Nagrody - Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - 2014-2023
Nagrody krajowe
- Polskie Nagrody Filmowe: Orły
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Festiwale filmowe
- Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Nagrody krytyków
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Gatunkowa (specjalna nagroda)
Anti-awards
2023 - 39th Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Cień Catire (Jorge Hernandez Aldana)
- Własny pokój (Matan Yair)
- Czarna skrzynka (Aslı Özge)
- Przeprawa (Jacqueline van Vugt)
- Ani słowa (Hanna Antonina Wojcik-Slak)
- Ostatni mężczyźni (David Oelhoffen)
- Lęk (Sławomir Fabicki)
- Wilkołak (Pau Calpe)
- Neandria (Reha Erdem)
- Szklany dom (Taras Dron)
- Weź mój oddech (Nada Mezni Hafaiedh)
- Uśmiech losu (Andrzej Jakimowski)
- Już cię nie kocham (Zdeněk Jiráský)
- Dolina uchodźców (Anna Fahr)
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
- Bez powietrza (Katalin Moldovai)
- Wszystkie piosenki, których nigdy nie śpiewaliśmy (Chris Rudz)
- Błazny (Gabriela Muskała)
- Chcesz pokoju, szykuj się do wojny (Agnieszka Elbanowska)
- Diagnoza: Dysydent (Denis Tarasov)
- Dwójka (Yana Titova)
- La Suprema (Felipe Holguín)
- Niebieska gwiazda (Javier Macipe)
- Melk (Stefanie Kolk)
- Ucieczki i marzenia (Kaisa Elramly)
- Wciśnij pauzę (Ryoma Kosasa)
- Porozmawiaj ze mną (Janin Halisch)
- Palące tygrysy (So Young Shelly Yo)
- Velo Gang (Alex Kälin)
Nagroda Wolny Duch
- Zagadka ognia (Weston Razooli)
- Uczelnia artystyczna, 1994 (Jian Liu)
- Asog (Sean Devlin)
- Bufis (Mahad Ahmed, Vincenzo Cavallo)
- Niewidzialna walka (Rainer Sarnet)
- Zegar grzechu (Kenji Maki)
- Dzień w naszym mieście (Yanqi Chen)
- Slide (Bill Plympton)
- Miasto (Amit Ulman)
- Tak powtórz nie (Michael Dahan)
- Wernisaż z Bogiem (Filip Aladdin, Ossian Melin)
Najlepszy Film Dokumentalny
- Światłowstręt (Ivan Ostrochovský, Pavol Pekarčík)
- Pepi Fandango (Lucija Stojevic)
- Cyborg - Film dokumentalny (Carey Born)
- Żelazne motyle (Roman Liubyi)
- Nie umrę (Asia Dér)
- Dołącz albo zgiń (Pete Davis, Rebecca Davis)
- Zew mojej krwi: Historia Gogol Bordello (Nate Pommer, Eric Weinrib)
- Plastic Fantastic (Isabella Willinger)
- Rebelia Silvera (Dan Shadur)
- Ta, którą kocham (Pawel Hejbudzki)
- Nie boimy się marzyć (Waad Al-Kateab)
Short Grand Prix
- Wolna (Sonia Oleniak)
- Ptak i dron (Radheya Jegatheva)
- Kaczka (Elie Chapuis)
- Zdjęcie klasowe (Kelly Pike)
- Sheephead (Spencer Creigh)
- Złoty zachód (Tom Berkeley, Ross White)
- O władzy (Margot Nash)
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Crème de la Crème
- Osadnicy (Felipe Gálvez Haberle)
- IO (Jerzy Skolimowski)
- Dziwna droga (Guto Parente)
- Królestwo zwierząt (Thomas Cailley)
- MMXX (Cristi Puiu)
- Przełamując lody (Anthony Chen)
- Nic do stracenia (Delphine Deloget)
- Przyszłość (Noam Kaplan)
- Żegnaj Julio (Mohamed Kordofani)
- Syrena (Sepideh Farsi)
- Kiedy znów będzie tak, jak nigdy nie było (Sonja Heiss)
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
2022 - 38th Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Święto pracy (Pjer Zalica)
- Ademoka (Adilkhan Yerzhanov)
- Światło betlejemskie (Jan Svěrák)
- A słońce wschodzi (Dito Tsintsadze)
- Apag (Brillante Mendoza)
- Tam, gdzie nic nie rośnie (Peter Zuo)
- Styczeń (Viesturs Kairišs)
- Nowa normalność (Bum-sik Jung)
- Matka (Zornitsa Sophia Popgantcheva)
- Kamień.Papier.Granat. (Iryna Tsilyk)
- Strzępy (Beata Dzianowicz)
- Teatr cieni (Peter Bebjak)
- Tata (Anna Maliszewska)
- Pocałunek (Bille August)
- To, co pozostało (Ran Huang)
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
- Siostry (Linda Olte)
- Wizja motyla (Maksym Nakonechnyi)
- Niebezpieczni dżentelmeni (Maciej Kawalski)
- Cherry (Sophie Galibert)
- Wpatrując się w gwiazdy (David Constantin)
- Kalev (Ove Musting)
- Nowa religia (Keishi Kondo)
- Dopóki miłość nas nie rozdzieli (Ran Li)
- Ślady (Dubravka Turić)
- Trio (Battumur Dorj)
- Pod wodą (Edgar Kapp, Kuba Szutkowski)
- Pamiętaj, żeby mrugnąć (Austeja Urbaite)
- Wasyl (Avelina Prat)
- Czekaj na mnie (Sari Azoulay Turgeman)
- Nigdy nie będziemy należeć (Amelia Eloisa)
Nagroda Wolny Duch
- Człowiek czasu (Samppa Batal)
- Femi (Dwight Fagbamila)
- Czarno na białym koniu (Rasťo Boroš)
- Factorial Juggling (Klaudia Folga)
- Jonas Deichmann - Przekraczanie granic (Markus Weinberg)
- Podróż Lissy (Jeffery Scott Lando)
- Przegrani (Alberto Triano)
- Wykolejeni (Peter Day)
- Miasto (Katsuki Kuroyanagi)
- Wenus (Jaume Balagueró)
- Viking (Stéphane Lafleur)
- Czyim psem jestem? (Robert Lakatos)
Najlepszy Film Dokumentalny
- Ci, którzy tańczą w ciemności (Jana Ševčíková)
- 752 nie jest liczbą (Babak Payami)
- Czarnobyl: Ludzie ze stali (Amadeusz Kocan)
- Wzbierająca wściekłość (Ruslan Batytskyi, Lesya Kalynska)
- Wojowniczki (Frederique De Montblanc)
- Furia (Shlomo Slutzky, Tomer Slutzky)
- Dzień ukraińskiego ochotnika (Volodymyr Tykhyy)
- Nauka latania (Katarzyna Trzaska)
- Niewidzialna republika (Garin Hovannisian)
- Scab Vendor: życie i czasy Jonathana Shawa (Lucas Camargo de Barros, Mariana Thome)
- Wojna czekoladowa (Miki Mistrati)
- Twórca lasu (Volker Schlöndorff)
- Transakcja (Chiara Sambucchi)
- Północny prąd (Steffen Krones)
- Bez cenzury (Meg Smaker)
- Mój ukradziony kraj (Marc Wiese)
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów dokumentalnych)
Short Grand Prix
- Ostatni punkt (Miguel López Beraza)
- Piękna łąka kwietna (Emi Buchwald)
- Chłopiec (Hrvoje Mabic)
- Harmonia (Olivier Bohler, Céline Gailleurd)
- Złe dziecko (Nicole Emilíana Mendez)
- Lokalna uczennica (Sanjna Bharadwaj)
- Myślenie magiczne (Eva Saiz)
- Potwór (Gerard Nogueira)
- O mnie (Ali Asgari, Maryam Tarami)
- Dziewczyna z moich snów (Tomasz Żółtowski)
- Сендмени (Roman Prokopchuk)
- Rejs (Rimantas Oičenka)
- Sen wujka Vakho (Joanna Rój)
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Crème de la Crème
- Królowie świata (Laura Mora)
- Ashkal (Youssef Chebbi)
- Gorączka śródziemnomorska (Maha Haj)
- Blaze (Del Kathryn Barton)
- Ludzie czynu (Paul Negoescu)
- Metronom (Alexandru Belc)
- Monica (Andrea Pallaoro)
- Bezpieczne miejsce (Juraj Lerotić)
- Vicenta B. (Carlos Lechuga)
- Kolory ognia (Clovis Cornillac)
- War Pony (Gina Gammell, Riley Keough)
Nagroda Jury NETPAC
Nagroda Publiczności
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
2021 - 37th Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Cud (Bogdan George Apetri)
- Brigitte Bardot cudowna (Lech Majewski)
- Ten drugi Tom (Rodrigo Plá, Laura Santullo)
- Nie ma sprawy (Jiachen Jiang)
- Dom "Słowo". Niedokończona powieść (Тарас Томенко)
- Powtórka (Tayfun Pirselimoğlu)
- Miss Osaka (Daniel Dencik)
- Nosorożec (Oleh Sentsov)
- Pętla czasu (Masakazu Kaneko)
- Saloum (Jean Luc Herbulot)
- Kinofilia (Algimantas Puipa)
- Albańska dziewica (Buyar Alimani)
- Legenda Molly Johnson (Leah Purcell)
- Toubab - swój obcy (Florian Dietrich)
- Yt (Stepan Burnashev, Dmitriy Davydov)
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Wyróżnienie Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
- Ul (Blerta Basholli)
- Anatomia (Ola Jankowska)
- Na pięści (Josef Kubota Wladyka)
- Sabaya i jej kino (Orit Fouks Rotem)
- Wszystko dobrze, dziękuję (Ernestas Jankauskas)
- Słabsze ogniwo (Joaquin del Paso)
- Spotkanie (Umut Evirgen)
- Posiadłość (Mélanie Delloye)
- Poza sezonem (Aleksandr Khant)
- Przyrząd do obserwacji duszy (Ana Laura Monserrat, Nahuel Srnec)
- Czas niecierpliwości (Aydın Orak)
- Królowa wspaniałości (Nana Mensah)
- Przemiana (Alejandro Torres Kennedy)
- Dwa psy (Amir Azizi)
- Pracuję na cmentarzu (Alexey Taranenko)
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
- Bipolar (Queena Li)
- Publiczna toaleta Afryka (Kofi Ofosu-Yeboah)
- Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę (Michał Krzywicki)
- Doskonały Dawid (Felipe Gomez Aparicio)
- Jestem elektrycznym abażurem (John Clayton Doyle)
- Przeprawa (Florence Miailhe)
- Huk silników (Philippe Grégoire)
- Przedłużenie życia (Dmitriy Falkovich)
- Witamy w Siegheilkirchen (Santiago Lopez Jover, Marcus H. Rosenmüller)
- Człowiek ślimak (Mazdak Mirabedini)
- Blizny Alego Boulali (Max Eriksson)
- Taniec solowy (Li-Shao Lee)
- Wszyscy idziemy na wystawę światową (Jane Schoenbrun)
- #chočuvigru (Anna Zaytseva)
- Întregalde (Radu Muntean)
Wyróżnienie Jury (Konkurs Wolny Duch)
Najlepszy Film Dokumentalny
- Gdy kwiaty nie milczą (Andrei Kutsila)
- Małżeństwo (Asad Faruqi, Kateřina Hager)
- Brudne sztuczki (Daniel Sivan)
- Chiński sen (Jessica Kingdon)
- Eastwood (Alireza Rasoulinejad)
- F@ck This Job (Vera Krichevskaya)
- Wszystko za czystą wodę (Cody Westman)
- Cudowne szkło (Justin S. Monroe)
- Zielona fala (Angel Giovanni Hoyos)
- Ostatnie słowa (Gaëlle Hardy, Agnès Lejeune)
- Projekt Kartel (Jules Giraudat)
- Plastikowa wyspa (Dandhy Dwi Laksono, Rahung Nasution)
- Stado (Monika Kotecka, Karolina Poryzała)
- Rozkołys (Łukasz Ratuski)
- Powrót: Życie po ISIS (Alba Sotorra)
- Kiedy miasto powstaje (Evie Cheung, Cathy Chu, Iris Kwong, Jenn Lee, Ip Kar Man, Han Yan Yuen, Huang Yuk-kwok)
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów dokumentalnych)
Short Grand Prix
- Kontroler snów (Leo Berne, Raphaël Rodriguez)
- 3 geNARRACJE (Paulina Ziółkowska)
- Gitara w wiaderku (Boyoung Kim)
- Narastające bóle (Ellen Rodnianski)
- Ubój (Matty Crawford)
- Chłopcy (BFFS) (Joachim Morre)
- Miłego (Saul Abraham)
- Podręcznik dla uprzywilejowanych Europejek (Alma Buddecke)
- Ogrodzenie (Hilke Rönnfeldt)
- W budowie (Azize Cansu Turan)
- Vivaldi: Stabat Mater (Sebastian Pańczyk)
- Julian Tuwim: Do prostego człowieka (Cezary Albiński)
- Alaska (Louis Hans-Moëvi)
- Narzuta i matka (David Pérez Sañudo)
- Łzy Sekwany (Yanis Belaid, Eliott Benard, Alice Letailleur, Nicolas Mayeur, Etienne Moulin, Hadrien Pinot, Philippine Singer, Lisa Vicente)
- Limuzyna (Saule Bliuvaite)
- Pan Pete i żelazny koń (Kilian Vilim)
- Flegma (Jan-David Bolt)
- Zakochana muszelka (Svilen Dimitrov)
- Strój kąpielowy (Hasan Hadi)
- Ojciec gryzoni (Bryn Chainey)
- Trąby niebiańskie (Rakan Mayasi)
- Tuffo (Jean-Guillaume Sonnier)
- Mokro (Marianne Bergeonneau, Mélina Mandon, Lauriane Montpert, Cloé Peyrebrune, Elvira Taussac)
- Yoruga (Federico Torrado Tobón)
- Zniknięcie Janusza Klarnera (Franciszek Berbeka)
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
- Łzy Sekwany (Yanis Belaid, Eliott Benard, Alice Letailleur, Nicolas Mayeur, Etienne Moulin, Hadrien Pinot, Philippine Singer, Lisa Vicente)
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Wyróżnienie Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
Wyróżnienie NETPAC
Nagroda Publiczności
2020 - 36th Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- 18 kiloherców (Farkhat Sharipov)
- Duże chłopaki nie płaczą (Steve Crowhurst)
- Do szaleństwa (Audrey Estrougo)
- Modelarz (Petr Zelenka)
- Lis w norze (Arman T. Riahi)
- Gorące źródła (Ming Zhang)
- Magnezja (Maciej Bochniak)
- Moja krew i kości w płynącej galaktyce (Sabu)
- Post Mortem (Péter Bergendy)
- Rodzina Asada (中野量太)
- Człowiek z zajęczymi uszami (Martin Šulík)
- Rok furii (Rafa Russo)
- Coj (Aleksey Uchitel)
- Niezidentyfikowany (Bogdan George Apetri)
- Jesteśmy. Jesteśmy blisko. (Roman Balayan)
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury za kreację aktorską
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
- Z zawiązanymi oczami (Taras Dron)
- Ane (David Pérez Sañudo)
- Asia (Ruthy Pribar)
- Wracaj (Eun-young Seo)
- Lovecut (Iliana Estañol, Johanna Lietha)
- Mia pragnie zemsty (Bogdan Theodor Olteanu)
- Moja ulubiona wojna (Ilze Burkovska Jacobsen)
- Dziewczynka z Parku Igieł (Pierre Monnard)
- Świnia (Mariana Čengel Solčanská)
- Spirala (Cecília Felméri)
- Najlepsze przed nami (Jing Wang)
- Czarny kot (Karim Amini)
- Pod betonem (Roy Arida)
- Niesłychane (Ian Watson)
- Valentina (Cássio Pereira dos Santos)
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
- Tragiczna dżungla (Yulene Olaizola)
- Piosenka o nienawiści (Anna Hildur Hildibrandsdottir)
- Żegnaj (Dazhi Wang)
- Danny. Legenda. Bóg. (Yavor Petkov)
- Łajzy (Carlos Moreno)
- Spieprzaj (I-fan Wang)
- Powrót do domu - Marina Abramovic i jej dzieci (Boris Miljković)
- Nie na moim podwórku (Teemu Nikki)
- Notatki z Berlina (Mariejosephin Schneider)
- Siedem drobnych zbiegów okoliczności (Péter Gothár)
- Kochanie, nie uwierzysz (Ernar Nurgaliev)
- Toni i przyjaciele (Ion Indolean)
- Prawdziwa północ (Eiji Han Shimizu)
- UFO (Ivan Vyrypaev)
- Brzydkie kaczątka (Mauricio Chernovetzky)
Wyróżnienie Jury (Konkurs Wolny Duch)
Najlepszy Film Dokumentalny
- Skok (Giedre Zickyte)
- Wszystkie dusze (Roberto Lozano Bruna)
- Obywatel Bio (Trish Dolman)
- Każdy chce być następnym Weismannem (Alberto Triano)
- Po złoto (Ksawery Szczepanik)
- Kresty (Angelina Golikova)
- Burmistrz (David Osit)
- Mamy to na taśmie (Kirby Dick, Amy Ziering)
- Pewien człowiek i jego buty (Yemi Bamiro)
- Rockfield: Studio na farmie (Hannah Berryman)
- Stro: Historia Michaela D'Asaro (Gregory Lynch Jr., Doug Nichols)
- Agonia (Tomasz Knittel)
- Plaża (Warwick Thornton)
- Drugie życie (Davide Gambino)
- Nie zasługujemy na psy (Matthew Salleh)
- Chcieliśmy zmienić świat (Aija Bley)
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów dokumentalnych)
Short Grand Prix
- Ligeja (Aline Magrez)
- Kołyska (Paul Muresan)
- Pustynne psy (Samuel Morris)
- Meeting (Jannis Alexander Kiefer)
- III kobiety (Alisa Karo)
- Incydent w szkole (Jacob Thomas Pilgaard)
- Chodźmy w noc (Kamila Tarabura)
- Jack i Jo nie chcą umrzeć (Kantu Lentz)
- Joey (William Ash, Andrew Knott)
- Latawiec (Hongwei Wang)
- Podróżnicy (Ali Asgari, Farnoosh Samadi)
- Kutasssss (David Mahmoudieh)
- Siarka (Lana Vlady)
- Tonąca koza (Sebastian Johansson-Micci)
- Raj (Manuel Marini)
- Ostatni gwizdek (Karol Lindholm)
- Biały wieloryb (Amir Mehran)
- Ku końcowi (Anna Verena Müller)
- W potrzasku (Xiaodong Xie)
- Dwoistość (Lara Torp)
- A co jeśli nic? (Monika Krupa)
- Nie uciekniesz przed pocałunkami (Lili Mária László)
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
Nagroda Publiczności
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
2019 - 35th Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Shindisi (Dito Tsintsadze)
- 5 minut za późno (Dan Chisu)
- Kudłata historia (Amir Homayoun Ghanizadeh)
- Walka Atbaia (Adilkhan Yerzhanov)
- Brylantowe stopy (Micael Preysler)
- Wielka poezja (Aleksandr Lungin)
- Jutro przejdę na drugą stronę (Sepideh Farsi)
- Słuchaj Wszechświata (Kei Ishikawa)
- Pan T. (Marcin Krzyształowicz)
- Omar i my (Mehmet Bahadir Er, Maryna Gorbach)
- Proceder (Michał Węgrzyn)
- U311 Czerkasy (Tymur Yashchenko)
- Dolina Bogów (Lech Majewski)
- Stan wyjątkowy (Vinko Brešan)
- Winona (Alexander Voulgaris)
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
- Przenieść grób (Seung-o Jeong)
- Wszystko dla mojej matki (Małgorzata Imielska)
- Bracia w burdelu (Jiro Sato)
- Carturan (Liviu Sandulescu)
- Kot w ścianie (Vesela Kazakova, Mina Mileva)
- Chronologia (Ali Aydin)
- Kurator (Petr Levchenko)
- Magali (Juan Pablo Di Bitonto)
- Nuklearna (Catherine Linstrum)
- Względność (Mariko Minoguchi)
- Siostra (Svetla Cocorkova)
- Wiosna przychodzi po zimie (Junfeng Liu)
- Zapomniani (Daria Onyshchenko)
- Valan – Dolina Aniołów (Béla Bagota)
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
- Stracone wakacje (Michael Kerry Matthews, Thomas Matthews)
- 522. Kot, Chińczyk i mój ojciec (Paco R. Baños)
- Siedmiu opojów (Sergey Kuznetsov)
- Punk na jawie (Jimmy Hendrickx)
- Najlepszy reżyser (Xian Zhang)
- Spleceni (Minos Nikolakakis)
- Jestem REN (Patricia Ryczko)
- Zgubiłam swoje ciało (Jérémy Clapin)
- II (Vlada Senkova)
- Leif na żywo - Vol. 2 (Christian Klandt)
- Patrz, jak zabijam (T.A. Acierto)
- Zamierzamy Spowodować Chaos (Gio Arlotta)
- Biały Wąż (Amp Wong, Ji Zhao)
- Wysoki sądzie (Андрес Пуустусмаа)
Wyróżnienie Jury (Konkurs Wolny Duch)
Najlepszy Film Dokumentalny
- Za morzem (Sung-a Yoon)
- Ulica Pustynna nr 143 (Hassen Ferhani)
- Po Monachium (Francine Zuckerman)
- Born2Drive (Daniel Fahre)
- Obywatel K (Alex Gibney)
- Mam to we krwi (Maya Newell)
- Kult. Film (Olga Bieniek)
- Lil’ Buck: On jest prawdziwym łabędziem (Louis Wallecan)
- Samotni biegacze: Idziemy dalej (Martin Repka)
- To się nie wydarzyło (Barbora Berezňáková)
- Nasza mała Polska (Matěj Bobřík)
- Dar (Giuliano Fratini)
- Ważniejsza od królów (Lauren Greenfield)
- Ostatnia amerykańska kolonia (Bestor Cram, Mike Majoros)
- Słowa tam nie dotrą (David Neptune)
Short Grand Prix
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
- Ondyna (Bartosz Bielenia) (herecký výkon)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
2018 - 34th Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Delegacja (Buyar Alimani)
- 7 uczuć
- Anioł
- Eden
- Osiem na dziesięć
- Irina
- Moon Hotel Kabul
- Paul Sanchez powrócił
- Szkolny autobus
- Soledad
- Upadek
- Diabelski młyn
- Dwa bilety do domu
- Jesteśmy gorączką
- Kobieta pracująca
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Wyróżnienie Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
Wyróżnienie Jury (Konkurs Wolny Duch)
Najlepszy Film Dokumentalny
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów dokumentalnych)
Short Grand Prix
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Wyróżnienie Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
Nagroda Publiczności
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy dla dzieci
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
Nagroda Publiczności - Film dla dzieci
2017 - 33rd Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Zabić arbuza (Gao Zehao)
- 2557
- Balkan Noir
- Urodziny
- Pomiędzy słowami
- Bomba
- Czuwaj
- Karta pokładowa
- Mężczyźni Amel
- Pewnego razu w listopadzie
- Gdybyś mu zajrzał w serce
- Wyznanie
- Górnik
- Syndrom pustego siodła
- Na uboczu
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Wyróżnienie Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
Wyróżnienie Jury (Konkurs Wolny Duch)
Najlepszy Film Dokumentalny
Short Grand Prix
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Wyróżnienie Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
Nagroda Publiczności
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy dla dzieci
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
Nagroda Publiczności - Film dla dzieci
2016 - 32nd Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
- Malaria (Parviz Shahbazi)
- Światło i cień
- Wspomnienie lata
- Słońce, to słońce mnie oślepiło
- Antena
- Błogosławione korzyści
- Ciemność
- Córki Bangsamoro
- Serce z kamienia
- Dzieciak
- Zagubiona serenada
- Noc przez tysiąc godzin
- Potwór z Martfű
- X Quinientos
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Wyróżnienie Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
Wyróżnienie Jury (Konkurs Wolny Duch)
Najlepszy Film Dokumentalny
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów dokumentalnych)
Short Grand Prix
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Wyróżnienie Jury (Konkurs filmów krótkometrażowych)
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Młodego Jury FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
Nagroda Publiczności
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy dla dzieci
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
Nagroda Publiczności - Film dla dzieci
2015 - 31st Warsaw International Film Festival
Warszawskie Grand Prix
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
Wyróżnienie w Konkursie 1-2
Nagroda Wolny Duch
Najlepszy Film Dokumentalny
Short Grand Prix
Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy
Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Nagroda FIPRESCI
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Jury NETPAC
Nagroda Publiczności
Nagroda Publiczności - Film krótkometrażowy
Nagroda Publiczności - Film dokumentalny
Nagroda Publiczności - Film dla dzieci
2014 - 30th Warsaw International Film Festival
Główna Nagroda w Konkursie 1-2
Jak zatrzymać ślub
(Drazen Kuljanin)Lekcja
(Kristina Grozeva, Petar Valchanov)Warszawskie Grand Prix
Nagroda za Najlepszą Reżyserię
Nagroda Specjalna Jury
- Carmina i amen (obsazení)