Miasto złodziei)
- Sam Rockwell (Wyrok skazujący)
- Geoffrey Rush (Jak zostać królem)
- Mark Ruffalo (Wszystko w porządku)
Best Supporting Actress
- Melissa Leo (Fighter)
- Amy Adams (Fighter)
- Mila Kunis (Czarny łabędź)
- Helena Bonham Carter (Jak zostać królem)
- Hailee Steinfeld (Prawdziwe męstwo)
- Jacki Weaver (Królestwo zwierząt)
Best Young Actor/Actress
- Hailee Steinfeld (Prawdziwe męstwo)
- Elle Fanning (Somewhere. Między miejscami)
- Jennifer Lawrence (Do szpiku kości)
- Chloë Grace Moretz (Pozwól mi wejść)
- Chloë Grace Moretz (Kick-Ass)
- Kodi Smit-McPhee (Pozwól mi wejść)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- David Seidler (Jak zostać królem)
- Mike Leigh (Kolejny rok)
- Andres Heinz, Mark Heyman, John J. McLaughlin (Czarny łabędź)
- Keith Dorrington, Eric Johnson, Scott Silver, Paul Tamasy (Fighter)
- Christopher Nolan (Incepcja)
- Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko (Wszystko w porządku)
Best Adapted Screenplay
- Aaron Sorkin (The Social Network)
- Simon Beaufoy, Danny Boyle (127 godzin)
- Ben Affleck, Peter Craig, Aaron Stockard (Miasto złodziei)
- Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich (Toy Story 3)
- Ethan Coen, Joel Coen (Prawdziwe męstwo)
- Debra Granik, Anne Rosellini (Do szpiku kości)
Best Cinematography
- Wally Pfister (Incepcja)
- Enrique Chediak, Anthony Dod Mantle (127 godzin)
- Matthew Libatique (Czarny łabędź)
- Danny Cohen (Jak zostać królem)
- Roger Deakins (Prawdziwe męstwo)
Best Editing
- Lee Smith (Incepcja)
- Jon Harris (127 godzin)
- Andrew Weisblum (Czarny łabędź)
- Kirk Baxter, Angus Wall (The Social Network)
Best Score
- Trent Reznor, Atticus Ross (The Social Network)
- Clint Mansell (Czarny łabędź)
- Hans Zimmer (Incepcja)
- Alexandre Desplat (Jak zostać królem)
- Carter Burwell (Prawdziwe męstwo)
Best Song
- A.R. Rahman, Dido, Rollo (127 godzin) - "If I Rise"
- Zachary Levi, Alan Menken, Mandy Moore, Glenn Slater (Zaplątani) - "I See the Light"
- Randy Newman (Toy Story 3) - "We Belong Together"
- John Legend (Waiting for Superman) - "Shine"
- Cher, Diane Warren (Burleska) - "You Haven't Seen the Last of Me"
Best Sound
Best Art Direction
- Larry Dias, Guy Hendrix Dyas, Douglas A. Mowat (Incepcja)
- Karen O'Hara, Robert Stromberg (Alicja w Krainie Czarów)
- Thérèse DePrez, Tora Peterson (Czarny łabędź)
- Judy Farr, Eve Stewart (Jak zostać królem)
- Jess Gonchor, Nancy Haigh (Prawdziwe męstwo)
Best Costume Design
- Colleen Atwood (Alicja w Krainie Czarów)
- Amy Westcott (Czarny łabędź)
- Jenny Beavan (Jak zostać królem)
- Mary Zophres (Prawdziwe męstwo)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Comedy
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Waiting for Superman
- Wejście przez sklep z pamiątkami
- Inside Job
- Joan Rivers: A Piece of Work
- Wojna Restrepo
- The Tillman Story
Best Foreign Language Film
Music+Film Award
Joel Siegel Award
Best Movie Made for Television
2010 - 15th Critics' Choice Awards
Best Picture
The Hurt Locker. W pułapce wojny
Best Picture
- The Hurt Locker. W pułapce wojny
- Avatar
- Była sobie dziewczyna
- Bękarty wojny
- Invictus - Niepokonany
- Nine - Dziewięć
- Hej, skarbie
- W chmurach
- Odlot
- Poważny człowiek
Best Director
- Kathryn Bigelow (The Hurt Locker. W pułapce wojny)
- James Cameron (Avatar)
- Lee Daniels (Hej, skarbie)
- Clint Eastwood (Invictus - Niepokonany)
- Jason Reitman (W chmurach)
- Quentin Tarantino (Bękarty wojny)
Best Actor
- Jeff Bridges (Szalone serce)
- George Clooney (W chmurach)
- Colin Firth (Samotny mężczyzna)
- Morgan Freeman (Invictus - Niepokonany)
- Viggo Mortensen (Droga)
- Jeremy Renner (The Hurt Locker. W pułapce wojny)
Best Actress
- Meryl Streep (Julie i Julia)
- Sandra Bullock (Wielki Mike)
- Emily Blunt (Młoda Wiktoria)
- Carey Mulligan (Była sobie dziewczyna)
- Saoirse Ronan (Nostalgia anioła)
- Gabourey Sidibe (Hej, skarbie)
Best Supporting Actor
- Christoph Waltz (Bękarty wojny)
- Matt Damon (Invictus - Niepokonany)
- Woody Harrelson (W imieniu armii)
- Christian McKay (Me and Orson Welles)
- Stanley Tucci (Nostalgia anioła)
- Alfred Molina (Była sobie dziewczyna)
Best Supporting Actress
- Mo'Nique (Hej, skarbie)
- Marion Cotillard (Nine - Dziewięć)
- Vera Farmiga (W chmurach)
- Anna Kendrick (W chmurach)
- Samantha Morton (W imieniu armii)
- Julianne Moore (Samotny mężczyzna)
Best Young Actor/Actress
- Saoirse Ronan (Nostalgia anioła)
- Jae Head (Wielki Mike)
- Bailee Madison (Bracia)
- Max Records (Gdzie mieszkają dzikie stwory)
- Kodi Smit-McPhee (Droga)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Quentin Tarantino (Bękarty wojny)
- Scott Neustadter, Michael H. Weber (500 dni miłości)
- Mark Boal (The Hurt Locker. W pułapce wojny)
- Ethan Coen, Joel Coen (Poważny człowiek)
- Pete Docter, Bob Peterson (Odlot)
Best Adapted Screenplay
- Jason Reitman, Sheldon Turner (W chmurach)
- Neill Blomkamp, Terri Tatchell (Dystrykt 9)
- Nick Hornby (Była sobie dziewczyna)
- Wes Anderson, Noah Baumbach (Fantastyczny Pan Lis)
- Tom Ford, David Scearce (Samotny mężczyzna)
- Geoffrey Fletcher (Hej, skarbie)
Best Cinematography
- Mauro Fiore (Avatar)
- Barry Ackroyd (The Hurt Locker. W pułapce wojny)
- Robert Richardson (Bękarty wojny)
- Andrew Lesnie (Nostalgia anioła)
- Dion Beebe (Nine - Dziewięć)
Best Editing
- James Cameron, John Refoua, Stephen E. Rivkin (Avatar)
- Chris Innis, Bob Murawski (The Hurt Locker. W pułapce wojny)
- Sally Menke (Bękarty wojny)
- Claire Simpson, Wyatt Smith (Nine - Dziewięć)
- Dana E. Glauberman (W chmurach)
Best Score
- Michael Giacchino (Odlot)
- Marvin Hamlisch (Intrygant)
- Randy Newman (Księżniczka i Żaba)
- Hans Zimmer (Sherlock Holmes)
- Carter Burwell, Karen O (Gdzie mieszkają dzikie stwory)
Best Song
- Ryan Bingham, T Bone Burnett (Szalone serce) - "The Weary Kind"
- Karen O, Nick Zinner (Gdzie mieszkają dzikie stwory) - "All Is Love"
- Randy Newman (Księżniczka i Żaba) - "Almost There"
- Maury Yeston (Nine - Dziewięć) - "Cinema Italiano"
- Paul McCartney (Wszyscy mają się dobrze) - "(I Want to) Come Home"
Best Sound
Best Art Direction
- Rick Carter, Kim Sinclair, Robert Stromberg (Avatar)
- George DeTitta Jr., Naomi Shohan (Nostalgia anioła)
- Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco (Bękarty wojny)
- John Myhre, Gordon Sim (Nine - Dziewięć)
- Dan Bishop, Amy Wells (Samotny mężczyzna)
Best Costume Design
- Sandy Powell (Młoda Wiktoria)
- Janet Patterson (Jaśniejsza od gwiazd)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Bękarty wojny)
- Colleen Atwood (Nine - Dziewięć)
- Casey Storm (Gdzie mieszkają dzikie stwory)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Comedy
Best Animated Feature
- Odlot
- Klopsiki i inne zjawiska pogodowe
- Koralina i tajemnicze drzwi
- Fantastyczny Pan Lis
- Księżniczka i Żaba
Best Documentary Feature
Best Foreign Language Film
Joel Siegel Award
Best Movie Made for Television
2009 - 14th Critics' Choice Awards
Best Picture
Slumdog. Milioner z ulicy
Best Picture
- Slumdog. Milioner z ulicy
- Oszukana
- Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
- Mroczny Rycerz
- Wątpliwość
- Frost/Nixon
- Obywatel Milk
- Lektor
- Wall-E
- Zapaśnik
Best Director
- Danny Boyle (Slumdog. Milioner z ulicy)
- Christopher Nolan (Mroczny Rycerz)
- David Fincher (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)
- Gus Van Sant (Obywatel Milk)
- Ron Howard (Frost/Nixon)
Best Actor
- Sean Penn (Obywatel Milk)
- Brad Pitt (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)
- Clint Eastwood (Gran Torino)
- Frank Langella (Frost/Nixon)
- Mickey Rourke (Zapaśnik)
- Richard Jenkins (Spotkanie)
Best Actress
- Meryl Streep (Wątpliwość)
- Anne Hathaway (Rachel wychodzi za mąż)
- Angelina Jolie (Oszukana)
- Kate Beckinsale (Cena prawdy)
- Cate Blanchett (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)
- Melissa Leo (Frozen River)
Best Supporting Actor
- Heath Ledger (Mroczny Rycerz)
- Robert Downey Jr. (Jaja w tropikach)
- Philip Seymour Hoffman (Wątpliwość)
- James Franco (Obywatel Milk)
- Josh Brolin (Obywatel Milk)
Best Supporting Actress
- Kate Winslet (Lektor)
- Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona)
- Marisa Tomei (Zapaśnik)
- Viola Davis (Wątpliwość)
- Taraji P. Henson (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)
- Vera Farmiga (Cena prawdy)
Best Young Actor/Actress
- Dev Patel (Slumdog. Milioner z ulicy)
- Brandon Walters (Australia)
- Dakota Fanning (Sekretne życie pszczół)
- David Kross (Lektor)
Best Acting Ensemble
Best Writer
- Simon Beaufoy (Slumdog. Milioner z ulicy)
- Eric Roth (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)
- John Patrick Shanley (Wątpliwość)
- Peter Morgan (Frost/Nixon)
- Dustin Lance Black (Obywatel Milk)
Best Composer
- A.R. Rahman (Slumdog. Milioner z ulicy)
- Clint Eastwood (Oszukana)
- Alexandre Desplat (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)
- Danny Elfman (Obywatel Milk)
- James Newton Howard, Hans Zimmer (Mroczny Rycerz)
Best Song
- Bruce Springsteen (Zapaśnik) - "The Wrestler"
- A.R. Rahman, Sukhwinder Singh, Gulzar (Slumdog. Milioner z ulicy) - "Jai Ho"
- Miley Cyrus, Jeffrey Steele, John Travolta (Piorun) - "I Thought I Lost You"
- Peter Gabriel, Thomas Newman (Wall-E) - "Down to Earth"
- Alicia Keys, Jack White (007 Quantum of Solace) - "Another Way to Die"
Best Action Movie
- Mroczny Rycerz
- Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
- Iron Man
- 007 Quantum of Solace
- Wanted. Ścigani
- Incredible Hulk
Best Comedy
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Stealing America: Vote by Vote
- Człowiek na linie
- I.O.U.S.A.
- Polański: Ścigany i pożądany
- Młodzi duchem
- Standard Operating Procedure
Best Foreign Language Film
Joel Siegel Award
Best Movie Made for Television
2008 - 13th Critics' Choice Awards
Best Picture
To nie jest kraj dla starych ludzi
Best Picture
- To nie jest kraj dla starych ludzi
- American Gangster
- Pokuta
- Motyl i skafander
- Wszystko za życie
- Juno
- Chłopiec z latawcem
- Michael Clayton
- Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- Aż poleje się krew
Best Director
- Ethan Coen, Joel Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi)
- Sidney Lumet (Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz)
- Tim Burton (Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street)
- Sean Penn (Wszystko za życie)
- Julian Schnabel (Motyl i skafander)
- Joe Wright (Pokuta)
Best Actor
- Daniel Day-Lewis (Aż poleje się krew)
- George Clooney (Michael Clayton)
- Ryan Gosling (Lars and the Real Girl)
- Johnny Depp (Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street)
- Viggo Mortensen (Wschodnie obietnice)
- Emile Hirsch (Wszystko za życie)
Best Actress
- Julie Christie (Away from Her)
- Marion Cotillard (Niczego nie żałuję)
- Amy Adams (Zaczarowana)
- Cate Blanchett (Elizabeth: Złoty wiek)
- Angelina Jolie (Cena odwagi)
- Elliot Page (Juno)
Best Supporting Actor
- Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi)
- Casey Affleck (Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda)
- Philip Seymour Hoffman (Wojna Charliego Wilsona)
- Hal Holbrook (Wszystko za życie)
- Tom Wilkinson (Michael Clayton)
Best Supporting Actress
- Amy Ryan (Gdzie jesteś, Amando)
- Cate Blanchett (I'm Not There. Gdzie indziej jestem)
- Catherine Keener (Wszystko za życie)
- Vanessa Redgrave (Pokuta)
- Tilda Swinton (Michael Clayton)
Best Young Actor
- Ahmad Khan Mahmoodzada (Chłopiec z latawcem)
- Michael Cera (Juno)
- Michael Cera (Supersamiec)
- Freddie Highmore (August Rush)
- Ed Sanders (Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street)
Best Young Actress
- Nikki Blonsky (Lakier do włosów)
- AnnaSophia Robb (Most do Terabithii)
- Dakota Blue Richards (Złoty kompas)
- Saoirse Ronan (Pokuta)
Best Acting Ensemble
- Lakier do włosów
- Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz
- Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- To nie jest kraj dla starych ludzi
- Gdzie jesteś, Amando
- Juno
Best Writer
- Diablo Cody (Juno)
- Tony Gilroy (Michael Clayton)
- Nancy Oliver (Lars and the Real Girl)
- Aaron Sorkin (Wojna Charliego Wilsona)
- Sean Penn (Wszystko za życie)
- Ethan Coen, Joel Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi)
Best Composer
- Jonny Greenwood (Aż poleje się krew)
- Marco Beltrami (3:10 do Yumy)
- Dario Marianelli (Pokuta)
- Alan Menken (Zaczarowana)
- Alexandre Desplat (Ostrożnie, pożądanie)
- Clint Eastwood (Grace Is Gone)
Best Song
- Glen Hansard, Markéta Irglová (Once) - "Falling Slowly"
- Nikki Blonsky, Zac Efron, Elijah Kelley, Queen Latifah (Lakier do włosów) - "Come So Far (Got So Far to Go)"
- Anthony Hamilton (American Gangster) - "Do You Feel Me"
- Amy Adams (Zaczarowana) - "That's How You Know"
- Eddie Vedder (Wszystko za życie) - "Guaranteed"
Best Comedy
Best Family Film
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
Best Foreign Language Film
- Motyl i skafander
- 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
- Niczego nie żałuję
- Ostrożnie, pożądanie
- Sierociniec
Joel Siegel Award
Best Movie Made for Television
2007 - 12th Critics' Choice Awards
Best Picture
Infiltracja
Best Picture
- Infiltracja
- Babel
- Krwawy diament
- Dreamgirls
- Listy z Iwo Jimy
- Małe dzieci
- Mała Miss
- Królowa
- Notatki o skandalu
- Lot 93
Best Director
- Martin Scorsese (Infiltracja)
- Bill Condon (Dreamgirls)
- Clint Eastwood (Listy z Iwo Jimy)
- Stephen Frears (Królowa)
- Paul Greengrass (Lot 93)
Best Actor
- Forest Whitaker (Ostatni król Szkocji)
- Leonardo DiCaprio (Krwawy diament)
- Leonardo DiCaprio (Infiltracja)
- Ryan Gosling (Szkolny chwyt)
- Peter O'Toole (Venus)
- Will Smith (W pogoni za szczęściem)
Best Actress
- Helen Mirren (Królowa)
- Penélope Cruz (Volver)
- Judi Dench (Notatki o skandalu)
- Meryl Streep (Diabeł ubiera się u Prady)
- Kate Winslet (Małe dzieci)
Best Supporting Actor
- Eddie Murphy (Dreamgirls)
- Alan Arkin (Mała Miss)
- Ben Affleck (Hollywoodland)
- Adam Beach (Sztandar chwały)
- Jack Nicholson (Infiltracja)
- Djimon Hounsou (Krwawy diament)
Best Supporting Actress
- Jennifer Hudson (Dreamgirls)
- Adriana Barraza (Babel)
- Cate Blanchett (Notatki o skandalu)
- Rinko Kikuchi (Babel)
- Catherine O'Hara (For Your Consideration)
- Emma Thompson (Przypadek Harolda Cricka)
Best Young Actor
- Paul Dano (Mała Miss)
- Cameron Bright (Dziękujemy za palenie)
- Joseph Cross (Biegając z nożyczkami)
- Freddie Highmore (Dobry rok)
- Jaden Smith (W pogoni za szczęściem)
Best Young Actress
- Abigail Breslin (Mała Miss)
- Ivana Baquero (Labirynt Fauna)
- Shareeka Epps (Szkolny chwyt)
- Dakota Fanning (Pajęczyna Charlotty)
- Keke Palmer (Akeelah i jej nauczyciel)
Best Acting Ensemble
Best Writer
- Michael Arndt (Mała Miss)
- Guillermo Arriaga (Babel)
- William Monahan (Infiltracja)
- Todd Field, Tom Perrotta (Małe dzieci)
- Peter Morgan (Królowa)
- Zach Helm (Przypadek Harolda Cricka)
Best Composer
- Philip Glass (Iluzjonista)
- Gustavo Santaolalla (Babel)
- Hans Zimmer (Kod da Vinci)
- Howard Shore (Infiltracja)
- Clint Mansell (Źródło)
- Thomas Newman (Dobry Niemiec)
Best Song
- Beyoncé (Dreamgirls) - "Listen"
- Melissa Etheridge (Niewygodna prawda) - "I Need to Wake Up"
- Tim McGraw (Flicka) - "My Little Girl"
- Martie Maguire, Natalie Maines, Emily Strayer (Niezapomniany weekend) - "The Neighbor"
- Mary J. Blige, Aretha Franklin (Bobby) - "Never Gonna Break My Faith"
- Sarah McLachlan (Pajęczyna Charlotty) - "Ordinary Miracle"
Best Soundtrack
Best Comedy
- Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
- Diabeł ubiera się u Prady
- For Your Consideration
- Mała Miss
- Dziękujemy za palenie
Best Family Film
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Niewygodna prawda
- Niezapomniany weekend
- This Film Is Not Yet Rated
- Who Killed the Electric Car?
- Wordplay
Best Foreign Language Film
Best Movie Made for Television
2006 - 11th Critics' Choice Awards
Best Picture
Tajemnica Brokeback Mountain
Best Picture
- Tajemnica Brokeback Mountain
- Capote
- Człowiek ringu
- Wierny ogrodnik
- Miasto gniewu
- Good Night, and Good Luck
- Monachium
- Spacer po linie
- King Kong
- Wyznania gejszy
Best Director
- Ang Lee (Tajemnica Brokeback Mountain)
- George Clooney (Good Night, and Good Luck)
- Paul Haggis (Miasto gniewu)
- Ron Howard (Człowiek ringu)
- Steven Spielberg (Monachium)
- Peter Jackson (King Kong)
Best Actor
- Philip Seymour Hoffman (Capote)
- Terrence Howard (Pod prąd)
- Russell Crowe (Człowiek ringu)
- Joaquin Phoenix (Spacer po linie)
- Heath Ledger (Tajemnica Brokeback Mountain)
- David Strathairn (Good Night, and Good Luck)
Best Actress
- Reese Witherspoon (Spacer po linie)
- Judi Dench (Pani Henderson)
- Joan Allen (The Upside of Anger)
- Felicity Huffman (Transamerica)
- Keira Knightley (Duma i uprzedzenie)
- Charlize Theron (North Country)
Best Supporting Actor
- Paul Giamatti (Człowiek ringu)
- George Clooney (Syriana)
- Matt Dillon (Miasto gniewu)
- Kevin Costner (The Upside of Anger)
- Terrence Howard (Miasto gniewu)
- Jake Gyllenhaal (Tajemnica Brokeback Mountain)
Best Supporting Actress
- Amy Adams (Junebug)
- Michelle Williams (Tajemnica Brokeback Mountain)
- Catherine Keener (Capote)
- Maria Bello (Historia przemocy)
- Frances McDormand (North Country)
- Rachel Weisz (Wierny ogrodnik)
Best Young Actor
- Freddie Highmore (Charlie i fabryka czekolady)
- Jesse Eisenberg (The Squid and the Whale)
- Alex Etel (Millions)
- Owen Kline (The Squid and the Whale)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter i Czara Ognia)
Best Young Actress
- Dakota Fanning (Wojna światów)
- Flora Cross (Bee Season)
- Georgie Henley (Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa)
- Q'orianka Kilcher (The New World)
- Emma Watson (Harry Potter i Czara Ognia)
Best Acting Ensemble
Best Writer
- Paul Haggis, Bobby Moresco (Miasto gniewu)
- Larry McMurtry, Diana Ossana (Tajemnica Brokeback Mountain)
- Dan Futterman (Capote)
- George Clooney, Grant Heslov (Good Night, and Good Luck)
- Noah Baumbach (The Squid and the Whale)
Best Composer
- John Williams (Wyznania gejszy)
- Gustavo Santaolalla (Tajemnica Brokeback Mountain)
- Nancy Wilson (Elizabethtown)
- James Horner (The New World)
Best Song
- Terrence Howard (Pod prąd) - "Hustle & Flow"
- Emmylou Harris (Tajemnica Brokeback Mountain) - "A Love That Will Never Grow Old"
- I Nine (Elizabethtown) - "Same in Any Language"
- Rosario Dawson, Taye Diggs, Wilson Jermaine Heredia, Jesse L. Martin, Idina Menzel, Adam Pascal, Anthony Rapp, Tracie Thoms (Rent) - "Seasons of Love"
- Dolly Parton (Transamerica) - "Travelin' Thru"
Best Soundtrack
Best Comedy
Best Family Film
- Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
- Harry Potter i Czara Ognia
- Charlie i fabryka czekolady
- Wyścig marzeń
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Marsz pingwinów
- Grizzly Man
- Enron: The Smartest Guys in the Room
- Mad Hot Ballroom
- Murderball: Gra o życie
Best Foreign Language Film
Freedom Award
Distinguished Career Achievement in Performing Arts Award
- King Kong (King Kong)
Best Movie Made for Television
2005 - 10th Critics' Choice Awards
Best Picture
Bezdroża
Best Picture
- Bezdroża
- Aviator
- Zakładnik
- Zakochany bez pamięci
- Marzyciel
- Za wszelką cenę
- Kinsey
- Hotel Ruanda
- Ray
- Upiór w operze
Best Director
- Martin Scorsese (Aviator)
- Clint Eastwood (Za wszelką cenę)
- Taylor Hackford (Ray)
- Marc Forster (Marzyciel)
- Alexander Payne (Bezdroża)
Best Actor
- Jamie Foxx (Ray)
- Don Cheadle (Hotel Ruanda)
- Javier Bardem (W stronę morza)
- Leonardo DiCaprio (Aviator)
- Paul Giamatti (Bezdroża)
- Johnny Depp (Marzyciel)
Best Actress
- Hilary Swank (Za wszelką cenę)
- Annette Bening (Being Julia)
- Catalina Sandino Moreno (Maria łaski pełna)
- Imelda Staunton (Vera Drake)
- Kate Winslet (Zakochany bez pamięci)
- Uma Thurman (Kill Bill 2)
Best Supporting Actor
- Thomas Haden Church (Bezdroża)
- Jamie Foxx (Zakładnik)
- Morgan Freeman (Za wszelką cenę)
- Peter Sarsgaard (Kinsey)
- Clive Owen (Bliżej)
Best Supporting Actress
- Virginia Madsen (Bezdroża)
- Laura Linney (Kinsey)
- Cate Blanchett (Aviator)
- Kate Winslet (Marzyciel)
- Natalie Portman (Bliżej)
Best Young Actor
- Freddie Highmore (Marzyciel)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter i więzień Azkabanu)
- Cameron Bright (Narodziny)
- Liam Aiken (Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń)
- William Ullrich (Wielkie życie)
Best Young Actress
- Emmy Rossum (Upiór w operze)
- Emily Browning (Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń)
- Lindsay Lohan (Wredne dziewczyny)
- Dakota Fanning (Człowiek w ogniu)
- Harry Potter i więzień Azkabanu
Best Acting Ensemble
Best Writer
- Alexander Payne, Jim Taylor (Bezdroża)
- Bill Condon (Kinsey)
- David Magee (Marzyciel)
- John Logan (Aviator)
- Charlie Kaufman (Zakochany bez pamięci)
Best Composer
Best Song
- Mick Jagger, David A. Stewart (Alfie) - "Old Habits Die Hard"
- Adam Duritz, David Immerglück, Matthew Malley, Dan Vickrey (Shrek 2) - "Accidentally in Love"
- Josh Groban (Ekspres polarny) - "Believe"
Best Soundtrack
Best Family Film
- Marzyciel
- Harry Potter i więzień Azkabanu
- Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń
- Cud w Lake Placid
- Spider-Man 2
Best Animated Feature
Best Popular Film
Best Documentary Feature
Best Foreign Language Film
- W stronę morza
- Dom latających sztyletów
- Maria łaski pełna
- Dzienniki motocyklowe
- Bardzo długie zaręczyny
Distinguished Career Achievement in Performing Arts Award
Best Movie Made for Television
2004 - 9th Critics' Choice Awards
Best Picture
Władca Pierścieni: Powrót Króla
Best Picture
- Władca Pierścieni: Powrót Króla
- Duża ryba
- Gdzie jest Nemo
- Wzgórze nadziei
- Nasza Ameryka
- Między słowami
- Ostatni samuraj
- Pan i władca na krańcu świata
- Rzeka tajemnic
- Niepokonany Seabiscuit
Best Director
- Peter Jackson (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- Sofia Coppola (Między słowami)
- Tim Burton (Duża ryba)
- Jim Sheridan (Nasza Ameryka)
- Clint Eastwood (Rzeka tajemnic)
Best Actor
- Sean Penn (Rzeka tajemnic)
- Johnny Depp (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły)
- Russell Crowe (Pan i władca na krańcu świata)
- Bill Murray (Między słowami)
- Ben Kingsley (Dom z piasku i mgły)
Best Actress
- Charlize Theron (Monster)
- Jennifer Connelly (Dom z piasku i mgły)
- Diane Keaton (Lepiej późno niż później)
- Nicole Kidman (Wzgórze nadziei)
- Samantha Morton (Nasza Ameryka)
- Naomi Watts (21 gramów)
Best Supporting Actor
- Tim Robbins (Rzeka tajemnic)
- Alec Baldwin (Cooler)
- Paul Bettany (Pan i władca na krańcu świata)
- Benicio Del Toro (21 gramów)
- Ken Watanabe (Ostatni samuraj)
Best Supporting Actress
- Renée Zellweger (Wzgórze nadziei)
- Patricia Clarkson (Pieces of April)
- Holly Hunter (Trzynastka)
- Scarlett Johansson (Między słowami)
- Marcia Gay Harden (Rzeka tajemnic)
Best Young Actor/Actress
- Keisha Castle-Hughes (Jeździec wielorybów)
- Emma Bolger (Nasza Ameryka)
- Sarah Bolger (Nasza Ameryka)
- Evan Rachel Wood (Trzynastka)
Best Acting Ensemble
Best Writer
- Jim Sheridan, Kirsten Sheridan, Naomi Sheridan (Nasza Ameryka)
- John August (Duża ryba)
- Gary Ross (Niepokonany Seabiscuit)
- Brian Helgeland (Rzeka tajemnic)
- Sofia Coppola (Między słowami)
Best Composer
- Howard Shore (Władca Pierścieni: Powrót Króla)
- Danny Elfman (Duża ryba)
- Clint Eastwood (Rzeka tajemnic)
- Gabriel Yared (Wzgórze nadziei)
- Hans Zimmer (Ostatni samuraj)
Best Song
- Christopher Guest, Eugene Levy, Michael McKean (A Mighty Wind) - "A Mighty Wind"
- Elton John, Bernie Taupin (Uśmiech Mony Lizy) - "The Heart of Every Girl"
- Eddie Vedder (Duża ryba) - "Man of the Hour"
- Sammy James Jr., Mike White (Szkoła rocka) - "School of Rock"
- Bono, Gavin Friday, Maurice Seezer (Nasza Ameryka) - "Time Enough for Tears"
Best Family Film
- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
- Zakręcony piątek
- Piotruś Pan
- Kto pod kim dołki kopie...
- Jeździec wielorybów
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Capturing the Friedmans
- The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara
- Ghosts of the Abyss